Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
hm, já četla že si koupíš na letišti turistickou kartu, která slouží místo víza při pobytu do 90 dnů a k tomu vyplníš imigrační formulář... no na názvech nezáleží, prostě je to ono... řádek na číslo pasu tam je tučně, ten další podle mě na číslo občanky tučně není, tak ho vyplňovat nebudeme... a bude to!
Odpovědět
No nám ten papír dalii už v letadle, včetně novin, kde byla celá karta vzorově vyplněná, takže jsme ho vyplnili přesně podle vzoru. Navíc je v tom trošku hokej i tak. Když jsme si půjčili v hotelu takové ty booky, ve kterých jednotlivé cestovky informují vlastní lidi třeba o možnostech výletů, čase odletu apod., tak se v nich info o téhle problematice značně llišilo (ale bůh ví, jak byli staré). Když jsme se zeptali na recepci, zda se tedy platí 10 USD i při odletu, bylo nám řečeno, že bychom platili při pobytu delším než 15 dní. Když jsme odlétali, už od nás nic nechtěli, ale bavili jsme se o tom s jednou Němkou a ta nám tvrdila, že po ní při příletu chtěli 20 USD a ne jen 10 USD jako po nás... Byli jsme v DR před měsícem, třeba se to do té doby, než poletíte, zase změní.... :)
Odpovědět
Profilova fotka
Já se zase dočetla, že při příletu platíš 10, při odletu 20 usd. Ale jestli je to pravda, to netuším.
Odpovědět
clifulka: Uvidíte. My tedy platili jen při příletu 10USD, při odletu nic.
Odpovědět
Clifulka tak my sme pri prilete platili 10 dolarov a naspat 20 dolarov osoba.A ten modry papierik vam daju v lietadle,a ked budes odchadzat tak ti ho tiez daju bud v hotely,alebo cestou na letisko :-D takze ziadny stres :-p :-p
Odpovědět
Profilova fotka
nam dali modry papier v lietadle, pri vstupe do krajiny sme platili 10$, pri odchode sme si zobrali papierik na letisku a tiez sme platili 10$.
Odpovědět
Je vtipný, jaký v tom mají hokej ... tak nám dali celkem 4 exempláře modrých papírů už při příletu v letadle, využili jsme jen 2 :)))
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj westerr, můžu se zeptat přes koho ste byli na Maledivach..nebudu se tajit že je to můj sen toto místo vidět...i když nejsem typ plážového povaleče (nemyšleno ve zlém) tak tohle místo bych chtěla jednou v životě vidět. Já koukám různě přes německé vyhledávače Last minute atp. ale zatím to vždy tedy vycházelo dráž ne DR.... Dík za tip;-) (nejsme zrovna v situaci kdy můžeme moc vyhazovat, kupujeme starší dům, takže by člověk měl ty peníze dávat někam jinam...ale zse svatební cesta)
Odpovědět
veverka8: byli jsme s ITS. Myslím, že je zbytečné vyhledávat přes německé vyhledávače - zkus airstop.cz nebo nacesty.cz Taky nejsme plažový povaleči (ležet na pláži byť třeba jen týden by mě s největší pravděpodobností zabilo) a podobné věty ("vždyť tam není co dělat") slýchávám hodně často - je to hloupost. Stejně jako jinde můžeš jet na výlet do hlavního města, za delfíny, rybařit, potápět se, podívat se na jiný ostrov, šnorchlovat, jezdit na kajaku (někde třeba i na kole), jít na masáž, kalit v baru atd ... :))))) A holky mě tu asi ukamenují, ale i když jsem v DR strávila 14 nádherných líbankových dní, Maledivy jsou prostě moje srdeční záležitost ....
