6.6.2020.. Uz rusite?

Ahojte holky, Uz rusite svatbu na termin 6.6.? My nemame nic moc zaplacebo, vsechno jen domluvené a prstynky ani oznameni jsme ještě nestihli. Tak nevim jestli pokračovat v přípravách nebo zacit rusit a hledat termin.. 🤷‍♀️
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
My zatím nerusime. Jeste pockame, zaplaceno toho máme už celkem dost, ale porad doufám, ze to vyjde, jeste čas je.
Odpovědět
Nerušíme, zaplaceno zatím taky nic moc nemáme. Ale máme oznámení a prstýnky. My se rozhodneme až v půlce dubna, kdy by teoreticky měl skončit ten nouzový stav.
Odpovědět
Jak se to vezme - máme zaplacený jen pronájem a ten zatím nerušíme s tím, že počkáme jak to bude legislativně i kvůli alespon částečnému vrácení. Ale lidem už ted říkáme, že to asi neklapne a opravdu si nemyslím, že by začátkem června šla udělat svatba pro 80 lidí jak jsme plánovali původně. Doma ted v podstatě zvažujeme dvě varianty. 1. svatba proběhne v červnu, ale jen ve čtyřech (na datu nám zas tolik nezáleží takže klidně i jindy než 6., ale zase chceme být manželé co nejdříve :) ) 2. Se svatbou počkáme do září a uděláme jí jen s nejbližší rodinou.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame termin 11.7. a zvazujem, ze to posuneme na konec srpna. Mame 82 lidi.
Odpovědět
Též máme 6.6.řekli jsme si, že počkáme do konce dubna.... :-S
Odpovědět
Myslím že červnové svatby je hloupost rušit. Je to ještě dlouhá doba. Za týden může být všechno jinak.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme 20.6. a zatím nerušíme. :-) Pořád tak nějak doufám, že to klapne, i kdyby třeba s méně hosty nebo by se uskutečnil jen obřad bez hostiny. Rušit už teď je blbost, kvůli zálohám a jejich vracení. Máme v tom už hodně peněz. Vzít se na náš termín chceme, i kdyby to mělo být na matrice jen s nejužší rodinou nebo jen se svědky. Nebo se pak vzít na svatební cestě, pokud se na ni vůbec bude dát jet. Zjistila jsem, že momentálně je pro mě důležitější být vdaná než mít svatbu, kterou jsem si vysnila. :-) Ano, trošku by mě to mrzelo, ale momentálně je pro mě pocit, že jsem vdaná a nosit stejné prstýnky na rukou víc než svatba, kterou jsem 2 roky plánovala, aby byla dokonalá. Nechci ji odkládat o další 2 roky a celé to nanovo organizovat. To už bych podruhé nedala. Holky, vy co chcete přesouvat na srpen nebo září, jste si jisté, že ty vaše místa budou mít volno? Ty oblíbenější místa jsou rezervována kolikrát i 2 roky dopředu a rok předem je obsazené skoro každé místo. To samé dobří fotografové, kameramani, vizážistky, termíny na matrice... My přesun na jiné datum kvůli tomuto ani nezvažujeme. :-)
Odpovědět
My máme na konci června a také mi teda přijde hloupost to rušit nebo přesouvat.A navíc si to teda nechci ani připustit.
Odpovědět
Profilova fotka
@andyiinka ja treba vim, ze nas fotograf volno ma. Protoze mu zrusili letos 3snoubenci kvuli neshodam v rodine. A samozrejme to zrusili az treba pred mesicem. Takze ty, ktere kvuli tem puvodnim odmitl, tak uz maji nekoho jineho. A na penzion jsem psala. Pro nas je dulezite misto, fotograf a nasi nejblizsi (coz je 80 lidi).
