Asapbay a čínští prodejci šatů. Zkušenosti a názory?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jako první příspěvek k tématu může posloužit jedno z mých alb, ve kterém jsou šaty od asapbay focené na figurínách (stažené přímo ze stránek asapbay). Ráda bych do alba nasbírala fotky holek, co měly šaty od asapbay (případně millybridal a podobných), nejlépe v kombinaci šaty na modelce-šaty na zákaznici (nebo na figurině). Takže díky za všechny fotografie a zvu k diskusi.
Odpovědět
@malaopicka Tak pokud hovoříš v eurech a si vynásobíš si 15 000 kurzem eura, dostaneš ještě o dost vyšší částku, než o které pravděpodobně mluví v korunách @linie_praha :-D
Odpovědět
@malaopicka Nevím, ale mám pocit, že je všem jasné, že to paní z linie myslela v českých korunách, a ne v eurech. Důležité je, že podstata je v něčem jiném. Je to přesná ukázka toho, jak to dopadne, když si někdo nechá ušít nepovedenou kopii v Číně.
Odpovědět
@magdicka87 no my tu máme eurá a také šaty sa kupujú v štátoch, kde sú eurá, takže mi to jasné nebolo ;-) a nech si kľudne nechajú šiť v Číne, to, čo tu baby prispievajú nie je totiž ani napodobenina a ani šaty, ale kus handry. @izzybickerstaff neviem o akých 15 tisícoch a násobení hovoríte ;-) nemusíte sa zapájať, už sme to vyriešili ;-)
Odpovědět
@malaopicka "len pre poriadok, cenu ste prehnali, stoja len 15 tisíc". Já to pochopila, neboj :-)
Odpovědět
@izzybickerstaff 15 tisíc EUR a 100 tisíc EUR trošku rozdiel, však? Pekný deň ;-)
Odpovědět
@malaopicka Ceny šatů jsem uváděla v českých korunách. Ceník v eurech u šatů Pronovias mám asi tři roky starý a tam ceny návrhářských šatů začínají na 5000 euro. Tehdy pro ně navrhoval Manuel Mota.
Odpovědět
V každém případě je nemravné šít kopie jakýchkoliv šatů. Tím nemyslím, že např. šaty s korzetem a širokou sukní jsou kopie, ale snahu o co nejdokonalejší okopírování nějakého modelu včetně zdobení.
Odpovědět
@malaopicka no, my tu máme české koruny a jelikož je linie z Čech a diskutuje česky na českém beremku, bylo mi jasné, že ceny uvádí v KČ. Ale jinak s tebou souhlasím, většina zde vystavených čínských kopií vypadá uboze a lacině, prostě jako kopie. O to smutnější jsou následující pochvalné a obdivné komentáře.
Odpovědět
ja som nadovsetko spokojna nech si hovorite kto chcete co chcete. Saty su presne take ako som chcela kedze som nechcela presne take ako navrhol uz spominany navrhar a saty ktore mam splnaju vsetky zmeny a spol co som chcela. to ze niekto potrebuje aby svadobne saty vyzerali neviem ako, lebo tak to prosto ma byt je pre mna smutne. Kazda mozeme mat hocake saty, hoc aj platenne vrece. Hlavne je aby sme boli spokojne a verte ze ja by som nemenila. Som nadmieru spokojna a stastna :)
Odpovědět
@lusilar a o tom to celé je, pokud je nevěsta spokojená, tak je jedno jestli má značkové šaty, nebo levnější, třeba ne tak precizně zpracované. Toto tady pořád někteří nemůžou pochopit. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kralmi Koukej hlavně po hodnocení a po recenzích. Ten prodejce, kde jsem nakupovala má jen ty jedny - ne úplně svatební. U něj si moc nevybereš. Trochu mě mrzí, že nelze na Ali kontaktovat jiné uživatele, co nakupují. Když koukám do hodnocení, často tam jsou Češky a tak ráda bych se jich zeptala :-D
Odpovědět
Ahoj holky, přidávám zkušenosti se Zimem. 8. 5. 2015 jsme mu psala e-mail s fotkami a popisem šatů, které bych chtěla. Za dva dny mi Zimo odepsal, za kolik by šaty udělal. Poté jsme si vyměnili pár e-mailů s mírami, detaily a infem o platbě a 19. 5. 2015 mi psal, že platba přišla a začíná šít. Musím říct, že mi vždycky odepisoval do druhého dne a všechno mi vysvětlil, v průběhu šití se mě ještě doptával na šněrování apod. 29. 6. 2015 jsem mu psala, jestli už nemá nějaké fotky. druhý den odepsal, že fotky budou kolem 3. 7. 2015. Nakonec byly 5. 7. a dneska jsem odesílala peníze, tak teď ještě aby přišly ;-).
Odpovědět
Článek se načítá
@fretyno Jak to bylo prosím ze clem?
