Hubneme společně

Zobraz úvodní příspěvek
Je tady spousa diskusí o hubnutí, cvičení, celulitidě. Napadlo mě ale, že my všechny, které se snažíme zhubnout rozumným způsobem, bychom se mohly scházet v tomhle tématu, dělit se o své zkušenosti, radosti i starosti s hubnutím, vzájemně se podporovat a tak podobně. Už jsem na vlastní kůži poznala, že když hubne více lidí najednoua společně, ta to jde lépe a motivace je také větší, protože člověk nechce před ostatními selhat, právě naopak, chce ukázat, že to zvládne. Budu ráda, když se někdo přihlásí a pustí se do toho se mnou. Jinak jsou vítány ženy a dívky všech váhových kategorií, protože i někdo, kdo se ostatním může jevit tak, že vůbec hubnout nepotřebuje, může vnitřně cítit něco jiného.
Odpovědět
No to je mi jasne, ze se ma jist co 3 hodiny, a vice dopoledne, tyhle veci ja znam. Jen mi to nejak porad neje :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky. Hoooodně dlouho jsem si lámala hlavu, jak zhubnout. Nedávno mě šoupli na měsíc do nemocnice a hned jsem na váze,kterou jsem chtěla i když ještě 3kila by neškodili. Radši bych hubla jiným způsobem,ale když už se to stalo.. Spíše se chci s Váma poradit, aby nenastal jo-jo efekt, co mám proti tomu dělat? Jsem po operaci,tak nesmím začít nějak moc omezovat stravu. Díky. pa pa :-)
Odpovědět
ja myslim, ze i kdyz nesmis omezovat stravu, tak klidne muzes jist zdrave - telu v podstate pomuzes k regeneraci a nemusis pribrat. Mam na mysli konkretne vice zarazovat jednodruhova jidla, nechci rict primo delenou stravu, ale kdyz se jeji prvky obcas objevi v normalnim jidelnicku, tak to urcite nebudes spatne.
Odpovědět
Profilova fotka
Svetlusko,dělerná strava znamená jíst jeden den např. sýry, druhý den maso a tak?
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
dericko - no je to trochu slozitejsi, ale v podstate mas pravdu. Nemyslela jsem tim ale klasickou delenou stravu, tak je trochu neprakticka. Spise jsem tim myslela treba na vecer zarazovat jidla podle pravidel delene stravy.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
marcicek84: digitální osobní váhu doporučuju takovou, která umí i hodnotit podíl vody a tuku v těle a hlavně ty údaje ukládat pro různé osoby a vyhodnocovat. Já osobně pokukuju po ETA 2775.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám váhu, která váží po půl kilech a ukazuje pořád něco jiného. Asi to bude nějakej digitální šmejd. Zlatá ručičková váha. :-)
Odpovědět
zachovalovaj: moje zlatá ručičková váha ukazuje pokaždé něco jiného - klidně v rozmezí minuty o kilo víc nebo míň 8-)
Odpovědět
ahoj holky rada bych se k vam taky pridala, jelikoz je zacatek ledna si spusta lidi si plni predsevzeti tak ja jsem jedna z nich :) "velke" hubnuti uz mam vice mene dvakrat za sebou ale nedari se mi to dotahnout do konce. pred asi peti lety jsem mela skoro 85 kilo a diky narocne praci jsem behem roka zhubla na 65 pak prislo tehotenstvi a znovu vaha vyskocila na 80 ted mam zase 67 ale jak jsem doma tak zacinam pribirat a "kynout" uz mam kolem pasu peknou "miselinku" :) i kdyz jim prevazne zdrave nemuzu se dokopat k pohybu a chybi mi motivace. pred svatbou jsem drzela 14dni dietu, kde se neji vubec chleba, bramobry, testoviny ... jen zelenina, maso, ovoce a mlecne vyrobky ta mi hodne pomohla a citila jsem se skvele ale chtela bych spis jist pravidelne a zdrave a vsechno nez se zakopat v dietach ktere uz mi tak dost poblaznily zaludek :(
Odpovědět
