Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Malča?? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
jj po slovensky
Odpovědět
Profilova fotka
Antonie je moc hezky jmeno
Odpovědět
Přítel má babičku Amálku, moooc roztomilý jméno pro devadesátiletou paní. U nich vůbec se najdou dobrá jména, máma byla Světluška, pak se v dospělosti přejmenovala :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
tjo světluška? a jak se nechala přejmenovat?
Odpovědět
Profilova fotka
babičky sousedka je Danuška
Odpovědět
Profilova fotka
Amálka je nadherné meno, to je moja alternatíva po Eliške a Františke. :-D Antónia je tiez pekne meno, ale u nas ju volaj "Toňa". a ja sa este vratim k teme, ze preco nie frekventovane mena - môj mangel je Michal a vcera sme boli na plese, kopa ludi a niekto zvolal Miso, a otocili sa asi 6.
Odpovědět
Profilova fotka
Amalka je fajn, ale nelibi se mi na dospelou
Odpovědět
Profilova fotka
kristi: tak pak by se přejmenovala třeba na světlušku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja bych byla pro, aby clovek mohl za zivot menit jmena.... ne ze by to neslo, ale clovek je za exota... proste by clovek mel jmeno na obdobi, kdy je dite a v osmnacti by si vybral nove ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kdby se mu nelibilo, vid?
Odpovědět
Profilova fotka
co ja viem...ked meno je nieco co je s vami cely zivot, co je vasou sucastou. Nepoznam vela ludi v zrelom veku, teda ked ma rozum, po puberte, ktorym by sa ich meno nepacilo, jednoducho si za tie roky na neho zvykli. Ale keby sa dalo menit v puberte, tak by tych zmien bolo do aleluja. Poznam to, tiez som s tym bojovala v puberte, ze preco mam take divne meno, ale nejako sa to vstrebalo
Odpovědět
Článek se načítá
Tak třeba já jsem si za celý život na svoje jméno nezvykla, nevadí mi, nikdy jsem proti tomu nebojovala, ale nějak cítím, že to není ono. Ani nemám žádné jiné vysněné pro sebe, jen se v něm necítím úplně dobře. Jako když je vám sukně jen o půl čísla větší, není to vidět, ale vy to cítíte. Asi budu vypadat jako magor. Stejně tak jsem se nikdy nesžila s příjmením, proto nemám problém se ho po svatbě vzdát. Měla jsem kolegyni Markétu, co si nechala říkat Zuzka, ale často jsme jí taky říkali Žofko, protože hrála na banjo, taky dobrý ne? Se jménama si člověk užije legrace :-D A ještě je moc pěkný, když se ženská jmenuje Františka a říká se jí Fanynko, to je prča, ale je to hezučký. Nebo Pepinka, měla jsme ve škole jednu Josefínu.
Odpovědět
Profilova fotka
mabi: brácha je taky Vratislav a já mu od narození říkám Matesi ;-) a jak se jmenuješ teda?
Odpovědět
Tajný 8-).
Odpovědět
Profilova fotka
aha ok ;-)
Odpovědět
A proč mu říkáš Matesi, když je Vratislav?
Odpovědět
Profilova fotka
nevím, je mladší o 4 roky a už si nepamatuju, proč jsem ho přejmenovala :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hihi.... muj bracha je Tadeas ... a kamosky dcera mu rika Datyaš :-D
Odpovědět
Profilova fotka
možná jak bylo kdysi to losování Matesa a brácha byl od narození takový puclik ... :-D tak jsem si to jako malá nějak spojila a bylo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Datyaš je dobrý :-D
Odpovědět
IINSPIRACE: Chlapecké: Adolf, Adrian, Alan, Albert, Aleš, Alexis, Alfred, Andrej, Andreas, Antonin, Arnold, Aaron, Artur, Atilla, Augustin, Aurel Barnabáš, Bartoloměj, Benjamin, Benedikt, Bedřich, Bernard, Bohdan, Bohumil, Bohuslav, Boleslav, Bořivoj, Branislav, Bronislav, Břetislav Ctibor, Ctirad, Cyril Čeněk, Čestmír Dalibor, Dalimil, Davor, Dejan, Dorian, Damian, Dušan Eduard, Efraim, Egon, Eliáš, Elisha, Emanuel, Emil, Ernest, Ezra, Ezekiel, Eugen Fabian, Florian, Felix, Ferdinand, Finn, Gabriel, Gideon, GIlbert, Gregor, Gustav Hektor, Herbert, Hugo. Hyacint, Hynek Ignac, Ivo, Ivan, Isaias, Isaiah, Ismael Joachim, Jaromil, Jaromír, Jaroslav, Jeremias, Jindřich, Juraj, Jonas, Jonatan, Joshua, Julian Kajetan, Kamil, Karel, Kassius, Kapsar, Kazimir, Konrad, Kristian, Květoslav Ladislav, Laurent, Leon, Libor, Liboslav, Lubomír, Lubor, Luboš, Lucián, Luděk, Ludvík, Ludomir, Ludoslav Marcel, Marián, Maxim, Maxmilian, Medard, Metoděj, Mikuláš, Milan, Miloslav, Miroslav, Mojmír Nathan, Nathanael, Nikola, Noah, Noel Oliver, Omar, Otakar, Otmar, Oskar Patrick Quentin, Quido Radovan, Radim, Radoslav, Rafael, Radúz. Ranko, Rastislav, Rostislav, René, Richard, Robert, Robin, ROdan, Roderik, Rory, Roland, Ronald, Roman, Rudolf Saša, Sebastian, Silvester, SImon, Slávek, Slavoj, Slavomír, Stanislav, Svatoslav, Svatopluk, Svetozar Theodor, Tibor, Timon, Timothy, Tobias Václav, Veleslav, Vendelin, Viktor, Viliam, Vincent, Vítězslav, Vladan, Vladislav, Vlastimil, Vlastislav, Vratislav Yannick Zdeněk, Zachary, Zbynšk, Zikmund
Odpovědět
Profilova fotka
tak můj děda byl teofil a nikdo mu jinak nařekl než Bohuš,tak si mysleli i jiní,že se jmenuje:-))
Odpovědět
denis ale vždyť on se tak jmenoval, to je fakt vtipný :-D Teofil je přece česky Bohumil.
Odpovědět
Profilova fotka
elis, ten clanok je super, suhlasim... (az na to, ze Ester Kocickova sa vlastnym menom vola tusim Renata Divisova, co teda neni ziaden zazrak... :-) ) podla mna, ked je meno originalne, nemusi to znamenat, ze je zaroven exoticke alebo extravagantne... ide o to, aby malo zvuk a iskru osobne som tuzila zmenit si meno, ked som dva roky zila v zahranici a mali tam problem, lebo je fakt typicke pre nase konciny a hlavne dlhe... :-|
Odpovědět
Profilova fotka
no jo,ale ve roce 30,to nikdo nevěděl:-)
Odpovědět
este je tu niekto
Odpovědět
já, ale jdu si vyčistit zuby, umýt se a spát, jsem totiž slušně vychovaná holka, která je v jedenáct v posteli, aby mohla být v jednu ráno doma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tanya,Zoe,Chloe,Adriana,Carla,Sofia, chlapcenske by mohlo byt Samuel,Adrian, Colin,Theo,nemozem si pomoct ale chlapcenske sa mi tazko vybera :-)
Odpovědět
to přejmenovávání v rodině znám - sestřenky jsou Ivana a Jana a ze srandy si začaly říkat Mařka a Božka. Mařka postupně zaniklo, ale Ivče ta Božka zůstala :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?