Nevěsty ze září 2009

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny před pár dny jsem dostala žádost o ruku a termín jsme si řekli, že za rok v září..tak kdo je na tom podobně jako já tak pojdte prohodit pár slov :-)
Odpovědět
Ahoj holky, zdarvím poi víkendu... Zběžně jsem pročetla, co jste od pátku napsaly, toho zas bylo ;-) :-D :-D . Vítám nově příchozí:-) Ad datumy: nemám problém ani se sudými, ani s lichými čísly, lotri: 8.8. mám narozeniny:-). Přítelovi se libilo datum 11.9. (dobře se pamatuje :-D :-D ), já jsem preferovala sobotu a vyjímečně v Altánu i v sobotu oddávají ;-) . Takže bylo jasno :-) Janicka: prstýnky máte krásný x-) . Mně osobně se takový styl taky líbí, nicméně mi nesluší :-N =-) 8-( . S přítelem ani jeden nemáme dlouhé prsty (na těch ty prstýnky vypadají hezky), takže máme 5mm klasiku ;-) ;-) Někdo se tady zmínil, že už začíná být nervózní, já zatím nějak nejsem a to nemáme ještě ani oznamko, ani boty pro mě, ani celý ohoz pro ženicha, ani květiny... atd atd... Jinak jsem teď o víkendu ochutnávala vzorek svatebních koláčků (peče taťkova přítelka) no jsou naprosto suprové ;-) ;-) mňam mňam... ;-) lotri: u jmenovek se přikláním k většině, varianta č. 1:-)
Odpovědět
ahoj holky..tak jsem to tedka dočetla, ale musela jsem si dělat poznámky na papír, na co chco reagovat :-) lotri: jmenovky určitě ty první - koukala jsem, že máte stejný font písma jako my :-) slaome: bižu kytičky petrejda: také budeme mít Led Zeppelin - předpokládám na prstýnky :-) Datum svatby jsme vybírali podle mojí těhotné kamarádkya podle toho, kdy budou mít na matrice volno :-) Ale zpětně o tom přemýšlím, že máme ve výročí samé pětky - 15.5., takže nakonec ten datum k tomu trochu taky pasuje :-) Klobouk už jsem skoro odpískala,ale ve čtvrtek jsem objevila jeden docela hezký, tak možná - půjčovné stojí 800 kč - je to sice dost,ale to bych asi ještě dala.... Janicka: prstýnky hezké, gratulace k obleku :-) Zdavím nové tváře. Nervozní nejsem,a le docela mě děsí, co ještě nemám a datum se blíží. O víkendu máme koordinanční schůzku rodin kvůli svatbě,t ak do toho hodně vkládám, že se to tam vyřeší - snad se nepohádáme. Jinak mám blbé období, jsem hrozně melancholická, ze všeho brečím, o víkendu jsme měli s kamarády veliké grilování a z toho je mi ještě špatně, jak jsem se tam zřídila.....mám sto chutí svatbu zrušit, ale nevím, všechny pocity se ve mě melou, potkala jsem tam jednoho moc milého kamaráda...ale je to tak,ž e sejde z očí a sejde z mysli...ale je mi hrozně :-(
Odpovědět
Aci, nesmutniii. :-) Já na svou velkou předsvatební depku asi teprve čekám. :-) Takové horší období jsem měla tak před měsícem, když jsem se tu někde na fóru dočetla, že hotel, kde máme obřad, někomu zrušil dva týdny před svatbou termín a zároveň jsem dostala depku, že moje šaty neušijou včas. Byla jsem pak z obojího v kombinaci celkem dost ve stresu a úplně každá volovina mě rozbrečela. Teď jsem to nějak překonala a přesunula jsem se z těšení na svatbu na těšení na následnou svatební cestu (kolegyně teď odlétala do Řecka, tak jsem se docela naladila při různých těch přípravách, nakupování opalovacích krémů, plavek a tak :-) ). No a dneska to mám přesně za šedesát dnů... takže ještě spousta času na další depku. :-) Snad nééé. Přeju všem hodně optimismu a sil, ať to pohodově zvládnem.
