Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
http://www.unmariageauparadis.com/en/... Tady jsou stranky Ellieho. Mne se ale libi fotky i hotelovych fotografu. Zamluveneho mame Ellieho na cely den.
Odpovědět
@nikus30 ahoj, no jen v Dubaji prestoupime, mela jsem blbou praci a nemohla si vzit tolik volna :( ted mam praci jinou a volna na svatbu az az, jsou hodni:) ale uz mame letenky zaplacene, tak s tim nic nenadelame. A co Vy? Kdy to chystate?
Odpovědět
@kalkulka My to mame taky tak ,prestup v Dubaji,to je super ,ze Ti daji volna kolik chces,ja mam taky stesti ,na me jsou taky hodni :-) My to mame az pristi zari,kdy vy vlastne? Co saty ,jak jsi na tom? :-) Koukam,ze mate zamluveneho Elliho,casto koukam na jeho stranky.Jak dlouho dopredu jste si ho zamluvili? Platili jste nejakou zalohu? Ja jsem dnes psala mail jedne fotografce ,tak uvidim co pisne :-)) ;-)
Odpovědět
@nikus30 uz jsem si vzpomela 12.12. to mate ze jo ? :-))
Odpovědět
@nikus30 jak jsem mohla zapomenout takove super datum :-)
Odpovědět
@danny77 Ona ta delka letu je velice podobna s kymkoli (nikdo nema rychlejsi letadla). Emirates je to 6.5+3+6=15.5hod tam a 5.5+5+6=16.5hod zpet. S AirFrance to je 1.5+3+12=16.5hod tam a 11.5+1.5+1.5=14.5hod zpet. Me osobne delsi let nevadi, ale ma budouci to nema rada a ta prestavka u Emirates uprostred by to resila lepe. Kazdy ma samosebou jine pozadavky na jidlo, ubytovani, servis, zabavu, koupani atd. Nekdo radej more, nekdo zase hory... Zadni dva lide na svete nejsou stejni :-)
Odpovědět
@kalkulka U Emirates si muzete letenky nechat zmenit - poplatek je myslim cca. 100 eur na osobu. Zalezi jen na tom, aby meli vola mista v dany termin.
Odpovědět
@nikus30 Jojo, máš dobrou paměť :) My to zamluvili rok a půl dopředu, letenky platili v ted v únoru a dneska zaplatili zbytek i fotografa. Šaty jsem si koupila od kamarádky, použité, ale přesně takové, jaké jsem si představovala :) Jo a ty šaty poletí na Mauritius na svatbu už podruhé, byla to náhoda :) Jen nemáme sehnané boty pro přítele:( Letní se teď už neprodávají, to jsme projeli :(( Jinak prstýnky se nám vyrábí a víc asi není potřeba.... Jen nevím, co s vlasy a líčením, to musím ještě nějak vymyslet.. a nemáme svatební písně, nějak se nemůžeme dohodnout.
Odpovědět
@alfred1 Díky, o tom popřemýšlíme, ale už by se nám to asi prodražilo :( jsme tři. škoda, no:(
Odpovědět
@nikus30 Zálohu jsme neplatili žádnou, jen se dohodli s p. Walterem a ten nám poslal smlouvu.
Odpovědět
@kalkulka :-)) prosim te ,ja jeste nevim vubec nic,porad jen brouzdam na netu a hledam :-) tak uz mate vse poplaceno ,to je super.Ja uz psala trem fotografum a zatim zadna odpoved,asi maji na Mauriciusu moc prace:-))) Na konec to bude asi taky Elli,kdyz se nikdo neozve>Co mrknout na boty pro pritele na internet,do toho by jsi nesla? Nebo muze byt na boso:-)))
Odpovědět
@nikus30 No už jsem se na net dívala, ani nic nenašla :( navíc nechce boty, které bych chtěla já, to je u nás normální :) no asi budeme na pláži stejně oba naboso si říkám, ale nějaké na ten obřad mít musí, ještě máme chvílí čas:) já tu brouzdala dlouho a začali jsme to řešit teprve teď v srpnu:) A kde jsi sehnala kontakty na ty fotografy? My zamluvili Ellieho, protože od něj jsme viděli fotky..., od jiných ne.
