Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, my to máme 24.9.2005. Svatba bude v Mrákotíně (u Telče) v kostele v 11:30h. Měla jsem šaty, ale ženichovi se nelíbily, tak jsem si vymyslela jiný a chci si je nechat ušít. Jinak máme zamluvený místo (kulturák v Krahulčí), počet hostů 70 - 80 (z mojí strany 20, ze ženichový 54), prstýnky, oznámení,vybraný dort, cukroví, skvělou kapelu, lidičky, co nás budou obsluhovat a vařit nám.......
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, ty ukazuješ ženichovi šaty před svatbou? Nejsem sice pověrčivá, ale přece jenom....Osobně by mi to zkazilo to překvapení až si pro mě přijde.
Odpovědět
elemka, můj ženich taky moje šaty viděl. Jenže co se líbilo mne se nelíbilo jemu :-( a co se líbilo jemu se zas nelíbilo mne ]-( , takže jsme šatky vybírali tak nějak společně. Jedno kolo zkoušení byl se mnou, ale to další už nemohl, takže viděl jen fotky. A tam jsem si jedny vybrala. Takže mne sice viděl na fotkách, ale to není přeci úplně ono. Nejsem učesaná, nemám nový obličej :-D , kytice taky udělá hodně. a pokud má ženich vybírat kytici, tak musí přeci znát šaty, střih, barvu, zdobení ............ co pak ty bys chtěla ke krémovým šatům sněhobílé růže třeba? já tedy ne
Odpovědět
Ahojky, já také zastávám názor, že nevěsta až do příchodu ženicha je pro něj utajená :-) A kytku přeci vybírají oba, ženich ji pak platí a vyzvedává. Nevěsta ženicha ve výběru jeho šatů a kytky nasměrovává právě proto, aby vše ladilo :-)
Odpovědět
ahojky, co se týče šatů, zda je má ženich vidět či ne, tak jsem taky trochu pověrčivá. tudíž mě moje drahá polovička uvidí až ve svatební den ;-) .pouze jsem mu řekla, že budu mít krémový a ne bílý a tak trochu jsem mu je popsala, jak zhruba vypadají.podle mě by ženich nevěstu vidět dříve neměl, ale na druhou stranu by měl vědět jak budou šaty zhruba vypadat, aby si podle toho vybral košili, či kravatu.vypadalo by celkem blbě,kdyby nevěsta měla šaty s červenýma kytičkama a ženich např.modrou košili,ne? :-S kytku budem vybírat spolu,ale vesměs to nechá miláček namě, v tomhle ohledu mám volné pole působiště, placení už je holt na něm :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Podle našich zvyků se to odehrává asi takhle.....Nevěsta si vybere šaty (ženich nemá ani páru), společně jdou vybírat kytici, pro kterou posléze jede ženich. Nevěsta kupuje ženichovi košili a samozřejmě mu pomáhá vybrat i oblek, ženich kupuje nevěstě boty (společný nákup). Takže žádné problémy s laděním či neladěním u nás nebudou a tradice bude na 100% zachována...Překvápko až do samotného závěru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak jsem se pobavila nad tím, jak jedna věta "ženichovy se šaty nelíbily" rozpoutá menší diskusi... :-) já jsem ráda, že mě viděl, protože mý původní šaty z půjčovny by mě stály 6.300,-Kč bez závoje, peleríny atd (se vším 7.100,-) a aby pak na mě koukal tak divně, jak koukal, tak za to by mě to nestálo.... :-( Úplně mi tím zkazil radost z těch šatů, takže jsem je zrušila, vyjasnila jsem si s ním, co se komu líbí a docela jsme se shodli....takže si je nechám ušít (bude to kombinace 3 šatů) a dle prvních zpráv švadleny mě všechno vyjde na 5 tis :-D :-D (a bude to mé 8-) ) Samozřejmě, že teď už se mu ukážu až ve svatební den, takže překvápko bude...jinak ohledně zkoušek se ženichem - v každý půjčovně vám řeknou něco jinýho (někde to zavrhujou, jinde říkají, že je to normální - chcete se přece líbit ženichovi a ne kámošce nebo mamince), takže je to na každý z nás, ale souhlasím, že to překvápko za to stát bude :-D :-D :-D přeju všem, ať vám všechno vyjde tak, jak jste to naplánovaly, ať jste ty úžasné a krásné, ať už s překvápkem nebo bez :-D 8-) 8-)
Odpovědět
nazdárek holky, tak to tu nějak usnulo na vavřínech :-| necháme už šatky. podle mě se budeme svému miláčkovi líbit tak jako tak, i kdybychom šly třeba v pytli :-) přesto mě ale občas chytnou pochybnosti :-| ale tedka z jiného soudku... s čím jste tak měly největší problémy při zařizování?? u nás to byla jednoznačně hudba. zainteresovali jsme rodiče i kámoše a dlouho to bylo beznadějný :-| ale na konec se přeci jen štěstí usmálo, ted spíš hudebníci ;-) budeme mít dva hudebníky cca za 3300,- a budou hrát od 16h (od 12h máme obřad, pak focení, a než se najíme, tak to snad bude akoraát) do kolika budem chtít. A jak jste na tom vy??
