Nevěsty z Mostu 2009. Kdo se hlásí?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky:) Tak kdo se hlásí na rok 2009?
Odpovědět
no právě, jde hlavně o to mluvené slovo (stlumit to lze vždy, že)...záleží na řeči oddávajícího, stejně tak nevypočitatalné jsou gratulace..proto máme také právě více, než je doporučeno. no mě někdo zase říkal, že pro oddávajího se dá třeba flaška, nebo výslužka (většinou svědek se postará nebo někdo šikovný) a dá se to někam do místnosti, kde se on připravuje a já stále nevím no...konkrétně s ním. ty služby, to dám. no jo, na vesničce je to jiné a hezčí, to chápu ;-)
Odpovědět
Kimby, tak se zeptám teda na Hněvíně, jak to chodí s výslužkou pro oddávající...kolik jich vůbec bývá?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj tak jakej byl srazík???
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak v rychlosti píšu taky seznam našich písní (našla jsem na youtube,ale pouze orientačně). 1. nástup ženicha a svatebčanů - http://www.youtube.com/watch?v=DZHw9u... 2. nástup nevěsty- klasický svatební pochod - http://www.youtube.com/watch?v=bDr8Q7... 3. obřad - Ave Maria http://www.youtube.com/watch?v=SsTJU2... - pouze hudba, bez slov 4. obřad - j.s.bach - arie http://www.youtube.com/watch?v=7kEbPx... (bohužel lepší verzi jsem nesehnala na youtube),ale určitě všechny tuto píseň znáte 5. gratulace the Verve - http://www.youtube.com/watch?v=Zx3m4e... (stejná píseň jako u kimby na příchod ženicha). 6. gratulace - Darla Day - http://www.youtube.com/watch?v=FULXLz... 7. odchod - Ron van Lankeren (bohužel nemůžu najít na youtube). Takže toho máme také více,než je potřeba, prý to Muller případně ztlumí, Jinak na odchod nám řekl půl minuty. S těmi výslužkami budu též dávat kadeřnici, vizážistce, oddávajícímu, Mullerovi na hněvíně, Na Resslu asi jednu výslužku a fotografovi. Myslím, že je to slušnost.
Odpovědět
Karmi, mám stejný počet písniček, on ti řekl méně nebo jak? už si to nepamatuju co jsi přesně říkala? ale ty 4 jsou jednoznačně málo,že
Odpovědět
Profilova fotka
Andru, řekl nám tuším 5 písní (nástup ženicha a svatebčanů, nástup nevěsty, mluvené slovo = obřad, gratulace a odchod). Vím,že řikal,že na obřad nejlépe pouze hudba, na gratulace veselejší min.10 min. (tudíž máme 2 písničky, nebo je pustí znova) a na odchod nám řekl půl minuty. Třeba nám ani neřekl,že máme mít písničku na výměnu prstýnků, to pořád bude hrát ta z toho obřadu. Mullera na Hněvíně jsem se ještě ptala,zda můžeme mít polštářek pod prstýnky svůj,tak řekl že ano. Máme svůj bílo-zelený. I když mi to možná teď zpětně přijde zbytečné,že jsme ho kupovali. Ta minuta, co tam bude k vidění,tak je úplně jedno. Ale když už ho máme,tak ho tam vezmeme. Kimby, tak co...nerozhodla jsi se nakonec, že budeš neviděna před obřadem před ženichem? u nás to půjde,protože se každý budeme připravovat u svých rodičů. Všechno zařídíme den dopředu. On bude mít pouze na starosti v den svatby vyzvednout kytky (tu mi přiveze k rodičům, předá jí mé svědkyni,aby mě neviděl) a opravdu mě uvidí,až mě táta povede k oltáři. Jen přemýšlíme,jak budeme zdobit auta...asi si dáme pokyny,jak to bude vypadat a budeme to zdobit každý zvlášť. Jak to máte ostatní se svatební cestou? my jsme požádali od Lukyho z práce (mají nabídku zájezdů), jsme napsaný na Kanáry nebo Řecko a mají se nám do 14 dnů ozvat,zda nás vybrali. Moc s tím ale nepočítám,bylo hodně zájemců. Když to nevyjde,tak půjdeme do cestovky a začneme shánět něco sami. Buď někde u Řecka nebo u Španělska nějaký ostrůvek :-) Nevíte někdo,jak se to dělá s cestovkou,když chcete požádat o novomanželskou slevu (některé cestovky to dělají, cca 3 tis. to dělá),ale jestli se pak až zpětně dokládá oddací list nebo jak se to dělá,jestli si mám letenku zarezervovat na staré nebo nové jméno?