Odpovědět
Tak jsme byli na matrice odnést papíry. Jsem docela vytočená.Lotri kvůli tomu příjmení. Jak jsem psala přítel má cizí jméno a chci si nechat obě přičemž jeho v nepřechýleném tvaru. A paní s tím měla docela problém. teda spíš na mě hleděla jak na nějakého exota s tím, že se ji to nezdá, že to teda mám zkusit napsat a asi nám zavolá at to příjdem probrat ještě s kolegyní co je na nemocenské. nevím v čem je jako problém. Dala mi papír at podepíšu , že se hlásím k jiné národnosti.Tak když to musí být napsala jsem tam rakouskou po babičce. A ona zas to ne. To jméno zní spíš polsky. Tak já no klidně, tak jsem to škrtla a napsala polskou s tím, že je mi to fuk. No prostě to tady nechápu.Dívala se na mě docela arogantně. Tak tam půjdem zas příští týden znova.
Odpovědět
edvi: mělo by být jedno, k jaké národnosti se přihlásíš, jen nesmí být česká... (takhle mi to kdysi říkala kamarádka, která řešila totéž - ona chtěla normální české příjmení bez ová z genderových důvodů)... Ženská může být arogantní, nicméně je to podle zákona... :-| ]-( ]-( Aci: krize přichází a zase odchází... Milých kamarádů chodí po světě hodně, ale jsme snad velké holky a dokážeme se ovládat, že ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky,kdy se děkuje rodičům..... :-S ,těsně než se jde z domu...??? díkes
Odpovědět
Profilova fotka
Aci: To bude dobré, na mě začíná padat panika - tak moc jsem o to, abychom se vzali, stála, a teď už je to skoro tady a já ani nevím, jestli se víc těším nebo bojím nebo co to se mnou je... Milých kamarádů, jak píše Sarkajak, jsou hromady - byli, jsou a budou - zkus si představit, že bys ho měla doma a najednou tak milej nebude (to funguje většinou na mě :-D)... Jinak na ČT jsem včera koukala jsem po ty Tři svatby - čekala jsem od toho teda víc, přijde mi to jako téma, které se dá pojmout rozhodně jinak a zajímavěji než dokumentem z roku ajn-cvaj, dvěma krátkými, nicnesdělujícími pořady a pseudo-časosběrným dokumentem - který mi teda přišel spíš trochu jako sestřih ze tří svateb kámošů... ;-) Edvi: To je taky bezvadný, tohleto... Jako by nebylo kolem svatby papírování a zařizování až nad hlavu, ještě tě budou prudit - občas si říkám, jestli si tyhlety "paní" na úřadech nevedou nějakou evidenci - že by si třeba dělaly čárky, kolik lidí za den nas*ali, a když by si mohly odškrtnout desátou desítkou, mohly by si jít třeba s úsměvem koupit nějakou halenku nebo dortík... ;-)
Odpovědět
edvi, no teda..... pry ked ma manzel neceske meno, alebo neni cech alebo sa prihlasis k inej narodnosti tak je to bez problemov,.........my ideme na matriku v stredu, tiez budeme mat podobnu ziadost, tak uvidime, ale pani matroska je celkom mila ;-)
Odpovědět
Aci: Já taky měla tak před týdnem depku, chtěla rušit svatbu, všechno bylo špatně....Za pár dní to bude lepší. A je super, že se ti poštěstil klobouk :)
Odpovědět
Edvi my máme s naší martikářkou zkušenost jen o málo lepší ...byla ochotná jako křeček v noční košili..strašný...pak nás ještě zprdla,že nemáme u svědků rodná čísla,ale nakonec z ní vypadlo,že to zase až tak moc nevadí,hlavně ,aby si vzali OP sebou v den obřadu...ale proč nás nesprdnout,že ]-( ]-( Jinak jsem dneska byla u kadeřnice,tak mi udělala i zkoušku!!!...no zkoušku...trvalo to asi 10 minut,ale udělala mi přesn to,co jsem nechtěla,jenže já asi rpostě nemůžu mít žádný z těch účesů co jsem si přála...nemám na to vlasy,navíc mi ještě na minulé návštěvě docela ufikla dost velký kus....No uvidíme....
