Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
daniel i daniela se mi libi... ale uvidime no. Uz to bylo daavno :-D
Odpovědět
nunacek: Věř, že mně se taky nelíbí dávat jména po rodičích, zvlášť když já se jmenuju po mamce. Svoje jméno jsem nenáviděla... Ale chlapy mají trochu jinej názor, přítel je už třetí v řadě a prostě by to jinak nerozdejchal :-D... Kdyby se aspoň jmenoval nějak normálně... :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Mě osobně prostě by to strašně vadilo, kdyby se naše dcera jmenovala stejně jako přítelova bývalka a je jedno před jakou dobou s ní něco měl...prostě to neeee...jsem hodně žárlivá, takže by mi tohle hrozně vadilo...
Odpovědět
Profilova fotka
emmili my se s přítelem naštěstí v tomto shodujeme, jména po nás ani po nikom v rodině nedáme.
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslim, že každé jméno, když se hezky vysloví, tak je pěkné ;-)
Odpovědět
To můj přítel chodil přede mnou 4 roky s Evou a já jsem taky Eva, takže je dost pravděpodobný, že se naše dcera nakonec bude jmenovat po jeho bývalce... :-D Jinak jinej vážnej vztah neměl.
Odpovědět
nunacek: To máte štěstí, to já si říkám, že když bude trpět syn, tak i dcera.
Odpovědět
Jo jinak nehrozí, že by se mi líbilo jméno po bývalým (Ivo) a ostatní bezvýznamný aférky přítel ani nezná, takže tohle mu nemůže vadit ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
Můj přítel měl víc vztahů, ale naštěstí se žádná jeho bývalka nejmenuje tak jako já.
Odpovědět
Profilova fotka
Jej, ahojte. Vidite, to ja mam uz "odmala" vymyslene, dcera po mne, syn po otcovi, plus dve rezervne, ked budu tri deticky :) preco sa vam nezda davat deti po rodicoch? ja aj brat sme po rodicoch a je to mile. Podpisujeme sa BaMaBaM :) a vsetci v rodine nam hovoria mala Bea a maly Majo :) ale keby som sa volala po mame napr Evelyna alebo Klementina (bez urazky) tak by som urcite zmenila nazor :)
Odpovědět
nunacek: Mně to taky docela štve, protože nevím, jestli mě třeba někdy nechtěl oslovit jejím jménem :-D. Ale celkově mi to vadí, když se např. jeho rodiče občas zmíní o ní, a já nevím, kterou z nás zrovna myslí...
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme si navzájem řekli i o bezvýznamných aférkách, takže se nám seznam jmen hezky "seškrtal" :-D tedy spíše ten seznam holčičích jmen se nám seškrtal, já jsem tolik "čilá" jako můj přítel nebyla :-D
Odpovědět
Článek se načítá
No, já mám taky někde seznam jmen-bezvýznamných aférek, ale to by kalendář pěkně prořídl... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
charlize: mě se to nelíbí z toho důvodu, že se mi nelíbí když se říká malý Honza, velký Honza, mladá Jana, stará Jana :-| a tak si myslim, že každý v rodině je originál a tak by měl mít i svoje jméno, který nikdo blízký nemá. Ale chápu, že každý to nevidí stejně jako já, pro někoho je moc důležité, aby se jeho dítě jmenovalo po něm.
Odpovědět
Profilova fotka
emmili to musí být nepříjemné Eva x Eva, ale holt s tim nic udělat nejde.
Odpovědět
Bohužel...
Odpovědět
Profilova fotka
No my ten seznam jmen máme i bez bývalých dost tenký...zrovna moc jmen se nám společně nelíbí...ale zase jednou budeme mít jednodušší rozhodování :-D
Odpovědět
My hlavně máme v seznamu jenom jedno jméno - Zdeněk - řekla bych, že až přítel bude mít svýho malýho Zdendu (to se mu strašně líbí), tak další děti už si já můžu pojmenovat jakkoli budu chtít... :-)
Odpovědět
emmili: schvaluju, zdenek je muj tatka i bracha :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Zdeněk mi přijde jako takový "normální" jméno.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to nehrozí, že by se kluk jmenoval po mém bývalém, to jmono se mi nelíbilo (taky byl třetí v řadě). Po manželových bývalkách se radši neptám, to by nám vypadlo hodně jmen. Naštěstí má na ně celkem dobré vzpomínky. emmili: Anežku budeme mít doufám jednou my. je to krásné něžné jméno a není pravda, že by evokovalo starou bábu, aspoň mě ne. Anežka svatá byla na svou dobu skvělá emancipovaná ženská.
Odpovědět
Profilova fotka
Anežka je pěkný jméno, ale bohužel znám jednu, která mi fakt nesedí.
Odpovědět
No mně právě přijde až "moc" normální - nemám ráda jména typu Karel, Jarda, Franta, (Zdeněk)... Ale tohle už je spíš o zvyk, to nezměním a rozejít se s ním nechci :-D...
Odpovědět
Profilova fotka
Přítel má na bývalky spíše špatné vzpomínky, ale i tak ho ta Erika drží :-| ale chápe, že já to jméno nechci dát.
Odpovědět
Profilova fotka
emmili souhlasím, je to "moc" normální jméno, prostě nenadchne ani neurazí, je prostě normálka.
Odpovědět
andelka: To nepochybně, psala jsem jen první dojem, který ve mně ta jména vyvolávají... Druhý dojem už je o něčem jiném. A také ten dojem asociují jen mně. Anežka se teď docela hodně rozmáhá. I ta zmiňovaná Amálka... Za rok už bude v kurzu něco jiného, ale nám se bohužel ten Zdenda nezmění :-D.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem na tohle asi sobec, nedala bych jméno dítěti jen to, které by chtěl partner, to jméno se mi musí taky líbit.
Odpovědět
nunacek: Mně ne že by se vyloženě nelíbilo, jsem i na tu kombinaci s příjmením zvyhlá, ale jak už jsem psala, přítel si tohle vymluvit nenechá a rozcházet se s ním kvůli tomu nebudu... :-) Hlavně já ani nemám mezi chlapeckými jmény favorita a už kdysi jsem si řekla, že svobodnou volbu pro chlapečka nechám manželovi a holčičku vyberu já.
Odpovědět
Profilova fotka
emmili to jsem nemyslela jako konkrétně na tebe ;-) myslela jsem to všeobecně.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud se ti jméno Zdeněk alespoň trochu líbí, tak je to vpořádku a není důvod proč partnerovi nesplnit jeho přání ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?