Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
danask, já se na jméno Alexander dívám jako na jméno řecké /řeckého původu - Αλεξανδρος , takže mi varianta Saša (Sasha) k němu nesedí, pro mě je to prostě jiné jméno :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Oslovení Ríša a Saša mi k sobě moc nepasuje :-N Richard je nádherné jméno, ale oslovení Ríša se mi nelíbí. Zrovna tak jako Alexander je krásné, ale oslovení Saša se mi nelíbí.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak jméno Silvestr nosí v ČR 472 obyvatel! =-)
Odpovědět
nunacek - manžel se smál, že to budou dvojčata Alexander a Michael a to už prý vůbec nevysvětlíme, že to nejsou Ríša, Saša a Míša 8-( :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: No tak takto pojmenovaná dvojčata k Richardovi, to by bylo něco :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Můj manžel nám pořád "předpovídá" dvojčata, tak jsem zvědavá :-D :-D :-D
Odpovědět
ahoj holky...dvojcata nunacku?No to by sis uzila dvojtou radost ;-) ...ja kdybych byla kluk tak bych taky byla Richard :-)
Odpovědět
Profilova fotka
vewe: No dvojitou radost ano, ale i dvojitou starost :-D raději bych jen jednoho prcka ;-) Já kdybych byla kluk, tak bych byla Petr :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Můj manžel je Tomáš, a kdyby byl holka, tak by byl Jana :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem prošla jména, co se tu probíraly.. Jméno Žaneta se mi moc nelíbí, je hrozně tvrdý. Mám kamarádku, co se tak jmenuje, ale své dítě bych tak nepojmenovala.
Odpovědět
Profilova fotka
Já znám osobně dvě Žanety a toto jméno bych opravdu své dceři nedala :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Zaneta Rosenbergova napriklad :-D ked uz bola rec o Alexandrovi, naozaj pekne meno, ale este o trosku viac sa mi paci Alex ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
laleeta: Souhlasím, Alex je hezčí než Alexander ;-)
Odpovědět
gtver: Líbí se Ti nějaká jména pro dvojky: Vlastimil a Patrick = „vlast, patriot“= Patrick v latině Bedřich a Vladan = „vládce“ v němčině Theodor a Bohdan = "dar od Boha" = Theodor v řečtině [Bohdanovi se říká i Bob(by)] Florian a Květoslav = znamená „květina“, Florian v latině Viktor a Štěpán = „koruna vítězství“= Viktor v latině a Štěpánv řečtině Viktor a Štefan Viktor a Vítězslav = znamená „vítězství“ – Viktor v latině Mikuláš a Vítězslav Mikuláš a Štěpán = „koruna vítězství“ v řečtině Mikuláš a Štefan Nikola a Štěpán Mikuláš a Viktor = znamená „vítězství“ – Mikuláš v řečtině a Viktor v latině Nikola a Viktor Alexis a Saša Německy: Jindřich a Hynek Bedřich a Jindřich Bedřich a Oldřich Richard a Robert Robert a Herbert Hebrejský původ: Bartoloměj a Benjamin Jonas a Elias Tobias a Elias Tobias a Jonas Ezra a Elisha Z latiny: Julian a Marian Marián a Lucián Silvester a Sebastian Česky původ: Jaromír a Slavomír Svetozar a Svatopluk Svetozar a Svatoslav Svatoslav a Slavomír Svatopluk a Slavomír Jaroslav a Svatoslav Radoslav a Svatoslav Radoslav a Jaroslav Radoslav a Rostislav Radoslav a Rastislav Rastislav a Svatoslav Radek a Slávek Radan a Vladan Řecký původ: Alexej a Andrej Laleeta: Lepší je Jeanette Rosenberg :-D Já znám osobně tři Žanety.... Ale tenhle počeštěnej paskvil se mi opravdu nelíbí :-S
Odpovědět
