Svatba 30.8.2008

Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
1
2
24
Profilova fotka
Ahoj my mame stesny termin :-) svatba bude na Dobrisi v zrcadlovem sale, uz se moc tesim. Ja uz jsem toho stihla zaridit pomerne dost. Domluvila jsem termin na matrice, zarezervovala restauraci,hudbu a fotografa vybrala saty, vytvorila jmenovky a ted uz zbyvaji jen drobnosti ;-), k tomu ze mam uz tolik zarizeneho me omezil cas straveny v CR, prijedu totiz az tyden pred svatbou abych mohla doladit drobnosti..uz se moc tesim
Odpovědět
Tedy hajdusko, tak to už máš částečně po starostech, vid? Já stále přemýšlím, koho na focení a na natáčení. A co děláš mimo republiku? Jsi tam pracovně či na studiích?
Odpovědět
ano, ja tiez mam 30.8. u nas na slovensku je piatok pred a pondelok po volno, takze supeeeer :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ja jsem v anglii a pracuji tu, holky chci se zeptat zda se budete prevlekat z satu ci ne?
Odpovědět
hajdusko: já se určitě převlíkat nebudu. Hrozně se těším, jak v šatech budu celý den až do noci a pak si jen vezmu nějaký pěkný prádýlko na noc a hupsnu do postýlky ;-) Myslíš, že je nutný už ted si vybrat fotografa? Myslela jsem, že je na tohle času dost, tak jsem to zatím jen tak obhlížela. loko: takže když máte tolik volna poté, tak to můžete protáhnout až na 3 dny slavení svatby, vid? tedy, to by byla fakt paráda, co? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ja se take prevlekat nechci, je to jen jeden den kdy se mohu citit jak princezna a chci si ho vychutnat az do konce, ale obleceni budu mit jen pro pripad, kdybych se musela nahodou prevlect, nechci se prevlekat do necoho stareho a tak jsem si uz poridila bily korzet a kalhoty, ale mozna jeste neco do te doby koupim jineho :-D veci neni nikdy dost. Jo a s tim fotografem bych zacala bejt tebou co nejdrive, ale zalezi take na lokalite kde bydlis a koho pozadujes
Odpovědět
ja som chcela ale uplne som sa zamilovala do mojich saticiek a neboli lacne 13900 sk...takze asi sa tiez neprezleciem :-D
Odpovědět
martinka, my sme tiez Martina a Michal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Martino, taky máme termín 30.8. a malého syna k tomu ;-) . Máme domluvený termín v obřadní síni, restauračku - tam už i zaplacenou zálohu a hudbu. Šaty jdu skoušet za dva týdny (jdu do salonu, kde se musí návštěva předem domluvit, ale za to mají půjčovné jen 2500,- na 4 dny za kterékoliv šaty). Jestli se budu po půlnoci převlékat záleží hodně na tom, jaké šaty si vyberu, ale určitě mám v úmyslu mít nachystané boty na přezutí - uvažuju o bílých teniskách, až mě v lodičkách začnou bolet nohy, protože na ně vůbec nejsem zvyklá.
Odpovědět
noo, ja budem mat tiez neico prichystane pre kazdy pripad...predsa len to bude agust aby som zas nebola moc spotena....ale ak to bude v pohode tak si ich necham ako to len pojde ;-) petra...trochu zavidim toho vasmo maleho druzbu :-) my sme tiez trocha snazili minuly rok aby bolo mimco na svatbe...no potom sme zacali zariadovat byt a uz sa to oddialilo...no co uz, tak bude az po svatbe :-N halvne aby raz bol tiez taky krasny syncek/dcera :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Luko, on se mrňous povedl tak trochu neplánovaně dřív než měl. Původně byl plán nejdřív svatba, potom dítě. Ale když jsem přišla na to, že jsem těhu, tak jsme to přeorganizovali. S břichem jsem se vdávat nechtěla :-N
Odpovědět
joo, ja som vzdy chcela najskor babatko, potom svadba a babatko na nej..samozrejme uz na svete :-D no co uz :-) petka lepsie skor ako sa potom snazit a nic ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Luko tak to určitě. Za nic na světě bych mrňouse nevyměnila. 8-) A už se těším až mě k oltáři povede můj syn, když tátu už nemám. :-D
Odpovědět
jeeej, to bude kraaaaaaaaaaaaaaasne :-)
Odpovědět