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki, je pravda, září něják zaspavá, my jsme s hudbou neměli vůbec problé, máme odzkoušené hudebníky - duo 3.000 i s dopravou asi tak od 16 do +-půlnoci či déle záleží na domluvě a atmosféře a stavu ;-) svatebčanů. prozatím, nám jde zařizování docela podle plánu, ale vlastně jo, trochu zlobily koláče, teda paní co je bude péct, zapoměla na nás a má na ten stejný termín jinou svatbu, tak nebudeme roznášet koláče ve středu a čtvrtek před svatbou jak je zvykem, ale víkend před - pro nás je to lepší, více času a méně problémů v práci. ale musíme péci koláčky na dvakrát, na to nám naštěstí přistoupila, tak budeme mít v pátek před svatbou úplně čerstvé svatební koláčky a velké frgály na hostinu upečeme doma ve čtvrtek. jen cukroví budeme muset asi z víkendu zmrazit na hostinu, ale snad to půjde. ale třeba se to zvládne s dorty až těsně před svatbou, tak bude taky na dvakrát. naštěstí je toto zrovna parketa a jedinná starot mojí mamči, jinak se o nic nestará, tak to snad zařídí. Já si jen zařizuji medovník jako hlavní svatební dort, pak budou ještě menší dorty a rolády do výslužek :-S :-D zatím páček NIKA
Odpovědět
Ahojky, největší problém???? Asi za problém zatím nic považovat nemohu :-) Trvalo mi skoro 2 měsíce než jsem si vybrala šaty, hudebníci, které jsme chtěli nemají v náš datum čas (hrají na jiné svatbě), ale teď máme dokonce dvě kapely a můžeme si vybrat. :-D :-D Koláče, dort, cukroví.... o to se nestarám, to má na starosti mamka. Prstýnky se vyrábí. Uvidíme, jak to bude až si půjde snoubenec kupovat oblek..... ;-) :-) Takže asi relativně vše v pohodě :-) :-D 8-)
Odpovědět
ahojky, náš problém je, že zatím není oblek pro ženicha....ale snad se začne už šít :-) Jinač taky vše relativně v pohodě..
Odpovědět
jsem ráda, že o koláčky se stará taky máma, jinak bych se z toho asi zcvokla.vypadá to, že to prožívám mnohem víc než budoucí manžel. s tím oblekem pro ženicha to je u nás zajímavý a ještě bude :-) oblek si totiž vybral dříve než já šaty(z půjčovny)-byl nejak aktivnější :-), takový světlý, krémovo-šedý. což o to, to by problém nebyl, vypadal moc pěkně.jenže já si nakonec vybrala krémový šaty a ten oblek se k nim jaksi nehodí-je to takový divný kontrast barvy :-| kategoricky odmítl tmavý oblek, nepůjde ani v modrém ani v černém, tak jsem teda zvedavá jak to dopadne :-S jestli ho přesvědčím nebo ne...
