Svatba 30.8.2008

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj holky, vybral si někdo taky tento krásný datum jako svůj den D? Snad vyjde počasí, protože my máme obřad venku, tak bych nerada chytla nějakou tu letní bouřku. Taky hlavně kvůli synovi, co má hrozně rád všechn louže, tak aby se nám tam někde nevyráchal :-D Teprve začínám s přípravami, obhlídnuto už mám všechno, tak teď začnu zamlouvat. Pokud je tu někdo z Plzně, můžeme dát hlavy dohromady a případně se i sejít a vybrat něco společně.
Odpovědět
Dát ovocné mísy na stůl je to super nápad, asi ho také použiji. sice jsem je chtěla nechat až na odpolední a večerní raut, ale takhle to bude i praktičtější. Péťo: tos mě bohužel moc nepotěšila. Snažím se teď taky pořád ve stejnou dobu dát ho spát, ale ani po hodinovém snažení žádný úspěch. Hudba na něj taky nezabírá, balon pomáhal dřív, ted už taky ne. U kojení už mi taky večer usnout nechce, zatím ještě úplně ale neodstavuji. Nevím, jak to měsíc nebo i déle vydržím, jestli to bude jako u tebe, když ho budu učit usnout v postýlce. No jdu tedy trénovat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak se k vám připojuju. Svatbu budeme mít 30.8.2008 na zámku Červená Lhota. Už teď se mi o svatbě zdá a nemůžu se dočkat. Máme zamluvený termín, restauraci na hostinu a současně penzion na ubytování hostů, kapelu. Doma mám už čelenku, lístečky a srdíčka na stůl a polštářek pod prstýnky. Začali jsme s tím už dřív, aby toho nebylo potom moc najednou, protože jsme v lednu koupili byt a děláme rekonstrukci, takže je toho dost. A navíc v červnu dělám absolutorium, takže mám fakt co dělat :-)
Odpovědět
Ahoj Marcelko, jukla jsem na tvé albíčko a moc se mi líbí tvoje prstýnky, takové bych asi taky chtěla. Zatím jsme se totiž s přítelem ještě na nich neshodli. Na Červené Lhotě jsem byla, je to tam úžasné, určitě to bude krásná svatba. Na jaké škole děláš absolutorium? A kolik plánujete hostů, když máte zamluven celý penzion? Jo a byly jsme obě požádány o ruku na štědrý den, to je krásné, že? :-)
Odpovědět
ahojky, my mame taky svatbu v tento krasny den na muj svatek ;-) a taky uz mame neco zarizeny ale je to docela tezky neb vetsinu musim zaridit ja neb ten muj je anglican a taky to zarizuju z Anglie, takze vam vsem zavidim, ze to mate jednodussi...hlavne Marti tobe, sem taky z Plzenska...svatbu budeme mit v Mariankach, obrad jeste rozmyslime kde, hostinu v pohadkovym hotelu, fotografa mame z Plzne a s hudbou tak trochu porad tapu ale potrebovala bych zaridit co nejdrive, nemas nejaky doporuceni z Plzenska na kapelu? barvu bych chtela jako Luko zlatokremovou s bilimy ubrusy a zelenou do toho... saty uz mam taky vybrany, z Plzne, Marti zkousela sis presne ty samy saty co ja v LadyS :-D ja si tam vybrala krasny saty, rozhodla jsem se ze si je koupim a ted cekam az mi poslou fakturu a bohuzel je az do dubna nebudu moc okoukavat, leda na obrazku :-( co se tyce tech vasich zlaticek, tak my planujeme miminko po svatbe a koukam ze se mam teda na co tesit!!!!
Odpovědět
Ahoj holky, pokud si nevíte rady s výrobou jmenovek, čokoládek nebo minivín, napište!Rádi Vám uděláme návrh podle Vašich představ nebo si můžete vybrat z malé nabídky, co máme v albu.Pro bližší informace napište do IP? http://www.beremese.cz/album/album.ph...
Odpovědět
Ahoj Vladi, tak to je dobrá náhoda, stejný šaty:-) a jaký sis nakonec vybrala? pošleš obrázek? nebo si je dej do předsvatebního albíčka, ať se pokocháme. Mariánky jsou krásný město a pohádkový hotel k tomu, to bude určitě paráda. Jak vypadá ten tvůj anglán? Krásný jako princ William? ;-) Mně bude hrát kámoška s tátou a o nikom jiným nevím, ale kdybych náhodou něco objevila, určitě ti dám vědět. Proč nechceš mít vlastně svatbu v Anglii na nějakým kouzelným místečku venku? to by bylo přeci hrozně romantický.
