Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
peroli: To máš pravdu, Štěpánka se do dnešní doby moc nehodí.
Odpovědět
Umě to bude Klára nebo Tobiášek.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne sa paci Tamarka
Odpovědět
Profilova fotka
martina_31: Tobiáš je pěkné :-)
Odpovědět
holky, takový dotaz dělaly by vám problém iniciály A.H.?
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: Ne, nedělaly ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jestli budeme jednou mít Samuela, tak bude mít iniciály S.S. :-D
Odpovědět
Ahojda holky :-D ...inicialy A.H?...vubec, v pohode, dokonce nekoho takoveho znam a nikdy me ani nenapadlo o tom premyslet :-N
Odpovědět
Profilova fotka
vewe: Znám pár lidí s iniciálama A.H., je to úplně v pohodě ;-)
Odpovědět
ja si taky myslim...vubec bych se nad tim nepozastavovala.... holky na tyhle strance jsou snad vsechny jmena ktery existujou... x-) www.yeahbaby.com
Odpovědět
:-) mně to nejdřív vůbec nedošlo, ale když to člověk vidí všude různě načmáraný a vytetovaný, tak mě napadlo, aby lidi neměli automatickou vazbu 8-(
Odpovědět
ja jediny co v tomhle spojeni vsude vidam je hakac ale nikdy jeho inicialy...vubec bych si s tim nedelala starosti ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
já si právě dost všimla i toho AH a 18 8-( , ale snad se to týká jen úzký skupiny lidí, stejně to měnit nechci
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: myslim, že žádnou vazbu mít nebudou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: A jaké křestní jméno se skrývá pod těma iniciálama?
Odpovědět
Profilova fotka
vewe: tady taky: http://www.behindthename.com/
Odpovědět
nunacek, to konkrétní to fakt není :-D ;-) Alexander, takže i s příjmením je to naštěstí úplně odlišné, akorát jen ty iniciály se považujou za jeden ze symbolů ]-( (ale asi to není tak rozšířené a známé jako kříž)
Odpovědět
za tím jménem si stojím, teoreticky by mě mohlo odradit prostě jen to, kdyby to každý zmiňoval (já budu vždycky vědět, že to nijak nesouvisí, takže bych se tím osobně netrápila, ale aby dítě nemělo problémy ;-) )
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: Alexander je pěkné jméno :-) A ty iniciály bych fakt neřešila ;-)
Odpovědět
nunacek: neřeším ;-)
Odpovědět
me se Alexander taky docela libi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale líbí se mi jen oslovení Alex, nelíbí se mi Saša ]-(
Odpovědět
Saša v žádným případě! Jednoznačně Alex, akorát nevím, jestli to mám (je to v teoretické rovině, třeba žádný Alex nebude) nějak naznačit třeba příbuzným, nebo je nechat u zdrobněliny Saša (myslím, že je to k tomu bude svádět :-S)
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: Já bych hned narovinu řekla, že si nepřeju, aby mu někdo říkal Sašo! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jedna známá má syna, ten se jmenuje Jan a všem už z porodnice oznámila, aby ho nikdo v žádném případě neoslovoval Honzo, Honízíčku, ale pouze Jane, Jendo, Jeníčku, Jéňo a všichni to respektují. Hlavně okolí si velmi brzy na tohle zvykne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Alex je moc hezký, i Saša by podle mně šlo, jenže je fakt že lepší to zarazit včas, kamarádovi pak nikdo neřekl jinak než Šášo - on totiž chudák trochu šišlal a ješt to jméno tomu hrozně nahrálo....
Odpovědět
danask: doma už máme Richarda "Ríšu", takže právě očekávám, že to případně bude svádět k rýmování Ríša-Saša
Odpovědět
Profilova fotka
Mně se celekem líbí, když se jména sourozenců podobají nebo i rýmují. Ríša - Saša je moc hezká kombinace.
Odpovědět
Nunáček: Počeštěná Žaneta se mi, ale vůbec nelíbí.... Ale za to Jeannette je nádhera ;-)
Odpovědět
Nunáček: Vladislav je nádherné a vznešené jméno :-) :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?