Svatba v Areálu Botanika, 2013

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj, plánujete nebo budete mít letos svatbu v Botanice? My už máme zamluvený termín na 7.9.2013.
Odpovědět
kdo má svatbu 13.7.2013 na Botanice?
Odpovědět
@petra312 Botanika se ti přizpůsobí,ale jsou věci které mají ozkoušené my máme jen raut a pohoštění před obřadem: 3x Bistro stolek Uvítací pohoštění: Vlastní koláčky 13:00-14:00 60 osob Uvítací nápoj ( Roznášeno rotujícím obslužným personálem při příjezdu hostů.) Sklenka sektu 0.15 l Džus pomerančový nebo jablečný 0,20 l Minerální voda perlivá i neperlivá 0,20 l Káva Čaj Uvítací občerstvení: 60 osob + vlastní koláčky (Celkem 3 ks na osobu) Kanapka se šunkou a pomerančovým máslem Kanapka se sýrem Ementál a olivou Minizávin s listovým špenátem a kozím sýrem Doplňky : Založeno na koktejlových stolech. Celkem 30 g na osobu) Slané sýrové pečivo s mákem, sezamovým semínkem a solí Směs slaných oříšků Raut: Založit karafy s vodou, citronem na tabuli Aperitiv- přípitek Sklenka sektu Studená kuchyně 150g na osobu (Založeno na rautovém stole.) Jemná kachní paštika podávaná na lůžku trhaných salátů s brusinkovou omáčkou Škvarková pomazánka Vepřová pečeně BBQ podávaná s rozmarýnovou Aïoli Uzená šunka od kosti s jablečno-hořčičným glazé Rolovaná kuřata pečená s nádivkou z mozzarelly a listového špenátu s pesto majonézou Teplá kuchyně 200g na osobu Teplá vepřová kýta na kosti krájená naším kuchařem Kuřecí a vepřové mini řízečky(kuřecí v těstíčku,vepřové v klasickém trojobalu) Přílohy 200g na osobu Pórkové brambory se slaninou Grilovaná zelenina Saláty 150g na osobu (Založeno na rautovém stole.) „Country“ bramborový salát s nakládanou zeleninou Pestrobarevný salát z čerstvé zeleniny, fazolek a šalotky s výběrem studených omáček a dresinků Pikantní zelný salát s křenem a kysanou smetanou „Orzo“ salát s pečenými houbami a zázvorovo-teriyaki marinádou MASA PŘIPRAVOVANÁ NA GRILU S DOPLŇKY (Podáváno naším kuchařem z grilu. Celkem 250 g na osobu.) Rump steak grilovaný v čerstvě drceném pepři Prsa kukuřičných kuřat grilovaná v marinádě ze sladkého chillies Vepřové kotletky grilované v marinádě z limetek a hořčice Plátky libové slaniny grilované v marinádě z čerstvého koriandru Špízky rybí –tuňák, losos, mořská štika Špízky krevetové PŘÍLOHY (Podáváno naším kuchařem. Celkem 150 g na osobu.) Brambory pečené s čerstvým rozmarýnem Grilované červené papriky Pečené divoké houby Teplá krémová omáčka Výběr studených omáček a dresinků SÝRY (Založeno na občerstvovacích stolech. Celkem 50 g na osobu.) Výběr českých sýrů podávaných s rucola salátem a hořčičným vinaigrette (Hermelín, Vltavín, Gouda, Eidam, Niva) TEPLÉ OBČERSTVENÍ V NOČNÍCH HODINÁCH 23:30 HOD. (Podáváno naším kuchařem. Celkem 100 g na osobu.) Pikantní hovězí guláš s restovanou cibulkou K dochucení sůl, pepř, olivový olej, bílý jogurt, kečup, dijonská hořčice, jablečný křen, česnekový dip, Teplá krémová omáčka,Výběr studených omáček a dresinků Pečivo Celkem 5 ks na osobu (Založeno na rautových stolech.) Variace bílého a celozrnného pečiva Ovoce 100 g na osobu + 2ks (Založené na přílohovém stole .) Kousky z čerstvého ovoce Čokoládová fontána Variace mini dezertů Jinak děvčata také bych s váma na brunch šla,ale svatba je za dva týdny:/ Tak jedině po a ráda vám poreferuju:)
