Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Ahoj hviezda35 tak my ideme do Iberostar Dominicana. Poznáš ho? Ako bolo v DR? V akom termíne ste cestovali? My ideme 1.7. - neviem, dosť sa toho dátumu bojím.
Odpovědět
No v DR bolo uzasne,mali sme tam svadbu :-D vratili sme sa pred mesiacom..Urcite sa nie je coho bat.Vsetko dobre dopadne,DR je raj.A ak budes mat miesto v kufri urcite nakup nejake cukriky,lizatka pre deti.Ked tak mam na FB fotky :) peknu dovcu
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte děvčata. Rádi bychom vyrazili na svatebku do Thajska nebo tak podobně, zatím nemáme nic konkrétního. Jen jsme se doslechli o tom, že německé CK jsou v tomto směru lepší volbou po všech stránkách. Ráda bych se Vás zeptala na zkušenosti, eventuelně poprosila o kontakty do IP. Děkuju.
Odpovědět
Profilova fotka
ingrid: suhlasim s hviezdou, DR je raj na zemi :-) my sme sli minuly rok presne o takomto case, leteli sme 26.6. a vsetko bolo uplne super. uzite si to
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, taky jsme začali uvažovat o svatební cestě do Dominikanské republiky na přelomu října a listopadu. Zatím sledujeme zájezdy na airstop a nacesty. Nemáte někdo zkušenosti jak moc mohou ceny ještě klesnout? dost mě překvapilo, že většina nabízených zájezdů je na poměrně krátkou dobu 7,8 dní (při odletu z Vídně) nebo myslíte, že to stačí?
Odpovědět
Ahoj no 7,8 dni je dost malo,len ked si vezmes ze skoro 2 dni cestujes.Minimum aspon 10.My sme boli 14 dni a este by som tam ostala :-D Ked tak si skus radsej porovnat ceny aj z UK.Teraz sa uz je lahko dostat do UK.Ak by si chcela blizsie info tak mi napis :-D
Odpovědět
ahoj great.girl, my jsme o svatební cestě v DR také přemýšleli, ale nakonec jsme ji zavrhli právě kvůli krátké dovolené. dél než týden jsem si brát nemohla. ale o této zemi jsem si dost zjistila a načetla, tak snad taky poradím. doufám, že se tam jednou podíváme. jak píše hviezda, cesta je dlouhá - let trvá cca 12 hodin, takže aby to tam mělo smysl, doporučovala bych déle, tak dva týdny (min. 10dní), pokud tam chcete i něco podniknout. já si pročetla tady tu diskuzi, mrkla na reportáž o DR, který je ke shlédnutí v archivu české televize, četla jsem i průvodce, různé diskuze a povídala si o této zemi s holkama, co tam byly. z Vídně je to většinou dražší, ale vidím, že jsi stejně jako já z Hodonínska, tak je to nejbližší letiště. my z Vídně právě letěli s Airstop na Krétu. last-minute jsou vždy nejnižší. celkově se doporučuje tam letět spíš na jaře. na podzim tam hrozí hurikány.
Odpovědět
Profilova fotka
Já právě poslední dva dny taky studuju všechno možné o DR. Svatbu máme až na konci září a to už bývá ve většině evrop. destinací škaredě (a do Egypna můj nechce). Říkali jsme si, že pokud narazíme na cenu do 30-35tis tak pojedem. Jenže jsem podle začátku této diskuze čekala, že za tu cenu tam budem dýl jak týden :-( Co se týká letiště tak jsme dost lenivý cestovat, nejlíp odlet z Bratislavy nebo Vídně i Praha se nám zdá daleko. Odjezd z UK by můj určitě nepřežil :-x
Odpovědět
Profilova fotka
suhlasim s hviezdou, min.10dni, aj mne sa na DR zda tyzden malo, pretoze tam fakt je aj co vidiet, takze tyzden je myslim malo. my sme tiez boli na 14noci a bola by som kludne zostala aj dalsie 2 mesiace :-) niekedy sa to kvoli dovolenkam z prace neda (my ideme na svadobnu cestu tiez len na tyzden, ale ideme na Maledivy a tam zas toho vela nenapozerame...myslim,co sa tyka vyletov, takze nam to staci na oddych), ale ak chces ist do DR, radsej si to nechaj na iny termin a chod na 2tyzdne. uvidis, ze nebudes lutovat. my sme tiez leteli z UK, let trval cca 10 hodin, ale bolo to uplne v pohode, aj ked som sa toho trosku obavala, lebo to bol najdlhsi let v mojom zivote :-)
