Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
moje sestry jedna ma lenku a rebeku druha rachel a dorotku, rebeka je podla mna super, aj ja by som dala kebyssestra uz nedala, to menosa mi cely zivot pacilo...
Odpovědět
Profilova fotka
jachin: Tak aspoň někdo to zná. já už myslela, že jsem si to vymyslela. :-D leish: I Ráchel? Nejste židi náhodou? Tedy Žídé, aby to neznělo pejorativně.
Odpovědět
Profilova fotka
no nasa rodina nie, ale MM a cela jeho rodina su zidia
Odpovědět
Profilova fotka
ale to s menami deti mojich sestier nema nic spolocne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ale jména Jako Rebeca, Sára, Ráchel jsou typicky židovské. Zajímavé.Ale dneska už se dávají jména všelijaká, že jo. Už jsme kosmopolitní. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Andelka -no hej, u nás je to bežné, že sa to tak povie, myslela som že je to viac rozšírené :-N aj ked dieťa veľa rozpráva a je také živé, tak mu povedia ty si taká malá Rebeka, čo?:-N
Odpovědět
Profilova fotka
andelka: jen jsem se přišla podívat, ale u nás se taky říká rebeka nebo dorota jako pejorativní označení ženské ;-) Jinak nám se líbí jména Sara, Emma, Daniel, Adam a Sebastian...
Odpovědět
Profilova fotka
jachin, macj: Mně všichni tvrdili, že to neznají, tak aspoň že někdo se najde, ať je vidět že fakt nekecám. ;-) :-D Já znám rebeku jako ženu povídavou, klevetnou, stále nespokojenou, na lidi protivnou, urážlivou a tak. Ne vyloženě zlou, ale prostě nepříjemnou. Jo jo, jedna Rebeka a další už to schytaly za ni. :-D macj: Daniela máme i my vybraného a Sebastian mi neprošel, škoda. Máte vybraná krásná jména. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a dorota je o malinko protivnější rebeka. :-D :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak za jizni Moravu hlasim, ze jsem nikdy neslysela, ze Rebeka se pouziva jako obecne oznaceni neprijemne zenske :-) Dorota uz mi zni jako hloupa zenska, ale prijde mi to spis z nejake pohadky nebo tak neco...?
Odpovědět
Profilova fotka
ted jsem si vzpomnela, ze u nas se zase pouziva jmeno Gertruda, na takovou jako skaredou a zapsklou zenskou :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hej ved sara, rachel, rebeka, lea, to su tie najtypickejsie zidovske mena, mojim sestram sa jedoducho pacili :-)
Odpovědět
Článek se načítá
U nas sa hovori: Ty si taká Haňa chi chi, ale to skor, ked si myslim o nejakej, ze je trosku "pošahana" :-D, čiže "praštená" :-D
Odpovědět
S tou Rebekou to muzu potvrdit ;-) Rikala to vzdycky moje mamka, napr. 'Dnes jsem byla na poste a u prepazky tam sedela takova Rebeka..' - vsem bylo jasne, ze dotycna byla mura :-D
Odpovědět
Baby,a co hovorite na Lilianu?Zatial je to asi naj meno,co sa mi paci... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Liliana je pekné meno, u nás ju má jedno dievčatko, teda už má asi 15 :-N taká zlatá šikovná blondínka, tak sa jej hodí to meno :-)
Odpovědět
Potvrzuji označení Rebeky - jako nepříjemné ženské ... a Doroty jako označení semetriky ;-) Takhle to u nás v rodině normálně používají ... :-) Jinak mně se vždycky líbilo jméno Stela a Karolína a pro chlapečka Štěpán, Lukáš a Mikuláš ... No a dopadlo to tak, že máme Patrika :-)
Odpovědět
ahoj, co Barnabas? Skoda jen, ze tak pojmenovala nastavajiciho byvala sveho osmaka degu...
Odpovědět
Moj najnovsi ciel: dokazat, ze Rebeka moze byt prijemna zenska /aj ked pomenovanie "zenska" mi volajako nesedi na moju nenarodenu dcerku, teda este ani nepocatu/ ....
Odpovědět
Profilova fotka
ved ja poznam viac deti co pomenovali rebeka ;-) bolo to moje vysnivane meno od destsva ked som videla jednu malinku strasne krasne babo a volala sa rebeka, inak znamena to meno "pekna" Liliana je pekne, a Barnabas sa mne moc nepaci
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ráno :-) andelka: jojo, u nás je úplně stejná definice doroty i rebeky ;-) Díky za pochvalu jmen, ale taky nevím, jak to nakonec dopadne nebo co mi projde ;-) mishabv: gertrudu taky používáme :-D Liliana se mi líbí Barnabáš moc ne...
Odpovědět
Chichiii,tak to som rada,ze sa nenaslo nic proti menu Liliana (mysli tym nieco podobne ako na chudatko Rebeku:)...ale co chlapcenske meno???Dajte nejake pekne nezvycajne tipy :-) dakujem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
mne se ze slovenskych klucicich jmen libi Timotej :)
Odpovědět
Profilova fotka
chlapcenske, co sa mi pacia ariel - keby sa tak nevolal prasok na pranie... eitan, ethan elior ilan natan
Odpovědět
Profilova fotka
leishmania, nemalo by to byt nathan? ale tiez je to pekne meno :-) adelii, mne sa strasne paci meno Přemyslav, ale polska obmena: Přemek je krajsia... ale davat na slovensku take meno, to by asi nebola dobra volba. No a este Bernard (Berni) ...
Odpovědět
Profilova fotka
myslim ze je jedno ci nathan ci natan, je to hebrejsky povod a tam sa to pise - NTN - נָתָן takze si myslim ze naTHan je len anglicky prepis...
Odpovědět
Profilova fotka
Liliana je pěkné, moje plyšová kočka se kdysi jmenovala Lilinka a její svátek jsem slavila na Lilianu. Jako děcko jsem byla trochu pošahaná, přiznávám, slavila jsem svátky hraček. :-D Timotej zní krásně, kdyby se tak nejmenoval šampon na vlasy. :-) Barnabáš ujde, ale jmenuje se tak strejdův pes. ;-) Holky, líbí se vám víc tvar jména Stela nebo Stella?
Odpovědět
Profilova fotka
stella je hezci, ale pak je to zase podobne pivu Stella Artois ;-)
Odpovědět
timotej je super meno, asi jedine, co s mi paci. timo, timko, timusko..aj tak mu timotej nikto hovorit nebude. a na slovrnsku sa to vyslovuje makko [timoťej] a sampon tvrdo
Odpovědět
Profilova fotka
andelka taky se mi víc líbí Stella
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?