Odpovědět
Článek se načítá
@kalkulka Pochopitelne nevim jaky mate rozpocet, ale 300eur mi prijde v tom celem jako prkotina, kdyz je to potreba.
Odpovědět
@kalkulka to je skoda,ze nic:-) no ja budu mozna asi taky na boso:-) na netu je spousta fotografu i s ukazkami a maji i profily na facebooku s fotkama ,ale jak rikam,behem 3 dnu se jeste nikdo neozval ]-(
Odpovědět
@alfred1 No mne to jako prkotina neprijde, mas to skoro 10 tisic za nic, ale kazdy ma jiny rozpocet.
Odpovědět
@kalkulka No dejme tomu, ale cely rozpocet je kolik? 200, 300, 400 tisic? Tim nemyslim jen za hotel, nebo jen za hotel+letenky, ale vsechno kolem (prsteny, saty, fotograf, fotoalba, oznameni, ...). Kuprikladu ja hotel platim v Eurech a za posledni tyden se mi cena diky zmene kurzu CZK/EUR snizila o 5 tisic, za mesic to muze byt o dalsich 10 mene nebo treba o 30 vic. Na konverzi takoveho mnozstvi EUR se da navic i uhadat v bance lepsi kurz v dany den. Z toho pohledu mi fakt prijde 10 tisic jako takova kapka v mori.
Odpovědět
@danny77 Ja jsem se ted kouknul na nabidku a je to tam skutecne takhle presne napsano, ale pri osobni schuzce mi nabidl konkretni lety na dany termin a konkretni ceny. Ono je to spis informativni kolik zhruba ty letenky stoji - skutecna a konecna cena je az pri rezervaci danych mist. Kdyby ti napsal do nabidky 22351,- a cena pri rezervaci by byla vyssi, tak by ses rozcilovala, ze je to drazsi. Osobne mi to prijde ok a fair a logicke.
Odpovědět
@alfred1 tak sorry, ale pokud chci nabídku, tak čekám přesnou kalkulaci - byť v Eurech.. ve SVR nám dali přesnou cenu a drželi ji celý měsíc nebo dýl, než jsme se rozhoupali... nečekám, že pokud mám stále jeden termín a ten neměním, že se mění ceny letenek.. ale ví bůh, tohle fakt nesleduju, takže je to možný.. takže mi vlastně dali cca nabídku... asi jsem jiná, ale můj čas je docela drahej, takže než se někam vypravím, jestli to vůbec budu řešit, tak chci finální nabídku.. nechci přijet někam do Brna, nebo odkud BM jsou, protože to mám přes půl republiky a tam zjistit, že letenky jsou o 5 tis dražší..
Odpovědět
@alfred1 Tak jde spis o to, ze to vyhodis uplne za nic, jen za zmenu letenky, nepocitam dalsi castku za hotel atd. My mame hranici se vsim vsudy i s vylety 200 tisic pro 3 osoby. Ale 300 eur za nic se nam vyhazovat nechce, spis si uzijeme ten tyden naplno. Pochybuju, ze tu ma nekdo hranici 300 nebo 400 tisic za svatbu.
Odpovědět
@danny77 Ja vam rozumim. Ja to mel trosku jinak, jelikoz jsem si dopredu vsechno zjistil sam a do BM a SVR jsem sel uz s predstavou, vedomostmi o letenkach, vybranymi hotely a povedomim o cenach, ale je mi jasne, ze bezni lide tyhle veci chteji slysel v cestovni kancelari. BM jsou v Praze, ale to je samosebou detail. Ono se da usetrit na letenkach i treba za cenu nepohodli (delsiho prestupu). A to ja spis nez cenu preferuju pohodli.
Odpovědět
@kalkulka Je to tak, ale vyhodilas by je treba pro nejakou zavaznou vec - treba kdyby ti umrel nekdo blizky. Tak ja jsem se vsim zhruba nekde na 360. Ale to bude i tim, ze tyden mi prislo strasne malo.