tedy holky, krásně se nám tady rozjela diskuse, super. S tím převlékáním asi máte pravdu, ještě popřemýšlím, ale tenisky jsou dobrý nápad a možná se ještě podívám i po nějakým to slušivým korzetu a sukni, kdyby bylo nejhůře. Jo a fotografa už mám na zamluvenýho spolužáka, co umí super fotky, tak snad mi to nakonec neodřekne. petro: jak máš starýho synka? ten můj bude určitě rád, že bude jakž takž chodit, když mu bude 16 měsíců, i když už teď cupitá krásně za ručičky, ale stejně mě asi povede k oltáři můj mladší brácha. Jinak taky jsem chtěla mimčo až po svatbě, ale přesně jako ty, těhotná jsem se vdávat nechtěla, protože jsem měla tak obrovský bříško hned od začátku, že bych se ani do žádných šatů nevešla :-D luko alias Martinko: super, že se jmenujete stejně. ještě by to chtělo, aby se vám o svatební noci povedl takový roztomilý chlapeček jako máme my a vy ho pojmenovali Michael :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Martinko, našemu Bastienkovi na svatbě bude 22 měsíců, ale sám běhá už od 8,5 měsíců (on je tak trochu hyperaktivní), takže na svatbě už bude asi i tancovat. Taky jsem měla obr břicho - v 6. měsíci se mě ptali, kdy jdu do porodnice, že prý jsem na rozsypání. Taky se nám narodil cvalík - největší v porodnici. :-D Co už máte připraveno, kromě plánů? My ve středu nebo ve čtvrtek dostaneme zkušební výtisky oznámení a pak se budeme rozhodovat pro finální podobu - v tisku máme zatím 6 variant. Teď se dohadujeme co budeme chtít za jídlo a koho přesně pozveme. A začínám loupat ořechy na svatební cukroví a moučník - péct bude teta a říká, že bude potřeba tak 6 litrů ořechových jader, tak mám po večerech co dělat.
Odpovědět
Péťo, tak to už je fakt velkej chlapák, ten váš Bastien. Náš malej je taky hyperaktivní, stojí sám od 6. měsíce, ale chodit samotnýmu se mu zatím moc nechce, což jsem i ráda, pak by mi pořád jen utíkal. Také se narodil hrozně veliký, 4kg a 52 cm na mou výšku 156cm, i doktoři nechápali, kde se takový velký kluk ve mně vzal :-D Máme domluvenu matriku, hotel na hostinu a obřad, mám zamluveny šaty, nakoupeny různé věci jako doplňky pro sebe. Fotograf též zamluven, teď sháním kameramana. Svatební oznámení teprve vybíráme, v dubnu prý vyjdou úplně nové kolekce, tak čekáme. Jídlo už máme vybrané, chceme klasiku svíčkovou pro všechny, tu máme stejně nejradši. Lidi už jsme si taky dohodli, bude nás i s fotografem 25, takže tak akorát. Ořechy fakt loupat nebudu, taky jsem chtěla péct, ale můj budoucí manžel ani žádnou výslužku dělat nechce. Tak pak asi zajdu do cukrárny a objednám nějaké minizákusky. Kamarádka mi napeče svatební koláčky, ale nevím, kolik jich mám chtít, aby vyzbyly do výslužky i na hostinu. Co myslíš? Bude stačit 600 kusů nebo radši víc? Nějak vůbec nemám odhad. Jo a z jakýho města jsi?
Odpovědět
hudbu už taky máme domluvenu, bude nám hrát spolužačka s tatínkem. Ještě přemýšlím, zda dělat pozvánky na stůl sama nebo si je objednat. Sháním dekorační nůžky a děrovačky, abych si pohrála a něco vytvořila, ale zatím jsem je nesehnala. Na svatební dorty se teprve půjdu podívat, co mě zaujme, ale představu už docela mám. Ráda bych se taky vešla za dort do 1500 Kč, jestli to půjde. No uvidím.
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem z Ostravy. Koláče se u nás dělají celkem veliké - tak 6 - 8 cm v průměru. A rozvážejí se rodině a kamarádům tak týden před svatbou dává se jich do balíčku 6 - 10 podle toho pro jak velkou rodinu balíček je a přidává se k nim nějaké to cukroví. A pak se dávají na svatební tabuli. Do výslužek po svatbě už ne. To se balí jenom kousek dortu a nějaké cukroví. Ještě jsme nepočítali kolik přesně koláčů budeme potřebovat. Oznámení si děláme sami na PC a necháváme ho vyvolat jako foto. Podklad fotila ségra a mi se motýlci tak zalíbili, že jsem se rozhodla, že je chci mít na oznámení. Jídlo máme jasné na oběd - polívka s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi (ty asi budu vyrábět já) a svíčková na smetaně. Ale nemůžeme se dohodnout na večeři - drahoušek chce klasickou teplou a já bych raději rautový stůl nebo obložené mísy (ať si každý vezme až bude mít chuť a nekazí se zábava). Naši kluci mají něco společného :-D Ten náš přišel na svět o něco dříve císařským řezem, protože hrozilo, že mi břicho praskne. Měl 4.20 kg a 53 cm a já mám 160 cm. Postavil se na den přesně v půl roce a od té doby už nechtěl lézt.