Odpovědět
Marti ja nejsem moc talentovana na ty pocitace takze nevim jak stahovat ty obrazky, ale rada bych zalozila album...tak to nejak zkusim vykoumat a dam tam foto i toho myho anglanka :-) vybrala sem si krasny jednoduchy elegantni Mary's bridal saty s dokonalyma detailama, bylii tam uplne novy, dneska sem dostala fakturu :-| a ty uz ses pro nejaky rozhodla? svatba v Anglii vyjde na hrozny penize a vsichni z Danovo rodiny chteji videt moji rodnou zemicku, takze nebylo co resit, Dan to v Cechach miluje a na Mariankach neni proste chyba....navic sme se potkali v Plany a ja bydlim v Boru, takze az si pro me prijede do Boru ve svatebni den, tak pojedem pres Planou do Marianek, mam to promysleny romanticky :-D a kdeze vy se budete brat? mas fakt krasnyho prcka...
Odpovědět
Vladi, díky za chválu prcka, je to můj brouček :-) v Planý mám pratetu a v Mariánkách mamka studovala, takže znám docela dobře obě města. Máš to fakt super promyšlený :-) Já jsem se rozhodla pro ty šaty s vlečkou, mám je v albu, ale nejsou z Lady´S, ale z náměstí z AaP artu, měli tam větší výběr na mou malou postavu. Stojí sice půjčení 4.900, ale jsou prostě parádní. A co tvá fakturka? Byly hodně drahý tvoje šatičky? Jo jinak my se budeme brát v hotelu CD přímo v Plzni, obřad venku, hostina uvnitř, abychom nemuseli přejíždět a nabídli nám zdarma i svatební apartmá, takže to je i pro malýho super, že si bude mít kde hrát. Albíčko si založit je děsně jednoduchý, pokud nastrkáš fotky do pc, tak pak už je to hračka. Kdybys měla problémy, určitě dej vědět;-)
Odpovědět
Marti ty tvoje saty sou krasny...ty moje byly taky originalne taky s vleckou, v salonu ji na satech my velikosti odstrihli a ja ji stejne nechtela, libi se mi to na fotkach ale moc si nedovedu predstavit jak chudak vlecka bude vypadat po celym dnu [i kdyz ona se asi pripina nejak vzadu nahoru ze? aby se porad netahala po zemi...] ty moje stali 9800 za zakoupeni takze to podle me neni zas tak hrozny kdyz se za vypujceni plati tolik a musis davat opravdu bacha aby se jim nic neprihodilo a vratilas je v poradku...rada si je za tu cenu necham jako vzpominku v krabici na pude :-) prosim te porad jak zalozit to album, dekuji! zavidim kolik toho mas uz zarizenyho...mas v albu nadherny dorty, uz vis kde si dort nechas delat? ja bych chtela podobny styl, mozna este trochu jednodussi, takze to nebude asi problem pro dobryho cukrare...doufam my este obrad resime, rada bych venku, ale nemuzem se rozhodnout kde...kdyz ne tak hezky vyzdobime radnici to bude taky v poho to mate dobry ze vam nabidli zdarma svatebni apartma, ja sem zvedava jak se vytahnou v nasem hotelu, zadny velky nadeje si ale nedelam....
Odpovědět
Vladi, taky jsem původně tu vlečku nechtěla, protože bych ji ušpinila. Ale byla jsem ujištěna, že se to vyčistí, jen si mám dávat bacha na čerstvě posekanou trávu. V mým albíčku je taky vidět na jedné fotce, jak se dá vlečka připnout, takže se v ní pak dá i tančit. Cena za tvý šatičky je krásná. Říkala jsem si však, co s těma šatama na půdě budu dělat, když se do nich třeba ani nevejdu za pár let na případnou další svatbu :-D Dortíky jsou sice krásný, zatím ale nevím, kde si ho nechám upéct, ještě to rozmýšlím. Chodím ochutnávat do cukráren, abych věděla, která je dobrá. Obřad na radnici je problém, musí mít volno, venku je to snazší, ale taky si to musíš dohodnout na matrice hodně dopředu, aby vás měl kdo oddat. Takže hotel ještě nemáte vybranej v Mariánkách? Napadlo mě nechat se oddat přímo na kolonádě, to by bylo prostě úžasný.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, tak já už mám taky šatičky vybrané. Jsou teda celkem obyčejné a bez vlečky (stejně bych nevěděla co s ní), ale cítila jsem se v nich naprosto perfektně, jako by byly šité přímo na mě. Jsou to ty 3. ze zkoušení. Půjčovné mě vyjde na 2500,- a k tomu 250,- za závoj, ale ten budu teprve vybírat. Taky už jsme se shodli na šatech pro družičku. Koupíme je z quelle, jsou moc hezké (hlavně malé se líbí) a za stejnou cenu za jakou bychom je půjčovali. Dorty mi upeče teta zároveň s cukrovím, ale na tom jaké a kolik přesně se budeme teprve domlouvat, říkala, že to má čas v červnu. Vladi, vyzdobíte radnici? To vás nechají? A to se tam ten den nebude brát nikdo jiný? U nás na radnici jedou jako na běžícím pásu - co půl hodiny obřad od 10:00 do 15:00 a výzdoba je univerzální.
