Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
maroussia: Tak to znám, taky občas mívá ze jmen navržených manželem šok :-D a někdy se stane, že se mi to jméno začne fakt moc líbit :-D
Odpovědět
jé, František se mi z těch starších taky moc líbí a jmenuje se tak taktéž můj děda. to u nás je to naopak, já vždy něco vymyslím a on mi to zatrhne! Jáchym zajímavé a ani se nemusí vymýšlet nějaké zdrobněliny, i když člověk má tendenci tak šilšlat na ty mrňata. mně by se líbilo René na holčičku. já bych ráda české, z českého kalendáře, ale přitom netradiční. nějaký Petr, Martin či Lukáš u mě neuspěje. stejně jako Lucie, Markéta či Kateřina. jo, všechna jména jsou hezká, ale má je kde kdo.
Odpovědět
František je fajn, moc se to už nedává a dokonce jsme se i shodli :) No, Jáchym je sice pěkný, ale člověk prostě nemůže tomu miminku říkat Jáchyme... my mu říkáme Jájo :D No, u nás je to takový složitější - v širší rodině jsou ty tradiční jména - tety, bratránci a tak, no a ty jejich děti jsou holt René apod. :) Takže my budeme rarita a přitom tak obyčejní :D :D
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Já mám v práci žáčka kluka Reného ;-) Taky se mi líbí "česká" jména, ale ne až zas tak moc tradiční. I když i některá hodně dávaná se mi líbí, ale prostě nedala bych je, protože jich je moc. Jáchym se mi moc nelíbí.
Odpovědět
nuni, asi jak píšeš. nechci jméno, která má teď každý. ale kdo ví, jak to nakonec dopadne. které vedou u Tebe? u mě Helena (Mariana, Klaudie), u kluka úplně nevím, snad Mikuláš. ale líbí se mi spousta dalších, které mi ale můj milý zavrhnul. třeba Vilém. tak krásné staré české jméno a jemu se nelíbí!
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se líbí hrozně moc jmen, ale těch, které bych fakt dala je už podstatně méně. Mě se už několik let líbí Adam, ale je to teď "módní" jméno a navíc manželovi se moc nelíbí, takže nic. Pak se mi líbí Samuel, Erik, Dominik, Sebastian, Alan a další. Pak holčičí se mi dlouho líbí Amélie, ale manželovi moc ne, je alergický na oslovení Amálko, Amélko. Pak se mi líbí Elena, Erika, Dominika, Lara (Laura) a další. Co se týče toho Viléma, tak mému manželovi se líbí William. Ale mě teda vůbec :-N
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek - moje nevlastní nevlastní :-) sestra má Samuelka (Samíka) a Amálku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
janiii: Tak to tvoje nevlastní sestra má asi stejný vkus na jména jako já ;-)
Odpovědět
nuni, taky se mi líbí spousta jmen, ale na svoje dítě si je neumím představit. mně se Adam líbil vždy úplně nejvíc, ale momentálně je Adam můj snoubenec a po otci já jméno dávat nechci! ;-) jména, co píšeš, se mi taky líbí. William taky ne, teda jo, je to hezké, ale ne na české dítko. na kluka furt nemám jasno, bude to boj!
Odpovědět
Nase prijmeni bude zacinat na L... a ja zel zjistuji, ze skoro vsechna jmena, kt. se mi driv libila, konci na slabiku -la ci pismeno -l (adéla, gabriela, nela / daniel, michael, samuel), takze nevim co s tim, aby se to nevyslovovalo spatne... Asi budu muset vybrat jine kandidaty ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
u nas v kostole v nedelu krstili chlapčeka - Dominik Ctirad
Odpovědět
Profilova fotka
no tak to druhé meno má chlapec zaujímavé, ale prečo nie, v susednej dedine sa narodila Oxana..tiež nezvyčajné meno.
Odpovědět
Článek se načítá
ahojte, ja som niekde pocula, ze meno s pismenom "r" je silnejsie, ze tato hlaska by mala byt aspon jedna v celom mene. asi na tom nieco pravdy bude :-. co myslite? a co sa tyka vyberu mien pre deti, podla mna by malo hlavne sediet meno s priezviskom. u mna pripada do uvahy Stela, Tereza, Ema, Ester a chlapcenske vobec netusim, asi budem mat len dievcata :-D :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Tak jsem se tuhle ptala manžela, jestli už přemýšlel o jménech pro děti (ještě ale neplánujeme), tak říkal, že Brendon a Brenda anebo Kelly a Dylan.....tak jsem to téma radši ukončila :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Bari prečo nie? sesterka má syna Huga, tiež sme si nevedeli zvyknúť, ale teraz je to úplne v pohode a nie je to časté meno. takže aj Hubert je podla mna v pohode ;-)
Odpovědět
..ja síce ešte detičky nemám, ale rada by som mala dcérku, ktoré sa bude volať buď Valéria, Viktória alebo KAtka alebo ešte Mirka :) a chlapec buď Rastislav, Miroslav, Róbert.. :) uvidíme, čo ma napadne ked to babo bude na svate a čo povie drahýýý.. ;-) Zuzičkáá :-N
Odpovědět
Profilova fotka
takje to "naplanovano" takto, prvni syn Jonas, pak dcerka Laura a to treti nejmladsi bude Benjamin nebo Rozarie :-D
Odpovědět
Vcera jsem se setkala s pani, kt. se jmenovala Marion. Docela me to zaujalo a zacina se mi to libit. Asociuje vam to neco? :-)
Odpovědět
Robin Hood
Odpovědět
Jo, ze? :-D TO by jeste nebylo tak hrozný ;) Pak uz jenom Marion Cotillard a Marion Jones...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, nám se přítelem hrozně líbí jméno Daniel, pro holku Ema nebo Andrea
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, my vymýšlíme jméno pro druhý deťátko, máme doma Tobiáše a holka měla být Judita. Zatím jsme se shodli na holčičce - Mariana a pro kluka teda opět tápem. Líbí se mi Matyáš a Sebastian, ale ti už v rodině jsou, takže nepřipadají v úvahu. Oliver a Teodor se zas moc nelíbí manželovi...Samuel a Kristian neprošel v rodině už při prvním těhu... Tak nevím asi použiju toho Robina Hooda :-D
Odpovědět
co richard?
Odpovědět
Profilova fotka
gs, Richard se mi libi.. ale už ne Ríša a jinak se nedá zkrátit.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Oliver i Teodor jsou supe!!! Kristiána má manželova sestřenka...taky moc pěkný...... Já teď pořád přemýšlím nad Oskarem
Odpovědět
Profilova fotka
saru, ze jo? me se taky libi..jenze jak to vysvetlit chlapovi kdyz si postavi hlavu, ze ne :-D :-D :-D
Odpovědět
majatob> tak mně se líbí i Ríša:)
Odpovědět
Profilova fotka
maja....hele to muj chlap se jmenuje Zdeněk a ještě jsem z něho nědostala jediný jméno kromě Zdeňka.....je totiž už několikátej v poředí. Já tuto tradici úplně nesnášim, přijde mi nablblá a zbytečná......takže u nás to bude boj tak nebo tak.... :-N
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?