Odpovědět
takze verim, ze chutit bude, rpesne menu este nie ňmartinka vdaka...tak synek by potesil, to sa vie :-D sice Michalov uz mame v rodine dvoch, ale je to krasne meno, ja uz mam vyhliadnuteho Tomasa :-D petra, tak to budem mat svadbu nedaleko, vsak Kysuce a Ostrav co by kamenom dohodil :-D oznamenia: este netusim ale asi si dame nejake vtipne zo svadbainak.sk...ak nenavrhnem nejake vlastne :-) :-) jedlo: no mame staastie, mame to v restike s najlepsim kucharom v meste :-D presne menu este nie je, vo februari dohodneme viac aj farbu svatby, najradsej zlatokremova a zelen do toho, s lupienkami, kamienkami a kvetinovou vyzdobou - navleky a masla na stolicky urcite....skratka vyzdobu by som mala rada peknu :-)
Odpovědět
Oprava: martinka vdaka...tak synek by potesil, to sa vie sice Michalov uz mame v rodine dvoch, ale je to krasne meno, ja uz mam vyhliadnuteho Tomasa petra, tak to budem mat svadbu nedaleko, vsak Kysuce a Ostrav co by kamenom dohodil oznamenia: este netusim ale asi si dame nejake vtipne zo svadbainak.sk...ak nenavrhnem nejake vlastne jedlo: no mame staastie, mame to v restike s najlepsim kucharom v meste presne menu este nie je, vo februari dohodneme viac aj farbu svatby, najradsej zlatokremova a zelen do toho, s lupienkami, kamienkami a kvetinovou vyzdobou - navleky a masla na stolicky urcite....skratka vyzdobu by som mala rada peknu
Odpovědět
Ahojte holky, hlásím se taky do vaší diskuze. :-) Taky máme stejný termín. Jen ale teda koukám, kolik už toho máte zařízeno. My máme zatím jenom něco - máme domluveno místo obřadu a hostiny, hudbu (chtěli jsme živou kapelu) a jsem domluvená i s mou "dvorní kadeřnicí". :-) Jinak ostatní ještě nic. Koukám po internetu a hledám, co by se mi líbilo a tak. O něčem představu už mám. Šaty, účes, kytka, výzdoba auta. Jen se pořád nemůžeme rozhodnout pro barvu svatby. Jakou máte vy? K miminkám gratuluji. ;-) My zatím ještě žádné nemáme, i když jsme spolu s přítelem docela dlouho. Ještě musíme chvilku počkat, jelikož přítel ještě dodělává školu.
Odpovědět
kaapkaa, co sa tyka farby, ja dufam, ze bude kremovo zlata a do toho troska zelene ;-) ale uvidim, co ponukne majitel restauracie, mame sa stretnut vo februari. ...mne sa veci podarilo zariadit beho 2 tyzdnov, rozhodujem s avelmi rychlo, takze neboj, o chvilu budes mat vsetko najdolezitejsie ;-) kapela je dolezita, to mas. :-)
Odpovědět
kaapkaa: přítel taky pořád studuje, je v šestáku na právech a fakt už doufám, že v září udělá opravu státnic a konečně skončí. Sice finančně nás zabezpečí díky brigádám taky, ale přeci jen to pak snad bude lepší. Barvu budu mít asi do oranžovo-meruňkova, je to taková decentní barva a na šatech mám taky trochu oranžovo meruńkové, tak u ní zůstanu. petro: my nechceme posílat před svatbou koláčky, tady se to tak nedělá, necháme to až na výslužku. Jinak jídlo bude všechno zajišťovat hotelová restaurace, oběd tedy bude předkrm - šunková rolka, pak knedlíčková polévka s nudlemi, svíčková a jako přípitek cinzano bianco. Pak odpoledne dort, koláčky, obložené mísy - salámová, sýrová, zeleninová a ovocná. Poté pečená šunka od kosti cca pro 30 lidí, chlebíčky, bramboráčky a kdo na co bude mít chut. Klasicky raut. Ten tvůj malej musí být tedy pěkný divoch, fakt jsou si s naším prckem hodně podobní. A co spinkání? taky chodí obvykle spát až kolem půlnoci, protože má pocit, jako kdyby mu něco uteklo, kdyby usnul? Jsem z něj pokaždý hrozně unavená, už bych dávno spala a on si chce pořád hrát, skákat nebo chodit.