Odpovědět
Naše vybrané menu - budeme mít jen obřad s obědem a párty s kamarádama budeme dělat jindy v Pze.. Kanapka se šunkou a pomerančovým máslem Kanapka se sýrem Ementál a olivou Kanapka hermelínová se sezamovým semínkem a vlašským ořechem Doplňky : Založeno na koktejlových stolech. Slané sýrové pečivo s mákem, sezamovým semínkem a solí Směs slaných oříšků Slavnostní přípitek Sklenka sektu nebo Martini Bianco nebo Campari Couvert Bílý sýr šlehaný s bylinkami a čerstvým pečivem STUDENÝ PŘEDKRM Crostiny s humřím masem a bazalkovou majonézou se šalotkovým salátem, extra panenským olivovým olejem a archivním balsamicem TEPLÝ PŘEDKRM BBQ jehněčí kotletka s konfitovanými cherry rajčaty a tymiánovým „jus“ HLAVNÍ JÍDLO Telecí scallopine pečené na másle a rozmarýnu s krémovým rizotem a keňskými fazolkami MEZICHOD Krémový camembert s restovanými piniovými oříšky, endivií a hořčičným vinaigrette DEZERT Variace sabayon mascarpone a teplého karamelu s čerstvým lesním ovocem a pečeným banánem
Odpovědět
Profilova fotka
@poppapea Já bych určitě ráda zašla. Jedete na svatebku? Je nějaký termín, kdy nemůžeš?
Odpovědět
@mikalan na svatebku asi hned po svatbe takze jsem tak do pulky cervence zabita, ale svatbu mate dlouho po nas takze si cas urcite najdu:)
Odpovědět
Profilova fotka
@poppapea tak se pak domluvíme a uvidíme, jestli se k nám přidá někdo další, super :)
Odpovědět
Ahoj holky, netušíte některá, co označuje Botanika jako terasu u báby?
Odpovědět
Profilova fotka
@petra312 Ahoj, trošku pozdní odpověď :-). My ještě jídlo nemáme domluvené na 100%, jen předběžně. Budeme mít taky max do 40 lidí a budeme mít odpolední raut a pak večerní grilování. Klasický oběd jsme nechtěli. V sobotu máme schůzku s panem Trepešem, tak to snad dotáhneme do konce. Budete mít někdo svatbu v tom altánu?
Odpovědět
Profilova fotka
@krista001 tak můžou to asi být jen 2 terasy - u restaurace nevo u vily, nejlepší bude tam zavolat, ale kde jsi to slyšela, že tomu tak říkají? pokud vím, žádná socha nebo tak tam není... :)
Odpovědět
Profilova fotka
jinak holky, jak se vám teď komunikuje s Trepešem? Mně už přijde přes mail trochu otrávený ze všech mých dotazů, a to jich zas tolik není, tak jen jestli všeobecně z něj máte divný dojem, moje koordinátorka bude v Botanice dělat týden před naší svatbou jinou svatbu a je z něj trochu na prášky :)
Odpovědět
Profilova fotka
:) Já mám Botaniku mezi favority, tak moc děkuji za informace - velmi přínosné!!
Odpovědět
@mikalan Dostali jsme konečnou kalkulaci a pokud nemáš na svatbě 40 lidí, tak chtějí zaplatit 8000kč za pronájem prostoru - nikdo nás na to neupozornil, objevilo se to až v té konečné kalkulaci, což se nám nelíbí, kdybychom to věděli dopředu, tak neřekneme ani popel, ale když zaplatíš rezervační poplatek, vše dáváš dohromady a pak se to tam nenápadně objeví, tak to není úplně ok jednání.. Přítel dal hned vědět p. Trepešovi, co to je, že nás na to ani jednou neupozornil, byť jsme se na to ptali a od začátku věděl počet lidí, navrhl tedy oběd na terase u Báby, nebo nemusíme mít zarezervovanou celou restauraci.. Příští týden tam asi spíš pojedu, než to řešit po telefonu. Zjistím jak to je, doma to probereme a uvidíme, jak to vyřešíme..
