10.10.2020

Zdravím, čeká nás svatba 10.10.2020 a z nadšení pomalu přecházíme do znechucení.. Jak to máte vy? Čekáte nebo rušíte? Taky nás pěkně ser* zavíračka v 22:00. Někde jsem četla, že dokonce se chystá na 20:00... Děkuji za odpovědi
Odpovědět
1
2
Zrušili jsme hostinu. Protože dodavatelé už všechno chtěli mít potvrzeno a upřímně to nevypadá dobře. Nemíním se do poslední chvíle nervovat. Takže za nás obřad, vyfotit a domů. A zřejmě uděláme jen nějaké výslužky do krabiček a nazdar
Odpovědět
Ahoj, taky máme svatbu 10.10. přesouvali jsme z června a náš stav bych popsala jako otupělost 😁 nikdo nic neví a stejně s tím nic neudělá. Je to na pytel. Určitě ale už nic nerusime, i kdybychom se měli jen vzít
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, nerušíme. Máme svatbu částečně venkovní a stále věřím, že venkovní akce tak moc neomezí. Ale už mě to taky pěkně štve. Přesunovali jsme také z června. Otvíračku neřeším vůbec, protože pokud si někdo pronajme dnes oblíbené statky na svatby, tak tam určitě zavírat ve 22:00 nebudou, tak proč bychom měli být my v tomhle omezováni?
Odpovědět
Profilova fotka
ja tedy nechci nikoho nabadat k nepravostem, ale v jednom podniku nam rikali, ze normalne daji novomanzelum podepsat smlouvu o pronajmu objektu a tim padem je z toho jakoby soukroma akce v pronajatem prostoru a tim padem by se zadna zaviracka resit nemusela ne?
Odpovědět
Profilova fotka
@lacikam_komarom asi tak bych to také viděla...
Odpovědět
Ahoj, taky nás to čeká 10.10. Už jsem věřila, že tyto opatření na 14dnů přetrvají. Ale je skoro jasné z vyjádření Prymuly, že se budou omezovat svatby, rodinné akce atd. Nejde tedy jen o zavíračku, to je to nejmenší... Jde o počet lidí. Když se koukám na jeho vyjádření z dubna, v "nejhorší" době. Tak mluvil o 10, poté o 30 lidech na svatbě. Bohužel si myslím, že něco podobného můžeme očekávat i příští týden. Jelikož jeho vyjádření, že se přeci můžeme na 2-3 týdny vzdát těchto akcí a o nic nejde... Každopádně si říkám, pojďmě s tím něco dělat? Pojďme se na ten scénář připravit, případně pojďme komunikovat, aby to opatření dali od nějaké rozumné doby, např od prosince nebo listopadu? Ať se na to má každý čas připravit a ať víme na čem jsme. Má někdo nápad jak se k tomu dostat? Zaspamovat mu Twitter? Nebo někoho v médiích - článek?
Odpovědět
Profilova fotka
@i_enka Už jsem se ho dotazovala https://twitter.com/mrnous89/status/1..., bohužel reakce žádná. A obávám se, že na Twitteru v záplavě jiných reakcí na něj nemáme moc šancí...
Odpovědět
@lacikam_komarom Taky jsem se s tím setkala. Navíc tam je možnost ubytování. To jako budou kontrolovat ve 22:00, jestli jsou všichni v postelích? 🤣 Jak už jsem psala jinde, jsou jedinci, kteří se setnou pod obraz už v 19:00 a nečekají do 22, aby činili nepravosti, které podporují šíření viru 🤦 A omezit počet osob? To pak už u nás nemá cenu a plánovat to napotřetí, díky, nechci 🤷
Odpovědět
Pokud omezi svatbu na 30 osob, Tal to rozdelime to na Svatbu a narozeniny do dvou mistnosti. Mam i dve ruzne dekorace. To cekani a neustale vyhrozovani me uz nebavi
Odpovědět
To je sice hezký, že se si na to dokážete najít kličky, jak hostinu uspořádat. Ale zajímalo by mě, co byste dělali a jak byste se cítili, kdyby se to zrovna na vaší akci rozšířilo a nějaký svatebčan se nakazil? Já bych se cítila osobně odpovědná tedy. A sakra bych si vyčítala, kdyby to u někoho měl horší průběh. Není to útok na vás. Naprosto to chápu a všemi fázemi přemýšlení, jak to udělat jsem si taky prošla. Ale u mě vyhrál princip "better safe than sorry" Takže moje otázka je, jestli uvažovali, co kdyby ....
