Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brumdi: to je hezký x-) v mém okolí se Magdalenám říká Madlenko. :-)
Odpovědět
Moje tetka je Ladislava - Laďka, ale mimču bych tak říkat nemohla, ať jsem na to zvyklá, říkáme mi ji i Láďo, Laděno a to se mi nelíbí.........
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: Taky bych byla ráda, kdybysme auto nepotřebovali, vadí mi ta závislost na něm a vědomá, že prostě bez něj se do práce nedostanu]-( Magdalena - mě se líbí oslovení Madlén :-) Jinak Ladislava byla moje kamarádka v dětství a Vladislava je moje teta.
Odpovědět
Profilova fotka
nun: No jo, holt se nedá nic dělat, nějak se dopravit musíš. Madlén je taky pěkné. :-)
Odpovědět
máte pravdu, Sofinek je teď hrozně moc. Majdalenka je hezké, taky se mi líbí Adélka. holky, na jaké jméno jste narozené? já na Medarda, tak si občas říkám, že se tak bude jmenovat můj syn! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem oslovení Madlén poprvé slyšela v pohádce Ať přiletí čáp, královno! jak tam Karel Černoch coby Matěj zpívá: A co Magdaléna, krásná Madlén, bude v zámku dělat šéfku pradlen... A od té toby se mi to Madlén hrozné líbí :-) lennus: Adélka se mi taky líbí, je jich sice taky hodně, ale je to hezké jméno. Ale manželovi se moc nelíbí. Já jsem narozená na Boží hod vánoční, 1. svátek vánoční :-D
Odpovědět
Profilova fotka
lennus - na Medarda je narozená i moje maminka ;-) jinak já jsem na Ester a můj muž na Ludvíka jinak mé kamarádce se nedávno narodila dcera a jmenuje se Amálka x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Amálka je nádherný jméno :-) Můj manžel je narozený na Otmara :-D Moje mamka je narozená na Richarda, její přítel na Marcela, táta na Břetislava, brácha na Lukáše, tchýně na Irenu, tchán na Violu :-D
Odpovědět
Amálka se mi taky líbí. dala to jedna mladá maminka u nás doma ma vesnici. přišlo mi to netradiční, ale moc se mi líbí! Ríša je můj bývalý. taky to není zlé jméno. ale to bych dát už nemohla! :-D holky, já si vždy vymyslím nějaké zajímavé jméno a přítel mi ho zavrhne. nebyly bych ani pro cizí, ale samozřejmě ne příliš extravagantní. třeba ta Marlenka, jak jsem tu zmiňovala se mi moc líbí. ale on chce české. na holky mě toho napadá mraky, ale nějaké zajímavé a netradiční na chlapečka. nevím. poraďte. líbí se mi sice Mikuláš, Šimon, Filip. pak tady Kristián, Damián, Benjamín a spoustu dalších. hodně biblické. ale asi mi to u přítele neprojde. jen na těch prvních třech jsme se shodli. nunacku, tak to jsi ošizena o dárek vzhledem k Vánocům, ne?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: Nikdy jsem šizená na dárku nebyla ;-) Vždycky se striktně oddělily Vánoce a moje narozeniny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mikuláš a Filip nic moc, Šimon je hezké :-) Kristián je nádherné. Mému manželovi se líbí ale jen Christian a to už se zas nelíbí mě :-N Damián je krásné, ale taky jsem se nestkala u manžílka s úspěchem :-D
Odpovědět
ještě Krištof se mi líbí.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
nuni - tak to je fajn, jinak můj tatínek je na 2.svátek vánoční, tedy na štěpána a ten trochu šizenej je, jelikož naši sami pro sebe už si to moc nedržeji a my ses try s rodinama dorazíme vždycky 26, takže se to spojí jeho narozky + vánoce; já mám narozky 19.prosimnce takže taky kousek do vánoc a občas to někdo spojí - většinou ségra :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak mě se z klučičích líbí třeba Adam, Adrian, Alan, Alex, Daniel, David, Dominik, Erik, Kryštof, Matouš, Samuel, Sebastian, Šimon, Tobiáš, Tomáš,... ale u dost z nich nemůže být řeč o nějaké vyjímečnosti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
v den mých narozek má svátek Ivan Ale moje mamka je narozená na VŘSR a když se narodila tak její babka říká "A jak se bude jmenovat?" A rodiče "Co je v kalendáři?" "VŘSR" "Hm, a zítra?" "Bohumír" A bylo to. :-D Zajímavé je i třeba Jeremiáš nebo Florián. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: Kamarádka má manžela a syna oba jménem Ivan ;-) Tvoje mamka je tedy Bohumíra?