Odpovědět
no mne ked sa nepodari ta zlato kremova tak merunkova je hned za nou :-D kapkaa tak priatelovi drzim palce...moj byvaly priatel tiezs tudoval pravo v Ba a o robeni statnic viem svoje....
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít barvu svatby v kombinaci bílá - námořnická modrá. Máme hostinu v restauračce, která je stylizovaná jako loď a výzdobu nám udělají tak aby se hodila do interiéru - už jsem tam na takové svatbě byla (sestřence) a moc se mi to líbilo. Jenom pokud budeme chtít něco specifického tak to tam dodáme (zatím mám naplánované miničokoládičky - ať je poházejí na stoly kolem míst, kde budou sedět děti). Pro další inspiraci se chystám v sobotu na svatební festival u nás v Ostravě. Dneska odpoledne budu mít zkušební výtisky oznámení, tak se snad konečně rozhodneme, které přesně bude to nej. Martino: Mrňous je hodně akční, ale usíná naštěstí kolem 20.hodiny. Učila jsem ho tak od malička, že před půl osmou se jde do vany, pak pomazlit a do postýlky a tak si na to zvykl, že teď už když v TV končí ulice sám utíká rovnou do koupelny. Ale co to znamená spát celou noc ještě nevíme. Pořád se mi tak 3x - 4x za noc budí - chce čaj, nebo pomazlit, nebo podat plyšáka, kterého vyhodil z postýlky a pod. A vstáváme kolem 6. ráno.
Odpovědět
babulky a obrucky uz mate vyhliadnute? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
luko, na prstýnky se chceme kouknout teď v sobotu na svatebním festivalu nebo v březnu na veletrhu a pokud nás tam nic nenadchne, tak je budeme shánět a vybírat asi až v květnu nebo červnu.
Odpovědět
Také si chceme na prstýnky ještě počkat, ten duben květen je tak optimální. Mají totiž tolik druhů, že se vůbec nemůžeme shodnout :-) Jinak tu barvu na svatbu také trochu vybírám dle toho, že hotelová restaurace, kde bude hostina, je laděna do oranžové, tak se chci přizpůsobit, aby se to netlouklo. Budete někdo dělat i na stůl květinovou výzdobu? Když vidím, kolik to stojí peněz, tak mě docela jímá hrůza. Asi tam dám jen do vázy svojí kytici, kytici maminek a bude to. Péto: Také jsem prcka učila odmalička chodit spát brzo, ale už jako 6.týdenní mi chodil spát o půlnoci. Dle doktorky prý není unavený, tak mám počkat, dokud sám neodpadne. Někdy se i stávalo, že usnul až ve 2 ráno. Teď se pokouším ho hodně unavit, být s ním 2x denně venku, pořád něco vymýšlet nového. Největší hrůzu ale má z toho, že by měl usnout. Připadá mi, že se bojí, aby se mu něco špatnýho nezdálo nebo se bojí, že by o něco přišel, když by usnul. Nemáš na to nějakou radu? Už jsem zkoušela i orientační malou lampičku, ale to se budil ještě více. Pohádky ani písničky taky nepomáhají. Nemáš na to nějakou zaručenou uspávací metodu, která by byla rychlá a tolik neunavovala. Kdyby usnul kolem 22h, bylo by to fakt optimální. Ráno v 6 si neumím představit, že bych vstávala. Zatím se probouzí kolem 8, tak aspoň že tak. V noci se taky tak 3x-5x budí, čaj nechce, hračku nechce, pomazlit nechce, pořád chce jen nakojit. A v postýlce taky nespí, asi se tam bojí. Vydrží tam jen tak na začátku spánku 2 hodky a pak už ho musíme mít u nás v posteli.
Odpovědět
Profilova fotka
kytky na výzdobu stolu shánět nebudeme. Chceme na stůl ovocné mísy a ty by se s kytkama tloukly. Marti. Osvědčenou uspávací metodu nemám. My právě na radu doktorky (dětské i psycholožky) malého ukládali večer pravidelně v námi určenou dobu. Ze začátku to bylo peklo. Po tom, co se odstavil od kojení a tím pádem přestal usínat u něj. Jsem ho i hodinu a půl houpala v náručí na balonu a k tomu pouštěla tlumeně relaxační hudbu. Časem začal usínat do 5 minut a pak se to musel naučit v postýlce - stejné světlo, stejná hudba, maminka u něj, ale už se nehoupal. Trvalo to asi měsíc než si zvykl a přestal před spaním vztekle řvát. Ale pořád usíná u hudby a rozsvíceného světla.
Odpovědět
1
2
24
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?