Odpovědět
Profilova fotka
westerr: opět trošku opožděně,ale přes víkend jsem dodělávala poslední "drobnosti" na svatbu...pff:-( Moc díky, airstop.cz už sem objevila a pak taky přes studentagency jak rozjeli i zájezdy. Ty německé jsou dobré v tom, že třeba nabídnou let z Bruselu, kam líta wizzair za pusu a člověk by to spojil s prohlídkou města co nezná;-) Jo jinak my oba miluje plavání a miláčkův sen je zkusit windsurfing či jen surf..takže to by bylo jasné co z časem...no uvidíme, třeba se nakonec rozhodnem místo svatební cesty pro novou kuchyňdo domu a bude:-)))))) Můžu se jen zeptat...jsou hodně velké poplatky za třeba ty vodní sporty, když to nemá hotel přímo v nabídce? Neboli přímo píše že je to za poplatek...můžeš srovnávat když si byla i na Maledivách i v DR Díkec mějte se holky pěkně:-)
Odpovědět
veverka: Myslíš dovolena.cz? Teď když jsme se rozhodovali, přes koho pojedeme na líbánky, tak jsme si blokli zájezd i přes dovolena.cz - doteď se nám nikdo neozval a to jsme už skoro měsíc doma z líbánek :)))))))) Z vlastní zkušenosti je Dominikánská republika mnohem komerčnější než Maledivy. Třeba výlet do hlavního města stál v DR 100USD, na Maledivách 30USD. Delfíni vyšli na Maledivách na 30USD, v DR byli snad od 80.... a takhle bych mohla pokračovat... Obecně jsem měla z DR mnohem větší pocit, že je vše o "businessu". Co se týče vodních sportů, v DR jsme měli v ceně půjčení kajaků, ponor v bazéně apod. Šlo si půjčit zdarma i katamarán, ale pouze jakožto "zkušený" člověk. Pokud si to nikdy neřídila, musela si nejdřív projít kurzem, který se samozřejmě platil :)))) Na Maledivách to bylo obdobné... Ale asi záleží, kam pojedeš...
Odpovědět
Profilova fotka
westerr: Děkuji moc za odpověď a taky "upozornění"..jojo myslela sem dovolena.cz, i když my bychom si asi zašli rovnou k nim do "kamenné" centrály tady u nás v Brně..mají tam přímo sekci na ty dovolené..no uvidíme:-) Nj Maledivy by byl můj sen to se nebudu tajit;-) Uvidíme (miláček zase koketuje s myšlenkou Kuby - oba moc rádi mimo jiné i tancujeme a Kubaje přeci ráj rytmu na zemi:-)))) Tak děkuji moc!!! Jsem v tomhle dost pako, my jinak jezdíme jen na vlastní pěst po skalách(jsme lezci) v Evropě,takže klasické zájezdy neznám:-(
Odpovědět
Článek se načítá
veverka: ale to DR taky - už i v resortech tě učí baccatu, merengue nebo salsu. Navíc když vystrčíš nos z resortu, můžeš vidět, jak se baví Dominikánci. Kuba by se mi líbila taky, ale jen jako poznávačka... Ležet jen 14 dní na Varaderu by se mi moc nechtělo, navíc co jsem četla, tak je tam mnohem problematičtější vybrat si "normální" hotel...Ale to by nám asi řekly spíš holky, které tam byly... :) Je pravda, že na Maledivách žádný speciální tanec není, ale třeba jen o něm nevím - ale je to prostě RÁJ ...
Odpovědět
Profilova fotka
westerr: Jen sem chtěla ještě se pozeptat:-) Jestli náhodou nevíš jaký je rozdíl zhruba v tom, když má člověk v ceně plnou penzi a né Allinclusive....jde nám hlavně o to, zda se musí platit při snídani,obědě a večeři platit pití atp. a jak je v těch dvou destinacích draho co se tká právě koupení si něčeho mimo...zajímá mě to proto, že teď co jsme koukli na nabídky včera na airstop hlavně na Maledivy, tak zajímavé ceny pro nás (nejsme boháči a budem odkázaní dost na savtební dary) jsou většinou plná penze víš;-) Jo a když člověk nemá zahrnuté ten kajak a třeba šnorchl-vybavení..kolik to tak stojí nevíš...promiň že tě tak obtěžuji, ale víš, já dost dávám na zkušenosti lidí ne reklamy :-N Jo a mimochodem, máš krásné fotky ze svatby a imísto svatby jste měli super...a moc se mi líbí, že sis pak rozpustila vlasy - žádnej "stresík" s účesem;-) a měla jsi krásné šaty!
