Svatba v květnu až srpnu 2013

Zobraz úvodní příspěvek
Tak kolik nás tu bude? Podělte se o své zkušenosti nebo nápady. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ciglinka já mám narozeniny v červnu, devátýho, takže chci spíš konec června, aby to nebylo hned po sobě, abychom pak měli 2 oslavy, ne to slavit najednou, to je škoda :-)
Odpovědět
Ahoj holky, přidávám se do vaši debaty my plánujeme svatbu na 21.6.2013 zítra budeme zamlouvat místo, kamarádku mám fotografku a koukám po šatech :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berenika24 tak to je přesně to datum, co chci taky :-) doufám, že vyjde :-)
Odpovědět
@venena :-) pro nás je to datum symbolické 21. je den mých narozenin, 6. je měsíc kdy jsme se seznámili s mužem a navíc nám vyhovuje že je to pátek, všechny svatby jsou v sobotu, tak budeme trochu odlišní :-) a v jakém stylu budete mít svatbu?
Odpovědět
Profilova fotka
@berenika24 pro nás symbolické není, ale když jsem koukla na pátky a soboty v červn, tak mě toto datum zaujalo :-) chceme svatb tak o 30 lidech, barva asi fialová nebo lila, místo buď zahrada nebo nějaký zámek nebo obojí v jednom :-D co vy?
Odpovědět
my budeme mít svatbu se svědky a pak oslava s grilováním,svatba bude v přírodě ve žluté kombinaci, chtěla bych kytici ze slunečnic :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berenika24 mně by to asi taky stačilo se svědky, je mi totiž líto těch peněz, radši bych už měla hotovou rekonstrukci obýváku a kuchyně... jenže kamarádi s party ž svatby měli a všichni dělali velký a prý kvůli nám, tak že prý jim to nemůžeme udělat :-( a taky chci teda dětem v budoucnu ukazovat nějaký hezký fotky ;-)
Odpovědět
to jsem právě taky řešily, hold ty korunky :-| ale řekli jsme si vezme se,uděláme si krásné svatební album na památku, užijeme si párty a pak víkend v mojí vysněné Paříži jako svatební cestu, důležité je že s emilujeme a chceme být spolu a na velikosti svatby nám nezáleží a at si okolí říká co chce my to tak máme
Odpovědět
Profilova fotka
@vevena, to je přesně ten důvod no... že bych přišla o oslavu narozenin... ale zase bych si nadělila ten nejhezčí dárek :-) ale asi vyhraje červen kvůli lepšímu počasí - teda aspon doufám, že bude :-) jinak my si představujem nějak do béžova, krémova, popř. zlata... fialová se mi taky líbí, ale budu do ní ladit budoucí obývák, tak ji zase nechci všude ;-) jinak s penězma jsme taky na štíru, investujeme do bydlení, hypotéka, já do toho nemůžu najít práci... ale rodiče nám slíbili pomoct a do léta snad zase našetříme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ciglinka tak to je dobrý, že vám rodiče aspoň pomůžou, u nás se k tomu nevyjadřujou a myslím, že budou dělat mrtvý brouky...
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem vždycky toužila mít svatbu v květnu, ale když on je červen hold náš magický měsíc. V červnu jsme se oba narodili i seznámili, takže svatba je v tento měsíc jasná :-p Co se týče financí, tak je to hrozný kolik všechno stojí. Chceme se vejít do 100tis. a ta představa co by se za to dala koupit a nás tolik bude stát jeden den. Ale holky, den, který je jen jednou za život a který by měl být nádherný. Neříkám, že to záleží na tom kolik se investuje, ale aby jsme byly spokojené. Dneska je hold všechno drahé :-| .... Proto jsem začala plánovat dříve, aby se nám ty částky rozvrhly :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berenika24 jde hlavně o to jaké to chcete vy. Nemám ráda, když někdo říká, že to máme mít tako a takové. Každý měl možnost si udělat svoji svatbu po svém a že si do toho nechali kecat neznamená, že mohou i oni. Důležité je, že vy budete šťastni a užijete si váš den maximálně :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vevena jo, je to fajn... my máme právě oba super rodiny, takže máme štěstí... i když mi to hatí takový tajný sen odjet se vdát někam na pláž (i když by to asi vyšlo dráž než v čechách s rodinou), ale ta romantika a pohoda... ;-) @keeshka my bysme se rádi vlezli tak do 60-70, uvidíme no... jediné na čem nechci šetřit je fotograf. šaty mám vysněné jednoduché, tak doufám, že takové by ani nemusely být kdovíjak drahé a co nejvíc si toho uděláme sami - oznámení, nějakou tu výzdobu, jmenovky, vývazky, ozdobení aut...
Odpovědět
Profilova fotka
@ciglinka tak taková pláž by mne taky lákala. Tak ono nejdražší je hostina, takže záleží na počtu hostů. My počítáme tak 45 hostů a na osobu cca 1tis, takže to už jsme v podstatě na polovině, pak dort, fotografka, kapela, květiny, něco kostelu, šaty, oblek,.... ufff, toho teda je a to nepočítám drobné věci. Teda moc rádi bychom se vešli do nižší částky, ale vidím to nereálně :-( . Naštěstí nám rodiče vypomohou. Bereme to tak, že na všechno chceme mít sami, ale pomoc samozřejmě neodmítneme a my jsme velice družná rodina :-) Jinak věci které jdou si taky hodlám vyrábět a moc se těším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
koukám, že svatba na pláži je sen spousty z nás a jen málo z nás si to nakonec opravdu prosadí :-( @keeshka budete mít oběd a pak raut?
