Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
saru, tak to u nas nastesti nebylo, nejak s na to moc nehraje ani v jedne rodine, takze aspon tak :-D
Odpovědět
My máme holčičku Kristýnu :-) To se mi vždycky šíleně líbilo, tak jsem si to prosadila, ale naštěstí se i přítelovi líbí x-) a pokud bude druhé dítko jednou holčička tak bude Markétka asi.. :-) a pokud chlapeček tak Damián :-)
Odpovědět
Profilova fotka
teda kozinko ty už máš taky jasno co? :-) To my budeme mít Elišku nebo Adámka. :-D Už se těším až na nich začneme pracovat :-D :-D :-D
Odpovědět
maja: Matyášů už je aj tak dost..ve svém okolí znám asi 3 :-N Mě se z klučičích nelíbí skoro nic :-S Líbí se mi ale Radim, což manžel záásadně odmítá, tak nevím.. Mě se ještě líbí Matouš, Kryštof, Dalibor..Nedávno jsem se setkala s malým Mikulášem a taky mi to přišlo úplně v poho :-)
Odpovědět
Profilova fotka
majatob> richard se da zkratit na ricky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme Maxima...nemohli jsme si pro kluka nic vybrat, tak to nakonec zkončilo u Maxe! :-D ;-) A nemůžeme si pomoct, ale k němu se to prostě hodí - je totiž "maximální" :-N x-)
Odpovědět
Profilova fotka
dedul to je super, me se moc libi, kdyz se podari, ze clovek vystihuje svoje jmeno, nebo to co to jmeno treba znamena v latine nebo tak...
Odpovědět
Profilova fotka
nevestinka: to je fakt! ;-) on ten náš člobrdík je totiž maximální co do velikosti, tak taky, že ve všem musí být maximálně "po jeho"....jsme fakt rádi, že jsme mu toto jméno dali x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak snad vam to taky v zivote maximalne oplati v dobrem! a bude vam delat maximalni radost!
Odpovědět
ahojte, co vravite na meno Madlen?
Odpovědět
maxim je krasne meno x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Madlen je pekné meno, ale nehodí sa mi k slovenskému priezvisku. A dnes behalo po ulici dievčatko Angelika, sa mi to páči ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky tak já už mám doma Tadeáška ale chtěla bych ještě Tobyho nebo Amálku
Odpovědět
Profilova fotka
Amália sa mi veľmi páči x-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak já taky přispěju se svou troškou do mlýna....my máme doma skoro roční Kristýnu....s přítelem jsme se shodli na tomhle jméně hned a musím říct, že vůbec neuznávám, když se dávají jména po rodičích, myslím si, že každý dítě je jedinečnej originál a má mít své vlastní jméno....a pak ty situace, kdy zavoláte jménem a ozvou se buď všichni nositelé toho jména nebo naopak nikdo
Odpovědět
Tak já jsem už jako malá chtěla Tomáška :-) Jen mi nenapadlo, že si vezmu Tomáše x-) Taky se mi moc nelíbí dávat jména po rodičích, v rodině jsou tři Láďové po sobě a občas je děsný se dozvědět o kterým se vlastní mluví.....Nevim, jestli by byl Tomáš pyšnej, že by se malej jmenoval po něm..... asi jo, ještě uvidíme, času dost tohle řešit...jinak mám v zásobě Erika, Sebastiana, Robina (manželův svědek, prostě se mi to jméno začalo líbit) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Taky jsem o uvažovala o Petrovi (tchán), což by asi zase nerozdýchal můj táta, ale Pepa po tátovi bych fakt dát nemohla.....no doufejme, že to jednou bude baba, u těch to je jednoduší :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já to měla jednoduchý v tom, že můj nastávající už jednou ženatej byl a má syna, takže tahle "povinnost" pojmenovat prvorozeného syna po tatínkovi se mi vyhla a případnýho dalšího potomka si můžeme pojmenovat, jak chceme....my měli vybraný pro holčičku 3 jména a všechny od K (nevím, jak se nám to povedlo) - Kristýna, Kateřina, Karolína...no a nakonec vyhrála Kristýna....se jménama pro kluka jsme to měli horší, ale věděli jsme, že čekáme holčičku, takže jsme vybrali Ondřeje (co kdyby náhodou)´....mně se líbí jména jako Lukáš, Tadeáš, Matyáš a podobně, jenže přítel má přijmení začínající na sykavku a to -š na konci křestního a s na začátku příjmení se dost blbě vyslovuje.