Odpovědět
Za 2 dny po odeslání 2. poloviny platby mi přišla smska z dhl s infem, že šaty jsou na celnici a s odkazem na net. Kde jsem si mohla vybrat, že dhl za mě za poplatek vše vyřídí a šaty mi přivezou domů nebo si to vyřídím se clem sama. Nakonec jsem si vybrala, že to za mě vyřídí. Musela jsem jim tam naskenovat doklad o platbě a uvést přesně co je v balíku (doporučuji nepsat svatební šaty, protože jsem se někde dočetla, že pak je to dražší), napsala jsem dámské šaty z umělých vláken. Druhý den mi šaty přivezli, kam jsem si řekla a zaplatila jsem na místě kartou 760 Kč. Šaty sedí úplně perfektně a nevidím v nich žádný rozdíl oproti šatům ze salónu :-).
Odpovědět
Hezky večer chtěla bych se zeptat od koho si nechat ušít šaty z ali, kromě Zima?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Nechává si někdo letos šít šaty od Zima?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, mohl by mi prosím někdo poradit? Nemá někdo představu o tom kolik by stáli šaty (viz. obrazek) a hlavně kde si je mám nechat ušít? šaty jsme našla na netu a od původní návrhářky to stalo neskutečně moc pěnez.. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@andellkaa ptala jsem se na šaty v podobném stylu v Madoře a bylo by to tak 25 tisíc.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Profilova fotka
Ahojte prosím kontakt na zima ďakujem krásne 😘
Odpovědět
@andellkaa su stranky (aj overene), kde kupis tieto saty do 200€. Treba len hladat. Ja som si objednala zo zahranicia za 165 € a bez kruhu sice vyzerali zvlastne, no s kruhom su prenadherne.
Odpovědět
Profilova fotka
Mě úplně překvapuje, kolik lidí kvůli pár korunám klidně hází peníze do nejen nekvalitního zboží, ale především eticky absolutně nepřijatelného zboží... Jako by nešlo ušetřit jinde než na dětské práci a porušování autorských práv. ]-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Můžeme vám nabídnou např.tyto nové modely . Cena 11 900 Kč k prodeji.
Odpovědět
Teeeda, to je diskuse... Já osobně nemám vůbec problém, když si někdo chce pořídit kopii šatů :-) je to přece každého věc. Tak se nerozčilujte :-) Prostě Asie je velmocí všemožných kopií. A pokud tam šijou ve fabrice děti a jsou špatné podmínky, je to přece věc dané země a ne vaše. Autorský práva jsou zase věc člověka, který na tu danou věc má ochrannou známku. Ať si každý kupuje a nosí co chce, je to jejich svobodná volba...
Odpovědět
Profilova fotka
@mikinkacs No, přístup ke světu, že problém porušování lidských práv není problémem mým, to je boží přístup. Ale tak pokud vám to se svědomím nic nedělá, tak asi v pohodě, no. Já bych se propadla hanbou, pro mě ignorace "cizích" problémů není. :/
Odpovědět
@morrighan Tak jste zřejmě věřící. Nedělá mi sebemeší problém neřešit cizí problémy.
Odpovědět
Profilova fotka
@morrighan také preferuji podporu českých výrobců, v každodenním životě a při nákupu jakýchkoliv výrobků. Ale abych nekazala vodu a nepila víno, svatební šaty jsem si zcela náhodou koupila u Vietnamců, takže šité v Číně.... nu což, kopie ničeho to ale nebyla :) takže aspoň taky... jinak výrobky z Číny opravdu nepreferuji, především kvůli podmínkám, jaké tam pracující mají... ale asi zcela úplně se jim vyhnout nelze...
Odpovědět
@morrighan Cítim sa, akoby som práve videla živého yetiho. Prepáč, ale ešte nikdy predtým som sa nenarazila na skutočného človeka, ktorému by záležalo na čomsi ako autorské práva. :-D Jete to, čo my ostatní? :-D Tvrdiť, že každý tvar vyrobený v Číne je automaticky spojený s detskou prácou je podľa mňa hlúpe klišé, ktoré sa vôbec nemusí zakladať.na pravde. To, že tamojší ľudia majú často ťažké pracovné podmienky síce môže byť pravda, avšak buďme k sebe úprimní: Myslíš si, že tovar, ktorý si kúpiš v značkovom obchode vyrobili rozprávkové krajčírky, ktoré mali podmienky ako zamestnanci Googlu? Väčšina drahého, značkového tovaru je vyrobená v takých istých podmienkach, ako tovar z Aliexpressu, často sú to dokonca tí istí výrobcovia, ktorí robia zákazky aj pre známe značky. Dôvodom vyššej ceny nieje automaticky vždy aj vyššia kvalita, niekedy je to len značka. Samozrejme, netvrdím, že je to práve prípad svadobných šiat, tam sú väčšinou rozdiely viditeľné. Tak či onak, tvoj postoj sa mi zdá naivný. Nechcem robiť narážky na vek, ale možno bude práve ten dôvodom....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Dámy Zimo už nešije?
Odpovědět
Profilova fotka
ZIMO ----- zimo318@hotmail.com A SIJE 🤗
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 7 měsících
Ahoj holky, je tu někdo, kdo by mi poradil ohledně objednávky od ZIMA, prosím? :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?