Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Vidíš, a já jsem o Anetě jeden čas přemýšlela :-) ale je fakt, že mi strááááášně dlouho trvalo, než jsem si nějaký to holčičí jméno dovedla vybrat, protože se mi vážně po Lindě už žádný jiný jméno tak strašně moc nelíbí. A jelikož mám v příjmení K, R i Ř tak jsme potřebovala něco aby to šlo k sobě, ale ani já jsme s tou Anetou nebyla až tak moc spokojená. Ještě jsme brali v úvahu Lauru, ale jak už jsme tu jednou psala - "ten nahoře" to za nás naštěstí vyřešil a budeme mít Filípka. Dokonce jsem jeden čas přemýšlela o tom, že kdyby jsme měli mít holčičiku tak by to byla prostě Holka :-D . Měla bych 2 dcery ;-) - Lindu a Holku x-) . Fakt jsem byla až takhle zoufalá. No, ještě že to dopadlo tak jak to dopadlo. :-) :-) :-) PS.: Linda a Filip se k sobě hodí, že jo?
Odpovědět
Ahojky holky mě se líbí u holky Vanesa nebo Sofie ale to jde přítel vždycky do vrtule zatím jsme se shodli jen na Sandře ale nevím jak by zněla zdrobněle,jinak se mi moc líbil Tadeáš ale to už jak sleduji má každej třetí.
Odpovědět
Profilova fotka
Já si prostě pod Anetou představim Langerovou a to je děs :-| ]-( Linda je nádherný jméno. Mě se líbí hodně, ale jsou i jména, která se mi líbí o trochu víc. A Laura je super x-) Filip není špatný, ale moc se mi nelíbí, podle mě by se k Lindě hodila víc jiná jména. Linda je takové jakoby "vznešené" a Filip je takové hodně obyč.
Odpovědět
Profilova fotka
rozalie7: Sandra se líbí mému manželovi, ne nějak výrazně, ale říkal, že to je pěkné jméno. Tadeáš je moooc pěkné, ale máš pravdu, že teď hodně dávané. Vanesa se mi nelíbí a Sofií je taky teď hrozně moc.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás zatim stále platí kluk Samuel, holka teď je trochu nejasná, soupeří spolu dvě jména Elena a Amélie (dvojčata by to za nás vyřešila :-D ).
Odpovědět
Ahojky všem, tak koukám, že probíráte jména:o) No, u nás to taky byla bitka:o))
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka a kdo vyhrál? :-D
Odpovědět
No já:o)), ale znám ty boje o jménech ;-)
Odpovědět
nunacek:děkuji za pochvalu a jak bys říkala Sandře zdrobněle?
Odpovědět
rozalie: Sandra je pěkný jméno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: A jaký jméno si vybrala? rozalie7: Mě se žádná zrobnělina od Sandry nelíbí. To jméno je pěkné jen v tomhle tvaru.
Odpovědět
U kluka nad tím moc radši nepřemýšlím protože když jsme byli jěště kamarádi s mým přítelem vždycky si přál mít syna po sobě takže v tomhle boji nemám šanci jěště že není Franta nebo Pepa či Bohouš :-)
Odpovědět
Článek se načítá
nunacek:Tak to jsi mě moc nepotěšila zní to fakt divně viď?Ale stejně se člověk neubrání když vidí malé miminko Sandruško nebo Saninko?Ach jo třeba do té doby bude změna času je dost
Odpovědět
nunacek: nakonec máme "originální" Terezku:o), ale vyhrála právě kvůli možným zdrobnělinám
Odpovědět
Tak mě napadá třeba Sára ale těch už je asi taky dost a nebo Rozárie ale to doma ani nahlas říkat nebudu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rozalie: A jak se přítel jmenuje? Sandruško nebo Saninko zní fakt hrozně :-N snehurka: Tereza není ošklivé jméno, jen šíleně časté. Já osobně tedy to jméno nemusím, protože znám pár nositelek tohoto jména a všechny mi jsou nesympatické, ale samozřejmě to jméno za to nemůže, ale své dceři bych ho nedala.
Odpovědět
nunacek: je častý, to jo...ale aspoň budu mít čistý svědomý, že mi to holka jednou nevyčte...já zas nemusím ty supermoderní :-|
Odpovědět
nunacek :přítel je Vladimír já vím nic moc ale lepší Vládík než Bohouš apod.
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: Jaká jména se líbí tobě? A co bys Ty dala ke jménu Linda? Jak pro holčičku tak chlapečka? My jsme se s manželem na Filipkovi shodli jednohlasně, ale v úvahu přicházel ještě Lukášek nebo Jakub (ale to už mají naši blízcí známí, takže jsme ho hned zase vypustili). Co se mi ale vážně nelíbí je, když někdo má třeba 2 chlapečky nebo 2 holčičiky a jedno jméno dá zastaralý a druhý moderní. Třeba František a Dominik nebo Jana a Vanessa. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: Já supermoderní taky moc nemusim, ale prostě to jméno mě něčím musí zaujmout :-) rozalie: No Vladimír je sice o něco lepší než Bohouš, ale ani tak to není můj vkus. peroli: Mě se líbí hodně jmen, na ukázku třeba tyto: Samuel, Adam, Dominik, Adrian, Sebastian, Amélie, Elena, Lara, Laura, Dominika. K Lindě by se mi líbilo třeba Linda a Laura Linda a Leontýna Linda a Lukáš Linda a David Linda a Kryštof Linda a Daniel Taky se mi nelíbí, když jedno jméno je moderní a druhé starší, vypadá to divně :-|
Odpovědět
A holky, vy čekáte mimi?
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka já ne.
Odpovědět
nunacek: aháá, tak to je jen čistě teoretická debata :-)
Odpovědět
Profilova fotka
snehurka: Ano, čistě teoretická :-D S manželem se o jménech bavíme dost často, takže teorii máme "zmáklou" :-D na praxi dojde až po přestavbě baráku :-D
Odpovědět
nunacek: jo táák...ale stojí to za to ;-)
Odpovědět
sněhurka :já taky ne ale myslím si že je to debata na příjemné téma a člověk aby byl připraven na vše a rád si vyslechne názor druhých nunacek:Tak na můj vkus to taky není ale kompromis se někde udělat musí
Odpovědět
rozalie7: jo jo, já to taky řešila docela dlouho..je to fajn:o)
Odpovědět
Profilova fotka
Je fajn si takhle poklábosit o jménech ;-) rozalie7: Já jsem na tohle taková, že kompromis bych udělala u jména, které se mi aspoň trochu líbí, ale nedala bych jméno, které se mi nelíbí vůbec. A nebo bych to vyřešila dvouma jménama pro dítko. Tobě se to jméno aspoň trochu líbí?
Odpovědět
Přesně tak, je taky dobrý, když se to jméno pak přímo hodí k tomu dítěti:o), ale to se předem neodhadne, no
Odpovědět
Profilova fotka
Jednou mě strašně rozesmála švíca. Ona má malou s černochem, a jednou byla s tím svým přítelem na návštěvě u jeho známých. Ten známej je bílej, jeho manželka je černoška a mají 2 černý kluky - jeden se jmenuje Fanda a druhý Pepa.... :-D :-D :-D Při té představě jak na malýho černouška voláš Františku nebo Josefe, se ještě teď musím smát x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?