Odpovědět
Péto, u nás na radnici je to stejné, tady se na radnici oddává od rána do večera po půl hodinách, výzdobu též nedovolují, proto jsem radši zvolila brát se venku, kde bude klid :-) Koukala jsem na ty šatičky pro družičku, jsou fakt úžasný, škoda že taky nějakou nebudeme mít :-( Svatební koláčky si upeču sama, už jsem je zkoušela péct a všem moc chutnaly, takže ušetřím. Počet bude tak 1000 ks. Dort ale zatím pořád nemám vybraný, ale určitou představu už jsem si udělala.
Odpovědět
Článek se načítá
ahoj holky, s tou radnici mate pravdu ze to vetsinou byva plny, ale my to mame nastesti trochu jinak, mame termin ktery neni oficialni, sice nas to stalo 1000 navic a premlouvani starosty ale aspon se vyhnem tomu trapnymu stridani... o kvetinove vyzdobe jsem s matrikarkou mluvila a pry to neni problem tak doufam ze vse klapne tak jak ma...jinak nas bude oddavat pan Kral :-) a budem tam mit i tri moudre muze, ten muj je totiz Danny Wise [angl. moudry], tata Wise a deda Wise :-D o kolonade jsme uvazovali Marti, ale nechci tam mit dalsich dve ste cumilu...sice je to krasny misto ale je verejny a v lete je tam az moc lidi na muj vkus...spis jsme uvazovali o nejakem parku u pramene, jeden jsem zahlidla z auta ale pak jsme se tam nebyli kouknout vypadal krasne...nabidli nam taky v hotelu v salu nebo zahrade ale prijde mi trochu uhozeny vdavat se v hotelu... no a ten hotelu uz mame samozrejme zamluvenej a tento tyden zaplatime zalohu za hostinu, je to palka :-| Peti, tvoje saty sou krasny a cena je uzasna....a ty druzickovsky nemaj chybu, nemeli i se zlatyma detailama? ja budu kupovat dvoje stejny saty pro maly druzicky Marti, ja nekde cetla ze nevesta by nemela pect svatebni cukrovi.....??? nevim uz proc ale uvizlo mi to v hlave [mozna proto abych to pozdeji mohla pouzit jako vymluvu ;-) nekdy sem poverciva kdyz se mi to hodi.......
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, u vás není 30.8. oficiální oddávací den? Vždyť je to sobota, u nás jsou všechny soboty oddávací, krom 4 za rok, které jsou vyčleněné pro vítání občánků. Ty družičkovské šaty budeme kupovat z quelle, zatím tam mají v nabídce ty dvoje co mám v albu a pak ještě bílé s růžičkama, ale do června, kdy to budeme objednávat možná přidají do nabídky nějaké další. S tím pečením jsem taky slyšela, že nevěsta by na svou vlastní svatbu péct neměla, že to nosí smůlu.
Odpovědět
v Mariankach maji jen kazdou druhou nebo i treti sobotu prave...a my se trefili zrovna do ty soboty co neoddavaji.....docela me to zprvu vydesilo, matrikarka rekla at zavolame starostovi nebo zastupci jestli bude ochotnej nas oddat, nastesti starosta nemel nic v planu.....ale kdyby to nevyslo tak jsem stejne mela plan B :-) a na kolik tak vyjdou ty druzickovsky Peto? ma quelle i online katalog?
Odpovědět
Profilova fotka
Mají katalog na wewewe. quelle.cz a ty šatičky tam mají v záložce dětský svět a v tom pak móda pro děti a mládež. Ty co mám v albu jsou od 599,- ale mají tam i levnější.