Profilova fotka
Přeju hezký den, kdyby to bylo možné, ráda bych se taky přidala. Dočetla jsem se tady o té 90tidnové dietě, slyšela jsem to poprvé, tak jsem se po tom trošku pídila a nakonec se rozhodla, že to zkusím a pořídila si knížku. Musím podotknout, že jsem osoba naprosto bez vůle a v životě jsem dietu nevydržela držet ani 2 dny. S touhle dietou jsem začla tedy minulé pondělí 5.1.09 s 61 kg s cílem shodit max. 8 kg. Včera jsem se poprvé jen tak orientačně vážila a už mám dole 3 kila!!!!!!! Je to fakt naprosto neuvěřitelný, když jsem koukala na váhu, nevěřila jsem vlastním očím a kalhoty, které jsem před 14 dny nemohla zapnout jsou mi dneska volné v pase. Takže pokračuju dál. Jo, a ještě jsem neměla vůbec potřebu dietu porušit. Je to super, protože vůbec nemam hlad. Je to opravdu spíš o těch kombinacích a o zdravější stravě...no, cvičení je samozřejmost, to zatím trošku zanedbávám - jen jednou týdně, ale i do toho se musím vložit naplno. :-) Jo, a cítim se taky hrozně dobře.
Odpovědět
Článek se načítá
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
holky, mate nektera zkusenost s L-Carnitinem? Koupila jsem si tabletky, je ho tam 0,6 g. Je napsane, ze se ma brat 1-3 tabletky denne. Tak nevim, s jakym mnozstvim mam zacit. A kdy ho presne uzivat. Nepotrebuji nejak moc zhubnout. Jen mam vsechno povelene a potrebuju se tuku zbavit a zpevnit to na svaly
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, zkusila jsem oživit tuto diskusi... Je tu někdo, kdo se rozhodl do svatby dostat do kondice a nějaké to kilčo shodit? Abychom se vzájemně motivovaly...
Odpovědět
Profilova fotka
ubi: nechceš chodit za náma, začaly jsme s hubnutím sice už v lednu a postupně se přesunuly na tohle vlákno, ale klidně si dojdiza náma pokecat ;-) :-) http://www.beremese.cz/forum/show.php...
Odpovědět
Profilova fotka
Potřebuju zhubnout minimálně 6 kg do svatby, která je za měsíc. Vzhledem k náročné práci není moc času na pohyb. Holky prosím co zafunguje? Pište i do IP.
Odpovědět
Nazdárek! Teda, jestli ta hromadná podpora finguje, tak bych se i přidala :-N maky: Já bych taky potřebovala tak 5, 6, ale mám na to naštěstí 3 měsíce. Horší je, že před chvílí to bylo 8 měíců - a stejně jsem pořád stejně oplácaná :-N Se prostě v tom jídle neumim udržet. Přitom přesně vim, co dlám blbě - a dělám to furt :-p Cvičit jsem se trochu donutila, ale tak jednou, max dvakrát tejdně, což teda neni vůbec vidět :-S No, podle mě funguje omezit se večer (třeba zeleninu a maso, ale žádný pečivo, těstoviny a tak), zakázat si sladký nápoje a sladký vůbec. Ale já mám na tohle všechno slabou vůli =-)
Odpovědět
Tak to já na to mám ještě 11 měsíců ;-) Potřebovala bych tak 6 kg. Začala jsem cvičit, docela dost, a taky to začalo být trošku vidět na postavě. Na váze nic, ale uklidňuju se, že svalstvo je holt těžší než sádlíčko :-D Co se pevné vůle týče, tak na cvičení by to celkem šlo, ale jídlo si odepřít neumím. Nejhorší je, že pořád chodíme na nějaké oslavy, takže samý mňamky po osmé večer, do toho alkohol... maky: Za měsíc 6 kg je docela dost, zvlášť bez pohybu :-| Myslím, že se to dá, ale je veliké riziko, že Ti to po svatbě skočí zpátky. U mně dřív fungovalo zaplácnout si žaludek suchýma ovesnýma vločkama, pro trochu chuti jsem si do toho zamíchala sušený ovoce. Není to nic moc na chuť, takže toho moc nespaseš, ale když to potom pořádně zapiješ, tak to v žaludku nabobtná, jsi sytá, a navíc Ti vláknina pročistí střeva...
