Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
ahojda holky.. uvažujeme také o Dominákáně.. mohla bych se informačně zeptat na kolik to vyjde? díky
Odpovědět
hviezda35...odlietame 28.augusta,hotel Natura Park Eco Beach Resort&Spa na Bavaro playa....uz sa nemozme dockat... ;-) ....uz len '45' dni prosim nezabudni ze sa bliiiiiizi...plinie ako voda neviem kto mi doda odvahu......na let :-S .....vlastne nie mne ale mojmu manzelovi...ked nad niecim nema kontrolu,tak je nervozny.... :-D....ja lietadla milujem...keby som mohla tak by som zila na letisku... :-D....mas skvele fotky..
Odpovědět
valeriami: prosím mohla by jsi mi říci kolik stojí tak zájezd pro jednoho?
Odpovědět
brouillard...my letime s Manchesteru,a stalo nas to £2042...pre dvoch AL... :-)
Odpovědět
valeriami aj my sme sli z Manchestru :o) zijes v UK? brouillard aj nas to tak cca vyslo,my sme tam mali aj svadbu takze konecna suma bola o dost vyssia :-D Ale co som pozerala aj ine hotely tak sa da aj 3 hviezdickovy kupit uz od 700 libier,my sme mali 4 a pol hviezdicky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte my sme zaplatili 4600 eur na dve osoby all incl. 5 hviezdiečiek a honeymoon izba a ideme na 3 týždne!
Odpovědět
danka ahoj, cez koho si kupila dovolenku ked sa mozem spytat? aj my nieco hladame, sme v SR nie v UK, takze tak :)
Odpovědět
Danka pozerala som hotel,vyzera super :-D Uz ste rozmyslali aj o vyletoch?Kde by ste sa chceli ist pozriet?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj bianca2 - kukni IP som ti napisala hviezda35 - dakujem ja sa uz tak tesim na tu dovolenku :-) vylety sme ešte nekukali ale ja sa chcem potápať a kukať koraly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
danka500 veľmi sa mi ten váš hotel páči - a cez akú cestovku idete? My by sme chceli ísť na 2 týždne, rozmýšľame nad - Dominikánskou, Jamajkou a Kapverdskými ostrovmi, ešte je síce čas na výber svadobnej cesty, ale info sa vždy zídu :-)
Odpovědět
Danka no my sme sa tiez chceli ist potapat,ale co sme skusali v hotely,tak som dostala panicky strach.Tak sme sa toho vzdali.Nikdy som to neskusala.Takze to bola moja premiera :-( A inac odporucam Saonu,je tam nadherne :-D
Odpovědět
hviezda35...ano,zijeme v UK...zatial....my si tam oslavime 1.vyrocie svadby... x-),mali sme trosku problem s dovolenkou v praci,takze musime to oslavit o 3tyzdne skor.ale dufame ze nas pocasie nesklame..kebyze tam sprchlo cez den tak na hodinku,tak by mi to ani nevadilo.aspon sa precisti vzduch.urcite napisem ake to tam bolo.... :-)..ty si v SR alebo v UK???
Odpovědět
Článek se načítá
Teda koukám, že jste měli super ceny. teda mě fakt nenapdalo letět z Anglie-to je pro mě novinka :-) My letěli normálně přes českou cestovku-hotel 5* na 14dní a paltili jsme necelých 70tisíc :-( Ale bylo to před dvěma lety. Vědět, že z Anglie se dá o tolik levněji, tak letím odtamtud. Všem kdo tam teprve letí přeji, ať se jim tam líbí. Ale myslím, že jinak to ani nejde. Hviezda35-Souhlasím-Saona je super! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
wera.g - tiež sme mali podobné destinácie v užšsom výbere. názov cestovky ti radesj posielam do IP. neviem, ci sa tu moze robit reklama =-) hviezda 35 - ja som si robila kurz potápania s medzinárodnou licenciou pred cca 5 rokmi tu na slovensku. trvalo to asi 10 dní. môžem potápať do 18 metrov. úprimne keď som videla tých hotelových potápačov, ako učili " nováčikov" potápať to bolo strašné. to by som ušla do 5 minút aj ja. na to treba trpezlivosť a zvlášť na nás baby musia mať citlivejší prístup!
