Nevěsty z Mostu 2009. Kdo se hlásí?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky:) Tak kdo se hlásí na rok 2009?
Odpovědět
Holky, já chci také mít hezkou svatbu, ale ne na ní nechat veškreé finance, zase jsou důležitější věci, alespoň pro nás, takže i kč jsme řešili a nestydím se za to. Kapli máme vyzdobenou umělými květinami, myslím, že to vypadá dobře-viz album, a na těch pár minut, stejně to nebudeme vnímat, spíše až na fotkách, jako celek...a právě, co s tím potom? Tolik tisíc za to nechat...to ne. Je nás celkem 30lidí, takže tak normal. Oznámení nás vyšlo 14kč/ks, obálky jsme kupovali obyčejné bílé, stejně ji každý vyhodil, protože každého stejně zajímá jen to, co je uvnitř. I mě :-) Čoko do fontánky, šaty, oblek, boty, pak služby, hostina, ubytování...a my jsme (i s předběžnou kalkulací na hostinu, ubytováním a vším ostatním) na 70tis kč! Mě to nepřijde málo tedy. Pinu...100kč/1ks navíc bez pozvánky ke stolu? Nemělo být 10kč? To by byla síla, tomu nemohu snad ani věřit =-) a zelené šatky? Proč ne, nemusí být všechny nevěsty v princeznovských bílých šatech ne? Originalita se cení :-) také nemám bílé šaty ani princeznovský styl...a co, je to náš den :-D a dle nás :-)
Odpovědět
Oki, mě třeba bílé jiřiny přijdou krásné, třeba jen ty hlavy-květy a dát do vázy s vodou...nebo tak něco :-)
Odpovědět
Pinu, nenech se odradit, svatba na Hněvíně bude boží, jen když nebude lít jako z konve,ale to platí pro všechny venkovní obřady, počasí si bohužel nevybereš a pro tento případ tam mají takový stan, který není nejhorší, bílý viz odkaz svatby zde http://www.hradhnevin.cz/index.php. Mají tam slavobránu, která bohužel je opletená umělou zelení a ozdobená organzou, můžeš si případně nechat udělat živé květy na to.....dále bílé potahy na křesílka u obřadu, což vypadá moc pěkně, koberec nemají a můj osobní názor je že jakýkoliv koberec na ten trávník by působil jako kýč, přeci jen to je obřad v zahradě, tak proč tam cpát koberec...to si radši zmáčím nožky od trávy než abych šla po koberci.... Jinak my to budeme mít tak, že my tu slavobránu nechcem, důvodem není to že je to umělé (to bych si nechala ozdobit živými květy) ale to, že když při obřadě stojíš pod tou bránou , tak máš stín v obličeji, fotografka říkala, že jsou z toho i blbé fotky a vůbec ceklově to ruší fotografie z obřadu, nejsou za snoubenci vidět svědci ani rodina.......tak si necháme odnést a místo toho budou dva bílé stojany s kyticí ozdobené velkou mašlí, budeme stát mezi stojany...něco takového mám v albu Co už máme......a další věc nevím jestli by jsme se pod bránu vešli ještě s naší dcerkou 3,5roku....ale je pravda i taková, že ta brána se mi celkově nelíbí jakákoliv...prostě mi to přijde divný a vůbec se mi to nijak nehodí do té zahrady...nevím jak to vysvětlit... Ty stojany kdyby se ti líbili, tak je budu prodávat květinářce, ona je pak bude pronajímat na svatby dál, případně ti dám pak kontakt..... Jinak pan Muller mi vysvětlil, že bohužel nemůžou investovat do žádného krásného altánu do zahrady nebo tak něco podobného, protože na Hněvín chodí turisté a v noci vandalové, je to vlastn kvůli hotelu a restauraci pořád otevřené...dost věcí mají často zničené a tím pádem tam nic podobného nemou ani postavit, musí to mít mobilní aby to mohli uklidit a také každá nevěsta má jiné požadavky, takže co se třeba líbí mne se nemusí líbit ostatním..... Hudba na Hněvín: při obřadě mají normálně reprobedny, v domečku v zahradě aparatůru, mají vlastní hudbu nebo si můžeš donést 4vlastní písně. Tuším že tam oddávají i na terase u restaurace, kamarádka to tak měla ale to už je 6let..... Pan provozní je divný patron, ale dá se s ním na čemkoliv domluvit, on mi zpočátku hnedka řekl: nic není nemožné.... Když budeš cokoliv chtít tak písni do IP, můžu ti poslat email i telefon ;-)
Odpovědět
kimby - já neíkám že Jiřiny nejsou krásné,ale napadli mě....protože vždycky babička o tom mluvila,víš.. ;-) Já měla na tabuli takové nízké mísy s vodou a v tom jsem měla květy Chryzantémy a navíc dlouho vydrží jak ve váze,tak všude,jsou to krásné a vděčné květiny. Bylo to pěkné,jak to tam plavalo.....nahradila jsem to ikebanou. Né že bych neměla ikebanu,to ano...ale ono na každý stůl nebo ,,ob´´ stůl dávat ikebanu...je docela maso! A co potom,všechny si vzít domu? Kam s tím?? A rozdávat to lidem??? Tady je odkaz na kytky co kvetou v září ;-) http://www.bakker-cz.com/index.aspx?N...