Odpovědět
holky, dnes budu až odpo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky, tak mi byly před chvilkou u Mullera a dávaly jsme jen čtyři písně, prý to stačí :-) nakonec jsme mu daly i MP3 a říkal, že to teda nějak uděla i když nadšenej moc nebyl.... karminko: nejsem si teď jistá jak to s tou slevou je ale myslím si, že platí půl roku po svatbě nebo tak nějak...začátkem roku jsme byli v jedné cestovce a tam nám to říkala...mám za to, že si to musíš zařídit až po svatbě jinak ti to nedají, nevím přesně jak, nechci kecat... nikdy jsem u moře nebyla, víc mě byví jezdit tady po čechách a tak jedem jen do chorvatska :-D Jinak nevím jestli už si se rozhodla pro tu korunku ale našla jsem jednu pěknou a docela levně http://www.vltava2000.cz/svatebniobch... přemýšlela jsem nad ní ale budu mít na krku perličky a nejspíš by se to moc nehodilo tak si asi objednám jen perličkový pásek
Odpovědět
Kimby: no stejně mě to mrzí, byla to fakt "tutovka" no tak holt nevyšla :-D. A jinak jsem s tím škrcením počítala, že tak nějak nebude ;-) Aspoň jste měli dobrodružný zážitek... :-D Karminka: my máme zamluvenou dovolenou v Alexandrii, letíme týden po svatbě, takže jedu ještě na staré jméno (kvůli dokladům, nestihlo by se to). Ale ptali jsme se, jak je to s tou novomanželskou slevou, tak se musí dokládat kopie oddacího listu (což my bysme opět neměli když jedeme týden po svatbě). V době kdy jsme dovolenou domlouvali, tak měla Alexandrie akci a neplatíme palivový příplatky a dostaneme od nich ještě kapesné, eura na cestu :-) . Slečna říkala, že to vyjde skoro jako s tou slevou( počítali jsme to a ušetříme díky těm akcím cca 4,5 tis.) ASi bude záležet na každé cestovce, ale myslím, že bez oddacího listu ti to nedaj, záleží kdy chcete jet! Tady odkaz na naší klidnou dovolenou: http://www.alexandria.cz/hotely/sylva...
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, vy jste zase informovaný, že něco takového existuje, jsem vůbec nevěděla. Každopádně se to určo vyplatí, která z nás něchce někam jet.
Odpovědět
Ahoj holky, tak jsem tu chvilku nebyla a koukám, jak se diskuse posunula dopředu. Teda tu hudbu už bychom taky měli začít řešit. Ani jsem nevěděla, že se dávají nějaké novomanželské slevy :-) Na to je asi nejlepší se zeptat přímo v cestovce, že?
Odpovědět
Ahoj, tak jsem zdárně oblítala plno věcí co jsem dnes měla v plánu a jsem tu, ale jen na chvíli. Pawlinko, takže chtěl jen 4písničky? po Karmince 5písniček, se z toho picnu... Karminka, díky za info ohledně těch písní, no já tam jedu někdy tento týden, čekám až mi potvrdí emailem termín... JJ novomanželské slevy mají, ale je to minimu, ale určitě bych uvedla v hotelu na recepci, že jste tam na líbánkách, určo vám připraví něco zajímavého za překvapení, minimálně lepší pokoj..... Poslala jsem pozvánku holkám na Rozlučku se svobodou, tak se těším kdo všechno potvrdí účast.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ahojky, jo chtěl jen čtyři....poslechl si je a pak si to sepsal to bylo vše, jen když jsem mu řekli, že máme mp3 tak zablekotal něco o tom, že každýmu říká mp3 ne a nakonec řekl, že si teda poradí ;-) byla jsem ráda už jsem si myslela, že nám bude vnucovat něco jeho...