Odpovědět
holky, co ted rikate na to, ze je v Dominikane strasne komaru a uz tam spostu lidi zemrelo na horecku dengue (nevim, jak se to presne pise)??? =-) :-.
Odpovědět
Ahojte Valeriami ano som v UK :-D Lennika tiez som o tom citala,teda mazec no :-( (ako to vy cesi pisete ) :-D :-D My sme sa napr dali ockovat,proti tej horucke,malarii a ine uz ani neviem co presne.Som ockovana na 5 rokov tak super.
Odpovědět
Profilova fotka
Baruško, nevím, jestli ten dotyčný v těch hotelech byl, ale Viva Wyndham dominicus beach rozhodně nemá nižší úroveň. Označuje se 3 hvězdičkamy (u nás 4*) a rozhodně to odpovídá vyšší kvalitě. Že už jsem toho procestovala dost a můžu srovnávat. Třeba si hodnotila hotel Dreams La Romana, ale zase to okolí není tak krásné, jako jinde v Bayahibe.
Odpovědět
Profilova fotka
Hviezda, pokud se nepletu, tak ten váš hotel tam byl pouze jediný a pak už jen vesnička, viď. Ostatní hotely jsou v jiné oblasti Bayahibe a tam už se dá vyjít na krásně dlouhou procházku po pláži až do národního parku. Cesta z letiště trvá cca 2,5 hodiny, ale zase je to blíž k výletům na ostrovy Saona a Catalina. 10ti hodinový let za to určitě stojí, i když cesta zpátky byla šílená a to z důvodu nejhorších sedadel, které jsme v letadle mohli dostat (nešli zklopit sedačky a u nás hned 4 toalety :-| )
Odpovědět
Ahojte, ja len chcem podotkúť, že výlet na Catalinu spojený s potápaním v našom prípade nevyšiel na 100% kvôli tomu, že chlapík zvolil pre potápanie miesto, kde bol výskyt medúz a jednu newyorčaknu to tam škaredo poprhlilo cez celé brucho a stehná. Bol to hrozný pohľad dívať sa na to ako strašne trpela, takže sme mali celý výlet dosť pokazený, keďže sme sa všetci sústredilli na ňu a súcitili s ňou výlet sme si ani neužili. Inak všetky ostatné výlety BOMBA ! :-)
Odpovědět
Jirinka ano nas hotel bol osamely :o(( a ani sa tam velmi nedalo prechadzat,dost ma to hnevalo :-p A cesta nam trvala 90 min z letiska.Ako sme sli na Saonu tak som pekne videla,vase hotely.To by boli prechadzky :-D Ale na Dreams la Romana nemozem povedat,ze to bol zly hotel.Boli sme spokojni. Janka a kedy si bola v DR? A v akom hotely si bola ty?
Odpovědět
V Dominikanskej Republike sme boli v decembri 09´ v hotely Oasis Canoa (Bayahibe), boli sme veľmi spokojní. 8-)
Odpovědět
hviezda35 : proti te horecce se necha ockovat?... Ja mam taky uz vsechno mozny ockovani za sebou, ale o tomto se tedy budu muset informovat... ;-)
Odpovědět
....tie ktore leteli s UK......kde ste sa davli ockovat?v UK alebo v SR????????