Odpovědět
Ahojky! já byla dneska cvičit - padám na dr..ku :-p Přišla jsem domů a přítel na mě - vypadáš jak prasátko (červená) :-D edvi: Co to je za vopruz? nechápu. Haevně že každá pseudocelebrita se může jsmenovat "Konvalinka Průšová" a "Liška Boková"... By mě zajímalo, jestli se taky dámy musely přihlásit k jiný národnosti. Plus teda ke který, když maj dost český jména. Mně to přijde ponižující s tou národností. aci: já měla depku před tejdnem, potom co jsem zhlídla to Stmívání :-D jak to tam mezi nima jiskřilo. jsem si ještě dva dny řikala, hmmm, tak to my máme dávno za sebou (a ještě jsme si to tehdy takhle pořádně neužili:-N) Jinak ten tematickej večer taky nic moc - to první jsem neviděla vůbec, nebavilo, sledovala jsem až ty Tři svatby a přišlo mi to takový o ničem. Akorát jak se ten jedfen ženich snažil do toho slibu zpětně napasovat žehlení a vaření, to mě pobavilo. A Domácí štěstí - jsem se těšila, že by tam mohly bejt třeba nějaký šaty. A jestli teda byly, tak jsem je asi prošvihla :-S jani: A jsou fotečky??? Jo, jsem si dneska uvědomila, že vlastně ohledně svatby neděláme nic pořádně. Nebylo žádání o ruku (ani mě, ani rodičů - ale to už jsem zkousla), tak nějak se automaticky počítá s lidma, ale osobně jsme je vlastně ještě nepozvali (a asi to taky neproběhne), nastávající se snaží absolutně ignorovat svoji sestřenici a doufá, že ona jako zmizí nebo co (nejradši by jí tam neměl nebo co, ale ta rodina je tak kompaktní, že prostě neexistuje, aby se jeden z nich neúčastnil - ta byla pozvaná, ještě než jsme začali vůbec něco plánovat :-D )... Takže všechny tyhle věci nakonec jeho rodina směřuje na mě :-S A on nakonec taky, odmítá se o tom bavit a ještě se baví tim, že nejsem schopná jeho rodinu nějak "setřást". To bude koukat, až se k tomu jednu odhodlám a řeknu jim, že jsou jeho rodina, tak ať si všechno řešej s nim, že už toho mám po krk ]-(
Odpovědět
Krti ale víš co,myslím,že tvůj páník se k tomu staví docela špatně a hlavně dává čouda hlavně tobě.....My to máme rozdělemé tak,že já si řeším svou rodinu..a to nejen nyní,když se plánuje svatba,ale kdykoli..když mají naši nějaké připomínky,tak si to obhajuju já...a naopak pokud je potřeba něco v Pepčovo rodině,tak to nechávám na něm....snažím se to tak maximálně dodržovat,protože nechci,abych se já musela kvůli něčemu dohadlovat s jeho rodinou a naopak on s tou mou....dělalo by to zbytečně zle....když se s mojím tátou pošňafu já,tak je to v pohodě,ale nechci,aby se šňafal Pepča...a naopak Ale taky to někdy nejde...viz domlouvání koláčků,které Pepan řekl "domluv si to s mou mámou,v sobotu k ní jedeme".... Jinak fotky nemám,protože to byla taková rychlovka,že se mi ani nezdá,že něco proběhlo... Můj požadavek byl všechno dozadu...žádné kudrlinky a činčurinky kolem obličeje...ale vzadu jsem to chtěla nějak "kompaktní" a ne ten klasický rozcuch...no nakonec to mám dozadu,nic okolo obličeje,ale vzadu ten rozcuch...plus ta větší vlasová brož....Tak nevím,jsem docela zklamaná... :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Tak si představte, já měla odpoledne strašnou depku ze svatby. Normálně jsem ji chtěla rušit, nevím co mě to popadlo zase. Jak by mi teprve došlo, že se vdávám.Nějak na mě dolehlo to, že to třeba zas nevyjde a podruhé už to nezvládnu... :-( SFakt deprese jak blázen.Seděli jsme 3 hodiny venku na lavičce a povídali si a řešili to všechno na rovinu. Teď už je mi docela dobře, ale tohle jsem nečekala.