Mně se Žaneta hrozně moc líbila, když jsem byla malá, měla jsem tak pojmenovanou jednu panenku a ta byla děsně roztomilá, pak mi to jméno zkazila jedna spolužačka na střední - taková pipka...ale pak jsem poznala ještě jednu a ta byla strašně pěkná, taková skoro manekýnka a moc to k ní šlo, takže se mi to jméno v konečném efektu docela i líbí. Ale nám se po včerejším filmu Jak se krotí krokodýli začla strašně líbit Amálie, ale čekám, že se s nimi možná roztrhne pytel a jelikož o mimi se začneme snažit až po létě, tak se uvidí. Jinak se nám líbí ještě Karolína (těch je taky dost, vím). Pro kluka Adam, Tobiáš nebo Tadeáš... Ach jo, proč se mi líbí zrovna tak častý jména... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ditina: Taky se mi líbí některá jména, která jsou častá, ale to se nedá nic dělat :-D
Odpovědět
Můžu se zeptat jaký názor máte na jméno Sylvie, Silvie, Sylva??? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Silvie, Sylvie není špatný, ale Sylva se mi nelíbí :-|
Odpovědět
Mě se ted taky více líbí Sylvie ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale myslim, že Sylvii budou stejně lidi říkat Sylvo a to je děs :-| Jednu Sylvii znám a nikdo ji neřekne jinak než Sylvo :-|
Odpovědět
Já taky znám Sylvu ale říkají jí Slvi a to se mi docela líbí :-) Když mě se skoro žádné jméno pro holčičku nelíbí a když už jooo tak se nelíbí přítelovi nebo nejde k příjmení :-S
Odpovědět
Profilova fotka
majina: Tak takhle to my spíš máme s klučičíma jménama, na holčičích se shodneme :-D Oslovení Sylvi ještě celkem ujde. A co se týče k tomu příjmení, tak u holky je to fuk, nikdy nevíš, koho si pak vezme a jak se bude jmenovat :-D ;-) U kluka je to horší, ten to příjmení má většinou na celý život ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak vidím, že se tu rozebírá i mé jméno tak teda jsem Sylvie, hodně lidi, se mi ptá, jakto že jsem s tvrdým y, někdo se diví , že je dokonce i s měkkym, takže to každému pořád vysvětluji :-D Docela jsem rodičům za své jméno vděčná, protože dost známým se líbí. Mě říkají Sylvi, Sylvinko, Sylvuško, Sylvíku, jak se podaří :o) Já říkám, že každé jméno je hezké, když se hezky říká. Jinak Sylvo mi řekne jen někdo když mě chce naštvat, každy normální mi řekne Sylvi. mě se docela moje jméno líbí, ale mám jiné favority Gabrielu, Sofii například :-D jo ještě Simonku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
my mame v praci 4 Si/ylvie, teda tri Silvie a jednu Sylviu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sylvik: To máš pravdu, většina jmen je krásných, když se krásně řeknou ;-)
Odpovědět
JJ přesně tak holky :-) Jmen je spouta a pěkných :o) jen si vybrat. Třeba Anna je hezké, ale mám kolegyni a říkají ji Ančo a to je hrůůůza !!! Kdyby hezky říkali třeba Ani, Aničko, tak je to 100x lepší než nějaká Anča :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Anna se mi nelíbí :-N Ale s tou Ančou máš pravdu, Anča je děs, Anička je lepší ;-) Tohle mi třeba vadí na jménu Hedvika, je to krásné jméno, ale už vidim, jak by ji každý říkal Heduš ]-( :-|
Odpovědět
No a vidíte, já mám zrovna Anču ráda. Měla jsem spolužačku, ta si tak dobrovolně říkala a připadá mi to fajn, prostě takový správňácký (Anča, Žofka, Julka, Janča), než pořád ty uhlazený, jakoby vznešený varianty...mno, jak každej chce, samozřejmě. Mimochodem i Hedvika je taková na mě moc vznešená - znám jednu a sama se představovala jako Heda (Heda, Heduš - to je ostrý i na mě, stejně jako Božka a Blažena:-)) Zdá se mi, že člověka lidi oslovují tak, jak se představí...(teda doufám:)
Odpovědět
No mne dali rodicia to typicke Katarina a povedala som,ze ak raz budem mat dcerku,tak jej take meno nedam,lebo ma casto spoluziaci volali Kata a dodnes ma tak vola moj brat a z duse to nenavidim.....Nasi ma doma volaju Katka,Katus,Katulka....moj manzel ma niekedy,ale coraz castejsie oslovuje Katarina...i ked v zahranici pokladaju Katarinu za krasne meno...Ja sa niekedy ,,nemusim,, :-)
Odpovědět
mě se líbí Honzík a nebo Dominika
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?