Odpovědět
Je to tak - prodávají balíček minimálně po 25 pozváních a stojí to 2500. ale asi je to moc. Jsou věci, který musím mít prvotřídní a pak věci, na kterých ráda ušetřím. Například auto - sice by se mi líbil nějaký pěkný veteránek, ale není to nutnost, no tak mě tam odvezou naši v tom našem starém šuplíku ;-) . Na druhou stranu oznámení jsem chtěla mít hezký, stejně jako šaty. ale je to přesně tak, že některé ty věci poslouží jen na chviličku a co z toho? Sjedu na ten Hněvín a nechám si to ukázat, případně to doplníme živými květinami. Na fotkách to snad bude vypadat dobře. okka: máš pravdu, člověk si něco vymyslí a pak se to nedá sehnat. Koukla jsem Ti do albumu a moc vám to slušelo - hlavně ten klobouček - takový šmrncovní. Přijde mi, že těch neoriginálních princezniček je už moc :-) Kimbi: A kolik jste měli hostů za 70 000? Já tolik peněz dávat nechci... auu
Odpovědět
kimby - souhlasím s tebou. Proto jak už jsem psala...dnes stačí jen sehnat umělou výzdobu z toho lepšího materiálu. Je to stejně jen otázka chvilky....a fotek......Já nevnímala ani ,,Zlatovlásku´´,když mi jí hrály při dávání prstýnků...a také jsem ji musela mít... :-D A peníze se potom hodí na důležitější věci! Nebo to dát na krásnou svtaební cestu nebo vybavení do bytu... My měli také klasické oznámení,bílé obálky..a jak píše Kimby..každý to potom zahodí.....Jinak mě přijde 70tis., docela dost...ale vy v tom máte ubytování, to mi zas neměli......a měli jsme ještě jednou tolik lidí. Pozvánky na večer pro kamarády jsem si udělala sama,a pozvánky na rozlučku se svobodou také. Takže večer nás bylo kolem 75lidí.
Odpovědět
Pinu, nás květinová výzdoba k obřadu vyjde na 1500kč (dvě velké kytice do stojanů a 1 ikebana na stůl oddávajícího) toť vše ;-) stojany jsem nechala dělat, ale prodávám, takže to je náklad 0,-Kč nevím kolik by stál pronájem 2stojanů na 1den? jestli to přeženu - 1tisíc kč, tak to je pořád super.....nás květiny vycházejí na 5700 kč (9 ikeban na stoly, kytka nevěsta, 3květiny velké družičky, 1x svědkyně, 1x mamka, ženich klopa, 2stojany k obřadu)....vše z bílých lilií, gladiolů a hodně zeleně... Oznámení viz album, nás vyšlo na 1000kč, 70ks
Odpovědět
Nikdo tě Pinu neodrazuje, to hlavně ne...Jen jsme chtěli poradit....určitě. Andru - jinak ten oblouk co se týče toho stínu pro fotografku,jestli je zkušená a už tam fotila,nebo kdekoliv jinde,tak ví odkud jde slunce a lze to otočit. A svědkové nemusí stát za novomanželama,ale to už je na každém a né na oddávajících a fotografovi. ;-)
Odpovědět
Okka, a co chceš otáčet, jako ten oblouk?
Odpovědět
Teda holky, vy jste úžasný! Člověk má nějaký problém a v cuku letu už je tu spousta informací...¨ adru: moc díky za popis, vše nastuduju a příští týden se ozvu :-) Zatím se mějte krásně a užijte si víkend!
Odpovědět
Pinu, jj, klidně se ozvi, není problém ;-)
Odpovědět
Tady je nějaké album s bránou a nevidím tam problém a svědkové a družba jsou postranách..... http://www.baladova-galeriesvateb.cz/... Andru - tak předpokládám,že ten oblouk nemají zalitý v betonu....a že když bych si řekla jak chci stát,tak tak budu už jenom kvůli pozadí.....a je jedno zda ho postaví vstupem na sever,nebo jih...Nevim,nebyla jsem tam ale takhle to vidím já.......třeba se mýlim...