Odpovědět
@alfred1 tak u nás já jsem to nezařizovala, ale partner, já mohla akorát kývnout a měla jsem na to asi týden.. :-) ale jinak máš pravdu, taky preferuju pohodlí, takže ty letenky máme taky dražší.. :-)
Odpovědět
No u nas to zarizujeme spolecne, ale je pravda, ze takove bezvyznamne veci jako vyber letecke spolecnosti, hotelu, pojisteni a placeni nechava na me. Ja na ni zas takove malichernosti, jako telefonovani kamkoli, rozhodovani co bude mit na sobe, jaky bude mit uces a co bude napsano na oznamenich.
Odpovědět
@alfred1 haha, tak teď jsi mě pobavil.. tak nevěstu v šatech přece nemáš vidět před obřadem, takže teoreticky (pokud to samozřejmě nemáte jinak) jí do oblečení a účesu nemáš co kecat.. :-):-):-) tak pro mě to mělo být celé překvapení, o kterém jsem se měla dozvědět 3 dny před svatbou - v Dubaji.. tam se měly koupit šaty a prstýnky a hotovo.. na konec jsem se to dozvěděla o cca 2 měsíce dřív.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, kdo prosim mate zkusenosti s Blue Marlin a jejich cestovni smlouvou? Dneska nam dorazily faktury na letenky a ubytování, ale není na tom žádné razítko ani podpis ze strany BM - je tam jen to, že to vytvořil p.Walter. Ne, že bych si myslela, že je podvodník, to fakt ne, ale nepřijde mi, že mi tohle opravdu zaručuje to, že mi přijde to, co má přijít. Kdyz clovek vidi, co se dneska deje...
Odpovědět
@rozzaarka Je to divný, ale co já vím, dnes již na faktuře podpis a razítko být nemusí, protože se může posílat i emailem. Já na fleru vystavuji faktury elektronické. Když ji někdo chce, může si ji vytisknout a taky tam nemá moje razítko a podpis. A od spousty firem už to takhle chodí. Hlavně, když tam jsou všechny údaje prodávajícího. Ale samozřejmě bych byla u takových částek také klidnější. Hlavní je mít razítko a podpis na cestovní smlouvě podle mě.
Odpovědět
Profilova fotka
@vede ale na tech FA je elektronicky podpis... vim, ze se to posila elektronicky vsude mozne, delala jsem i v nakladatelstvi, kde jsem je vystavovala, ale je tam aspon ten elektr.tady je jen "vystavil Walter":-) no, uvidime. drahy tam ted nekdy bude volat, tak to vyzjisti:-) jak resis fotografa? koho chces?
Odpovědět
@rozzaarka Nemusí být ani elektronický podpis. Já teda vůbec žádný nemám a faktury mnou takto vystavené jsou platné. Dnes už fakt nemusí být nic. Ale když zavoláte, budete mít jistotu. Nám teda přišlo od SVR orazítkované všechno. Dnes jsem zaplatila letenky, až přijde výplata, tak zaplatím zálohu a máme 66% zaplaceno, což mě těší:-) Teď už můžem šetřit víceméně na následný mejdan...A teď nám také zbývá oznámení rodinám. Nechávali jsme to, až bude vše jasné. A to už teď je:-) Fotografa neřešíme, kdo bude, ten bude. Mapujeme sice na netu, ale jasnou volbu nemáme. Někdo je lepší, někdo horší, ale nic není hrůza. Oba se neradi fotíme, takže za to fakt 600 euro a více dávat nechceme. A věřím, že s jasnou představou přesvědčím i levnějšího fotografa k tomu, jak chceme vyfotit. Fotky upravené mít nepotřebuju, ty si případně upravím sama a podle svých představ, takže asi tak...
Odpovědět
@rozzaarka Ale teda nevím, jestli není nějaká hranice v částce (od kolik musí razítko být). Takhle vysoké částky fakt nefakturuju:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vede jeee, ty umis ve photoshopu? To ja jsem timhle uplne nepolibena:-) my jsme oba mimoni na "kvalitu" fotek. Opravdu nepoznam, co je dobra a co ne. bud se mi libi nebo ne a celkem neresim, jestli to fotila Zuzana Sharf nebo muj panasonic:-):-) taky porad resim co s tim, nechce se nam za to vyhodit moc penez.. mate teda taky 3.7.?:-) strasne se tesim:-) my budeme ted platit letenky - mame je ted za 20 rovnych:-) jen co zjistime, jak je to s tou FA. Co prodavas na Fleru?:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?