Odpovědět
jani: jo, k tomuhle se staví dost špatně. A já jsem takovej nekonfliktní typ, takže radši se usmívám jak blbeček a kejvu, ale pak ten pohár přeteče a řeknu ten svůj názor dost razantně (což se stalo minule :-N ), ale aspoň je jasno, Já mám pocit, že celá jeho rodina moc dobře ví, že on tu jednu "její část" nemusí. Tak to zkoušej přeze mě. Ale já jsem na tom vlastně stejně jako on, akorát to nikdy takhle otevřeně neřeknu :-S On je bohužel v tomhle nepoužitelnej - jak je něco nepříjemný, tak prostě "neslyší, nemluví". Nevyjadřuje se. (Jako že když se o nečem nemluví, tak to vlastně neni, že jo =-) )
Odpovědět
edvi, promiň, ale připomněla jsi mi to - já včera koukala na to Domácí štěstí a tam byl ten režisér, co je ženatej už po devátý. tak si řikám OK, tak první tři "pokusy" byly asi upřímný, ale to si fakt i potom pokaždý myslel a věřil, že to tentokrát vyjde "napořád"? (po všech těch zkušenostech?) :-N Ale ty to máš teprve podruhý, to se ještě nic špatnýho neděje, proč by to nemělo vyjít? ;-)
Odpovědět
Hele a tak co dělat mrtvého brouka????Proč být ve všem aktivní..???Je to jeho rodina,takže to bude na něm... Edvi neblázni...poprvé člověk neví do čeho jde,tak to třeba nemusí vyjít,ale myslím,že podruhé už jsi o to víc ostražitější a neřekla bys "ano" jen tak někomu.Uvidíš,že si ten den superově užijete...hlavně když to máte hezky volně na sjezdovce,v prostředí,které vám je oběma příjemné... Tp víš že máme každá nějaký ten mindrák,starost nebo obavu....ale počkejte 27 září..to už budeme mít všechny z tohoto témátku za sebou a budeme se smát "historkám z natáčení"....teda doufám,že nebudu nejsměšnější já,až mi upadne kytka,vypadne výstřih nebo budu koktat u ano :-D :-D :-D
Odpovědět
jani: Jo, asi to tak nějak zkusim. Případně ostřeji - do tohole mi vážně vůbec nic neni, to proberte s nim. ( i když to jsou čistě hypotetický úvahy, momentálně je klid a tam, kde byly nejasnostim, je od posledně asi jasno ;-) ) Ale do září je v tomto smyslu daleko - čekám, že ještě něco přijde.