Odpovědět
Článek se načítá
Okka, no jenže, tam ten oblouk prostě ráno postaví a slunce postupuje během dne a nejsme jediný kdo tam bude mít obřad, těch obřadů je tam víc a nevím jestli by teda chtěli oblouk, stůl oddávajícího atd..podle slunce šoupat....navíc tam je to nasměrováno vždy stejně, je tam socha chlapíka s otevřenou knihou a pod tím vždy stojí oddávajícíhí i jeho stolek.... Ale jestli jsi četla celý můj příspěvek, mne se celkově ten oblouk nelíbí, takže i kdyby to stín do obličeje nebo na mé šaty či cokolov nedělalo, tak já ho tam prostě mít nechci ;-)
Odpovědět
tak se přemístí i socha :-D ....tak to potom jo... ;-)
Odpovědět
no tunová socha asi sotva....To fotogalerie s tou svatbou pod altánem, to je moc hezká svatba, až na ten oblouk :-N a koberec :-N proč červený koberec? ...no ale to je prostě názor od názoru, každému se líbí něco jiného..takže ani já svoje představy nikomu nevnucuju, jen píšu jak se to líbí nám a třeba to někomu v něčem pomůže....
Odpovědět
Okki =-) , na Hněvíně to nejde otáčet, já ti rozumím, ja to myslíš, ale stojí se vždy směrem k té soše- znáš-li to tam a pak jde o slunce, v poledne je nad tebou přesně...atd. Takže stíní jako v tom smyslu, budeš-li stát pod ním, což se od manželatů předpokládá, stíníš sama na sebe... ne že to je neřešitelné, ale souhlasím s Andru, mě se to také nelíbí jako celkově. S tou jiřinou-květinou, no právě, že je to velká kytka-ten květ, že by to mohlo být hezké, jsem si na ni nezvpomněla. Jinak my máme 18 lidí na ubytování, které hradíme :-( ale většina řekla, že nám to dají...tak uvidíme. Pinu,jen si nemysli, já si píšu svatební rozpočet, opravdu každou položku, co jsme zaplatili a popř. kde máme už rozpočet, viz květiny třeba. Takže nás je 30lidí, od obřadu po večer, nedělíme lidi na teď a potom. Hostina j+ ubytování, cca se vším všudy do 30tis, počítám zatím těch 30tis tedy. Oblečení: já šaty 6 900kč, MP oblek nový koupený 4 990kč, boty 899 + 490, spodní prádlo 400kč, závoj 990kč, košile + kravata (to nevím teď z hlavy přesně) myslím 550kč, bižuterie 500kč...a to jsem se teprve oblékli :-) Prstýnky: 8 000kč Květiny: rozpočet 2750kč Dekorace: organza, umělé květiny, plátky růží, svíčka 800kč Kamera: 4 500kč na celý den Fotografka: 7 500kč na celý den Oznámka: 1000kč a to bych mohla pokračovat...........nezdá se to co?
Odpovědět
Andru, víš kdo je ta socha? Ten "rebel" :-D
Odpovědět
Kimby, právě že nevím kdo je ta socha a je mi to až trapné x-)
Odpovědět
Slavný vězeň magistr Kelley :-D byl vězněn i na Křivoklátu, odkud utekl, poté na Hněvíně..je k němu legenda :-)
Odpovědět
http://www.stepan.krasyvlasti.net/mos...
Odpovědět
byl magistr a alchymista....to jsem zapomněla napsat, to mi připomněl až článek..ta legenda:-) On to byl dobrodruh, přišel z Anglie a tam už mu byly prý uřezány uši za to, že padělal nějakou listinu. Takže si nechal narůst dlouhé vlasy, aby to nebylo vidět. Vyučil se tam u alchymisty a dostal se na dvůr Rudolfa II., který byl znám tím, že přál všem těmto vědám a Kelly mu předváděl výrobu zlata. Samozřejmě byl to podvodník, žádné zlato nevyrobil, načež Rudolfovi došla trpělivost. Jenže Kelly si pořád myslel, že si Rudolfa nějak nakloní a napsal nějaký spisek o výrobě zlata, ale Rudolfa si nenaklonil, ten s ním neměl žádné slitování a prostě ho uvěznil. " Edward KellyA to právě na mosteckém hradě. Bylo to už jeho druhé vězení, protože původně byl vězněn na Křivoklátě. Odtud se pokusil uprchnout, ale zlomil si nohu, která mu pak musela být amputována. Císař Rudolf II. mu tehdy ještě odpustil, ale Kelly opět vyvolal jeho hněv a proto skončil ve vězení na mosteckém hradě. Sem ho doprovázela i jeho manželka a mohl se po hradě volně pohybovat a dělat pokusy. V létě roku 1597 zde dokončil své dílo Pojednání o kameni mudrců, kterým chtěl oblomit císaře. Ten ho však z vězení nepropustil. S tím se Kelly nechtěl smířit, a proto se znovu pokusil o útěk. "Ani ten se však nezdařil, protože lano, na kterém se spouštěl dolů, se přetrhlo a Kelly si opět zlomil druhou nohu. Ale při představě, že by takto trávil život, vypil raději nějakou tinkturu a hned zemřel."