Odpovědět
jsou fakt super, a levny, pujceni stoji 500 a znas deti, to abys je hlidala aby je neznicili.... to me nenapadlo se podivat do kataloguu, mas este nejaky tipy? ja koukala tady v kramu stoji tak minimalne 60liber, coz je asi tak 1800 :-| a musim koupit dvoje, na sedmilety druzicky
Odpovědět
Tedy holky, to jste mě docela vyděsily s tím pečením. Ale zas je fakt, že v tomhle pověrčivá nejsem. Není totiž nikdo, kdo by mi byl ochoten výslužku upéct a mě to hrozně baví, takže to risknu. Maximálně se za chviku budu vdávat znova :-D Ještě co se týká pověrčivosti, tak šaty by taky nikdo dopředu vidět neměl a už je na fotkách vidělo spousty lidí včetně budoucího manžela, který jimi byl nadšen, takže to holt nechám být, nějak to dopadne. Jaký máš tedy Vladi ten hotel?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak můj budoucí manžel ještě fotky s šatama neviděl i když ví, že jsou doma v PC. Zatím se drží a sám sobě říká "ženich šaty vidět nemá" :-D Marti, kdyby se mělo dodržovat všechno co se říká, tak se zblázníme.
Odpovědět
Marti neboj, laska prece vitezi, takze nejaky povery s tim snad nic nezmuzou ;-) s tema satama mas pravdu...ja ted dodrzim to ze je ten muj neuvidi na me do ty chvile nez si me prijde vyzvednout k nasi mami, ale taky je videl na obrazku, a i kvuli tomu aby prizpusobil oblek, aby sme se k sobe hezky hodili :-) me nastesti bude pect mamina s tetickou, ale dort bych chtela od profiku.... Peti ma pravdu.....kolik tradic a pover uz je davno zapomenutych a dodrzujou se jen ty co se nam zrovna hodi.... budu ted resit pozvanky, nejaky tipy devcata???
Odpovědět
Profilova fotka
Holky k těm pověrám, nedávno jsem slyšela vysvětlení, proč se tvrdilo, že svatba v květnu nosí smůlu. Prý bylo dříve běžné, že hned o svatební noci počali potomka a když měli svatbu v květnu, tak se jim pak dítko narodilo v únoru, kdy byla zima a už pomalu nebylo co jíst a tak se často stalo že miminko nebo maminka porod nepřežili. Což dneska už nehrozí, takže květen už smolný není, ale stejně je statisticky v květnu nejméně svateb, protože spousta lidí slyšelo květen ne, ale už neví proč. A takové nějaké vysvětlení bude mít určitě většina těch pověr a zvyků.
Odpovědět
Ahoj holky, trochu jste mě uklidnily. Ale Péto, s tím květnem je to fakt dobrý. Taky jsem netušila, proč se v květnu nemá oddávat, tak ted už je mi to jasnější ;-) Vladi, myslíš svatební oznámení nebo pozvánky ke stolu? Já totiž obojí chtěla vytvářet doma sama, ale protože přítel se chtěl taky v něčem sám angažovat, tak vybral profesionální oznámení i pozvánky na netu, viz moje albíčko, tak jen přemýšlíme, které z nich objednáme. Ještě mě napadlo, Péti, když budeš mít na svatbě tolik dětí, tak ty tam s váma budou až do noci, nebo si je pak někdo vezme domů? Já totiž přemýšlím, jestli dát malýho večer nějaké tetě domů a riskovat, že tam bude řvát, nebo si ho radši nechat u sebe a střídat se u něj na našem apartmánu, až bude spinkat.
Odpovědět
Profilova fotka
Máme domluvenou chůvu (je to kamarádka která pracuje jako vychovatelka), která se bude o malého starat v průběhu obřadu a hostiny, pak vymyslí zábavu pro všechny děti a večer ty naše (synátora a přítelovu dceru) odveze domů, kde je uloží a počká s nima než dojedeme my. A asi u nás přespí do neděle, ať v noci nemusí domů i když to má jen asi 300 m. A o odvedení a uložení ostatních dětí se postarají jejich rodiče - většinou se asi domluví s babičkama.
