Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Me se posledni dobrou libi jmena na holcicku Sofie a Aneta a u kluku Daniel a Adam. :-) Melanii teda nemusim. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Amalka je krasne jmeno na dite, ale jak ji rikat v dospelosti ... ? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Amálce bych v dospělosti říkala Amálie, Ami, Máli, Mal...
Odpovědět
jednoducho Mia...
Odpovědět
Profilova fotka
my mame Adamka
Odpovědět
MPETRA: Nikola je pro mě mužské jméno :-) Takže spíš dej Nikitu nebo Nikoletu. Amalia je pěkné jméno 8-) Dá se jí říkat jako Mali, Malinka, Mia, Lia, Amalý.
Odpovědět
Známým se teď narodil kluk a je to Daniel. Dan je celkem pěkný,tak jako pro každej věk,ne? ;-) Já mám problém s holčičím,moc moc se mi líbí Táňa,ale Taťána-no :-|
Odpovědět
To jsem v celé Diskuzi sama?Asi jsou všichni n a obědě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak my jsme se rozhodli dát holčičce jméno Kristýna nebo Karolína a chlapečkovi Já chci cizí- Samuel, Maxim a přítel Filipa. Takže uvidíme... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ja mám maličkú neter, volá sa Michaela,Miška :-)
Odpovědět
My máme vymyšlenýho Maxe, Rozálku, Annemarii a nebo Šimona. V reálu ale stejně asi skončíme u Petra a Verunky, popř. Jakuba a Barunky :-D Ještě se mi líbí Berenika, Amálka a Jasmínka ale to jenom tak... ;-)
Odpovědět
holky dovolím si vám do toho vstoupit...nějak totiž nechápu,proč když má třeba brácha Alenku,proč byste jí nemohli mít vy????Copak bráchovo dítě je vaše dítě???Jediný ohled bych brala na to,kdybych měla rozvedeného partnera a on měl Alenku s bývalou partnerkou..ale jinak je to přeci jenom moje dítě a to jestli se tak jmenuje někdo jiný v rodině je jedno.
Odpovědět
Článek se načítá
Taky si myslím,že je to jedno. :-) Ale kdyby to tak někdy mělo dopadnout,asi bych taky nedala stejný jméno jako dal brácha :-S :-N
Odpovědět
Erin a proč bys nedala stejný jméno??Já to pořád nějak nemůžu pochopit...přeci TY máš jedno svoje dítě.A jestli se ti to jméno líbí,tak je přeci fuk,zda ho má brácha,sousedka nebo kamarádka. Spíš co mi vadí a co má pro mne význam při výběru jména je to,zda ho nemá nějaká blbka nebo člověk,kterého nemám ráda nebo je nepříjemný...
Odpovědět
Nevím,asi aby se to nepletlo,nevím proč,ale asi by mě to už nelákalo,já to neumím vysvětlit =-) Jo,ale s tím druhým máš pravdu, my jsme se s přítelem bavili o jménech a on říkal,že k jeho příjmení by se hodila Lucie,ale ona by se hodila,ale já znám jednu Lucii, která je prostě... 8-( extrablbka a nevím,jestli bych to dokázala vyslovovat normálně
Odpovědět
Profilova fotka
My máme vybranýho Vojtu a Michalku. Dlouho jsme mluvili o Vaendulce, ale ta už není aktuální:) Jinak se mi moc líbí Amálka a Viktorka, ale musíme trochu kombinovat s příjmením:)
Odpovědět
Kasparci připojuji se k Michalce!! ;-) Líbí se mi totiž jak moc je to jméno variabilní..
