Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě?

Zobraz úvodní příspěvek
Jak se jmenuje nebo bude jmenovat Vaše dítě? Jste zastánkyně tradičních jmen nebo spíše něco pikantnějšího? A zaobíráte se tím, jaké se ke jménu váže jméno? Je pro Vás důležité, jak se bude na děti volat nebo prostě dáte jméno podle úvažení? Pojďme se poprat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Co mam robit, ked nechcem ani jedno z mien co vybral nastavajuci? Viem si chce uctit starych rodicov,ale ja s tym nesuhlasim....:-P to bude asi drina ho presvedcit....
Odpovědět
Profilova fotka
No to asi bude, ale ja si taky myslim, ze dite ma narok na sve vlastni jmeno a ne jmenovat jako pribuzni :-| Me pritel taky zakazal par jmen - a to zatim deti v blizke budoucnosti neplanujeme :-D Ja jsme mu zase zatrhla pojmenovat eventualni dcerusku po jeho oblibene prateticce.
Odpovědět
Jsem pro dávat "cizí" křestní jména jen v případě, že příjmení zní alespoň trochu "cize". :-)
Odpovědět
Taky se připijuji. My máme vybráne jména asi 3 roky. Holčička by se jmenovala Nella a kluk Matteo. Trochu nezvyklé, ale pro nás úžasné.
Odpovědět
Me se libi Julie a Jakub. :-) Uz to mam doma odsouhlaseno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
My mame doma Ninu a Zoju :-) . Keby to boli chalani tak by boli Alex a Lukas. A tiez sa mi paci Damien ;-)
Odpovědět
Co si myslíte o jménu Micah? Čte se buď "Majka" nebo "Mika" bez H.
Odpovědět
Profilova fotka
ja uz mam noveee Stela.......... ;-) sasha....zvlastne meno..
Odpovědět
saha: to je opravdu zvláštní....ale Mika bych mu říkat nemohla....vzpomněla ych si vždy na toho hubenýho zpěváka:o)))))))))
Odpovědět
lucka_o: já pivo nepiju, ale občas mi i Stela zachutná...;o)) ba neee...Stela je hezké jméno:o))
Odpovědět
Profilova fotka
aj ja si myslim...uzasne ja :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, co rikate na jmeno Žofie ?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
andrema: pokud vím, tak když se na jméně rodiče do určité doby nedohodnou, jméno mimču určí soud. Takže bych asi radši volila pořádnou diskusi a pak už při tom jméně zůstat a zakázat ho změnit. Žofie se mi líbí, ale Sofie víc.
Odpovědět
Zdravim:o))) Zaujimava tema.U nas jednoznacne Nina a Nella.A chalani? Dean alebo Damian?To neni tak iste ako kocky. Majte sa:o)))
Odpovědět
Profilova fotka
Kamarádka čeká za 2 měsíce holčičku, bude to Emma.
Odpovědět
Jak se vám líbí: Chlapecké: Micah, Elisha, Alfred, Rémy, Nathan, Oskar, Yannick, Lucián, Jonatan, Roland, Bohdan, Timon, Anton, Felix, Leonard/Leopold, Julian, Bruno, Tibor, Artur, Theodor, Hugo, Vincent, Benjamin, Herbert, Bartoloměj, Eliáš, Metoděj, Luděk, Alan, Alexej, Maxmilian, Cyril, Dívčí: Bianka, Cecilia, Alanis, Alexia, Zora, Dorota, Eleonora, Emilia, Ester, Julianna, Lydia, Livia, Miriam, Marja, Marlena, Marianna, Rosalie, Radana, Regina, Liana, Melinda Rubi: Preferuju verzi Žofia - myslím, že je to pěkný jméno. Katchen: Emma je nádherné jméno ;-) :-) ;-)
Odpovědět
Roland je môj švagor, ale je to pekné meno. ostatné sa mi moc nepozdávajú. z dievčenských sa mi páči Eleonora a Regina.
Odpovědět
sasha: ch: Nathan, Yannick, Timon, Theodor, Benjamin. d: Bianka, Alanis, Emilia, Rosalie. a co že stále takhle vypisuješ jména?? to si tak nevíte rady??? kolik čekáš těch mimísků??? :-D :-N ;-)
Odpovědět
sasha - ta Marlena sa mi paci :-) budeme ju volat Marlenka a mozno ju aj zjeme :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sasha.zimmermann: Z těch posledně jmenovaných se mi moc líbí chlapecké Lucián - nezní tak cize a z holčičích Livia, ale ještě více Livie - česká podoba. Ještě že je z čeho vybírat :-)
Odpovědět
katchen: Lucián?? to by se holčička pak mohla jmenovat Lucie...to by bylo hezký...;o))))) :-D :-D ;-) :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Já tedy už mít mimi nebudu, syna už mám a to nám stačí, ale úvahy jsou to pěkné :-) Kdybychom bývali ještě měli holčičku, byla vy to Alžběta - Syn se jmenuje Marek, ale to není příliš originální - po tátovi :-)
Odpovědět
nase mena do buducnosti: Marek, Tomas Tamara, Natasa ...ale to este milion ma dovtedy napadne :-D
Odpovědět
Tak nám se loni narodil Adámek. Na původ jména a význam trochu koukám, ale jen aby neznamenalo vyloženě nic hloupého.. Kdo shání komplet seznam jmen, je na www.rodina.cz. My jsme s přítelem v kalendáři zaškrtli jména, která se nám líbila a vznikl seznam.. O cizích jménech jsme neuvažovali, protože jsme nechtěli, aby syn musel všude vysvětlovat jak se to píše.. Raději jsme zvolili české, ale mezinárodní.. Kdyby se nám povedla ještě holčička, bude to Viktorie nebo Ester aa další kluk by byl Michal.. Jo a definitivní jméno jsme určili na 3D ultrazvuku, to úžasné stvořeníčko se jinak prostě jmenovat nemohlo :-D
Odpovědět
safovaverca: Já dítě ještě nemám:-). Mně jen zajímavá váš názor;-) . Jak se vám líbí jména pro sestry Alžbeta (popřípadě Elisabet) a Isabela?
Odpovědět
Národní statistiky ve Spojeném království: http://www.statistics.gov.uk/specials... http://www.statistics.gov.uk/specials...
Odpovědět
Profilova fotka
tak mame 14 a 19 misto :-)
Odpovědět
sasha: alzbeta a izabela - krasne mena ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sasha: pro sestry se mi to nelibi, prijdou mi ta jmena az moc podobna
Odpovědět
jé já nevím jak se naše beruška bude jmenovat.....s manželem moc shod nemáme...teda žádnééé tak nefííím :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?