Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@linie_praha ...tomu sa hovori lacna pracovna sila ... :-D :-D :-D
Odpovědět
@linie_praha O tomhle já psala už několikrát, ale lidem je to jedno, hlavně že to mají co nejlevnější. A to tam nejsou vyfocené pracující děti... Doma mi leží šanon z výzkumů o práci dětí v textilním a obuvnickém průmyslu, ale to vám Zimo samozřejmě nevyfotí. A bůhví, kdo ten Zimo vůbec je, třeba má taky dítě, které musí pracovat, aby se rodina uživila. Jako neříkám, že úplně vše, co dělají, je špatné, naopak někdy s hnusným materiálem udělají něco, co jakž takž jde, ale za jakou cenu??
Odpovědět
@simone5 A to je Zimo ještě z těch lepších! Chodí mi nabídky naprosto zoufalých šatů, bůhví, kde ty jsou šité!
Odpovědět
@linie_praha ještě bych Vás doplnila o paní Samlíkovou :-)
Odpovědět
@izzybickerstaff Paní Samlíková šije pěkně, také jí doporučuji, ač znám její práci jen z fotografií, ale nemá salon, nemůžete si u ní, pokud vím, zkusit několik různých střihů, šije jen na zakázku.
Odpovědět
Profilova fotka
Toto je nekonecny pribeh 😂
Odpovědět
@ivi_kiwi co sa tohto tyka tak sa nikto s nikym nezhodne v nazore ze je lepsie si dat usit v cine lebo stoja menej , ale ved aj u nas sa to da za taku cenu vyrobit :-p :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@macka00 prosim povedz mi kde a uz tam aj letim :)
Odpovědět
Ja se jen smeju te predstave jak to tady bude vypadat za deset let (myslim v cele České republice) . Vsechno se zrujnuje tim,ze jednu dobu nakupovali v trznicich , u vietnamcu a v Cine a všechno tu pujde do prdele ...nemluvim jen o svatebních satech , ale o cele ekonomice jako takove. Pote co vytlacite všechny kvalitni nebo stredne kvalitni věci , tak zacnou kralovat Cinani a Vietnamci a zacnou si udavat pravidla...coz znamena 20ti nasobna cena za ksunty a vy za to budete muset platit , protože všichni kvalitni jiz budou pryc :o) Haleluja
Odpovědět
Profilova fotka
... moje saty od Zima jsou na ceste. Kdyby nekdo chtel kouknout, tak se ozvete, rada se pak podelim. Je jedine dobre, ze clovek ma svobodu volby. A rozhodne neplati, ze vse zhotovene ceskou svadlenkou "na blizko" je kvalitni a vkusne a dobre sedici, a vse z Ciny je sunt; vychazim ze zkusenosti svych i mnoha ostatnich. To, jestli se nechame zaplavit sunty, zalezi jen na vztahu mezi nabidkou a poptavkou. Krome toho tady fakt zadna nevesta neceka, ze od Zima ji prijdou saty srovnatelne s robou od Maggie Sottero za pet penez, a jen minimum nevest si nechava sit u Zima jen proto, aby usetrily.
Odpovědět
Profilova fotka
@maii ja by som so rada pozrela saticky :)
Odpovědět
@maii Tak to tedy nevím, jaký mají důvod, když peníze to nejsou? Když potom všechny nevěsty píšou, jak si musely šaty z Číny nechat "jenom" zabrat/zkrátit/přešít ramínka nebo zdobení apod., tak kvalita to asi nebude...i když z nabídky některých krejčových na netu mi jde taky hlava kolem. Pořád je lepší moct si alespoň jednou zkusit to, co mi potom přijde...
Odpovědět
Článek se načítá
@bridalicious aj tu na profesionaloch mas kontakty amaju aj recenzie dobre treba si precitat a vybrat
Odpovědět
Profilova fotka
@izzybickerstaff to, ze saty potrebuji zabrat, tak to nema co docineni s kvalitou, je to jen prirozeny dusledek toho, ze jsou site na dalku. Ne kazda se umi zmerit, a taky miry, ktere Zimo a spol. zadaji, nepoberou vse, napr. presnou delku raminek. To same, kdyz sie nekdo pri rozbaleni sat rozhodne, ze ta raminka by prece jen byla lepsi tenci nebo ze ta kytka je moc kytkovata. A s tim, ze tyto saty velmi casto cekaji drobnejsi upravy, s tim nevesty pocitaji. Rekla jsem mimochodem, ze to nejsou JEN penize. Samozrejme - kdyby mela kazda nevesta k dispozici 20,000 pro saty, tak by si v Cine/Thajsku nedavaly sit, ale hlavni motivace jsou nespokojenost s nabidkou v salonech, nekonfekcni rozmery, spatne zkusenosti se salony ci svadlenami (vnucovani, rozmlouvani, "to nepujde" i u naprosto moznych ukonu), fakt, ze nemaji kontakt na dobrou svadlenu (nebo ze jsou z druhe strany republiky), nebo proste jen splneni nejake vize, ktera se nevestam nepodarila naplnit, napr. jednoduche saty s rukavy, saty z kvetin z tylu, sedici "nekorzetovy" zivutek atd. Proste se zvazi vsechna rizika a sup do toho. I po precteni tohoto fora jsem nabyla dojmu, ze naproste minimum nevest si objednava saty v Cine po te, co objely deset salonu a vybrane saty (fotky z netu ci realu) poslaly Zimovi.
