Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
co říkáte na Eduarda? dnes má svátek. kamarádka má malé Edíka. mně to přijde zajímavé.
Odpovědět
Profilova fotka
Hezke jmeno... ale urcite bych ho nedala, jmenuje se totiz tak nas pes... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Eduard se jmenuje můj strejda, tj.bratranec mého táty ;-) mně osobně se moc nelíbí :-)
Odpovědět
http://www.novinky.cz/domaci/164273-f...
Odpovědět
V Plzni se narodila Hermína Stachová
Odpovědět
Profilova fotka
Eduard nic moc.
Odpovědět
Profilova fotka
slovnicek: Zajímavý odkaz... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte :-) nám sa páčili rozne mená,aj ked mne osobne sa najviac páči chlapčenské meno Marko,dumali sme aj nad Jakubkom,Maximom,Erikom a tiež Patrikom,ale kedže k nám zavítalo krásne dievčatko,tak máme Tamarku,a sme zo zvoleným menom veeelmi spokojný,aj ked sme nad ním dost uvažovali,totiž sa nám páčili aj mená Nely,Evelyn,Karin,Michel atd.,ale na koniec sme sa zhodli na Tamarke :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám doma problém,že nesnáším ,když se jména dědí z otce na syna a tak... můj nastávající je 6! JOSEF ...takže samozřejmě,já to Nesmím přerušit..ještě tak hrozný jméno :-| :-(
Odpovědět
Profilova fotka
macinka: to ja taky nesnasim :-| ....u nas v rodine se to tak tak praktikuje...muj manzel ma tez jmeno po otci....ale rozhodne ho nehodla dat dale :-) .... Jinak Josef mi neprijde jako spatne jmeno...i kdyz treba Pepicek se mi nelibi....Treba nakonec prosadis nake jine ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
macinka: To já taky nemám ráda, když se dědí jména po někom z rodiny. Každý člověk je jedinečná osobnost a tak by měl mít i svoje jméno a ne po někom poděděné! A taky nemám ráda věty typu: přece ten řetězec nesmím přerušit zrovna já...! ]-( Je jen na tobě a manželovi, jaké jméno si pro svoje dítě vyberete, nikdo vás k ničemu přece nemůže nutit. A pokud se donutit necháte, tak to už je na vás. Ale buď to jméno chci a dám ho a nebo se mi nelíbí a proto ho nedám ani kdyby se ostatní na hlavu stavěli ;-) A jméno Josef se mě osobně taky nelíbí :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já sem taky nikdy nechtěla aby syn podědil jméno po otci - no samozřejmě se tak stalo :-D ale dnes si nedoved představit že by se jmenoval jinak, prostě mu sedí ;-) ale to jméno se mi samo o sobě taky líbí, kdyby se mi nelíbilo tak se přesvědčit nenechám, ale byli to boje :-D a domluvili jsme se že aspon příjmení bude mít po mně, když jméno má po něm - no a až se vezmeme tak stejně vyhraje :-D josef jako jméno se mi docela líbéí, lae svýmu synovi bych ho nedala ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
brumdi: To je něco jiného, pokud se rodičům to jméno líbí, tak není co řešit a už tolik nevadí, že je "poděděné". Ale dát jméno, které se mi nelíbí a dát ho jenom proto, že je to tradice, to prostě nechápu...
Odpovědět
Profilova fotka
nun. tak jasně Hugo nebo Quido bych mu jméno nedala :-D Jinak jedna moje vzdálenější sestřenka pojmenovala svýho malýho Vendelín, což mi teda příde dost divný jméno. V té souvislosti mně napadá akorát ještě Květoslav nebo Emanuel. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vendelín je slušnej úlet, ale když se to rodičům líbí, tak to se nedá nic dělat no :-D
Odpovědět
Profilova fotka
brum: a me se zrovna treba Hugo libi ;-) me treba zas prijde zvlastni kdyz dite nema prijmeni po otci...jako samozrejme pokud se otec k diteti nema nebo tak neco, tak je to jasny....ale jinak se mi to zda divny me se to teda nelibi ani kdyby se mi to jmeno libilo....pak takovyto oznacovani malej Karel, velkej Karel to se mi zda podivny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kobliha: To označení malej, velkej nebo mladej, starej, to je děs... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Dneska má svátek Leona (6242 v ČR). Líbí?