Odpovědět
great.girl, určitě to té ceny něco seženete! ale už bude sezona, tak to ještě stoupne. nejvíc mi holky doporučovali Bayahibe celkově spíš tedy oblast Punta Cana než Boca Chica
Odpovědět
Profilova fotka
Zatim mam vybrane dva hotely v Bayhibe a budu sledovat ceny, jestli pujdou s blizicim se odletem dolu :-) urcite bysme chteli jet i na vylet na ostrovy Bacardi a Saona a do nektere laguny ve vnitozemi... uz se straasne tesim, tak snad to vyjde :-D
Odpovědět
Great.girl a ake mas hotely zatial vybrate?My sme boli v Dreams la romana.Celkom fajn hotel,len mi vadilo,ze sa nedalo dlho prechadzat po plazi.Mali sme tam aj svadbu,ta dopadla super :-D ale do Bayahibe by som uz urcite nesla.Radsej do Bavara, a to z jedneho dovodu, starsne dlho sme sli do hotela po prilete.Bolo mi dost zle,unavena a este posun. Saonu odporucam to je hotovy raj :-D :-D :-D ,sice nas tam brutalne spieklo,ale nezabudnutelny zazitok.ked tak mam fotky na FB...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
hviezda35: Oasis Canoa a Grand Catalonia Dominicus, dívala jsem se i na ten váš- ale ten už vychází moc draho ]-( A jak dlouho to trvalo z letiště? z dlouhého letu mám trochu strach, zatím jsem nejdál letěla na Kanáry.
Odpovědět
great.girl, ja som bola v Oasis Canoa, tiež som sledovala cenu, každý deň aj 5x a vyšlo to super 1100 Eur na osobu komplet. Odvtedy som tú cenu ani raz nevidela takú nízku. My sme boli maximálne spokojní. :-) Cesta z letiska však trvala dosť dlho - 2 hodiny. Ale stálo to určite za to. A tiež som mala strach z dlhého letu. Z Prahy trval let rovných 12 hodín a naspäť sme leteli z Punta Cana do El Salvádoru - 3 hodiny a potom zo Salvádoru do Prahy 12 hodín. Ja hovorím, že ak pôjdem tak ďaleko na dovolenku, určite si vezmem tabletky na spanie. Pretože pre niekoho, kto má strach z lietania je tých 12 hodín doslova utrpenie. A naspäť sme leteli ešte cez pásmo silných turbulencií a potom cez búrku. Ja som sa vážne 3 hodiny modlila. Strašne som sa bála. Vtedy som si hovorila, že na taký dlhý let ma už nikto nenahovorí, ale už teraz rozmýšľam, že v zime možno do Thajska :-D Ale určite s tabletkami na spanie.
Odpovědět
deniska - hviezda :-) , mňa tiež dosť znechutil dlhý transfer do hotela, ale veľa ľudí nám vravelo, že boli na Bavare, ale Bayahibe je vraj hotový raj :-) Pretože Bavaro je hotel na hoteli, hlava na hlave. Škoda, že sa už nelieta na letisko La Romana, ešte minulý rok sa tam lietalo, neviem prečo to zrušili.
Odpovědět
ahojte dievcata..bola ste uz niektora z vas v auguste v DR?ake je tam pocasie?na vsetkych strankach s pocasim pisu,ze tam hrozia burky a hurikany..ja som nasla skvelu dovolenku na 25.august,ale mame tak trosku strach,aby sme nepresedeli cely cas na hotely.... :-( ...ak mate neaka skusenosti,tak mi prosim napiste aj IP...velmi pekne dakujem... x-)
Odpovědět
Catalonia Gran Dominicus...pozna niekto ten hotel....???? x-)
Odpovědět
Ahojte tak v auguste by som asi nesla :-S tiez som o tom dost citala.Ale ked sme boli tam,tak nam vraveli domaci,ze tam je skoro cely rok rovnako ,len cez nase letne mesiace tam viac prsi.Takze na tom nieco bude.Radsej chodte cez zimu,ale je to len na vas.