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n já se to ani nesnažila prosadit, protože přítel se mnou nechce ani normálně k moři a přes celý léto trpí... proto i svatba z jara... holt mám zimomila :-) @keeshka lidí budeme mít asi tak 40, ale z toho čtyři opravdu malé děti, které nic nesnědí.... budeme mít teda hostinu i raut a já doufám, že tak do 30 by se to mohlo vlízt.... naštěstí u nás v rodině nikdo moc nepije, bude se pít převážně víno a pivo... i když ty džusíky jsou taky drahý jako čert :-| ale holt budou tam kojící maminky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ciglinka zkusila bych si dohodnout vodu do džbánů, případně by ti mohli být schopni udělat domácí citronády. Místo coly, kofolu a tak. Jinak přítelova rodina jsou celkem pijani, ale my třeba vůbec nebudeme dávat tvrdé. Prostě pivo a víno, nehodlám mít ožralé lidi tak. Ikdyž z vína i piva jich může být také dosti :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Ano, budeme mít oběd i raut. U nás co jsem koukala, se obědě pohybuje kolem 500 na osobu a večer bychom chtěli mít prasátko a mezi tím nějaký malý rautík, přítelova rodina je hlavně na jídlo :-) . @ciglinka Tak to my tvrdej taky nebudeme mít v ceně, tož to už každý jak je mu libo :-). Určitě pivo a víno si nasmlouváme dopředu. Já právě od všech co jsem se ptala, tak jim vyšla cca ta tisícovka na osobu, takže s ní počítáme. Radši budeme mile překvapeni ;-) Jinak s tou vodou s citronem je velmi dobrý nápad, už mě na tento nápad jedna holčina tady navedla a prý s tím v restauraci neměli problém a ve finále útratu výrazně levnější než plánovali
Odpovědět
Profilova fotka
@keeshka my chtěli oběd pouze s rodinou, ale jelikož by muselo okolo cca dvaceti lidí někde tvrdnout x hodin v malém městě, tak jsme ho vypustili a budeme mít rovnou odpolední raut. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n To si u nás neumím představit. Prostě je u nás zvykem zvát na oběd všechny a za jinou možnost by nás asi ukamenovali :-D . Ne kecám, samozřejmě je to individuální a sama kdybych byla pozvaná na svatbu a pak až na raut, tak bych to plně pochopila. Takže u nás bude oběd i raut pro všechny. Jen ještě přemýšlím nad variantou pozvat někoho bonusového na raut, tak lidi z práce a tak. Ale asi zůstaneme u těch cca 40
Odpovědět
Profilova fotka
@keeshka my máme mít cca 60 hostů na odpoledne a takový oběd bych vážně nechtěla. Hlavně bychom na to ani asi neměli. U nás je naopak zvykem mít oběd rodinný, jenže to znamená u nás dohromady asi tak 30 lidí :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n To jo, je fakt, že takhle se snažíme opravdu hosty dostat na úměrnou hranici, kdy jsme schopni to zaplatit a zároveň tam měli ty, které opravdu chceme. No uvidíme, jaký nám v restauraci udělají rozpočet :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keeshka to je fajn :-) Já bych taky ráda oběd měla, ale bohužel... Když už jsi na 30 lidech jen s rodinou (rodiče, sourozenci a babička s dědou) tak bychom nemohli už zvát kamarády ... ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n no po pravdě, my se s rodinou na třicet lidí taky vejdeme a na oběd zveme opravdu jen ty nejbližší kamarády/ky. Tak ale dneska to jde vyřešit tak, že je obřad až odpoledne a pak hurá na raut :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@keeshka to přesně chceme udělat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my budeme mít na oběd max 37, spíš 35 lidí... a jelikož čtyři rodiny budou mít malé děti, tak předpokládám, že minimálně dvě z nich k večeru zmizí a taky určitě babička s dědou do rautu nevydrží... takže raut bude tak pro 20 lidí a beztak se to nesní :-) tudíž doufám do těch 30 tisíc... Taky jsem přemýšlela o svatbě až třeba ve tři a pak jen raut, ale nikdy jsem to nezažila a vůbec si to nějak neumím představit... @chris_n popiš mi prosím nějak, jak to máte v plánu (třeba kdy přípitek, jak udělat stůl, zasedací pořádek bude nebo ne?) atd... díky moc za inspiraci :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ciglinka jelikož máme termín na červen, tak jsem to do podrobností neřešila. Předpokládám, že bude obřad cca ve 14:00, pak společné focení. Restaurace je 800 m od zámečku, takže se všichni společně přesuneme tam. Možná dáme všichni alespoň polévku a přípitek, rozkrojíme dort. Mezi tím by se podle mě na stoly dalo občerstvení na raut. Poté první tanec, cca 17:00. Okolo 19:00 by bylo grilované? Nevím, to asi budu řešit s restaurací, která to má v malíčku tohle už. :-D :-D Ono já sem si stanovila trochu rozpočet a když bych měla 60 lidí už na oběd (mimo to, že by to nebylo nic "intimního"), tak by mě to vyšlo na cca 22 tisíc oběd, cca 18 tisíc, plus co se vypije (orientačně se dá počítat dle hospody tak 15 tisíc). Když uděláme "jen" odpolení až večerní raut, tak to vyjde na cca 27 tisíc jídlo + 15 tisíc pití.
Odpovědět
Profilova fotka
@ciglinka jo a zasedací pořádek, ten tuplem zatím neřeším :-D možná to ani moc nemá cenu. Ale opět, nechám si poradit od restaurace.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@keeshka Děkuju, my toužíme po malé svatbě a tak to chceme i udělat, toužíme po dnu, který budem jen náš a který si užijeme a budeme na něj vzpomínat, nevím zda to je sobectví, že tam rodinu nechceme, ale chceme mít klidný den, bez stresu :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?