Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To mohla :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no říká se že změna jména ti může změnit život, protože jméno se dá v numerologii spočítat osud a když ho změníš změníš i osud, prý je známý případ kdy změnou jména dítěte dosááhli toho že přestalo být pořád nemocné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
dneska je Simonky, to je taky pekne jmeno
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, Simonka je docela hezky, ale uplny favorit to neni. Ja ted cetla na netu, ze Menzlova ma holcicku Annu Karolinu, to docela jde
Odpovědět
Profilova fotka
u nás je Otílie :-D ,ale to už neni meno,čo by som si práve vybrala :-D :-D
Odpovědět
Dneska, v českým kalendáři slaví jmeniny Lydia a zítra Radana s Radanem. Jak se vám líbí?
Odpovědět
Radanu jednu znám, mně to zní tak vznešeně, i ten Radan :-) Lydie je hezký, akorát to bývaly vložky, tak bych to asi nedala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Simona se mi nelíbí. Anna Karolína zní normálně, ale Aniček je teď strašně moc :-| Lýdie se mi nelíbí. Radana ani Radan taky ne.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám Lindu a teď čekáme Filípka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Linda je krásné jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: To s Tebou 100% souhlasím :-) Já sama tohle jméno strašně miluju, a zároveň jsem moc ráda, že nám Pán Bůh "nadělil" nebo "nadělí" tentokrát chlapečka, protože když jsme s manželem přemýšleli o jménu pro holčičku tak jsem nebyla schopna si vybrat, protože se mi už žádné holčičí jméno nelíbí tak moc jako Linda. Mojí Lindě je už 11 a za ty roky jsem si několikrát i potvrdila, že toto jméno má i malé výhody. Není jich tolik (já jsem Petra a nás bylo ve třídě 5!), hodí se ke každému příjmení a zároveň se hodí i k různému věku (je pravda že 80-letá babička s hůlčičikou se jménem Linda asi vzbudí přinejmenším úsměv ale je to jméno které se hodí na miminko, na 3-letou holčičku, na 11-letou "teen"agerku, na 18-letou slečnu i na 35-letou ženskou). PS.: Kdyby to nebyl chlapeček ale holčička tak jména, které bych ještě dovedla jakžtakž (podotýkám to jakžtakž) zkousnout byla Laura, Nela nebo Aneta. (Laura se ale nelíbila mamce ani tchyni a Aneta se nelíbila zas manželovi). Ještě jsem navrhovala Melindu, Belindu nebo Rosalindu ale samozřejmě jen z recese. No ale ještě že to "ten nahoře" za nás vyřešil x-)
Odpovědět
Profilova fotka
peroli: Linda je moje známá, takže toto jméno my nejspíš nedáme (nechceme, aby jméno, co bude mít naše dítko, měl někdo v okolí), ale líbí se nám moc! :-) Jinak já jsem taky Petra a byla jsem ve třídě na základce sama, na střední jsme byly dvě :-D Linda je pěkné i pro 80 letou babičku ;-) Jinak Linda a Laura je super kombinace a Laura je u nás v top jménech, takže koukám, že máme asi podobný vkus na jména :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Tak já se přidám :-) Mě se Linda i Laura taky moc líbí. Já mám doma Sáru a kdybych měla další holčičku tak by se asi jmenovala buď Sofie nebo Melanie ale asi spíš ta Sofinka. A kluka jsem vždycky chtěla Samuela ale to se nikomu nelíbilo a ani by se mu to nehodilo k příjmení tak když bych měla někdy kluka tak by to byl asi Daniel a nebo Filípek i když tak se jemnoval náš pes ale to vůbec nevadí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek: tak to jsi měla celkem štěstí, že jsi byla ve třídě sama. Já jsem mohla přijít kam jsem chtěla a vždycky jsem na nějakou tu Petru narazila. No jo, to je ten konec 70-tých let x-) Laura se mi taky celkem líbí, ale vzhledem k tomu, že mám v příjmení K, R i Ř, tak jsem chtěla něco abych se těmto písmenkům vyhnula - proto ta Nela a Aneta. Ale naštěstí už máme rozhodnuto. I když kdo ví - třeba se rozhodneme i pro třetího prcka ;-) a začnu to řešit znovu.