Odpovědět
Ahoj, musím souhlasit. Dovolená v DR je úžasná! Byli jsme tam s přítelem v listopadu 2008. Nepršelo nám ani jednou, jen párkrát rychlá přeháňka. Splnila jsem si tam sen-plavání s delfíny. Jinak tam mají luxusní drinky a ten karibský rum-mňam :-D Byli jsme v hotelu Occidental grand flamengo, který je na pláži Baváro. Je to cca 40 minutek od letiště v Punta Cana. Personál milý, jídlo skvělé, pláž úžasná a o moři ani nemluvím. No prostě paráda! Jediná nevýhoda je dlouhý let-my měli ještě mezipřistání v Mexicu :-( Ale DR určitě stojí za to!!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
valeriami: tusim som tu uz pisala, ze ja som bola v juli a bolo tam uplne uzasne. prsalo nam hodinku posledny den rano, ked sme odchadzali :-) tiez som sa bala tohto terminu, lebo je to podla vsetkych informacii obdobie dazdov a hurikanov, ale ked sme sa pytali domacich, tak nam povedali, ze do septembra tam skoro vobec neprsi. a ak nahodou zaprsi, tak su to take hodinove dazde, co absolutne nevadi. suhlasim so vsetkymi nazormi, ze DR je raj. my sme boli v Playa Dorada, vsetko bolo tip top. nenaslo sa nic, co by sa nam aspon trosku nepacilo, bola to ta najlepsia dovolenka, aku sme kedy mali. vrelo doporucujem, aj ten 10 hodinovy let stoji za to, my sme ho mali uplne pokojny, ziadne turbulencie, takze fakt dovolenka snov. :-)
Odpovědět
sveta4,lenule 26,hviezda35....dakujem vam za vase nazory..my sme sa uz rozhodli a letime koncom augusta.dufam ze nebudeme lutovat...napisem ako to dopadlo... x-)
Odpovědět
Valeriami tesim sa s tebou :-D nakoniec idete do akeho hotela?
Odpovědět
ahoj holky, taky mame jednu z variant dovolene po svatbe prave DR. Slysela jsem, ze v nekterych hotelech je dokonce takovy servis, ze vam nosi krasny drinky, treba v ananasu i na plaz? Tedy pokud mate AI....je to pravda? Setkala jste se s tim nektera z vas?
Odpovědět
Profilova fotka
8-) lennika, my sme mali servis uplne uzasny, niet co vytknut cestovke ani hotelu, proste na jednotku. my osobne sme nepotrebovali ani halier, kedze sme mali AI, ale personal bol taky skvely, ze sme casnikom raz za cas dali len tak nejaky tringeltik a po tom sa o teba staraju este viac (samozrejme sme to nerobili preto, aby okolo nas skakali este viac, ale preto, ze sme s nimi boli velmi spokojni). no a presne tak...drinky nam nosili az na lehatka na plaz. proste ja na DR nedam dopustit, bolo to uplne skvele. :-)
Odpovědět
sveta4: jeee, tak to je uzasny... x-) Ja tam asi teda chciiii!!!!.... 8-) No jasne, ty tringeltiky to se slusi...kdyz jsou tak skvely a opravdu se cloveku venujou...pak si to vazne zaslouzi!!.. ;-) V jakym jste byli hotelu? Jak daleko od letiste?
Odpovědět
Profilova fotka
lennika: my sme boli v hoteli Gran Ventana v Playa Dorada ( http://www.granventanahotel.com/# ), inak fotky na strane su podla mna priemerne, my sme si nafotili ovela lepsie :-) hotel, areal, plaz, vsetko bolo skvele. vrelo doporucujem a navyse Playa Dorada je o letiska Puerto Plata vzdialena asi 15-20min. busom. Takze uplne super. ak chces, mam fotky na facebooku, tak napis do IP a dam ti kontakt.
Odpovědět
sveta4: dekuji za info, hotel moc krasnej... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, pridávam sa ku klubu Dominkánska republika! my sme minulý týždeň zaplatili svoju svadobnu cestu. svadu mame 4.9 v sobotu a hneď v utorok odlietame na plných 21 dní do DR. hrozne moc sa teším!!!
Odpovědět
Ahoj tak co sa tyka tych drinkov.Nedam dopustit :o)))) Tiez ich nam nosili az priamo na lehatko :-D bolo nam to niekedy az trapne,predsa mam nohy a prejdem sa k baru nie :o) No,ale sa ani necudujem ,ked tam chodia nemci,rusi to su strasne namysleni ludia :-p :-p Danka500 a do akeho hotela idete?
Odpovědět
Profilova fotka
hviezda 35: ideme do royal suites turquesa by palladium zaplatili sme si nádhernú izbu, kde máme vírivku a rovno z našej terasy ideme do bazéna... tak strašne moc dsa už teším do DR! tuším viac ako na samotnú svadbu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?