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnous89 Myslím, že když se tehdy na jaře podepisovaly ty různé petice za 6.6., posílali to lidi na oficiální vládní emaily. Přesně mám problém s časovým horizontem. Kdyby mi někdo řekl měsíc dopředu, jak to bude, nemám problém se zařídit. Ale třeba týden předem už je prostě moc málo, to už je i přesně na počty závazně objednané veškeré jídlo apod.
Odpovědět
@muslongissimuss Jsou to dospělí lidé, ať se rozhodnou sami, zda se zúčastní a podstoupí riziko nákazy. Ono i kdyby žádná epidemie nebyla a někdo se třeba cestou vyboural, budeš si vyčítat, že jel rychle, protože spěchal, protože sis dala obřad už na 10 hodin? Co byly případy v mém okolí, měli nakažení lehký průběh a nikdo další to od nich nechytil. Ani dítě od rodiče, partner, spolupracovníci. Nemíníme se nechat ovládat uměle vytvořenou panikou.
Odpovědět
Článek se načítá
@snahnah přesně tento argument jsem čekala. 🙂 Ano, jsou to dospělí lidé a rozhodují se sami. A že se někdo vybourá po cestě na svatbu? To jenom svědčí o tom, že cítil nějakou společenskou povinnost tam prostě přijít a přijít na čas. Co by se mu stalo, kdyby jel normálně a přišel o půl hodiny dýl? Nic. Nepočítáš s tím, že minimálně tvé nejbližší okolí se cítí účastí na tvé svatbě vázáno a kvůli tomu chce podstoupit to riziko, do kterého by třeba běžně nešel. A pokud by tě to nemrzelo, jak ta nehoda tak nemoc, tak máš asi trochu psychopatickou náturu. K umělému šíření paniky se nebudu vyjadřovat. Holt bych ti přála mluvit s někým z 800 lidí ve špitále nebo s pozůstalými po 600 obětích. 🙂 Hezkou svatbu a všechno nejlepší
Odpovědět
Tak Prymula prohlásil, že na svatby na 30 lidí... haj*zl jeden
Odpovědět
@muslongissimuss My jsme se vsech hostu ptaly a kdo ma strach at odrekne. Je nas jenom 40 a babicky odpoledne kvuli bezpecnosti odejdou a budeme prave oddeleni ve dvou sektorech.. vsechny hosty jsme poprosili at co nejvice omezi kontakt pred svatbou. Mame velke rozestupy stolu, mistnost kde se dobre vetra. Mame to uz v sobotu. Pocasi snad vyjde, takze budeme hodne venku. Vsichni se moc tesi a nikdo nerika at to odkladame. My jdeme v utery na test a do soboty budeme doma.
Odpovědět
@martina_milka Tak doufám, že nebudete muset na poslední chvíli proškrtat těch deset hostů 🙂
Odpovědět
@muslongissimuss nebudeme. Jsme cely vikend vsichni v hotelu, takze to kdyz tak rozdelime na dopoledne a odpoledne. Obrad mame venku a Uz brzo rano, takze to muzou z balkonu klidne poslouchat.
Odpovědět
@martina_milka To je skvělá organizace 🙂 Holt v nakažlivé době se bude muset pojetí družby taky změnit. Je jen otázkou času než přijde horší morová rána než toto. Koneckonců vědci to předpovídají už dlouho.
Odpovědět
No hlavně že to vyhodnotí po 14 dnech a dají vědět s předstihem.. skvělý
Odpovědět
My máme obřad s hostinou na zámku (soukromá akce) a hostů 51😞 takže nevím jestli budeme muset škrtat...
Odpovědět
@ka_ro_lina Myslím, že argument "soukromá akce" už neobstojí. Potkávání 10-20 lidí v rámci volnočasových aktivit a pro svatby 30. No uvidíme co přinese další týden. Tomu jsem se právě chtěla vyhnout, proto jsem zrušila hostinu a obřad nechala.
Odpovědět
Myslím, že soukromá akce už neobstojí, bohužel, vzhledem k tomu, že u obřadu je přítomen "státní orgán", si to nevezmou na triko. A někdo vás může i tak udat, nějací sousedé areálu např.