Odpovědět
ahojky, Peti vysvetleni ohledne kvetna je opravdu zajimave, hlavne je zajimave jak to lidi maji zakoreneny v hlave a ani nevi proc.... alespon Marti muze v klidu pect kolacky :-D Marti, myslim oboji...nejspis budeme objednavat ten samy typ ale jiny text....doma to urcite delat nebudu k tomu se nedonutim, ale vybrat neco hezkyho je taky dost tezky, asi taky zaukoluju toho myho...me se libi z tvyho albicka to bile oznameni s kytickama akorat si myslim ze bude problem to dostat do obalek? ja bych si predstavovala nejaky skladany se satenovou masli, barvy bila, bezova, hneda nejakou kombinaci. u nas bude taky docela dost deti na svatbe a vetsina jich prijede z Anglie tudiz budou bydlet v hotelu tak nevim jak se to vyresi, asi budou muset vydrzet..??? je toho tolik co se musi promyslet, to je des... taky bych chtela zaridit nejaky program pro deti, urcite nejaky detsky koutek a pak nejakou zabavu? budete mit nekdo nejaky jakoby prekvapeni vecera nebo hrat nektery z tech "tradicnich" her??? ja teda nevim co delaji tradicne anglani ale doufam ze Danovo svedek a druzba neco podniknou a ze nebudou ocekavat ze je jen budeme bavit my jako domaci...
Odpovědět
Holky, to mě vůbec nenapadlo organizovat nějakou tradiční hru. Abych se přiznala, tak znám jen únos nevěsty a ten jsem rezolutně odmítla. Poradíte mi, co se ještě tak dělá? Osobně jsem totiž byla jen na jedné svatbě kámošky, kterou unesli na půl večera, tak si to ani moc neužila. Na naší svatbě budou pouze 2 děti, moje a kamarádky, oběma bude něco málo přes rok, takže dětský koutek asi moc připravovat nebudu, můžu jen doufat, že obě usnout kolem 20h. Jinak co prstýnky? Už máte všechny jasno? Já vůbec, je jich tolik druhů, že se stále nemůžeme rozhodnout. Vladi, ty oznámka jsem fakt dilema, co? Taky je zvláštní, jak některé vyjdou i s obálkou na 50 Kč za kus a některé podobné, jen bez obálky vyjdou na 9,50 Kč za kus. To bílé s kytkama je fakt krásný, ale ten můj ho nechce. Chtěl by tam postavy, popř. i auto, všechno v pastelových barvách. Jen ta velikost, myslíš, že je lepší A5 nebo A4?
Odpovědět
Profilova fotka
Já teda žádnou hru organizovat nebudu, ale prý se o zábavu postarají hudebníci, uspořádají carusso a taky prý nějaké ty "opičárny" na parketu - jako je vyhlášení "metlového tance" a podobně.
Odpovědět
ja taky doufam ze kapela zajisti nejakou zabavu, maji pry i nejaky prevleky tak by to mohli po nejaky prestavce ozivit...jinak ale nevim, neznam je, a hlavne nevim jak jsou na tom s anglictinou, jestli se tam budou Cesi popadat za bricha a Anglanci jen na ne koukat.....nebude to asi lehky, ale doufam ze se to nejak zvladne, i kdyby meli jen zaklady aj, tak snad neco zblebtnou, budou mit zplaceny pivo a vino tak pak to taky de samo :-D carusso je vybornej napad, Danovo kamarad je na karaoke zvyklej a zpiva dobre, ten by se v tom urcite vyzil, ale z nasich by do toho asi nikdo nesel... jinak ja znam takovy to poznavani nevesty a zenicha podle nohy se zavazanyma ocima, pak nejaky ty hry se zidlema dokola co se hrajou ve skolce, kdy hraje hudba a kdyz prestane tak si musis rychle sednout neb je tam o jednu zidli min, a kdo si nesedne tak vypadava....metlovej tanec neznam Peti, co to je? ja myslim ze ty hry jsou zabavny zpestreni a kazdy muze pak rict ze se pobavil, akorat nevim kdo se ujima toho aby ty hry moderoval aby to nebylo nejaky trapny unos nevesty delat taky nebudem, podle me je to blbost, moje mamina mi nedavno rekla ze prej at me to ani nenapadne, ze tam pak zustane pulka lidi a zabava upada...a ma pravdu, a ja nechci z vlastni krasny oslavy vypadnout nekam do blby hospody jen tak pro nic za nic.... ja Marti chci ty oznamka velikosti normalniho pranicka, nechci moc veliky, takovy primereny, roztomily.... Marti jak to budete mit vy s hudbou?
Odpovědět
ahojte ;-) ja sa tiez spolieham na kapelu, ale troska si prorozmyslam a urcite si program dohodnem dopredu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
vladi, metlový tanec je když jeden člověk vezme smeták/metlu a začne s ní tancovat namísto s tanečnicí a ostatní se připojí jako normální taneční páry a když přestane hrát hudba musí všichni na parketu hned změnit partnerky a na toho nejpomalejšího zase zbyde metla, takže tančí s ní a tak pořád dokola.
Odpovědět
ano, to sa robieva aj u nas :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?