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si to nepripoustim, ale pak to na me padne. Jsem nastvana, ze kvuli lidem, kteri si nedokazali odpustit lyzovacku v zahranici, to tu je zavlecene. Vim, ze to neni jen jejich vina, ale maji na tom obrovsky podil. Protoze by to tu bylo, nemam iluze, ale bylo by to slabsi. A diky tem jsme v ohrozeni my, nase rodiny, kamaradi. A pak si nemuzeme udelat ani nasi vysnenou svatbu, na kterou tvrde setrime a planujemi ji jakou dobu. To same me vytaci lidi, kteri si karantenu a zakaz vychazeni kvuli blbostem, pletou s prazdninami. Vim, ze v bytech to je na palici, ale je to jejich osobni rozhodnuti bydlet v byte a ne v dome, kde by mohli treba na dvur. A s financni strankou na me nikdo nechodte. Bud se meli lip ucit a nebo si lepsi dobrou praci. Prace je dost, ale clovek musi vynalozit snahu. Vzdyt mnohdy remeslnik nebo podnikatel bere vic jak kde jaky studovany. Ale otaci se, maka a neceka, ze bude mit neco zadara. Mne taky do klina nic nespadlo. Pracuju, studuju a budu potreti za tri roky menit praci kvuli lepsim pracovnim podminkam.
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii Tak to máte štěstí, že mají penzion i fotograf ve stejný termín volno. ;-) Mně se to nechce ani obepisovat, protože máme těch dodavatelů tolik, že by to určitě nevyšlo a že by měli volný termín na tom našem místě, to by musela být obrovská náhoda. A taky si říkám, že člověk vlastně ani nemůže vědět, na kdy to přesunout. I kdyby třeba na podzim, tak ta situace může být pořád stejně špatná. ;-( A jinak souhlasím, tohle chování co popisuješ, mě taky pěkně štve..... To byl hrozně super nápad vykupovat levné zájezdy do Itálie ve chvíli, kdy se jich ti inteligentnější jedinci už zbavovali a pak se vrátit a ani nedodržovat karanténu. ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@andyiinka presne tak. A vzdyt vsude v mediich bylo, jak to vypada v italii. Ale ne vsichni tam museli jet. Prece aby nepropadlo parnpenez. A pak se jeste vratit rychle v patek do pulnoci, aby nemuseli do karanteny povinne. A pak chodit vesele mezi lidmi. Bych je vyfackovala a dala takovou pokutu, ze by ji splaceli 20 let. A pristi rok. Co kdyz to bude to same jen v blede modrem??
Odpovědět
Článek se načítá
Chování lidi me samozřejmě taky naatvalo. Ale kdyz arovnam situaci a cas v Cine, a tady, tak nas teprve narust nemocnych lidi ceka, proto předpokládám, ze se opatreni protahnou a uz opravdu ani svatbě v cervnu nevěřím 🤭🤷‍♀️ zatím jsem nezrusila nic, ale pokud mi neotevrou ani obchody budeme bez prstynku kdyby svatba byla😁
Odpovědět
Profilova fotka
@andyiinka Taky máme v ten termín a také nerušíme, je to přeci ještě pořád 3 měsíce a může se toho hodně změnit, taky máme variantu, že přesuneme na září, ale obávám se, že i tak to bude problém jelikož u nás v ten termín je minimálně 10 svateb s tou naší plus to co teď zrušili a vybrat nějaký náhradní termín bude obtížné do konce roku. Nesmíme ztrácet naději a věřit, že jak to rychle přišlo tak to i rychle odejde.
Odpovědět
@iviiiii co to je za kecy, myslíš že jenom chytří bydlí v domech? Prostě je taková situace, tak se musíme všichni přizpůsobit a mrzí mě to za všechny svatby letos a soucitim. Ale i nevěsty by měly být soudne a zařídit se podle toho, většina záloh vychází vstříc, buď vrácením nebo přesunutím. V Číně to sice zvládli za 4 měsíce, ale tam jsou disciplinovani. Já bych větší svatbu minimálně půl roku neporadala už kvůli hostům,kteri by mi stejně nepřišli. Bude hůř.
Odpovědět
Profilova fotka
@veronikaj85 Prosim te, precti si to jeste jednou. Pak zjistis, ze tam pisu nejen o vzdelanych.