Odpovědět
Profilova fotka
@miillii my budeme mít pronajatou farmu s penzionem a volala nám paní, že jim kolem jezdí na férovku policajti a kontrolují, jestli je ticho, protože tam mají možnost podávat nápoje, vztahuje se tohle omezení nejspíš i na ně
Odpovědět
@muslongissimuss Když jsme roznášeli oznámení, zároveň jsme zvané informovali, že pochopíme, vzhledem k situaci, když nebudou chtít dorazit. A víš co? Rádi dorazí, včetně starších, pokud jim to zdravotní stav umožní (jedná se však o problém pohybového aparátu a ne respiračního onemocnění). Tady na tu šaškárnu s Covidem nikdo nevěří. Samozřejmě,kdyby se něco stalo, mrzelo by mě to, ale necítila bych se za to vinná. Tys mluvila s někým v nemocnici nebo s pozůstalým? Mám z více zdrojů, že v nemocnicích leží mnoho případů bezpříznakových, takže ono to tak dramatické nebude. Ale o tom tady s tebou nehodlám diskutovat, věř si čemu chceš 😉 Faktem zůstává, že jsme ve finále všichni v nejistotě, co zas na vládě na poslední chvíli vymyslí 🤷 My jsme relativně v cajku. Zálohu zaplacenou máme jen na DJ, vizážistka a kytky nebudou, dort si peču sama, koláče se rozdají+ zamrazí, jen toho chlastu nám zas plno zbyde, ale to bych neviděla jako problém 🤣
Odpovědět
Dobrý večer, jak vypadá u Vás situace s vaší svatbou na 10.10.2020. Už je to opravdu příšerné ty opatření, hodně lidí si odkládalo svatby z jara na podzim a oni to teď mění co dva dny skoro. Podle mě je úplná hloupost vyhlásit teď omezení na 30 osob když svatebčani mají už něco zaplacené a zamluvené. Nechápu proč nevydají omezení až třeba od listopadu aby s tím člověk počítal a nemusel něco rušit týden před 😞 Nenapadá Vás něco jestli by se s tím dalo něco dělat? Vím že se teď musí čekat na oficiální prohlášení jenže to je středa nebo pátek jenže je pak šílený mít jen týden na další škrtání nebo dokonce zrušení. Děkuji za Vaše odpovědi 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, my jsme měli na 10.10.2020 první termín, píšu měli, protože jsme se rozhodli svatbu přesunout. Nejdřív nám vybouchlo místo obřadu (měli jsme mít v pivovaru a vzhledem k situaci mají komplet zákaz lidí z venku, jen zaměstnanci, takže smolík), sice jsme našli náhradní místo, ale zavíračka ve 22.00, lehký stres u některých hostů a tak se to kupilo a kupilo až jsem měla najednou pocit, že jen ustupujeme a měníme, že už to ani není naše svatba. Neumím si představit prožívat to již podruhé, po přesunuté jarní svatbě, i takhle jsem z toho byla neskutečně špatná. Všem co do toho jdete, držím palce ať vše klapne, jak má 🙂
Odpovědět
My pořád doufáme, že alespoň těch 30 osob bude finální omezení - snad se bude jednat o počet hostů a ne o celkový počet např. s farářem v kostele, fotografem atd. 😞. To stejné s otevírací dobou restaurací - uvítala bych vědět, jestli DJ bude déle nebo jen do těch 22 hod. Další otázka, zda nám restaurace povolí alespoň sedět v pronajatém sálu po 22 hod., když tam máme i ubytování. Zase jsme u toho, že záleží, jak se pan Prymula a jeho banda vyspí. Nejsem proti opatřením, ale ať mají nějaký smysl a pevný řád - ne, že oznámí ve čtvrtek dopoledne, že se v pátek zavírá ve 20 hod. Přípravy pomalu vrcholí a stále raději nepíšeme nikde datum...Jsem akorát předem znechucená a to má být ten šťastný den...
Odpovědět
@smudla95 hlavně mi pořád v hlavě rezonuje to ,,pokud se omezí svatby, dáme vědět v dostatečném předstihu,,. Týden (ne-li pár dní) opravdu není dostatečný předstih
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolavidlakova Proč to nevyhlásí od listopadu? No asi proto, že situace je špatná teď a všechna nařízení se začnou projevovat až po cca 14 dnech. A ač je to pro nás všechny špatné, tak si musíme přiznat, že svatby prostě jsou problém, co do šíření nákazy. Vysledovat pak stočlennou svatbu (a jejich další kontakty v mezidobí) kvůli jednomu až dvěma nakaženým je pak noční můra.
Odpovědět
@mrnous89 to vím, jen ten virus tu s námi už bude takže někteří to až moc žerou 🙂 vadí mi to, že nedají předem vědět a oznámí nařízení který pak bude platný do dvou dnů a několika měsíční práce je v háji.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?