Odpovědět
Profilova fotka
Pawlí, no chtěli bysme na svatební cestu buď konec srpna nebo začátek září, to ještě uvidíme podle zájezdu,co se nám bude líbit (popř.jestli dostaneme nějaký termín od Lukáše z práce). Andru, připravila jsem si na CD v tom formátu co chtěl Muller tu hudbu a pak on si to s Vámi poslechne a projede, uvidíš, nestresuj se. U nás si tam poznamenal,když jsme měli např. 2 na odchod,která by byla vhodnější,tak si poznamenal,že má pustit zrovna tu rychlejší,kterou jsme s ním vybrali. Pawli,jinak my jsme byli s přítelem poprvé u moře předloni v Chorvatsku (nechci tě zklamat,ale mě osobně se tam nelíbilo,ale znám lidi,co tam rádi jezdí).Byla jsem tedy v Německu a Holandsku u moře,ale to se nepočítá,byla zima a nedalo se tam koupat,takže první dovolená u moře byla až opravdu předloni. Tak jsme se rozhodli ještě vyzkoušet poprvé letět (ještě jsme oba neletěli),protože to možná bude poslední rok bez dětí,tak si to chceme ještě užít, pak nebude čas ani peníze. Jinak děkuju za tu čelenku, je opravdu moc krásná. Tak teď uvažuju,zda tuto nebo tu z Květuše,co mi přinesla na sraz Lien. Právě je mi trapné volat do květuše,že chci zrušit objednávku,že by bylo možná jednodušší ji změnit (ta nová je dražší,tak by se nemuseli ani zlobit). I když mi to může být asi jedno,co? jestli budou naštvaný,tak je stejně už nikdy neuvidím. Co myslíte, hodila by se více ta, co má Lien nebo tato,co poslala odkaz pawli? Sice ty slevy od cestovky pro novomanžele jsou minimální,ale když si vezmeš,že je to třeba 3 tis. a já mám další slevu z práce 4500,- (budu čerpat ze sociálního fondu),tak už to máš hned 7500,- a to už si myslím je pěkné. Přibližně bychom chtěli za líbánky dát okolo 35 tis.+- za pobyt + cca 10 tis. sebou :-) A jak jste na tom Vy?
Odpovědět
Tak jo, já tedy všude budu říkat, že jedem na líbánky a třeba se někde chytnu :-D Lepší se zeptat než se pak zpětně dozvědět, kolik jsme mohli ušetřit. Jinak já ani nevím, jestli pojedeme někam na líbánky. Letos bychom si rádi pořídili bydlení, ale na druhou stranu, už jsem hrozně dlouho nebyla na dovolené (posledních 5 let jsem studovala a nějak nebyly penízky, to jsem byla leda týden na Slovensku nebo na chatě...) a přesně - možná že je to poslední rok bez dětí. Tak uvidíme, třeba nám svatební cestu nabídnou někteří rodiče :-D :-S :-D
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Karmi:také máme příspěvky od zaměstnavatele, každý 10 tis., pojedeme skoro zadarmo :-D Rozpočet na dovču máme také stejný jako vy, ale když jsme zamlouvali, tak měli akci, a místo 35 to bylo za 32 tis+ty eura co nám dají ;-) Takže spokojenost. Kdybysme ale neměli ty příspěvky, tak jedeme na last minute, vyjde to o dost laciněji (jenže kvůli těm příspvěkům musíme žádat dopředu, kvůli fakturám atd..) no ale kdo by to nebral, že??? Taky to vypadá na poslední dovolenou bez dětiček, takže jsme si taky dopřáli. U moře jsme byli jednou, jinak pořád jezdíme po Čechách a po Slovensku, ale taky jsou to krásné dovolené!!! Jo a holky, ještě existuje novomanželská půjčka, to jen tak pro info (jmenuje se to ale fond rozvoje bydlení), mají výborné podmínky, půjčují 300tis. na 20let a 2% úrok. Tak jukněte na net. Určitě se tím dá nějaká krizová situace vyřešit ;-) kor jestli uvažujete o koupi bytu, nebo rekonstrukci...tohle je výhodnější než hypotéka, nebo stavební spoření, popřípadě, to tím jen dofinancujete ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak jak koukám nemám šanci vše dočíst najednou :-D Tady jsou přípravy v plném proudu a teď dokonce líbánky... x-) Kam plánujete všichni svatebku?
Odpovědět
jsem vás dočetla, drbny, ale čas mě tlačí, napíši večer :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Karminka: Víš co bych ti poradila, udělejte si zase cestu do Mostu a zkus si obě, mají tam totiž i tu, na kterou ti pawlina posílala odkaz. Mě se tahle totiž také líbíla, ale né všechny vypadají i na hlavě tak hezky, tamta na mě nebyla nic moc, ale třeba zase tobě by mohla slušet. Chce to zkusit. Alespoň budeš mít důvod sem zase přijet. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím holčiny :-) Jitul, no my máme u mě v práci příspěvek ze soc.fondu 4500,- ročně a přesně jak píšeš, je to složité s tou fakturou atd. Proto kdybychom si vybrali teď zájezd,tak by nám udělali fakturu na zálohu atd.a zase od Lukáše z práce mají nabídku zájezdů (může čerpat 1x za 2 roky zahraniční nebo každý rok tuzemský) a ten poukaz má pro 2 osoby za cenu 1 poukazu (např. teď tam byli Kanáry na 10 dní letecky s polopenzí za 15 tis. pro oba :-) no holky neberte to,ale teď ještě čekáme,jestli už to nebude obsazené. Moc s tím ale nepočítám. Jinak my jsme také dost velcí cestovatelé, jezdíme také hodně po Čechách nebo Slovensku :-) Okka: svatební cesta by se nám nejlépe líbila ostrůvek u Španělska nebo Řecko, uvidíme podle nabídek a cen. Lien: je to složité přijet do mostu ve všední den, museli bysme si brát dovolenou. Jinak o víkendu není problém přijet.