Odpovědět
Absolutně nechápu tvůj příspěvek,který je v této diskuzi "6.6.2020.. Uz rusite?" úplně mimo. Nerozumím tomu proč zde řešíš, že se měli ostatní líp učit a pořádně se otáčet,aby si teda mohli dovolit žít v baráku. Arogantnější výroky jsem na této stránce ještě nečetla 😉😉
Odpovědět
taky máme 6.6., my teda zatím taky nezrušili, ale když jsem psala na matriku, tak mi řekli, že s tím raději máme počítat, že se to konat nebude, že taky nejde jen o ně, ale i o provozovatele toho místa, kde to máme mít. Tak vůbec nevíme, jak to udělat. původně jsme ji měli mít až 10.10. a to už jsme jen tak tak našli místo, a to jsme řešili rok dopředu. takže počítám s tím, že ti, kterým se to teď ruší, nebudou mít moc jednoduchý najít nový termín. hlavně ani člověk neví, na kdy to hledat. já už mám koupené šaty, které jsou přímo na letní zahradní svatbu, vím, že na zimní by se mi nehodily, máme už zčásti rozdané pozvánky, zaplacené zálohy atd.. a pokud budeme měnit termín, tak musíme změnit i místo, naše původní nemá vhodné vnitřní prostory, měli jsme mít svatbu venku. Jsem ochotná přistoupit i na osekanou svatbu jen s pár lidma, i když by mě to fakt mrzelo, máme jich mít celkově jen 40, takže nic velkýho, a z toho pak vybírat jen těch pár se mi moc nechce. No asi vyčkáme do velikonoc a uvidíme, co dál. Ale je fakt, že mě nějaké nadšení a těšení přešlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnezadana1 Ahoj. My máme svatbu naplánovanou na 30.5.takze to je o týden dřív a už mě všichni utvrzuji v tom že prostě svatba nebude.. Poprvé se budu vdávat,je mi 35 let a tak dlouho jsem na ten okamžik čekala že mě to teď moc mrzí. Mám svoji představu jak by ta svatba měla vypadat, člověk se na to těší celý rok a připravuje a plánuje. Teď jsem akorát smutná ze situace která nastala.. Že i když člověk přesune na pozdější dobu, tak už to prostě nebude to ONO co člověk chtěl. Otec u oltáře, šaty, kytky, výzdoba na stoly, auto vyzdobene. Už to nebude takové to všichni vás uvidí jak si říkáte ANO. Nechci aby to vyznělo nějak sobecky, že nemyslím na ostatní ale měl to být náš den, i vás všech.. Nikdo nemůže za danou situaci.. Prostě jen vím že mě to mrzí a chtěla bych to jinak...
Odpovědět
@kajadomca já si právě taky říkám, že když to přesuneme, už to ztratí takové to kouzlo, prostě by to byl takovej divnej pocit, že to je svatba v náhradním termínu. měli jsme radost, že nám vyšel tento termín. zase na druhou stranu, může se stát, že ti lidé se budou bát přijet, máme mít hosty z celé republiky.. taky to má být moje první svatba a asi jako každá nevěsta doufám, že jediná. akorát nám se to už od začátku komplikovalo to plánování, že si říkám, jestli to nejsou náznaky toho, že fakt to máme nechat na jindy. nevím no, jsem z toho dost smutná a rozhozená.
Odpovědět
Holky, my máme také termín 6.6. a když vidím, jak se ta situace mění ze dne na den, tak zatím nic nerušíme. Dnes oznámili, že maturity budou v červnu, tak si myslím, že během května už bude zase normální situace. Nám to také komplikuje fakt, že snoubenec žije a pracuje v zahraničí, takže chci vzkázat těm nevěstám, které se trápí, zda zrušit svatbu nebo ne, že může být hůř, protože aspoň jsou spolu každý večer. Já ani nevím, kdy nám otevřou hranice a zase se uvidíme:(
Odpovědět
My jsme se s přítelem rozhodli zrušit srpnovou svatbu a přesunout ji na příští rok v srpnu. Nějaké zálohy jsme již zaplaceny měli, ale vesměs to objednaní lidé pochopili a vyšli vstříc a dohodli jsme se na příští rok. Nechceme dělat příliš kompromisy v našich svatebních plánech (jako brát se na radnici jen ve dvou apod.) a jak to letos bude zatím nikdo nedokáže říct a nechceme to letos pokoušet i s ohledem na všudypřítomný stres, plánování svatby za těhle vypjatých okolností nás stejně netěší. Nikdo na téma svatby nemá ani náladu, když spousta známých přišla o práci a řeší jestli budou moct vůbec zaplatit hypotéku:( Máme i obavy o hosty, buď, že by se báli na svatbu přijet (má nás být celkem 50) anebo účasti všech rizikových (babiček a dědečků) a vystavit je nákaze, máme mít hosty z celé republiky.. protože ikdyby v létě povolili svatby neznamena to, že tady ten vir už nebude to je podle prognoz a vývoji ve světě docela jisté.