Odpovědět
veverka: Tak v tom ti bohužel neporadím. Pokud budeš mít jen plnou penzi, troufám si tvrdit, že pití v ceně mít zahrnuté nebudeš. Také jsme byli na Maledivách jen s plnou penzí. Zadarmo byla jen káva, čaj a k snídani džus. Cola, sprite apod. stáli 3USD, velká láhev vody tuším, že polovinu. Někdo by bez Al na dovolenou vůbec nejel, nám to vůbec nevadilo. Ale každý má jiný standard. Někomu nevadí donést si vodu na pláž z lednice z pokoje (v případě Malediv vzdálenost cca 20m :))) ), jiný má problém zvednout se z lehátka a dojít si pro pití do baru na pláži :) A jak je v obou destinacích draho? No je otázka, co za co by si chtěla utrácet :) Na Maledivách nejsou žádné supermarkety nebo něco podobného, takže vaše výdaje "mimo" budou maximálně za pití, pokud ho nebudete mít v ceně, spropitné, nějaký ten suvenýr a výlety. A ty jsou, jak už jsem psala, na Maledivách nesrovnatelně levnější. V DR jsou mnohem větší možnosti pro utrácení :) A šnorchl si přece můžete přivézt už z ČR, ne? Stejně tam budete potřebovat jen plavky a něco na večer :)))) Jde skutečně o to, co chcete - jestli romantické líbánky, jela bych na Maledivy, jestli spíš akční líbánky, jela bych do DR. :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, dnes konečně zhrube stejně na netu:-) No my v tomhle máme celkem volnej prostor..co se týká toho jaké líbánky:-) Ale úplně akční jak je v našem podaní to asi ne, protože mám zraněné rameno a operace bude až někdy v zimě:-( takže velké sportovní výkony určo nee;-) Spíš bychom chtěli skutečně jen šnorchlování ve vodě a pozorování podmořského života, ani jeden jsme to nezkusili nikdy a moc nás to láká, protože vodu milujeme! A nějaký ten výlet,stačí.. Co se týká utrácení myslela jsem skutečně jen vodu a pití...plus max. suvenýrek;-)ceny co píšeš pohoda;-) Jo a to něco na večer - je tam nějaká povinnost v tom co si můžeš vzít na sebe na večeři, vím že je to muslimský stát, ale zase turistický (myslím maledivy)
Odpovědět
Profilova fotka
PS: jinak ale miláček včera přišel ještě s Mexicem..asi se z něj zblázním - tam teda i výlet pujč.autem na ind.památky atp, no chlap:-D
Odpovědět
veverko, celkově se v lepších hotelích doporučuje chodit slušněji oblečení. muži dlouhé kalhoty. :-) pokud jedete k moři do exotiky a máte v plánu trávit spíš čas v hotelu, tak je nejlepší all inclusive, protože to pití je tam pak hrozně drahé a v tom jsou i koktejly, tak si jich tam do sytosti můžet užít! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lennus: děkuji za dopověď!:-) myslela sem si to s tím oblečením...;-) no teď to chvilu odložíme ...a po svatbě uvidíme co nakonec vybereme, ale taky bychom radši All inclusive, ne že bychom chtěli trávit čas jen v hotelu, ale zase neradi nosíme u sebe peníze a hlavně miláček je všude zapomíná (teda peněženku:-D)
Odpovědět
není zač, já v DR sice nebyla, ale mám pročtenou celou diskuzi. :-D uvažovali jsme, že tam pojedeme, ale nakonec to neklaplo. nevadí, jednou se tam podíváme! ;-) my byli právě na Krétě v 4* hotelu a tam to tak bylo ten finanční rozdíl mezi plnou penzí a AI je už minimální a když už jsou to líbánky, tak ať to stojí za to, ne? :-D jéé, ty už máš za týden svatbu, tak hodně zdaru! hlavně se předtím vyspi. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No děkuji, popravdě si teď do práce chodím spíše odpočinout;-) nějak se komplikují drobnosti ale hlavn ěrodinné vztahy na straně ženichově a já mu nepomůžu a mrzí mě že je z toho špatný:-( A ani nevíme furt jak to bude nakonec....naštěstí hostinu atp máme v super místě a pan provozní říkal, že jídla co by přebývali nám samozřejmě nebude účtovat atp a ať si nelámem hlavu s ničím... I když to sem nepatří:-D No my též máme ještě levnou variantu - Egypt do hotelu se vším a hlavně Aquaparkem:-D
Odpovědět