Odpovědět
Profilova fotka
Karminka: To je blbý, jsou tam jen přes týden, o víkend jezdí pro zboží. Jinak dnes jsem byla objednat květiny, fakt super přístup, pani sympatická a i mi dost poradila. Takže mám Svatební kytici, 3 x kytičku pro maminky a 1 x kytičku pro babičky a ženich korsáž. Moje svatební kytička bude z bílých růží a orchidejí, maminky budou mít dvě růžičky a bílou orchidej a babička čistě tři bílé růžičky, a ženich korsáž. Vlastně svatební kytičku a tu pro babičku mám v albíčku, pani se to moc líbílo, řekla že čistě růžičky má hodně něvěst, ať se toho nebojím, že mi to dozdobí, tak aby mi to ladilo k ženichovi. Cena mi předběžně spočítala na 2400 s tím, že to počítala o dost víc, že tam je dost rezerva. Tak mám radost, zase o starost míň. :-)
Odpovědět
Ahoj kočky, tak jsem byla dopol na Hněvíně a mám z toho dobrý pocit, 2dny stresu je pryč. S panem provozním jsme probrali jídlo, obřad, ubytování a doladili plno dalších věcí, taky jsme poslouchali hudbu a i 7písní prý v pohodě, že na Obřad a Gratulace klidně po dvou být může. Byla jsem se podívat v apartmá kde budem o svatbu spát, tak pěkné, koupelna s rohovou vanou a krásný výhled. Ptala jsem se na výslužky pro oddávajícího a prý tak 30 procent svateb jim výslužku dává, že to prý není nutné. V případě horšího počasí kdy by nestačil ani stan se může obřad přesunout na terasu přilehlou k restauraci, zmoknout prý nás určo nenechají.... Pinu, byla jsem si pro stojany na obřad, ještě ale nejsou natřené na bílo, tak až budou tak vyfotím ;-) Lien, tak máš už taky kytičky, prima ;-) Karmi, ten příspěvek je super, tak držím palečky a´t dovča vyjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Lien a odkud tedy máš ty kytičky? Jinak cenu máš také super :-) Andru, vždyť jsem ti řikala, že nemusíš mít strach z těch písní. Taky si od nás vzal raději více písní a pak to prostě pustí, nechám to na něm. Stejně si myslím, že při obřadu hudbu vnímat nebudeš :-) Tak budeš nakonec dávat tu výslužku oddávajícímu a i Mullerovi? Vy někdo víte, kdo Vás bude oddávat? muller mi řekl,že si můžu zavolat na matriku, ale mě je to i jakž takž jedno, stejně nikoho z nich neznám.