Odpovědět
My máme mít svatbu teď v úterý 24.3.2020. Sice jsme přípravy začali asi před dvěma měsíci a byly malé, svatba je připravená pro pár lidí, ale běhání a zařizování a hlavně placení bylo dost a teď nás zakážou oddat. Jsme z toho dost zdrblí. Navíc jsme to chtěli před tím než se nám narodí prcek, což je půlka dubna. No a nic z toho asi nebude, i když stále jsme nic nezrušili :D Člověk na to musí koukat trošku s nadhledem a s tím, že se svět ještě nehroutí
Odpovědět
@tarell08 mám na tohle stejný názor. Svatbu jsme měli mít 6.6. a i když mě to štve tak zdraví mých kamarádů a příbuzných je mi milejší. Máme se rádi a nějaký ten rok už nás nezabije :)
Odpovědět
Profilova fotka
Milé nevěsty, možná se mi 6.6 uvolní. Pokud by měl někdo zájem o makeup a účes a ješte nemá vizážistku.
Odpovědět
@maky0914 Přesně tak. Pokud někdo na svatbu opravdu nespěchá např. než přijde na svět malý prcek,, pak pokud to je jen trochu možné, připadá mi nejrozumnější domluvit se a svatbu odložit na příští rok. Máme i starší prarodiče, ale co - vlastně i rodiče jsou už rizikovější a přijde mi šílená představa vystavit je tomu riziku jen kvůli naší svatby a protože jsou stará škola, účast by určitě neodmítli. Mám známou nakaženou coronavirusem v nemocnici a tak víme z první ruky že to opravdu není sranda. Jak jsem psala, svatba za těhle okolností nás ani netěší, chtěli jsme se radovat už z příprav, sdílet to těšení se, ale většina lidí teď má mnohem zásadnější a důležitější starosti. Vůbec bych nechtěla, aby naše svatba která má být radost byla spojována s takovými okolnostmi a byli na ni třeba všichni v rouškách :-(
Odpovědět
Profilova fotka
My máme termín 20.6. Zatím máme věci, které se nezkazí (oblečení nevěsta, ženich, prstýnky - naštěstí bez vyrytého data svatby, nějaké dekorace apod.) Holt na oznámení když tak přepíšeme datum :-D Pařbu do 20 lidí máme naplánovanou u nás na zahradě. Tož uvidíme. Hlavně, ať to všichni ve zdraví přežijeme a moje vnučka s dcerou jsou v pořádku (termín je 4.6.).
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my taky 6.6. ještě nerušíme, uvidíme až třeba začátkem května, když bude teplo, situace se může lepšit a nechceme to teď zbytečně rušit. Chceme se vzít co nejdřív, termín jsme si vybrali už v září, hodně jsme váhali mezi 4.4. a 6.6., trochu víc mě lákal ten duben, ale bála jsem se nepředvídatelného počasí, tak to bylo trochu štěstí. Pokud to půjde, svatbu přesouvat nebudeme i kdybysme se měli vzít v menším počtu. Oznámení už máme, prstýnky taky, ale na poslední chvíli jsme ještě rušili rytí data, pro jistotu :) Na ostatním se dohodneme s konkrétními "dodavateli", do kdy se musíme rozhodnout (koláčky, dort, výzdoba, hostina).
Odpovědět
Tak my stale čekáme.. Ale musel by nam nekdo na konci kvetna říct, ze v cervnu můžeme mit svatbu bez rousek a v 90 lidech... Coz si bohužel uzrl myslime, ze nam nikdo neřekne v dubnu s predstihem a jistotou. A to je asi mesic pres svatbou, kdy bychom museli dat tisknout pozvanky a prstynky nechat udelat a dopilovalo vse co ted stojí 🤔 Takze se začínám smirovat s tím, ze svatba nebude... Mate to nekdo podobně? 🤷‍♀️🤷‍♀️
Odpovědět
@nikolaviz Bohužel...Nouzový stav by měl být do 11.5. takže bysme měli 14 dní a fous vše, jak ty říkáš co teď stojí, dohnat...a to je nemyslitelné, v našem případě...Takže magické datum 6.6. 2020 je pro nás pasé.... :-S
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?