Odpovědět
Profilova fotka
kdyby jen rodina,ale manžel se cítí povinnen držet tradici. Oni jso celkově taková rodina co vše ctí..já jsem takový malý všeho pokazitel:))) Budu se modlit za holku:) Já vždy chtěla Matyáše.... Leona nelíbí.....
Odpovědět
Profilova fotka
kobliha - každýmu se zdá divný něco jinýho a Hugo je teda fakt děsný a chudálk dítě, promin ;-) jinak nevim co je divnýho na tom, že má jiný příjmení než otec, nevim proč by měl mít jeho, když sme se ještě nevzali ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
maci, ja bych se nedala teda. Kompromis jedine, proste nedam jmeno, kdyz se mi nelibi...
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlas s Kristi ;-) Jinak teď jsem četla, že Antalová porodila syna a dala mu jméno Jan (doma má Alenu a Elenu)... A Petr Janda prý bude mít syna Matyáše Petra a nebo dceru Anežku Petru...
Odpovědět
Profilova fotka
brum: no to souhlas, ze kazdymu prijde divny jiny jmeno :-) .... hele a az se vezmete, tak syna prejmenujete nebo budete pouzivat tve jmeno? proste mi prijde, ze dite ma mit jmeno po otci-pokud tedy otec neni naky omyl....beru to tak, jako ze matka "urci" otce, ptz zatimco matka je jista, tak otec proste ne...
Odpovědět
Profilova fotka
Jestli nakonec u toho porodu nebudu tak dojaká,že mu to jméno po tatínkovi dám:)) Včera z něj vylezlo,že jeho kamarádi mají skoro všichni kluky po nich..takže to vypadá,že nechce být pozadu...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak to manžel jméno po sobě nechtěl ani za nic, Milan je prý tragédie. Byl by to už třetí Milan v rodině, uf, to je děsný. Tchán, manžel a ještě náš malej?! Jejda, to by mě trefilo, hi hi. Popravdě, taky mě to jméno nechytá za srdíčko, i když by se malej jmenoval po manželovi. Já už jsem tady psala, že jsme dali prostě dvě, nemohli jsme se domluvit a nakonec jsme rádi :-) Naštěstí i manžel nechtěl Milánka :-) Ale je mi jasný, jak jsou pak tatínkové nesmírně hrdí :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
almi tak u nás to je Jiřík po tátovi, děda je taky a praděda byl taky, uf....... jej dlouho sem bojovala že ne, nakonec sme udělali kompromis tedy jméno po něm, příjmení po mně kobliha - víš že nevim, protože já bych si ráda nechala obě jména ale na matrice mi řekli že malej bude stejně muset mít naše společný tedy po mužskym - takže prostě vyhraje a to se mi nelíbí :-D jinak koblížku ono je to úplně jedno po kom má jméno, jelikož tam jsou důležitěkjší jiný věci, já mám třeba jméno taky po mámě, jelikož se naši nikdy nevzali a nikdy sem to neřešila a táta se mně teda taky nezřek :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak samozrejme, ze na vztah to vazne zadnej vliv nema ;-) .....ja to proste tak citim, ze je to lepsi....a hlavne bych mu pak prave to jmeno menit nechtela....na zakladce jsem zazila, ze jeden kluk byl jednoho dne "novak" a druhyho "horak"....a jako decka jsme na to koukali dost zdesene....a sama vim, jaky je zmenit prijmeni....se s novym jmenem zzit, tak bych to asi nedelala diteti.... jen me to proste prekvapilo jak to mate-tot vse :-D .jinak kazdej at si to udela, jak se mu libi a vyhovuje mu.Muj muz by treba asi na tohle jentak nepristoupil....
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem teda taky zastánce toho,že pokud si mě chlap nevezme před porodem a svatbě se brání,proč dávat jeho jméno?Ale zase pokud počítají s tím,že se vezmou potom,dala bych jméno budoucího manžela...
Odpovědět
Profilova fotka
maci: no on se právě nejdřív bránil :-D to až ted´se moc nebrání, jelikož mu došlo že to stejně nemá cenu :-D :-D :-D kobliha: právě proto to chceme stihnout dřív než půjde do školy, co mi říkala matrikářka tak do tý doby s tim děti problém nemaji a je to docela normální, pak už je to horší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?