Odpovědět
Článek se načítá
@mikalan Teď toho mají opravdu hodně, ale byli jsme tam, když probíhala svatba a byť byl unavený, tak vše klapalo, byl více, než příjemný a personál úžasný ;-) V den "D" bych neměla strach, že se to projeví..
Odpovědět
Profilova fotka
@krista001 o tom poplatku se tu psalo ve starších diskuzích k Botanice, opravdu to tak je a je to stará záležitost, pod 40 lidí se platí pronájem restaurace, chápu, že je to hodně nepříjemné to takhle zjistit, zvlášť v Botanice, kde náklady jsou poměrně vysoké, sice platíš za kvalitu (cena rautu odpovídá zkušeným kuchařům a chodům), ale i tak, nemyslím, že s poplatkem se dá něco udělat, ale byl by takový problém navýšit počet hostů? kolik vás teď je? určitě by se našli nějací kamarádi, které by to potěšilo... terasa u Báby, no potěš koště, fakt nevím :) a jinak co svatba? přišli jste se podívat na cizí nebo na známých? jak dlouho jste zůstali a jak bylo? okoukala jsi něco? nějaké poznatky?
Odpovědět
@mikalan Myslím, že bych se o tom neměla dozvědět z nějaké diskuze, ale od Botaniky. Diskuze jsem četla a z toho důvodu jsme se na to ptali první návštěvu v Botanice, ale bylo nám řečeno, že se platí extra jen za obřad, na to jsme byli upozorněni dokonce 2x ;-). Kdyby to řekl na férovku, tak to vůbec neřešíme, nelíbí se nám ovšem tento styl.. Neděláme svatbu pro 100 lidí, ale pro lidi, kteří jsou nám nejbližší a s kým se opravdu vídáme, proto ho chceme i na svatbě, beru to jako hodně osobní a soukromou událost. Hostů budeme mít cca 20.. Příští týden tam jedu, tak uvidíme.. Byla tam cizí svatba, seděli jsme s floristkou a následně p. Trepešem v zázemí kuchyně, která je krásně čistá. K hostům se celkově personál choval přátelsky, velice mile.. Svatba probíhala spíše jako velice příjemné posezení/večírek s přáteli a rodinou (měli počet hostů asi jako budeme mít i my), viděli jsme live výzdobu - super. Nevyšlo jim na obřad počasí, tak byli oddáni uvnitř restaurace a vypadali rozhodně více, než spokojeně.. Když jsme to viděli, tak nás to přesvědčilo o tom, že v náš den nebude žádný problém..
Odpovědět
Profilova fotka
@krista001 Jo, to je samozřejmé, že by to měli říct, tak uvidíš, jak dopadnete, no.... A k tomu obřadu v restauraci, toho jsem se trochu bála, ono 20. září může být všelijak, spíš jsem zvažovala, že bych tam v takovém případě objednala na poslední chvíli větší párty stan, protože u nás to vypadá, že nakonec na obřad bude ještě víc, chtějí se přijet podívat kolegové z práce snoubence. Jinak, kdyby to bylo na mně, taky by tam byli jen ti nejbližší, u nás by to bylo cca 25 až 30 lidí, jenže rodiče jsou plátci a chtějí tam mít všechny strejdy a tety, neboť je to i jejich sláva, v naší rodině se navíc lidem ani nedá žádným způsobem vysvětli, že je to malá akce, nikdo z příbuzenstva by to nepochopil, byly by z toho jen pomluvy, takže já to taky beru dost intimně, ale lidi tam mít musím, o to víc chci, aby to bylo skvělé, plné drobných detailů, kterým budeme rozumět jen my dva, protože je to o nás, ostatních si nebudu všímat :)
Odpovědět
My jsme od rodičů příspěvek na svatbu odmítli, ať si raději udělají hezkou dovolenou :-) Mám jen mámu a bratra, jinak z rodiny už nikoho nemám, tím jde ten počet rodinných příslušníků rychle dolů a od přítele budou někteří na dovolené - zrovna ti, kteří byli pozváni jen ze slušnosti. Od začátku jsem po p. Trepešovi chtěla, zda by nešel oběd na té terásce u vody, vzhledem k našemu počtu se tam vejdeme bez problémů, ale tlačí nás do restaurace kvůli počasí, které bude snad hezké.. Tento týden to rozseknu, už z toho začínám být nervózní, páč je to celé za 26 dní.. A musím ještě požádat o poníka dětem. Máme všechno dost netradiční.. :-D