Odpovědět
janicko, treba u nás z praktických důvodů, aby věkově blízcí, stýkající se bratranci neměli zcela identické jméno (myšleno i s příjmením). Když to jméno patří "jen" do skupiny oblíbených a není tam speciální velmi silný motiv, tak by to byl důvod k vyřazení
Odpovědět
gtver: já mám dva bratrance, kteří se jmenují Jan a neví s tím vůbec žádný problém.Ale je to asi na každém,já bych se tím omezovat nenechala a pro někoho je to automaticky důvod na "vyřazení" ;-)
Odpovědět
jani, vidíš, já mám právě zase opačné zkušenosti, že dva stejní "Jani Nováci" v blízké rodině dělají zmatek :-D Zas přiznám, že se spíš dokážu přenést naopak přes problém "nepříjemné osoby" toho jména. Tedy s výjimkou případu,kdy všechny osoby daného jména, co jsem poznala, mě k srdci nepřirostly. :-D
Odpovědět
Ahojky, máme roční dceru Karolínku a kluk měl být Filip ;-) mě se ještě líbí Kristýnka,Kačenka,Viktorka,Jakub,Marek tak až budeme jednou čekat další tak to bude rozhodování :-D :-D :-D nám se nelíbí s manžou dávat jmena po rodičích a ani po jiných příbuzných ;-)
Odpovědět
Mně se líbí pro kluka Vítek, Petr nebo Jindřich a pro holčičku Adélka nebo Karolínka. Ale jedno je jisté: po mně se rozhodně jmenovat nebude. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja xcem pre xlapca Marek, snúbenec už odsúhlasil a pre dievčatko zatial netuším. toto asi nexám na neho :-) skôr viem povedať, ktoré by som nexcela, ale vybrané nemám žiadne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, sice miminko jeste neplanujeme, jmena jiz mame: pro holcicku se nam libi kristyna apro kluka Michael.
Odpovědět
Ahoj, já bych stejné jméno v rodině nedávala. Vidím to na vlastní kůži, v přítelově rodině jsem již třetí Martina. Když se o nás povídá, tak se každej nejřív musí zeptat o jaké Martině se baví - jestli o vaší nebo naší nebo jejich Martině. Je to dost maglajs. Když někdo na nás volá, tak už na to ani jedna pořádně neslyšíme. Lepší je mít jméno originál v rodině, aby bylo jasno....
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Taky se přidávám se svými oblíbenými jmény. Mimčo zatím nemáme,ale už od 15 let se mi líbí jméno Kristián a pro holčičku asi Edita,ale to není definitivní,nevím,jestli mi to projde ]-( .Stejně to ještě určitě změníme,ale Kristián zůstává,trvám na něm.U nás se dědí jméno Štěpánka,ale to dávat nechci,aby se na mě po zavolání otočila celá ženská linie rodu,o to nestojím.Taky všechna jiná krásná jména jako Eliška,Tereza,Maruška,Jakub...to už mi vyfoukli v rodině jiní. :-( A jména typu Bryan, Troy,Kunigunda či Pyjus jdou zcela mimo mě
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak já se taky přidám. Když jsem čekala miminko, byla jsem tak nějak přesvědčená, že se narodí chlapeček a měla jsem vybrané jméno Pavel a nad dívčím jménem jsem ani nijak neuvažovala....Když potom ultrazvuk ukázal holčičku, vyřešila jsem to tak, že z Pavla byla Pavlínka...(tedy máme Pavlu, k jejímu dlouhému příjmení se hodí víc než Pavlína) :-D A pro druhé mimčo máme už taky jasno, až to nastane. Pokud bude chlapeček, bude to Honzík, a když bude mít dcerka sestřičku, bude se jmenovat Hanička.
Odpovědět
Musím se přidat - taky nechci jméno po mě nebo po miláčkovi, ale chlapeček bude asi František po dědovi (resp. po mém tátovi) a holčička Eliška. Druhá holčička Dominika. Budeme mít krásné české přímení na D, takže k tomu se hodí všechno. Taky se mi líbí jméno Karolína, ale to je ségra, tak to nechci. Mimochodem, ona má Jáchyma :) A mým sestřenkám se teď narodilyděti - Kryštof, René, Patrik, a Kayah (Kaja) - ale tahle sestřenka má za muže angličana. A miláček se jmenuje po tátovi a shodou okolností stejně jako můj děda no a já jsem zase po mámě :) Ale v naší rodině se vyskytují snad už všechna myslitelná jména a já jen doufám, že nebude mít ještě někdo děti dřív, než my :)
Odpovědět
Profilova fotka
maroussia: Dominika je krásné jméno ;-)
Odpovědět
nunacek : děkuju :) miláček měl sice trochu šok, ale už si zvyknul :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?