Odpovědět
Dobré ránko holky, tak jsem tu pár dní nebyla, nějak nebyl čásek. Ani dnes to nebude lepší, mám poslední den volna, zítra zase do práce na denní, pak opět denní, poté noční a je tu konec víkendu. V 11hod musím být u kadeřnice na barvičku, pak dám solárko a v 16hod zkouška líčení. Bavili jste se o svatebních cestách, my letíme do Španělska, 4dny po svatbě, do Valencie. Ve Španělsku jsme ještě nebyli, mimo jiné tedy :-) Min. rok jsme byli na řeckém ostrově Zakynthos a byla to nejkrásnější dovolená na které jsem kdy byla. Vůbec Řecko je krásné, tedy spíše řecké ostrovy, pro mě zůstane č. 1 Zakynthos, Lefkáda, v závěsu Corfu. Neláká mě Kréta vůbec a na Rhodosu to dost fouká. Miluji řeckou atmosféru, jídlo a pohodu, kterou si člověk odveze a nasosá na hodně dlouho. Do Španělska se těším, ale vím už teď, že řecké ostrovy to nepřekoná. Jelikož mám dotaci z práce, využili jsme toho a proto jsme vybrali Španělsko, poznat také něco jiného. Já dlouho chtěla do Bulharska. Letíme se vším všudy, včetně plné penze+pití, poplatků, pojištění, letenek za rovných 20tis pro oba. Z toho ještě MP po návratu dají v práci příspěvek 5tis kč, takže za 15tis a to je hodně slušné :-) tak proč toho nevyužít. Po návratu si uděláme výlety po ČR, kde je také krásně. Na konci srpna jedeme, jako vždy na týden do Rakouska, do Zell am See. K těm výslužkám, určitě tedy dám kosmetičce a kadeřnici. Oddávajícímu dáme flašku čehosi a kastelánce výslužku a máme to vyřešené. Kdo nás bude oddávat víme, p. Hoffmann, vysloveně jsme o něj požádali, seznam oddávajících je na stránkách matriky a toto je ředitel mosteckého divadla. Ještě jsem se rozhodla, že přidáme jednu píseň- od Bacha, jen melodii, pod mluvené slovo oddávajícího, jste mě ukecali:-) takže konečný počet bude 7 písní. Lien, tak cena za kytičky je fajnová, vzhledem k tomu, co tam máš a jak víme, je to nadnesená částka, lepší počítat více, než méně. Byla jsi u pravých dvojčat jo? U2květinek?Já tam tedy dala i tu zálohu 1tis, takže MP doplatí jen 1tis. Když už jsem ji měla, jak jsem říkala, z jiného květinářství v ruce :-) Musím ještě dořešit pár mailů a pomalu se balit, tak pěkný den holky a zase sem v rámci času vlítnu :-)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Řecko a Španělsko.....musím říct že opravdu nádhera...hlavně na večerní procházky. A určitě využijte novomanželských slev,ubytování + pokoj a služby!!! Měli by vám to vepsat na voucher. ;-)
Odpovědět
Kimby: také máme Hoffmanna. My jsme si ho museli domluvit sami, protože jak jsem psala, když jsem se k vám připojovoala, tak jsme měli problém na matrice s termínem (pátek) a poslední výmluva byla, že nemají na ten den oddávajícího. To neměli říkat :-D Já jsem se stěhovala na úřadě do jiné kanceláře, aby tam mohl Hoffmann :-D byl OK a odsoulasil a já se mu po každé na úřadě připomenu :-D Jen pro info, už není ředitelem divadla, už je na plný úvazek krajským zatupitelem. Jo a taky se připravte na to, že nemusíte mít klasický projev, typu "táži se vás nevěsto" a ty řekneš "ano". Hoffmann dost rád dává sliby, kdy po něm opakuješ. Tak buď připravená. Je to něco nádherného, neokoukaného no a hlavně dojemného ;-) Proto my jsme si ho vybrali ;-) Lien: kytičky pěkné, cena super ;-) Nakonec mě holky přemluvíte a já půjdu také ke dvoum květinkám, když to poslouchám...ceny, ochota, přístup atd... Mějte se, papa
Odpovědět
Kimby: jo my letíme do Řecka na Thassos a rozhodovali se mezi ním a ZAkyntosem. Nakonec teda ten Thassos, ostrov plný zeleně, pak poreferuju ;-) a není nad příspěvky, viď? díky tomu jsme taky dost ušetřili. Jinak v Bulharsku jsme byli předloni a taky super, ale není to taková krása jako řecko, krajina není taková, všude se staví a teprve buduje. Ale co se týká peněz, tak laciněji než v ČR, žili jsme si jak bohémové ;-) levné jídlo, pití, alkohol, zmrzliny, oblečení, suvenýry....no prostě všechno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, koukám všichni po svatbě někam frčíte, jen já díky naší úžasné fabrice nedostanu dovču, to je pecka. Po svatbě se nečapu, mám nárok vzít si dovču týden před svatbou, což je taky úžasný, to budu mít nejvíc starostí s dolaďováním detailů. Od ledna nám firma povinně nařídila už 8 dní, pak máme celozávodku to je ten týden před svatbou a na Vánoce máme nažízeno dalších 6 dní, a co mi zbejvá z mejch 20 dnů :-( Španělsko je super, ale s tím Řeckem máš pravdu, ta atmosféra tam nemá chybu. Zdá se mi, že i ty lidi tam jsou jiný, než tady, takový starostlivý a pohostinný. Na ty kytičky jsem byla také u těch pravých dvojčat. Pani mi říkala, že cenu nadhodnotila o 700 korun, kvůli růžím, prý v srpnu má princezna Diana vyročí úmrtí a to prý půjdou bílé růže sto pro s cenou nahoru. Víc než těch 2400 to ale nebude, což je fakt super, když si vezmu kolik stojí jeden kvítek bílé orchideje, tak mě to fakt překvapilo.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?