Odpovědět
@maii Mně "švadlena na druhém konci republiky" nepřijde jako úplně dobrý argument pro šití v Číně :-) :-) Většinou se jde domluvit a na zkoušku přijet o víkendu. Jaký je rozdíl mezi chozením na zkoušky ke švadleně, kde lze všechny problémy typu ramínka vyřešit rovnou, a tím, že pak stejně musím hledat švadlenu, která mi šaty upraví? Nevidím v tom časovou úsporu, šaty nevypadají lépe než Madora, na kterou kontakt po třech dnech na beremese získá kontakt každý :-) (když už žádnou jinou krejčovou nenajde - já budu mít šaty taky odjinud), takže pro mě jediná "výhoda" zůstává v nižší ceně...
Odpovědět
Profilova fotka
No, ne kazdy ma tu moznost ci silu nekam jezdit, kdyz za cenu dvou tri navstev svadleny ma clovek pomalu saty z Ciny. Rikam, neni to univerzalni a perfektni reseni pro vsechny nevesty ale nekdo rad nakupuje z pohodli domova, nekdo rad trajda po obchodech, a (v nekterych pripadech) napr. vim-li, co chci, a nechce se mi obchazet dokola obchody a svadleny, tak mi prijde argument, ze to objednam na netu a necham si to dorucit pod nos a pak pripadne doupravit, jako celkem atraktivni. Rozdil mezi schopnosti zabrat raminka a usit z fleku svatebni saty je markantni. Raminka ci jednoduche zuzeni zvladne kazda druha tvorilka se sicim strojem. To, jestli saty vypadaji lepe ci hure nez ty z Madory, to jiste zalezi pripad od pripadu, strih od strihu. Madora neni rozhodne zadna zumpa, ale kuprikladu (pro me) dost zavani tuctovosti. Ale to, jake argumenty jsou pro tebe padne, to je nakonec celkem fuk. Ty si saty z Ciny koneckoncu neobjednavas, ale je jiste zajimave si precist nazor odjinud.
Odpovědět
@maii oki, mně se zatím žádné čínské šaty nelíbily, no :-S, ale tohle jsou argumenty, které beru.
Odpovědět
Tak já už mám domluveno se Zimem, odepisoval mi vždycky do druhého dne, takže zatím super. Teď si musim změřit míry a četla jsem tu, že je lepší poslat míry o 2 cm menší, aby nebyla šněrovačka utažená na doraz. Jak jste posílaly vy?
Odpovědět
Dobrý večer, selčny i mladé paní. Teprve před pár dni jsem náhodou narazila na tuto diskusi a pojala nepatrný pojem o panu Zimovi a jeho dříčích. Mám na mušce několikery šaty, které se mi opravdu moc líbí. Svatba bude 12. 9. Všimla jsem si, že některé z vás se rámcově orientují v tom, co je a co už není schopný dát dohromady. Myslíte, že by takovéto šaty byl schopný provést kvalitně? Popřípadě kdyby ne on, kam bych se měla obrátit?
Odpovědět

Odpovědět
Nerozeznám z obrázku, jestli je na šatech jen čistá krajka, nebo jsou i hodně vyšívané korálky. Zimo by to asi zjednodušil i tu krajku by asi musel použít trochu jinou. Podívej se na stránky Jasminesbridalshop.com , ti dělají šaty o něco více propracovanější než Zimo, ale taky už dražší.
Odpovědět
@qiwas Šaty nejsou z krajky, ale jsou poměrně složitým způsobem vyšívané.
Odpovědět
Ano, jsou to výšivky s korálky, v obou případech. Právě to mi zajímalo, zda se do toho pouští, jestli máte přehled. Jinak zkusím napsat i Jasmine. Dekuji,)
Odpovědět
@qiwas No pokud jsou to hlavně korálky, tak ani u Jasmines to neudělají tak precizně, i oni to dost zjednoduší, myslím, že tak na 70% ( možná i méně ) od originálu a budou i tak dost drahé. A aby tě to nemátlo, JasmineS není známá značka Jasmine.
Odpovědět
Profilova fotka
Prave mi prislo aaty z ali, su nadherne spracovane, len maju dooost blbu snurovacku vzadu takze si ich sama poriadne nedotiahnem :D
Odpovědět
Profilova fotka
Neviem preco mi dalo tu fotku lezato... :(
Odpovědět
@qiwas V rychlosti jsem vám našla kousek z výroby modelů Chanel: https://www.youtube.com/watch?v=M_WUv... vyšívání je stejný - prvotní skica výšivky se rozkreslí 1:1 na papír, podle něj se překopíruje na látku, ta se vypne do rámu a vyšívá se - na jedné straně je kresba, dole je líc a vyšívá se spec. háčkem z rubu. Na internetu najdete plno videí, většinou to u levnějších modelů dělají indické děti. Chanel si vyšívá sám, v Paříži. Po vyšití dílu se sejme z rámu a RUČNĚ se díly sešívají /korálky jsou až ke švu, takže by nešly dát do stroje/. Laskavě si uvědomte, že dáváte příklady špičkové práce a chcete je mít zadarmo. Takovou práci trvající desítky hodin těžko zaplatíte.
Odpovědět
@linie_praha tak toto je uzasna praca a este lepsi vysledok toto by urcite cina nedokazala
Odpovědět
@qiwas Šaty na vašich fotografiích jsou střihově jednoduché - pokud bude stačit, že výšivky budou nahrazeny krajkou a budete ochotná za ně dát 15-20000, ráda vám je ušiji na míru. Krajku si vyberete ze zásob francouzských a italských krajek. Je to cena běžného půjčovného lepších šatů v Praze a budete mít svoje šaty na míru.
Odpovědět
@bridalicious Hezké, sluší ti.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?