Odpovědět
jééé chybí mi tam kousek...císař mu za to uřezal obě uši, proto si nechal prý narůst dlouhé :-D tak už víš :-)
Odpovědět
Už to chápu........tak smůla no.......v tom případě bych volila to samé co Andru. A s tím kobercem,jenom že jsem to viděla....nevim jak to opravdu vypadá a nikdy by mě to nenapadlo,protože ta tráva je měkká asi by to dělalo hrboly... Kimby - ty máš komplet kytky za tak málo?
Odpovědět
Teda Kimby - žasnu....to máš takhle až nastudované?????
Odpovědět
Profilova fotka
Jen zdravím Pavlínku, ahojky.
Odpovědět
málo? Mě to přijde dost :-N květinářství U Dvojčat mám 1x kytice nevěsty = 9x calla bílá + 10x růže smetanová (celá svatba je bílo champagne) 3x kytice maminky+babička = 3x růže smetanová + zdobení 1x kytice svědkyně = 1xrůže smetanová + zdobení 1x do klopy ženicha 1růžičky zdobenější 1x do klopy svědka 1růžička méně zdobená 1x ikebana na stůl...nad tím přemýšlím zda ano či ne, mě to totiž přijde zbytečné....protože tam budou naše kytičky a dort a výzdoba jsem trochu realista, takže vše co mi přijde zbytečné, tak nechci a nedělám :-) takže na mě nekoukejte :-) každý má svůj názor a vkus. třeba nesnáším píchání myrt do těch gumiček u okýnek aut. takže máme jen bílou stuhy 4cm širokou a budou na zrcátka mašle svatebčanů. naše auta-nevěsta,ženich...máme jen organzu do cípu..nic víc...na ten přejezd 2km..k čemu :-N :-D
Odpovědět
AHOJ Jituš :-D se ti to také krátí viď? 14 dní po nás :-) Nastudované ani ne, byla jsem v létě-minulé na Křivoklátsku (slyšela legendu a pak to samé u nás na Hněvíně:- ) jsem myslela, že to byl bůh ví kdo slavný a on takový rebel :-D
Odpovědět
Nám tuhle legendu vyprávěli na Křivoklátě při prohlídce a pak hodili dotaz, jeslti náhodou nevíme na jaký hrad utekl :-D tak jsme se tam blýskli :-)
Odpovědět
kimby - tak teď jsem se koukala a měla jsem rozpočet na květinovou výzdobu něco přes 4000,-...ale já jsem v tom měla tu myrtu navíc....cca 65ks...,špendlíčky a přísavky na auto. Jinak my jsme měli jednu velkou ikebanu v čele u nás - dort ,kytka moje,+ kytka na házení (nechala jsem si udělat jinou)protože ta převyslá by se polámala. A potom jsem měla čtyři ikebany umělé ,stoly jsem měla do účka,tak na každé straně dvě a mezitím ty misky s vodou a živýma květama. Ty Chryzantémy jsou dobré,malé a velké i levné a na každém stonku je minimálně deset květů a vyjde to levně a nahradí to živé ikebany... ;-)
Odpovědět
jéé mne spadnul nějak celkově pc...snad to nebude nic vážného... Kimby, taky si myslím, že tvůj rozpočet kytiček je skvělý, jako že je to laciný ;-) Kimby, teda, taková legenda, ale pěkná ;-) Jinak my máme rozpočet 140tis, 70tis za ty serepetičky (šaty, prstýnky, kytky, koláčky dorty, hudba, fotografka.... atd...) a 70tis odhadem za Hněvín - hostinu pro 53lidí k hostině a 20 dalších dorazí odpo, obřad, výzdobu salonku, raut pro 70 lidí, ubytko 3apartmany na Hněvíně
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?