Odpovědět
Článek se načítá
to byl fakt hodně iniciativní :-D 8-) To já toho svého brzdím, byl se už také podívat, ale u něj je to - první padne tak beru - a já chci být u toho a donutit ho aby vyzkoušel víc variant...Když mluvím o barvách a kombinacích, tak to je ztracené, protože chlap a barva......já vidím žlutou - on zelenou.... 8-) 8-) a tak. Takže chci být u toho, chápete :-D :-D :-) ;-) :-D Mám šampáň šaty, on chce tmavý oblek to k sobě jde. Budeme muset vymyslet vestičku....jaké barvy.....
Odpovědět
tak to máš dobrý, alespon barevně k sobě budete pasovat :-) já to musím taky nějak vymyslet, třeba jiný odstín, ale nesmí být tmavý!! to je hrozný, když si ten můj chlap vezme něco do hlavy, tak je jak tank :-) :-) těžko ho přesvědčím o opaku. to pak do něho musí začít hustit i jeho ségra a máma - snad si pak dá říct :-D :-D záleží jakou bude mít košili. já bych volila košili v barvě šampáň a tmavou vestičku, ale to je jen můj názor :-)
Odpovědět
také chci šampáň košili :-) . ale nevím jakou vestičku. Možná pak v barvě nebo tónu kytky? Tak snad ho přesvědčíte, jste na něj slušná přesila ne? :-D :-D :-D 8-)
Odpovědět
tedy, taková kombinace by se líbila mě, nevím jestli i tobě.podle mě má vestička většinou barvu obleku, ne?i když v dnešní době lze zkombinovat ledacos :-) když má ženich světlý oblek, jaká košile se se do toho nejlépe hodí?
Odpovědět
ja nevim, nejak si nedokážu představit barvu té vestičkyv tonu kytky.jakou barvu kytky vlastně chceš?
Odpovědět
vestičky jsou dneska různé. Klidně do tmavého obleku taková světlounce až do stříbrna modrá, zelenkavá, meruňková i tu vínovou jsem viděla ale ta je dle mě smutná.... Do světlého obleku naopak vypadá dobře. Mrkni do alb příprav, tam holky stáhly pár fotek
Odpovědět
ta meruňková nezní špatně, docela jsi mi dala dobrou inspiraci diky :-)
Odpovědět
taky ho musíš honit, když se chcete jít na něco podívat př.prstýnky, nebo ten oblek, košile? nebo to je u vás v pohodě. to já mu to musím říct nejmíň 10x (zase přeháním :-) ) a ještě nejlépe naplánovat v jaký den a v kolik. pak už jen čekám, zda se z práce uvolní nebo ne(má flexibilní zaměstnání). třeba o návštěvě salonu mluvím už 14dní, ale nějak se k tomu nemá :-| nejdřív je moc aktivní a pak ho třeba dlouho někam nedostanu!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Holky!!! Tak jsme v pátek objednali prstýnky. Ve zlatnický dílně v Ďáblicích.. Už se těším, až budou hotový... Pavlindo, mezi jakejma kapelama jsi vybírala??