Odpovědět
Jj krtku toho chlapa jsem viděla taky co se ženil 9x. No já tomu věřila i poprvé, že je to na pořád. Jenže manžel to nějak nezvládl a jednou v sobotu změnil názor a ze dne na den prostě odešel :-| No tak jsem z toho chytla nějakou depku. Ale přítel mě teda pěkně utěšil, to jsem ani nečekala. Byl hodně chápavý na to co se mi stalo. ;-) Jen už nejsem tak naivní jak jsem byla, ale vdávala jsem se tenkrát hodně mladá. Bylo mi 21
Odpovědět
edvi: to se občas stane, že to napoprvé nevyjde. Většina lidí má za sebou minimálně jeden vážnej nepodařenej vztah. Akorát ty jsi to měla i se svatbou. (Kdyby tehdy před x lety můj tehdejší chtěl svatbu, byla bych na tom teď pravděpodobně úplně stejně)
Odpovědět
Dobré ráno, jdu vás jen pozdravit. Jedem na prázdniny. :-) :-D :-D 8-) 8-) sice jen na pár dní na chatu, ale hurá. 8-) Aspoň se trochu vzpamatuju. ;-)
Odpovědět
edvi: Tak si to užijte :-) , my jedem na pár dní příští týden. Tenhle víkend nás čeká tour s oznámením po příbuzných 8-)
Odpovědět
ahoj holky...tak sjem byla včera na zkoušce líčení....byl to děs a stálo mě to nekřesťanské peníze :-( po telefonu mi řekli 350Kč a platila jsem 700...navíc mě nalíčila jen jednou,dlaší pokus odmítla, že to nestihne, že bych musela přijít jen jednou, cio se mi nelíbilo neopravila, protže jí se to tak líbí....jsem pěkně naštvaná a asi tedy vizážistku na svatbu mít nebudu :-( Fotky dodám večer...jednié pozitivní bylo,ž e jsme s mámou večer zkoušely účes a asi už vím, jak to bude... Moje depka trvá :-( zdá se mi to strašně blízko, nic není hotové a mě se to tak nechce dělat, nevím, jestli to není chyba brát se :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky nevěsty v září 2009, můžu se k Vám přidat? S přítelem tu svatbu budeme mít trochu narychlo, jelikož jsme se i tak narychlo rozhodli. Prvně, že se brát nebudeme, že až jednou kvůli dětem, než se začnou ptát, proč má maminka s tatínkem jiné příjmení. Nakonec jsme se rozhodli uplně jinak. Momentálně jsem ve 4.měsíci těhotenství a tak jsme se řekli, že bychom se mohli vzít než se maličké narodí, pokud mi nebude vadit, že svatba nebude nijak velká a budu se vdávat s pupíkem :-) Minulý týden jsme se tedy rozhodli, řekli to mým rodičům a od té doby jsme to snad málem skoro 4krát zrušili :-( jelikož nejsme schopni se domluvit, jak ten den bude probíhat... Přítel už jednou ženatý byl a tak nestojí o nijak velkou svatbu. Takže svatbu bychom měli v kapli, pak jeli na oběd s rodinou k mým rodičům, jelikož mají velký dům a pak večer udělali u mých rodičů pohoštění pro známé...a přítel by se nejraději spokojil, kdybychom měli svatbu někde jen my dva a svědci a pak byli spolu sami...takže to u nás teď pár dní kvůli tomu jiskřilo a nakonec včera přišel s tím, že se tedy v září vezmeme, že přece jen chápe, že je to moje doufám jediná svatba, tak bych ji chtěla trochu jinak než on. Ani mi nijak nevadí, že ta svatba bude tak narychlo, jelikož se nemusím stresovat nijak moc dlouho. Přítel je sice stále v práci, ale já jsem doma, takže budu mít spoustu času to připravit. A taky nebudeme muset létat po restauracích apod, když budeme mít oslavu u mých rodičů. Ještě bych se chtěla omluvit, ale četla jsem vás jen tak sběžně, jelikož toho tady máte napsaného až až...takže nevím, kdo kdy máte svatbu apod...omlouvám se
Odpovědět
