Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Alex sa mi páči aj pre chlapca aj pre dievča. Sasha sa mi hodí skôr k dievčaťu.
Odpovědět
Já se jen bojím (protože už máme Richarda), že to bude okolí a příbuzenstvo svádět ke kombinaci Ríša, Saša 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Alex-chlapec, Saša-dievča. ale meno Saša, ani Sasha sa mi nepáči.
Odpovědět
Profilova fotka
Alexandr se mi nelíbí, Alex jo. Alexandra je moc pěkné. Ale oslovení Saša néééé.
Odpovědět
Profilova fotka
nanu,přesně,moje řeč:-)co říkáte na samuela?
Odpovědět
Profilova fotka
Samuel sa mi nepáči. za mojich školských čias bolo kolo mňa strašne veľa Samkov
Odpovědět
Profilova fotka
denisska: Samuel je u nás zatim jméno pro kluka č.1 :-D Takže zatim je to pro nás nejhezčí jméno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
máme ve školce strašně pěkného kluka Samuela,má právě tu sestřičku Adrianku,ale to je takový hajzlík:-)))
Odpovědět
Profilova fotka
U nás zatim Samuel prostě vede. Žádného osobně neznáme, žádný tu v okolí není :-) A i celkově jich moc není, v ČR jen 2.623 ;-) Ale mimi zatim v nejbližší době nebude, takže třeba ještě názor změníme.
Odpovědět
Profilova fotka
to já taky koukám,kolik nositelů mají některá jména:-)líbí se mi,že když zlobí a řekneš Samueli!!!!,má to takový důraz ,ikdyž na toho našeho neplatí asi nic,jen čerti :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Samuel sa dá, ale jedného som učila a bol to riadny lotor, takže toto meno definitívne u mna odpadá..
Odpovědět
nunacek - my právě přemýšlíme i o variantě dát rovnou Alex, když bychom mu tak stejně říkali (ale zatím je to předčasné)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
gtver: Alex a Richard k sobě budou pěkně pasovat ;-)
Odpovědět
nunacek no a ve finále bude ten jednou plánovaný sourozenec sestřička a veškeré obavy z komolení Alexe na sašu budou zbytečný :-D :-D
Odpovědět
anoli: elena je krásné, to je můj favorit. A ještě Nora a Hedvika. Klučičí jsou vesměs hrozné, hodně se i opakují. Líbí se mi snad jen Štěpán
Odpovědět
Profilova fotka
gtver: Taky možnost :-D A jaké jméno máte pro holčičku? haklina: Elena je i náš favorit ;-) A Hedvika se líbí mému manželovi. Je to hezké jméno, ale nesnášim variantu Heduš a té by se asi u dost lidí nedalo zabránit :-| Nora je ségra mojí kamarádky ;-) Štěpána má teď dcera sousedky a spolužačka manžela, je to teď hodně dávané jméno, ale můj vkus to není.
Odpovědět
Na holčičku se mi líbí Karolína a klučina bude po manželovi Vlastik. Elenka je hezký jméno. Až se nám mimčo někdy narodí, chtěla bych jména, který budou hezký pro mimi, pubertáka a jednou i staršího člověka. Líbi se mi třeba Amálka, ale nevim, co by tomu řekla dvacetiletá.
Odpovědět
nunacek holčička v každém případě Diana (to byla varianta už u prvního a stále trvá)
Odpovědět
Profilova fotka
culina: Amálce se dá ve dvaceti říkat Am, Ami, Máli, Mal, nebo prostě Amálie ;-) Je to kráááásnéééé jméno, ale víc se mi líbí varianta Amélie :-) gtver: Diana byla jedna moje spolužačka, chodila s náma asi měsíc. A známí mojí kamarádky mají dvouletou Dianu ;-) Jen si vždycky vybavim Dianu Kobzanovou :-|
Odpovědět
Mne sa paci pre dievcatko Olivia,Stela,Eliška a chlapcenske Sebastián alebo Alex,Matiáš. Znami mal dievcatko Táliu,tiez sa mi to pacilo.
Odpovědět
Profilova fotka
Stela a Sebastián jsou krásná jména :-)
Odpovědět
Stelinka je hezký jméno. :-) Myslím si, že člověk, když vybírá a přemýšlí nad jménem, tak ho vybírá jakoby pro sebe - samozřejmě žena pro holčičku a muž pro chlapečka. Je to stejně zajímavý. Četla jsem i takovou knížku, kde ke každýmu jménu byla taková "diagnoza", ale moc se mi to nezdá, protože tam třeba psali, že nositelka jména Klára v životě nebude moc štastná, to je podle mě blbost.
Odpovědět
culina: ako hovori nunacek- Amelie by bolo mozno lepsie- Amalka ju mozete volat ako dieta, a ked vyrastie, urcite uprednosti Amelie, znie to trochu dospelejsie na diagnozy neverim, ale prave s tou Klarou mi to sedi , poznam dve, jedna ma okolo 30 a jedna je uz starsia pani 60tnicka a obe si toho preskakali v zivote tolko, ze mna by to iste polozilo- zaroven ale clara znamena jasna, a ja som pocula, ze je to meno znamena optimizmus, svetlo, stastie... tak si vyberme :-| paci sa vam meno Clarissa (alebo jeho obmeny- Clarisa/ Klarisa...?
Odpovědět
Profilova fotka
mně se poslední dobou líbí také Stela, potom Emílie a Berta. Pro kluka Oskar, Bartoloměj.....
Odpovědět
Stelu uplne zeriem...hihi Velmi sa mi to paci pre dieta aj pre dospelu.A je aj v kalendari pred mojimi narodkami v oktobri..
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme přišli na Stelu vlastně z legrace. Jméno pro holčičku už jsme měli vybrané (ale ještě jsme neskončili, co kdyby i druhé děcko byla holčička). Jednou jsme v létě seděli v restauraci, pili jsme pivo, Velvet. A já jsem řekla: "Kdybysme měli dvojčata, mohly by se jmenovat Stella a Velvet." :-D A můj muž na to: "Stela? To zní dobře." :-) A už nám to zůstalo.
Odpovědět
Holky co říkáte na jméno Sandra?Manželovi se to hrozně líbí,vypadlo to z něj včera :-o I k příjmení by se nám to kdyžtak hodilo,ale nejde skoro vůbec zdrobnit(jen krkolomně) a nemá ani moc obměn..
Odpovědět
Profilova fotka
Mne osobne sa Sandra nepáči...v krajnom prípade Alexandra.
Odpovědět
Profilova fotka
andelka, Stela je dobre pivo :-D snad to bude platit aj pre babo. Mne sa osobne Alex, Alexanandry, ani Sandry nepacia... asi to bude tym, ze v mojom okoli je ich niekolko ale nejako sa nemame radi... :-S kukuca, Sandrinka, Sandruska, Sandrenka... no mas pravdu, ze to neide velmi zdrobnit. Ozaj, dnes ma meniny Radúz. Poznate nejakeho? ja teda nie, len toho co mal Mahulienu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sandra, sasa,alexander a pod sa mi tiez nepacia, kedysi sa mi lubilo alex pre chlapca ale nejak sa mi to uz znepacilo... najhorsiu asociaciu mam s menom agnesa...kvoli jednej osobke samuel sa mi lubi, ale sestra chce dat samka, a uz aj mame v rodine... a stela...tiez nie nic pre mna...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?