Odpovědět
Profilova fotka
suzamen: Sára je moc pěkné, manželovi se to ale nelíbí, prý si pod tím představí hned psa, takže Sáru mi mít nikdy nebudeme. Sofie je pěkné, ale už moc ohrané poslední dobou. Melanie je moc pěkné ;-) A Samuel je úžasné jméno, máme ho vybrané pro našeho budoucího prcka,pokud do doby než bude na světě nezměníme názor :-D Ale na Samuelovi jsme se shodli jednohlasně :-) Daniel - vybaví se mi Rafťáci :-D Filip - papoušek švagra :-D peroli: Já moc holek, co se jmenují Petra moc neznám v okolí. A ze svých vrstevnic znám ze školy 3 :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Taky znám dva psy jménem Sára jednoho má dokonce skorošvagrová ale mě je to jedno, zvířata se jmenují spíš po lidech ne lidi po zvířatech. To jo Sofie už je ohraná ale za dva tři roky třeba už nebude, před dvěma lety se skoro každá holčička jmenovala Natálka a teď to skoro nikdo nedává. My se na Samovi bohužel neshodli :-( ale Dan nebo Filip to jistí. Ani jsem nevěděla že v Rafťácích je nějakej Daniel :-D Dan se sice jmenuje pes dědy a babičky ale neva, nebudu se podřizovat nějakým zvířatům. No a taky se mi i celkem líbí Matyáš nebo Vojta. Hezký český jména.
Odpovědět
Krásný jméno je Vilma... přidávám ke svým favoritům
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, sice miminko jeste neplanujeme, ale hrozne se mi libi Dorotka, ale bojim se,ze by se ji jednou posmivali jako "dorota machalova" a potom Bara a Aňa. Klucici Vojta a Stepan. :-)
Odpovědět
Proč by se jí měli posmívat? Dorotka je pěkné jméno 8-)
Odpovědět
to je jak kdyby měli všichni volat bláznivá Viktorka. Já ještě taky neplánuji, ale máme dva kocoury. Pojmenovali jsme jednoho ze srandy Valentýn a druhého menšího Vilém. Každej se tomu zasměje, ale mě už se ty dvě jména tak lbíí, že bych je klidně dala i synovi.Člověk si je totiž časem oblíbí. A stejně jim říkáme Valda a Vilda
Odpovědět
mne sa velmi paci Damian ale drahy ani pocut on len ten jeho Matej tak aspon nemusim vymyslat
Odpovědět
Haklina, a co k Vilémovi a Valentinovi sestra Jarmila, popřípadě bratr Hynek ;-)
Odpovědět
Ahojky, já mám pro holčičky Ema, Eliška, líbí se mi i Bára, ale to by u nás nešlo s příjmením.. Pro kluka asi Tomáš..
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsem chtěla pro kluka Tomáš ale to by mi můl nedovolil protože tak se jmenuje můj bývalý a on by si myslel že ho chci pojmenovat po něm :-|
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, nedalo mi nepridať sa k vašej téme. Nie som síce výdatá, ani nečakáme s drahým dieťatko, no túto tému snáď každá z nás rozoberá v stabilnom vzťahu :-) ..... čo sa týka mien, raz mi darovala kamarátka knihu o menách pre deti. Vraj každé nenarodené dieťa si vyberá vlastné meno samo cez ,,vnútorný hlas" maminy. (predpokladám, že tým bola myslená intuícia).Každá budúca mamička cíti aké meno to dieťa chce a patrí. Kamarátka je astrologička a pomôcku na určenie mena dieťaťa používa jeho znamenie
Odpovědět
Profilova fotka
este taký malý testík som si spravila. Ked som si pozerala tie mená podľa znamení - sedelo mi Alexandra. No v skutočnosti som Katarína(čo si vraj vydupala stará mama.. :-( .) Ked som sa opýtala mojej mamy aké meno mi ona chcela dať - vraj *Alexandra..... Toto isté sa podarilo kamaratke: chcela pre chlapčeka meno Ivko, no muž ju odhovoril. tak som zisťovala, čo by sa mu hodilo.....: Ivan.
Odpovědět
tudlo: a kde jsi našla ty jména podle znamení?
Odpovědět
Patty a jak z ní vaše příjmení?
Odpovědět
Profilova fotka
wendulla: Dorota je pěkné jméno, ale je pravda, že si okamžitě vybavím Dorotu Máchalovou :-| suzamen: Jo jo v Rafťácích byl Daniel - hrál ho Kotek - rodiče mu hráli Fereimannová a Šteindler a vždyck ysi vybavim scénu, jak se chtěli milovat na stráni proti Kašperku a on se bál, že někdo přijde a ona na to: Tenkrát taky nikdo nešel a mohli jsme su udělat Danika. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D haklina: Valentýn je krásné x-) Vilém nic moc, ale manželovi se líbí William :-| patty1: Ema a Tomáš jsou krásná jména :-) Mě se Tomáš líbí hrozně moc, ale jelikož se tak jmenuje manžel, tak Tomáška mít nebudeme, nechceme jméno po rodičích.
Odpovědět
Profilova fotka
Miminka narozená na Mladoboleslavsku od 5.12. do 11.12.: Zdeněk Kašinga Tereza Jakubcová (sestra Natálie, bratr Zdeněk) Samuel Vosyka Anežka Kopalová (bratr Eduard) Petr Vaňourek (sestra Sára) Barbora Mančíková Arpád Várody Sára Milerová František Rejman Filip Novotný Anna Marie (sestra Pavlína) Ondřej Zavoral
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?