aci: A nechceš zkusit ještě někoho jinýho? nebo nějaká šikovná kamarádka by nebyla? S tou cenou je to teda podraz, to nevim, co bych dělala :-| A za ty prachy už teda podle mě měla zkoušet tak dlouho, až to bude ono. Já platila jenom za líčení 400 a je fakt, že zkusila taky zatim jenom jedno, ale já byla tak mimo (první zážitek s profi mejkapem), že jsem ani nic jinýho nechtěla a až doma se mi to roleželo, že bych na svatbu chtěla asi výraznější... tak jsem zvědavá, zkusim se s pani dohodnout předem, aby si udělala dost času, že možná budem zkoušet, jestli to půjde ;-) janulev: Ahoj! Tak svatba s pupíkem? ;-) To by můj přítel taky bejval rád - že už by byl konečně pádnej důvod :-D Ale já jsem mu rovnou řekla, že takhle ne - že bych si to asi neužila. Buď by to na mě sice nebylo vidět, ale mohla bych taky ráno prozvracet, nebo už bych měla pupík a oteklý nohy a bolavý záda... :-N Ale ty asi už po 4 měsících víš, že to zvládneš v pohodě, tak to je fajn, taková rychlosvatba (aspoň se nestresuješ už od ledna jako některé z nás - konkrétně já, že :-D ) Jsem si vzponěla na Ester Geislerovou, ta se vdávala s pořádným pupíkem (tušim s dvojčatama) a vypadala kouzelně. Fajn, že přítel nakonec trochu ustoupil. Přece jenom, ty rodiče by asi neměli bejt úplně vynechaný (i když by to mnohdy bylo jednodušší).
Odpovědět
janulev: vítej :-) do září je čas, neboje se,to určitě stihneš.....hlavně, že jste si to s přítelem vyjasnili hned na začátku a tedka už to sand bude dobré :-) držím palce at přípravy jdou podle tvých představ..
Odpovědět
Profilova fotka
Holky děkuji za přivítání :-) Já na druhou stranu taky přítele chápu, že to nechce nijak velkolepě oslavovat po jeho první zkušenosti po naprosto katastrofálním manželství. Jsem moc ráda, že kvůli mě to překousne a zvládne tu malou oslavu co budeme mít... A kdy a kde budete mít vlastně svatbu vy? Nejste někdo třeba z Brna?
Odpovědět
Ahojte, ráda bych se k vám "zářijovkám" taky přidala.. ;-) Mám to přesně jako Krtek.. Přítel chtěl svatbu, až budu těhule nebo pak..jednou už taky ženatej byl a já to tak ale nechtěla.. Tak mně v březnu požádal o ruku a od té doby sbírám informace a fotky a všechno možný.. Jsem děsnej systematik, takže jsem si vytvořila tabulku a plánuju, zapisuju (hlavně lidi.. každým dnem pozvaní narůstají-teď jsme cca na 83 lidech)-je to děs! Nevím, kdo to uplatí! :-o Prodala jsem motorku, abych měla peníze a koukám, že to asi stačit nebude!! :-S Jináč nevím, co bych ještě měla zařídit.. jsem na druhou stranu dost zmatkař a srabík.. bojim se, abych na něco nezapomněla a tak. Máme prstýnky, rozesíláme oznámení, obřad, kytky hostina.. fůůůů, je toho moc moc! =-)
Odpovědět
janulev: z brna je myslím zelvinka, ale ta má tedka nějký útlum :-) já žiju z Liberci, ale svatbu mám v Praze yana: vítej...je toho moc, hlavní věci jsou fajn, ale pak to dolaďování detailů, to je děsný...
Odpovědět
aci.. díky.. jakejch detailů třeba?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Acimedaca, děkuji :-) Já jsem docela ráda, že budu mít hostinu u rodičů a bude to spíše grilovačka, takže jsem osvobozena od všech těch příprav svatebního stolu a výzdoby...holky obdivuju vás, že zvládnete nachystat nějakou velkou svatbu...já kdybych si chtěla takovou velkou svatbu udělat, tak bych asi řekla svatební agentuře :-D Jste šikulky :-) Yanaha ahojky :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?