Odpovědět
Emko, ani nevím jak se jmenují. Má to na starosti druhá polovička, ale něco říkal o Podhorským a Jůzkovi :-) ;-) :-D Znáš je? Byli jsme se o víkendu podívat jak pokračují práce na místě kde bude hostina. Tak pan majitel říkal, že to musí všechno uspíšit, protože už na začátku srpna tam chce někdo mít také svatbu :-D Tak jsem ráda, aspoň si to na nich vyzkouší a hlavně - bude to hotové! :-D 8-) Je to tam krásné :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ne, ne neznám je. My máme TopTon - to je písecká kapela, jen mě to zajímalo.. ;-) My jsme místo na hostinu nedávno změnily. Na tom původním místě se nám ze začátku zdálo, že mají majitelé zájem pořádat svatební hostinu. Ale nakonec to všechno začalo nějak upadat. Když jsem po nich např. chtěla, aby mi pro představu řekl cenu večerního rautu (stačilo by mi cca na osobu) vůbec se neozva... Tak ať si trhne :-D Uděláme si to o kousek dál, ale v pohodě (aspoň doufám... 8-) )
Odpovědět
Tam kde to budeme mít my, tak jsou v pohodě. Paní majitelka už začala prý přemýšlet o výzdobě, tak jsem jí představila sestřenku jako hlavní designérku svatby :-D 8-) a byla moc ráda :-D :-) O víkendu jsme se dívaly se sestřenkou do jednoho katalogu svatebních květin. Ale nic mě tam nezaujalo. Pořád nevím jakou kombinaci..... určitě jedna z k¨větin šampáň (buď kala nebo růže) a tu druhou barvu nevím..... měl by jí mít ženich také v obleku.....bude mít tmavý (prý :-o ), ale co k tomu....to je práce :-| ]-( :-) :-D 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já bych chtěla kaly - vínový, nebo bordo (vím že se to probírá na jiný niti) Miláček má tmavý oblek, šampaň košili a bordo/proužkovou kravatu. Tak by to mohlo jít... Ale uvidím jak to nakonec dopadne :-D Zatím máme všechno jinak, než jsem původně chtěla... :-| :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky, tak my to máme 3. září. Už se moc těším. Ve čtvrtek jsme objednali prstýnky (jsou moc krásné) a v sobotu jsme s mým miláčkem koupily krásný oblek. Jen oznámení nějak vázne, nemůžeme vybrat to, které by pasovalo nám oběma. Šaty už mám zamluvené (samozřejmě taky moc krásné, ikdyž mě vyšly na 8000). Koláčky, zákusky - o to se stará mamka. Myslím, že to uteče jak voda. A jak jste na tom vy s přípravami?
Odpovědět
Pro l.u.c.y. myslím, že všichni jsou na tom lépe než já :-( :-) :-D 8-) Emko, a vestičku nemá? Já bych se bordo také nebránila, ale u tmavého obleku a tmavého chlapa (můj je černovlasý) tak mi přijde bordo vestička a vázanka dost archivní, usedlá.... prostě tmavá... :-| jasně řeší se na to jiné lince.... :-D :-D :-D Tak se tam mrknu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme vestičku zavrhli... tomu mýmu je vedro i v prosinci :-D :-D takže jsem udělala malej ústupek ;-) On je světlejší typ, takže to bude úúúúúúúžasný :-) A ta kravata má na sobě světlejší proužky - od šampaň přes šedo,modro, růžovo až po vínovou (no to je popis.... určitě si to všechny představíte :-D :-D )
Odpovědět
Profilova fotka
Náš termínek je 3.9.2005. Holky, jak jste na tom s přípravami? Já mám zamluvené šaty, závoj, rukavičky, náhrdelník, náušnice, panenku na auto, koupený boty, ženich si v sobotu koupil oblek a košili, jen mu chybí nějaká krásná kravata, prstýnky jsme objednali ve čtvrtek, koláčky, zákusky a celkovou hostinu má na starosti mamka, za což jsem jí hodně vděčná, protože bychom to sami asi nezvládli. Hudba, kamera, foto zajištěno. Dnes ještě musím zajít do fotoateliéru (jinak se budeme fotit také na zámecké zahradě). Kadeřnici mám také zajištěnou, svědci jsou zamluvení, samozřejmě i místo obřadu a hostiny. Mám ale pořád pocit, že toho zbývá ještě strašně moc. A jak jste na tom vy?
Odpovědět
Lucy,neměj strach, máme svatbu taky 3.9. a taky občas propadám panice, že je toho ještě hafo, ale pak si zase řeknu nešaškuj a hod se do klidu, ono to nějak dopadne :-) prakticky mám zařízeno stejné co ty, spíše o trochu méně - boty nemám koupený ale objednaný, prstýnky jsme si sice už vybrali, ale ještě neobjednali.tedka čekáme na oznámení, v nejbližších dnech by mělo dorazit. zbývají jen objednat dortíky, kytky (na to je ještě čas) a snad by to mělo být vše ne?nebo jsem na něco zapomněla? joo, ještě chci vyrobit jmenovky, svatební menu a koupit dekoraci. a pokud už máš domluvený svatební menu, taku už jseš v předstihu a já v pořádném skluzu :-|
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?