veverka: no jestli chcete primárně šnorchlování a podmořský život, tak máte jasno - Maledivy nebo Egypt. Podmořský život v DR = 00nic. Navíc pokud to tedy máte spíše o trávení času na pláži, tak bych taky volila Maledivy, nebo jinou oblast DR než Puntu Canu. Nedokážu si a radši ani nechci, představit, jak to tam vypadá v sezónně. Hlava na hlavě. Důvod, že u sebe neradi nosíte peníze, je trochu mimo :) Pokud na Maledivách chceš koktejl, sedneš si, nahlásíš číslo pokoje a dostaneš koktejl. Vše se kasíruje až na konci pobytu :) Jo a levná varianta Egypt? Byla to jedna z našich variant na líbánky. Vybrali jsme si tam hezký hotel s výbornou možností na šnorchlování - přeci jen to měli být líbánky, takže jsme nechtěli být v žádném doupěti s pláží v přístavu. A cena? Když si řekli 27.000,- šla jsem do kolen - za méně peněz jsme byli na Maledivách :))))
Odpovědět
Profilova fotka
Super zpráva s těmi koktejly atp....víš co, jaks em psala už někde, já oprvadu doteď nikdy nebyl v hotelu, natož na takovým místě...spíš jsem zvyklá na skalní převis nad hlavou:-)) No ten egypt to bych ti i věřila...ale my máme v otmhle celkem jasne 3 hotely (Sharm a Marsa Alam) a ve všech byla moje macecha osobně a tím pádem máme i reference...a ty vychází v rozmezí 16tis-20,5tis...záleží zda z Vídně či přímo z Brna;-)
Odpovědět
veverko a dívala ses na německé cestovky? my letěli na Krétu z Vídně přes Airstop, ty ceny jsou mnohem nižší, já už bych s našimi neletěla! když jsem teď viděla, že Exim nabízí exotiku od 35tis. a přes Němce se dá najít i za 20, tak jsem jen čučela! já taky nebyla zvyklá na hotely, s našimi se jezdilo do chatiček, i k moři. pak jsem byla prvně v Řecku v 5* hotelu s rodinou, které jsem hlídala v Rakousku děti. byl to luxus, na který jsem nebyla zvyklá. je fakt, že to nepotřebuju, ale jídlo tam bylo dokonalé a já jsem labužník. :-D takže jsem si říkala, že takové líbánky bych chtěla, takže jsme jeli do 4* s polopenzí na Krétu a bylo to úžasné! určitě si to užiješ! mně se DR líbí z toho hlediska, že se tam dá jet na hezká místa na výlety. ale na to šnorchlování to asi nebude úplně ono, to postačí ten Egypt.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky lennus:-) už trošku začínají nesrovnalosti před svatbou...no snad vše nějak vyjde:-) My to necháme asik na rozhodnutí na poslední chvíli, nejen co do ceny zájezdu al ei cod o rozhodnutí dle prostředků který na to budou:-) Jinak mě by ta DR lákala, Maledivy trochu víc to nebudu lhát..jinak já koukám nejen přes airstop, ale i už několikrát prověřený německý servry na lastminute...byla sem s nima už několikrát, i když ne na takové dovolené;-) Takže vím že ty ceny jsou mazec v rozdílu s našima cestovkama...těžko říct čím to je. Tak když se toho dožiju dám vědět jak bylo do IP:-D
Odpovědět
No to je jednoduché říct, čím to je. V Německu je mnohem větší kupní síla a taky velká konkurence. Představ si (jen pro příklad), že jsi česká cestovní kancelář a ročně přepravíš do DR 30 Čechů. A jsi německá CK, která do DR přepraví 30 Němců, ale týdně. Kdo bude mít jakou slevu od letecké společnosti, hotelu atd.? Všechno tohle se promítne do cen zájezdů... A to docela podstatně...
Odpovědět
Baby, pozeram Viva Vyndham Dominicus Beach, chceli by sme tam ist teraz po svadbe v septembri na svadobnuc estu, viete mi poradit ktora tam bola, ci su tam skaly v mori? pozeram fotky plaz a more a zda s amiz e je tam dost skal blizko pobrezia. a este zvazujem Viva Vydham Dominicus Palace, ten hotel je asi hned vedla neho?
Odpovědět
ahoj holky, tak mi planujem taky domiikanu, k te dovolene.cz tak ja jim napsala mel a jeste ten den volal manik a jinak si se mnouc ele dn mejluji ohledne terminu a pozadavku :-) jinak kolik vas to tka stalo na jak dlouho? jei jst enekdo pres ceskou cestovku?
Odpovědět
mitote, kdy a kam chcete? na jak dlouho? a chcete přes českou či německou cestovku? z Brna to nemáte daleko do Vídně, tak zkus mrknout i na německé, i když nejlevnější to bývá právě z německých letišť, ale furt i s cenou za autobus a cestou je to o hrozně moc levnější než s českými. no jsem zvědavá, kdy já se tam konečně podívám! informací mám na rozdávání, ale zatím jsem tam nebyla :-D
Odpovědět
lennus: no hned prvni tyden v listopadu a lokalitu nevime :-) no chceme jet pros dovolena.cz takze res nemeckou :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?