Odpovědět
Ahojte tak ja som sla normalne k mojmu lekarovi,povedala som mu ,ze idem do DR a ci potrebujem nejake ockovanie.Pozrel do pocitaca ,proti comu sa tam ockuje.A mesiac pred odcestovanim som mala prist a pichol mi do ruky,ale uz si presne nepamatam koli comu vsetkemu ma ockovali :-D :-D Tyzden ma bolela ruka :-p A nestalo to nic.Ockovana som bola v UK 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
My sme boli z Uk v Dominikanskej a v Mexiku a v cestovke nam povedali, ze nie je potrebne ockovanie, len nas upozornovali na co si mame davat pozor.
Odpovědět
ja si tiež myslím, že očkovanie nie je nutné. Predtým sme boli aj na Sri Lanke aj na Bali a okrem obnovenej tetanovky nemáme žiadne očkovania. Na Sri Lanke ma čosi poštípalo, čo mi potom narobilo riadne problémy, dostala som práve spomínanu Dengue :-( ale našťastie som sa z toho dostala ... proti Dengue sa nedá zaočkovať, teda aspoň u nás nie.
Odpovědět
Ahojte, ja osm bola pred par rokmi v DR a teraz na svadobku zvazujeme Maledivy alebo DR, velmi s ami tam pacilo. ALe laka nas aj Mexiko. V DR sme boli v Punta Cana, Iberostar Dominicana. Ked ste boli niektora v Mexiku aj DR, mozete mi porovnat? Este som nebola v Mexiku :)
Odpovědět
Profilova fotka
My sme boli Dr aj v Mexiku, ale viac sa nam pacilo Mexiko. Boli sme v oblasti Cancun hotel Temptation. Bianca2 neviem co konkretne chces porovnavat. My sme sa celkovo citili v Mexiku lepsie ;-). Jedlo a aj sluzby boli na lepsie urovni, boli sme vo 4* hotely ale mala som pocit ako keby sme boli v 6 ;-).
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte len chcem prispiet s mojimi skusenostami s dom rep. boli sme tam na svadobnej ceste. kedze pracujeme tu v uk sli sme odtialto kedze je to takmer o polovicu lacnejsie. mali sme byt ubytovani v royal suites turquesa by palladium na bavaro beach. je to rezort hotelov a mali sme mat pristup ku vsetkym ale kdesi sa stala chyba a boli sme v inom z tych hotelov a do toho naj sme pristup nemali. mrzelo nas to ale izbu sme mali perfeknu aj s virivou vanou v izbe. plaz je uuuuzasna sluzby tiez. od jedla som cakala trosku viac, ale boli sme spokojni. otravni boli akurat ti ludia, co neustale ponukali vsetko mozne a boli schopni urobit hoc co za par dolarov. ked sme sli na vylet na saona island( kde je uuplne nadherne), cestou sme videli neuveritelnu chudobu. neverila som vlastnym ociam, ludia tam ziju v hroznych podmienkach. ale svadobna cesta stala za to. a co sa tyka ockovania nam dali dve injekcie : proti tetanu, zltacke a este neviem comu a museli sme brat tabletky proti malarii. a je to povinne. ta dengue neviem co je, ale asi aj proti tomu nas ockovali. naozaj to netreba podcenit. nakoniec chcem vsetkym len odkazat nech si to tam uziju a ze urcite budu spokojni. je to super na romanticky relax, ale aj na aktivnu dovolenku. a kto ide tam kde sme boli my urcite neolutuje. maju tam perfektne bazeny a asi 6 kioskov na plazi, ktora je jemnucka a bielucka ako... ani nemam prirovnanie. tak kraaasnu dovolenku
Odpovědět
Ahojte my sme boli tiez v dominikanskej republike v Punta Cane Iberostar dominicana a bolo uzasne leteli sme z &londyna kde je to opolovicu lacnejsie ako na slovenksu,My sme neapsolvovali ziadne osckovania ani lieky sme nebrali v cestovke nam povedala ze vobec to nie je potrebne ze ked mame nazvys penazi aby sme ich paltili lekarom za oskovanie tak kludne ale vobec nic a ani nam nic nebolo.Strava bola super aj personal.Odporucam kazdemu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?