Odpovědět
Tak děvčata plná čerstvých dojmů sepíšu jak to probíhalo.... Na Botaniku jsem se svědkyní dorazila den předem, nanosila si na pokoj dekorace a vše potřebné, dovezl se dort a koláčky hned se dali do lednice a nebyl problém si pro koláčky chodit a udělat si výslužky V pátek ráno se kolem půl 9 začala připravovat restaurace, dala jsem ve čt zasedací pořádek a jmenovky a jen nějaké rychlé instrukce a o víc jsem se už nestarala a nechala vše na Botanice a floristce. A dopadlo to skvěle, Botanika dokonale připravila rauty,židle, zasedák byl v pořádku a paní floristka mi svou prací vyrazila dech. Výzdobu jsem viděla opravdu jako poslední:) Vše bylo na jedničku i hudba, přinesla jsem jí na Cd a flashce a měla k ruce Dj Libora, kterého tímto doporučuji, protože za ty peníze stál:) Jídlo, zábava,servis vše bylo skvělé. O půlnoci půlka osazenstva naskákala do bazénu a tančilo se v ručnících:D Spát se šlo v půl 4 ráno:) Holky nelitujeme jediné minuty a ani koruny kterou takhle svatba stála... Věřte tomu, že tým profíků udělá svatbu krásnou...
Odpovědět
Profilova fotka
@poppapea Gratuluji ke svatbě! Prosím tě, a jak s množstvím jídla? Zbylo ho hodně? Zabalila ho potom Botanika do nějakých krabiček?
Odpovědět
Taky se přidávám s gratulaci ;-) kez by nám to taky takhle skvěle vyšlo ;-) Ještě mě v rámci diskuze napadlo, jestli se budete v den svatby připravovat doma nebo přímo v Botanice? Já porad váhám. Ale asi radši v Botanice, chodím totiž všude pozdě, tak jsem si říkala, ze když už tam budu od rana, mohla bych přijít na obřad vcas :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@gloria82 Rozhodně v Botanice, sice mám koordinátorku a ta má někoho dalšího k ruce při zdobení, ale chtěla bych si na to dohlédnout a třeba něco drobně poupravit nebo tak. Když bych tam byla od 9 a ženich až od 12, tak se sice musím už připravovat, ale můžu si pak stihnout ještě sejít dolů a vše prohlédnout, aniž by mě někdo viděl. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@poppapea Ještě mě napadlo... jak sis vybírala pokoj? Nechala si jich pár ukázet, nebo jsi vešla do toho, od kterého ti dali klíč/kartu? Hádám, že budeš mít fotky z příprav, já kvůli nim právě zvažovala, protože jsem i viděla nějaký modrý pokoj při ukázce, ten by se mi ale rozhodně nelíbil na fotky, takový vybledlý a pruhovaný byl, proto se ptám, jestli máš otestovaný pokoj :) chystala ses nad restaurací nebo ve vile? - to mě zase zajímá proto, jestli jsi scházela z těch dřevěných schodů :)
Odpovědět
Holk pisu z mob, tak bez carek a hacku... Jsem linej tvor a k Botanice jsem mela duveru, dostala jsem pokoj s manzelskou posteli 8b s balkonem nad jezirkem. Byl mensi, ale hezky a naprosto dostacujici... Rano jsem odevzdala dekorace,instrukce a az do 2 hodin jsem nebylezla z pokoje... Pripravy me,mamky,segry a tchyne... Jen jsem obcas koukla dolu z balkonu:) nevim kolik zbylo jidla, ale vim ze gulas se snedl mehem 10ti minut byli jsme jak kobylky... Jinak jsem zvladla i ty drevene schody, dole na me cekal tatka:) holky uzijte si to a nereste vse do detailu v zaveru to stejne utece tak rychle ze vam bude vse jedno... Ja treba nevyndala nektete dekorace a bylo mi to sumak... Tancili jsme ,bavili se, jidlo bylo uzasne a servis taky! Mejte k botanice duveru oni vedi co delaji...
