Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lenajs: Dora...se mi líbí.....a ještě víc Berta :-)
Odpovědět
Příjdou mi to tvrdá jména........ Doru si přidstavim z pohádky jako potvoru a Berta byla taky nějaká pohádková čarodejnice, asi moc koukám na pohádky....... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fris: No, my máme v rodině Beatu, Eriku a Karin a vedle u sousedů mají Erika. Tak to asi nebude tak "zlé". ;-) Jo, Berta - Kačenka a strašidla :-)
Odpovědět
Jo jo Anděl, jsem si nemohla vzpomenout :-D Erika je moc hezké jméno, uvažuju o něm - jednou, jen doufám, že než se k tomu rozhoupeme, tak nebude přeErikováno ;-)
Odpovědět
jednu Eriku učím, teda učila jsem...příští týden maturuje. Jinak žádnou jinou neznám. Doru ve škole máme taky a říká se jí Dorka. Moje sestra je Dita (podle knížky) a já znala kdysi psa Ditu :-) ;-) to je tak asi jako Sára, vždycky mi to přišlo jako jméno pro psa a přitom je to tak oblíbené jméno... :-)
Odpovědět
Dneska má svátek Nataša, divný jméno, ani zdrobnělina mě nenapadá.........Představim si kobylu....... :-D
Odpovědět
Mám kamarádku Natašu, a všichni jí říkají Naty - jako Natálii. Ono je to původem stejné jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
Erika je jedna manželova bývalka, jinou Eriku neznám. Nataša je hezčí než Natálie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mně Nataša zní hrozně rusky :-N Ale třeba Natašu Gollovou miluju a té se říkalo Naško. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: Mě taky přijde Nataša hodně ruské, ale nevadí mi to. Nataša - Naty je docela pěkný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
andelka - mě taky Nataša zní hrozně rusky a zvlášt´kdybych bydlela ve Varech tak tohle jméno nedám :-D :-D :-D jinak jsem dneska poslochala Nohavicu a zrovna písničku Bláznivá Markéta. Co Markétka jak se Vám to jméno líbí. Mě se teda vždycky líbilo z tý píšničky - říkají Markétko, dej na nás markétko, u, lhal ti a čert ho vzal.......... sam. asi to bude původem stejné jméno, stejně jak Jana a Ivana - to je úplně stejné jméno, jen Ivana je Jana rusky - když se měl narodit malej tak sme měli napsaný jméno pro holčičku Ivana - před těmi 5-ti lety se mi to jméno moc líbilo, že bych malé říkala ivanko, ivčo; zajímavý že ted´po 5 letech už se mi nelíbí a spíš bych dala holčičce jméno Viktorie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam sestry Janu a Ivanu a to je vlastne jedno meno :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Markéta se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
lale: no vidíš, já jsem Jana a mám dvě sestry Danu a Šárku, mě je skoro 30, Daně o 12 víc, ale dodnes si nás máma občas plete - tedy že se jí povede mě říct Dano a ségře Jano, nebo mi povídá no Jana tady včera byla :-D :-D :-D no ještě že Šárka se nemenuje třeba Hana, to by byl galimatiáš :-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Myslim, že dětem by se neměla dávat podobně znějící jména, jinak je v tom hokej :-D Třeba jak Antalová má Alenu a Elenu, to mi přijde fakt divný :-| Znám sourozence Hanu a Janu, pak Evu a Emu,...
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi: Mě mamka občas řekne Tome :-D nun: to bych taky nedala, musí v tom mít hokej, když i ona se tak jmenuje
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych taky asi nedala jméno po sobě, zavolá se třeba "Petře" a při nějaké rodinné oslavě se otočí, děda, táta i syn :-| Takhle to má i můj přítel, jmenuje se Antonín, stejně jako jeho otec, děda i praděda =-) Ale popravdě se mi to jméno moc líbí, a dokážu si představit, že mám syna Toníčka...ale už kvůli tomuto rodovému "zatížení" bych ho asi nedala...ale drahému říkám Toni nebo Antoníne. Jinak mám bratra Alberta, hrozně mu to jméno sluší. Až jednou přijdou děti, tak dceru chci Johanku, to jméno se mi líbí už hezkou řádku let, prostě Johanka bude :-D Příteli se zase líbí Mia, tak až jedině druhá dcera :-D Na kluka se mi líbí Vojtěch, ale příteli ne...Pak taky Maxmilián nebo Oliver, v poslední době Josef, líbí se mi prostě oslovení Jožko :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mě se Antonín i Albert docela líbí, ale manželovi ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se Albert líbí hodně, navíc je jediný s tímto jménem široko daleko...navíc je to hezký chlap a prostě to jméno na něho padne jako ulité....když byl malý, tak jsme mu říkali Bertíku, on byl takový klučina s raráškama v očích, prostě čertík Bertík :-) Teď mu většina lidí říká Berte, jeho přítelkyně Bernie (což mi teda ale přijde strašné :-| )
Odpovědět
Profilova fotka
My máme v okolí dva Alberty a je to hezký :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Luci, jen tak pro zasmání, můj muž je taky Antonín, stejně jako jeho otec, děd, praděd...... a našla by se ještě jedna podobnost. Taky obléká uniformu, ale policejní :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja mam vybrate zatial pre baby Amélia a Olívia :-) s chlapcami je to horsie..paci Jakub, ktorych bude milion a Adam, ten zas meniny na vianoce..
Odpovědět
Profilova fotka
Tereza Maxová porodila dceru jménem Mína Maxová Oymen.
Odpovědět
Profilova fotka
zajimave, znala jsem jednu Marocanku, to byla Mina
Odpovědět
Profilova fotka
Já žádnou Mínu neznám, znám jen Yasmine, které říkáme Míno...
Odpovědět
Profilova fotka
moc se mi to nelibi, cekala jsem neco lepsiho
Odpovědět
Profilova fotka
Já taky...
Odpovědět
Profilova fotka
Mína a Tobias Joshua, no, trochu to nesedí. Ale pěkné to je, Mína. Já vím akorát, že Vilemíně a se říkalo Mína.
Odpovědět
Profilova fotka
kdyby ta Jasmina,tak fajn.....no jo, nase dite to neni, ze?
Odpovědět
Profilova fotka
Jasmina a Tobias by se k sobě hodilo líp, ale jak kristi píše, naše dítě to není ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?