Odpovědět
ubi: A jak často a jak moc cvičíš? A co přesně? Já chodim pravidelně jednou tejdně na jumping, ale mám pocit, že už si tělo zvyklo a že ani fyzička nejde nijak extra nahoru :-S Plus se snažim jednou tejdně step aerobic nebo posilování, ale to mi teď díky času moc nevychází. Když makám do pěti nebo do šesti, tak je to hrůza, donutit se aspoň dvakrát tejdně - mě nebaví chodit domů až v osm, děvět hodin :-|
Odpovědět
Cvičím dost. Začala jsem chodit do posilovny, většinou 2x týdně, když to vyjde, tak i třikrát. Přes semestr jsem chodila vždycky aspoň jednou týdně plavat. A doma mám orbitrek, takže když to nevychází jít někam cvičit, tak běhám na tom, ale to je teda docela utrpení, to mně moc nebaví :-D Ale zařekla jsem se, že minimálně třikrát týdně hodina nějakého pohybu. A teď jsem tady někde v diskusi četla, že holka běhávala denně hodinu na orbitracku a shodila za měsíc 8 kilo, tak si říkám, že bych to mohla zkusit taky, ale nemůžu se hecnout na tom vydržet dýl jak půl hoďky... :-D
Odpovědět
Nám se bohužel do bytu žádnej "hubnoucí pomocník" nevejde... :-( Jo jo, loni touhle dobou jsem se taky vzmužila a chodila fakt pravidelně třikrát tejdně... No a po měsíci po dvou, kdy už to začínalo bejt pomaloučku vidět, se mi nějak pochroumal kotník, vlastně vůbec nevim z čeho, a byl konec až do září - celý léto jsem prakticky prokulhala :-S A teď už se do takovýho "výkonu" prostě nemůžu donutit, i se bojim chodit na to samý cvičení - ačkoliv mě to docela bavilo. Ještě teď mě to pobolívá, například teď, když jsem si konečně koupila nový letní botky na mírným podpatku. To jsem fakt zvědavá, co to udělá, až budu na svatbě celej den na těch svějch 6cm štekličkách :-N
Odpovědět
Tak to je na houby, jak člověk nemá v pohodě klouby... Ale botky máš krásný ;-) Nezkoušela jsi nějakou ortézu? Na to cvičení by to mohlo pomoct, ne?
Odpovědět
jj, mám takovej návlek - nosila jsem ho celý loňský léto a i teď občas na cvičení, když mám divnej pocit. Ale měla bych víc cvičit a míň žrát, si řikám, že pár kilo dolů by pomohlo třeba i tomu kotníku :-N Já teda nemám úplně nadváhu, ale za poslední roky jsem holt něco přibrala (spokojenej život ve vdou ;-) ) a neni to ono...
Odpovědět
Jo, jsem na tom podobně... Navíc výška a nepravidelný stravování udělaly svoje... Taky nejsem vyloženě tlustá, ale pár kilo dolů by mi prospělo. Vlastně nejlepší na tom cvičení je, že se fyzicky cítím líp, ačkoli kila dolů moc nešla. A máš pravdu, každý kilo navíc klouby poznají...