Odpovědět
Adam se mi taky líbí, jak by ne, když se tak jmenuje můj chlap! :-) ale líbilo se mi to už dřív. a po tatínkovi bych jméno dítěti dát asi nechtěla. Jo a Matouš, to je ono, to se mi začalo moc líbit! díky za připomenutí, brumdi. andi, takže mamča je Bohumíra? Floriána jsem zažila v Rakousku. kamarádce se líbí Timotej, zajímavé biblické jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
Adam je krásné, ale v poslední době je silně přeadamováno! :-| Navíc manželovi se to jméno až zas tak moc nelíbí, takže... Mě se vždycky líbilo jméno Tomáš, ale jelikož je to manžel, tak jméno po rodičích ne ;-) Matouš se mému manželovi nelíbí, a tak jsem tak pojmenovala aspoň svého plyšového soba :-D
Odpovědět
nunacku, ti chlapi jsou ale nároční. já mu ze srandy řekla, já budu rodit, já budu tedy trpět a vybírat jméno! :-D a co se líbí Tvému chlapovi? my se shodli na Helence, Mariance a pak těch třech pro chlapečka, co jsem tu už psala. holky, já když byla malá, úplně jsem nesnášela svoje jméno! chtěla jsem se přejmenovat. teď mi nepřijde tak špatné. co vy, jste spokojené?
Odpovědět
Profilova fotka
lennus - kde sem Ti to připoměla, jen jsem psala že táta se narodil na Štěpána, jinak Adam se mi nelíbí, navíc nechi brát dítěti svátek chudák kdyby se narodil ještě na štědrej den. :-D Ale moje kámoška má Adámka, ale stejně mu říkají ád´o ; se svým jménem sem naprosto spokojená; měla jsem bejt původně Viktorka po tátovi (což jsem nakonec byla ráda že nejsem) ale ted´uvažuju že tohle jméno svý dceři jednou dám (tj.Viktorie) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
p.s. - jinak já to mám u mužskýho jednoduchý, když se měl narodit malej tak řekl jenom, když to bude holka tak si jí pojmenuj jak chceš, ale když kluk takk chci aby byl Jirka po mě - no máme kluka jmenuje se Jiřík a já si vydupala aspon příjmení po mě, no ted´když se vezmem tak bude celej po tátovi :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My máme s manželem hodně odlišný vkus na jména, ale jsou i jména, na kterých se shodneme okamžitě - Elena a Samuel ;-) Dál se nám pak společně líbí Dominik, Dominika, Amélie, Laura. Jinak manželovi se líbí třeba: Erika, Sellene, Alexandra, Denisa, Jesica, Nela, Petra, Salma, Valerie, Andreas, Thomas, Erik, Jaromír, Kamil, Roman, Patrik, Adrian. Já jsem se svým jménem moc spokojená :-)
Odpovědět
to jsem psala jen tak, protože jsem na Matouše zapomněla a tys mi připomněla, že se mi líbí! :-) je fakt, že na přítele zapomínám, takže den před štědrým dnem sháním aspoň něco na zub, když má svátek na Štědrý den. já tomu mému říkám Adame jen když zlobí. jinak radši Ádo, Ády, kamarádi i Áďo. taky Adíku, Aduško a různě prdle. Viktorie se mi líbí. ale Viktor už ne.
Odpovědět
Profilova fotka
nun, len: No Bohumír ne :-D Dneska je tam místo VŘSR Saskie. :-) Náhodou to mamce sedí, říká se jí Bobino,Bohunko, Bohuško, Bobi... akorát kdo tu historku nezná, tak neví jak se mamka přesně jmenuje a pak dostává několikrát ročně blahopřání k svátku, hlavně na Bohumilu. :-D Matouš je krásné, i Matyáš Tomáše bych dala, ale je to můj brácha No, já jsem měla kdysi jedno období, kdy jsem se chtěla jmenovat Zuzana (ale pak jsem tak pojmenovala panenku a byl klid). Jinak jsem spokojená, s oběma :-) Helenu by chtěl můj, ale já moc ne.
Odpovědět
Profilova fotka
lennus - Aduško :-D si my připoměla že mýmu bejvalýmu (taky Jirka) říkali kámoši Jiřino :-D nuni: Elena je také krásné jméno, moje babi je Helena, což se mi už tak nelíbí ;-) holky já mám spolužačku a ta ted´má asi měsíční mimi a malej se jmenuje Heinz - já teda nevim, ale vzpomenu si na kečup :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: To je mi jasný, že Bohumír ne :-D Spíš jsem se ptala, jestli ji to jméno opravdu dali, jestli nakonec nevybrali jiné ;-) Helena je moje nejlepší kamarádka z dětství :-) No a jestli budeme mít někdy holčičku, a nevyberem něco jiného, tak jen z té Heleny ubereme to H a budeme mít Elenu x-) :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Heinz - jasnej "německej" kečup :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brum: Fakt takhle? to je spíš jako příjmení. Ještě tak Hans. =-) A co Eleonora?
Odpovědět
Heinz mi zní moc německy a nelíbí se mi to. můj děda byl Hanuš. Elenka se mi taky líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Tak první dítě bylo jasné, Marie, při tom druhém už byli zaskočeni :-D Jo jo, dali, to bylo rychlé a jasné. Hanuš je zajímavé, i Hynek
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?