Odpovědět
V.E.R.C.A.--já tomu svému říkám Tedíku, Teddy nebo Tadde a když jdu do hračkářství pokažde tam narazím na plyšáká s vyšitým nazvem TEDDY tak to tak potěší ...(a doma už jich máme snad 20 :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Já už mám taky vybráno pro kluka, jednoznačně Tadeáš :-) taky jsem přemýšlela nad zdrobnělinama, ale to člověk vymyslí hlavně až to mimi bude mít tak hned se najdou zdrobněliny, jak mu budem říkat. To jméno mám vybrané už hodně dlouho, sice se teď asi začíná dávat víc, ale jak říkám, už před lety, když jsem byla malá se líbilo mojí mamce a později jsem zjistila, že se líbí i mně a zatím žádného neznám. A naštěstí se líbí i manželovi. Jinak pejska máme Tobiho ;-) Holčičí zatím moc nevím, co by se mi líbilo, už má třeba jeden z nás v rodině, sice to nejsou třeba bližší příbuzní, ale i tak, aby to nevypadalo, že se opičíme ;-) to ještě budem vybírat, až to bude aktuální, doufám, že to nebude trvat dlouho. Jinak naší známí mají Vanesku (byla naše družička) a teď se jim narodila Violka. Tak jsem si říkala, jak se jí dá říkat jinak než Violka a už mi o ní psali jako o Vily. :-) Taktéž nejsem zastáncem jmen po rodičích či prarodičích. Takže určitě to nebude Pavlína ani Tomáš po nás ani Alena, Pepa po mojich rodičích ani Jáchym a Eva pro manželovo rodičích.
Odpovědět
Ahoj.Já mám 7letého Dominika a půl roční dcerku Karolínu Annu.Druhým jménem po babičce.
Odpovědět
Kousek od nás bydlí paní jménem PERLA, nevim, jak na to kdo přišel :-)
Odpovědět
verunka: Perla? Hm... tak to jsem ještě neslyšela.. :-) tady u nás na sídlišti mají Rozárku x-) to se mi taky moc líbí! x-)
Odpovědět
Ja kde som bola tehotna tak manzel si myslel ze to bude chlapec a povedal ze sa bude volat Dominik a narodila sa nam dcerka a vola sa Dominika a teraz je mu luto lebo ze sa mohla volat Ivanka :o)
Odpovědět
Profilova fotka
Perla je v slovenskom kalendári 12.2., takže možno pochádza so Slovenska.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
Ahoj,tak já se taky přidám. Pro inspiraci,kolem mně se vyskytují jména:Natálka,Darja,Viktorka,Matyáš,Hugo,Rozálka,Matěj,Vojta,Stellinka. Můj chlap se jmenuje Hynek a vzhledem k tomu,že toto jméno u nich v rodině přechází na prvorozeného syna už několik generací,tak se předpokládá,že se tak bude jmenovat náš syn. Moc to neřeším,jediné,co mě chviličku mrzelo je,že se to na mimino špatně zdrobňuje,ale já něco vymyslím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Známí by chtěli dát synovi jméno Zafod. K tomu echt český příjmení =-) =-) =-) My máme Johanku a Valentýnu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ve školce kam chodí náš Filípek se vyskytuje holčička se jménem Rozitta-zvláštní....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?