Odpovědět
Profilova fotka
Přes den - v práci - jídlo omezuju, ale mám sedavé zaměstnání, takže to stejně není vidět. Někdy neodolám a dám si čokoládu, ale to co jsem snědla dřív už nejím. O víkendu je to horší, večr vždy sklouznu po něčem sladkém, nebo bramburkách a to je špatný. o pohyb jsem se snažila, ale prostě nemám vůli. Kdyby se tu našel někdo, kdo by chodil večer na cvičení v Praze, přidám se. Zkoušela jsem kalanetiku, po pár cvikách se začalo celé mé tělo klepat a prostě jsem nemohla - ať to byly cviky na břicho nebo na ruce, bylo to jedno, docela jsem se styděla. Doma jsem taky zkoušela cvičit, ale u všeho píšou doporučený počet cviků pro začátečníky, kteří nejsou ve formě a to neudělám ani já. Sotva udělám dvacet sedů lehů.
Odpovědět
Tak si prostě začni po míň... Byla jsem na tom podobně, než jsem začala cvičit, ochablý všecko svalstvo, prostě hrůza. Chce to postupně přidávat. Kdyžtak si začni s menším počtem opakování, ale víc sérií. Prostě si ten počet, co tam je, rozděl, a dej si mezi tím krátkou přestávku. Stačí půl minutky. Hlavně to nevzdat... ;-) A máš pravdu, víkendy jsou prokletí, ale když ta chuť je tak silná... :-N
Odpovědět
maky: Tak problém s klepáním se mám taky - zajímavý je, že cviky na břicho mi ani nevaděj, ale sem tam se při nich fakt začnu klepat - hned od začátku... Já každej den začnu zdravou snídaní, to je super, pak oběd - se snažim v jídelně odolat knedlikům a smaženýmu, ale je to těžký - ne vždycky maj nějakou zdravější alternativu. No to si řikám - jedno normální jídlo v poledne nemůže tak uškodit a omezuju se aspoň v množství. Jenže pak to začne - koupim si něco na "odpoledne" (poslední dobou opět sušenky), odůvodnim si to nervama v práci a zbouchám většinou hned po obědě. Pak jdu večer nakoupit večeři a fakt se teď snažim kupovat zdravý večeře... Ale k tomu přihodim něco sladkýho "na zítra" - doma se toho chopí přítel, zapřísahneme se, že si dáme jenom "kousek" - no když vidim, jak to do něj padá a že by na mě nic nezbylo, tak to nakonec dáme večer napůl. Načež nemáme hlad, usedneme k počítači... A zhruba touhle dobou se ptám přítele, jestli vůbec má hlad na tu večeři - a on nadšeně kejvne. A do toho všeho mě občas chytne depka, že nějaký snažení se a omezování se nemá stejně cenu, takže někdy se zvládnu po návratu z práce solidně přesladit i bez přítele. A víte, co je nejhorší? Že my to sladký často už ani nic moc neřiká, ale holt je to stereotyp. Kdybych si to aspoň báječně užila, ale často ani nevim, jak jsem to snědal a pak mám äkorát děsne blbej pocit. Takže zatim jediný, co se mi daří dodržet je, že jsem si pestala kupovat sladký ledový čaje k snídani - jsem si kupovala každý ráno v trafice. Když to tady tak čtu, tak se vlastně divim, že ještě nejsem opravdu obézní :-N - mám jenom pár pro mě obtížnejch kil navíc, ale jsem v normě
Odpovědět
ubi: Já mám pocit, že to klepání se může bejt i tím, v jaký kondici jsi ten konkrétní den. Třeba je moc práce, stresu, těžkej oběd... Já na sobě tyhle faktory fakt cejtim. Ale určitě je lepší dělat míň opakování a často, než se jednou za čas sedřít a pak se na to vykašlat.
Odpovědět
Jo, to je pravda, kondice se mění každodenně - jednou udělám dvacet sklapovaček v pohodě, a jindy se klepu po páté... Ale už se mi to stává míň často, takže trénink je trénink... ;-) U mně to začíná už večer. Si řeknu, že zejtra si dám pročišťovací den jenom na ovoci a zelenině. Ale ráno vstanu a namažu si rohlík tlustou vrstvou kvalitního másla :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?