Odpovědět
Díky za tipy;-) Já si právě taky řikam, že je nejdůležitější, aby se lidi bavili, byla pohoda a ostatní už moc neřešim (ještě teda kdyby vyšlo počasí, ale to stejně neovlivníme). Když nebude hezky, tak mi to snad vynahradí ta čokoládová fontána :-) Na tu se už vysloveně tešim :-) Jinak mně přišly o něco hezčí ty pokoje ve vile, než v hotelu, možná spíš praktičtější při přípravách, protože jsou větší. Ale jinak myslim, že nám bude jedno, kam ráno padnem :-)
Odpovědět
@gloria82 Určitě v Botanice ;-) Jsem domluvená, že tam budu od rána, abych se stihla nachystat - vizážistka, kadeřnice i fotografka dojedou kolem desáté..Floristka začne s výzdobou počítám kolem deváté. Ráno si tam ještě vylítám psy, než všichni dojedou a pak to začne..
Odpovědět
Tak jsem se utvrdila, že bude vážně lepší připravovat se v té Botanice ;-) Jak už jsem psala, snad alespoň přijdu včas :-) Ještě mě napadá, v souvislosti se zmíněnou floristkou, zdobí Vám (resp. poppapee už zdobila :-) floristka i ten oblouk (branku), u které se oddává? já jsem si myslela, že už to bude nazdobené, ale od pana Trepeše jsem se dozvěděla, že si to musíme zajistit sami. Mám představu, kolik stojí svatební kytice, korsáže atd., ale vůbec netuším, jestli floristka nazdobí i ten oblouk a kolik by to tak stálo.
Odpovědět
Kolik to stojí samotné netuším, máme od ní dělané vše, musíš se s ní domluvit / zeptat. Dnes jsem u ní byla v květinářství vše potvrdit a namyslela jsem ještě něco dalšího, tak se moc těším, až její práci uvidím. Nemám vůbec strach, že by se mi to nelíbilo. :-) Dámy, dnes jsem byla na Botanice a je to tam teď nádherné! Vše je nádherně narostlé, zelené.. A poník je pro děti jasný, pásl se tam dnes i s tím minisedlem, nepřivázaný, spokojený..
Odpovědět
Oblouk si zdobí každá svatba sama:) Ukázala jsem fotky paní floristce a ta to připravila a ráno jen nazdobila:) Na oblouk stačí dát třeba jen organza a nebo taky nic, záleží na tom co chceš a kolik za to chceš dát... My jsme se v tomhle dost rozjeli... @gloria82
Odpovědět
@poppapea Máš to teď čerstvě v paměti, tak se zeptám.. Jak si to dělala s nástupem? Viděl tě manžel před obřadem a vátali jste spolu hosty, nebo si přišla až se svědkem k oltáři? Z některých věcí začínám být nervóza :-D 2 týdny jsou 2 týdny..
Odpovědět
Tak já se zkusím domluvit s paní floristkou ;-) Mně by se právě líbilo, kdyby to bylo nazdobené i květinami, větvičkami apod., no zkrátka něco přírodního, když už to je v té přírodě :-) Tak snad to nebude problém. Už jsme s přítelem přemýšleli, že kdyžtak někde urvem kus chmelu a použijem ho na ozdobení oblouku :-D Jinak mě taky napadlo něco podobného jako kristu - jak je to s příchodem nevěsty - jelikož něco jiného to je, když se nevěsta připravuje doma a ženich pro ni přijde (přijede :-) . Mně by se asi líbilo, kdyby mě ženich viděl až cestou k oltáři.....
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?