Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
nunacek: ja zadnou neznam :-D leishmania to bylo tak obecny povzdech, promin jestli se do nej pripletlo zrona tve vybrane jmeno :-) emmili: me petry nevadi a to jmeno se mi libi, fakt jsem ho vybrala uz pred 18ti lety pro sestru a libi se mi porad :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nunacek,to asi kazdy, kto ma zlu asociaciu s menom by ho nedal svojmu dietatu
Odpovědět
Profilova fotka
Leishmania: asi máš pravdu ;-)
Odpovědět
Teraku: co je to ceske jmeno.? Mozna v Cesku obvykle. Jmena, ktera uvadis jako priklady ceskych jmen, jsou take ciziho puvodu Adam - hebrejske, Petra - kamen, skala v latine, Klara - z latinskeho "jasna" a tak dale. Ani jedno z jmen, ktere uvadis, neni slovanskeho puvodu. Natalka byla jeste pred triceti lety v Cechach exoticke jmeno. Chapu, ze nektere rodicovske napady jsou trochu smesne, ale jejich smesnost neni v cizim ci ceskem puvodu jmen...
Odpovědět
Profilova fotka
Co říkáte na jméno Sellene ("Selín")?
Odpovědět
marciaros: nerozumim otazkce - co je to ceske jmeno.?
Odpovědět
nunacek: Kdysi se mi líbilo jméno Monika, ale všechny 3 Moniky, který znám, jsou úplně rozmazlený vlezlý fakani, tudíž i to jméno už neskousnu :-N .. To je asi reflex... (Pokud je tu nějaká Monika, nechť to nebere osobně...)
Odpovědět
A co jméno Křemík? Ne, pardon, připomíná mi to selen jako prvek. Nejsem zastánce jmen, kdy ani pomalu nejde rozeznat, jestli je dívčí nebo chlapecké... Sellene jsem ještě neslyšela.
Odpovědět
Teraku: psalas, ze ti pripada smesne, kdyz lide kombinuji ceske prijmeni a cizi jmeno. A kdyz jsi pak uvadela jmena, ktera se Ti libi, vsechna jsou ciziho puvodu ;-) Ono to, co Ti ted pripada jako normalni ceske jmeno, byla pred padesati lety tezka exotika, a co Ti ted pripada jako smesna vystrednost rodicu, bude za par let povazovano za tradicni ceske jmeno...
Odpovědět
Selene je recka bohyne mesice. V mnoha zemich je Selene ci Selena obvykle, napr. v Brazilii.
Odpovědět
Profilova fotka
emmili: Mě se Sellene taky nelíbí, kamarádovi se líbí, tak mě jen zajímalo, jaký názor na to mají ostatní ;-) Já tohle jméno slyšela poprvý ve flmu Underworld...
Odpovědět
marciaros ja jsem myslela jmena typu maddox, xena atd. jmena pouzivana normalne v zahranici, ale u ceskeho prijmeni naprosto smesne znejici. Narazela jsem trosku na touhu temer vsech holek tady vymyslet si exoticka jmena. Ale je to jen muj nazor, nikomu to nevnucuju
Odpovědět
Článek se načítá
T: napr. "Amelie" ci Amalie, kterou uvadis jako "cizi" jmeno, bylo v Cesku v 19.stoleti obvyklejsi, nez jmeno Jana
Odpovědět
Ja Te chapu, casto se lidi usilovne snazi byt "svetovi" a dat "vznesene" jmena, to pak pusobi dost podivne. Je zajimave, ze podle vyzkumu ve vetsine evr.zemi davaji elity prednost klasickym jmenum. Jen jsem chtela poznamenat, ze jde spis o "klasicka" a "exoticka" jmena, nikoli "ceska" a "cizi", protoze mezi beznymi jmeny v Cesku je "ceskych" jmen jen malo (Vlasta, Kveta, Jarmila, ale uz ne Jana, Petra, Monika) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Amélie i Amálie se mi moc líbí :-)
Odpovědět
co rikate na Valerii, Zofii, Zuzanu, Valentinu, Albu, Lauru, Isabelu, Anezku?
Odpovědět
marciaros. rekla jsem to spatne, ale i pres to jsi me pochopila :-D treba isabela balabanova :-D :-D :-D :-D to bych lezla kanalama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
marciaros: z Tvého výběru se mi líbí Valentina a Laura ;-)
Odpovědět
Valerie, Sofie (Zofie nee), Laura a Isabela krásné, Zuzana je náš pes, Valentina je tlustá s telenovely, Alba je Jessica, Anežka česká - stará bába - mimoděké asociace... :-N
Odpovědět
hihi. Leishmanko: Polina se driv pouzivala jako zdropnelina od Leopoldy, Poldinka, Poly, Polinka, atd. T: isabela balabanova je dost krkolomne, ale treba Isabela Veselovska, Kotova nebo Hruba me za usi netahaji.
Odpovědět
Profilova fotka
Isabela je taky celkem hezké a ne často dávané jméno, ale musí se fakt hodit k příjmení, ale u holky se to risk, když se pak vdá a vezme si jméno po manželovi, tak s tim nikdo dopředu namůže počítat, jaké to příjmení bude.
Odpovědět
:-D to je vtipny, jak ma kazdy spojene uplne jine asociace s kazdym jmenem
Odpovědět
Profilova fotka
Příteli se líbí odjakživa jméno Erika...jenže s jednou pak chodil a já nechci, aby se naše děti jmenovali po našich bývalých! :-|
Odpovědět
marciaros: To já strašně :-N . Moje děti se budou jmenovat buďto po rodičích (přinejmenším syn bohužel určitě :-D), nebo budou mít jméno, které nemá nikdo, koho blíž znám ;-).
Odpovědět
nunacek: z toho duvodu mi odpadlo oblibene jmeno daniel
Odpovědět
Profilova fotka
Dávání jmen po rodičích se mi moc nelíbí.
Odpovědět
Skoda, je to hezke jmeno. ;-) Ale take to chapu. Vsichni by ho podezrivali, ze je do ni jeste zamilovany.
Odpovědět
my vlastne nemuzeme mit daniela, davida, martina, lucku, lenku a ... jeste jedno co jsem zapomela :-D
Odpovědět
Erika - Eržika :-N ... Mně se odjakživa líbilo jméno Petr, ale s jedním jsem kdysi něco měla a teď už se mi tak trošku hnusí :-| .
Odpovědět
Profilova fotka
terak Daniel je moc pěkné jméno ;-) ale chápu, že odpadlo...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?