Nevěsty, které měly svatbu 19. 09. 2009

Zobraz úvodní příspěvek
19.09.2009 bude určitě jedno z nejžádanějších datumů roku 2009... Máte toto datum vybrané na Váš velký den "D" ? Pojďme si společně zkrátit chvíle čekaní na "naše" datum, pojďme se společně připravovat, i nformovat, co už máme, co nás čeká, ... Já vím, asi si řeknete,že je to ještě za dlouho, ale ... myslím,že to uteče jako voda :-D
Odpovědět
Profilova fotka
hurááá ahoj holky konečně po dvou dnech v práci jsem se tostala k pc. tak konečně máme domluvený ořad a musím vybrat písničky :-p . hostina je taky domluvená, ale mám problém s výběrem barav. restauračka je v přírodních barvách (cihle, dřevěné trámy a žíhaná žluto-oranžová na zdi). Já si prěála bílo zelenou, ale to k sobě asi moc nepůjde :-S . Jity: tu kalkulaci za dostinu mi ještě neposlal, pak dám vědět
Odpovědět
blani81: tak to je super, že měli volno a mohli jste si to zamluvit. Jo, o barvě mi povídej. Já jsem původně chtěla oranžovou, ale nakonec jsem uznala, že žlutá bude asi vhodnější. Restaurace, kde budeme mít hostinu je taky dost barevná :-) Salonek (tam bude oběd) je žlutozelený, ta zelená je světlounká a zbytek hospody je vymalovaný meruňkou a židle, stoly o obložení zdí a kolem dveří je dřevěné. Tak jsem zvolila světle žlutou. Jo, a výčep je taky žlutý.
Odpovědět
Profilova fotka
jita: tak to mame nastejno. Já už jsem včera večer pčemýšlela taky o žluté a bílé, protože na hostinu tam opužívají žluté ubrusy. Kalkulaci za tu hostinu stále nemám, asi mu zavolám nevím co natom počítá čtyři dny x-)
Odpovědět
blani81: jo, nic není jednoduché :-), ženich už má i koupenou kravatu v barvě, tak už nic změnit nemůžu. A kdyby se ti kalkulace nezdála, vy máte možnost udělat hostinu jinde?? Nebo vám ji dělá, abyste věděli co vás čeká :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zatím máme toto zamluvené a byla tam super cena, ale to byla loňská kalkulace, tak jsem mu řekla přesně ci chci at vím kolik nás to bude stát ;-). a co prstýnky jak jsi natom?
Odpovědět
čéče, my jsme na to teď vlítli a máme skoro vše. Prstýnky přišly v úterý, ve středu jsme koupili ten oblek, na kytky se mám přijít domluvit až na začátku září, já šaty taky mám. Jediné co nám zbývá je ta výzdoba jak na stoly, tak na ozdobení aut. A taky ještě musím k cukrářce, ale to mám představy, tak to jen domluvíme.
Odpovědět
Profilova fotka
jita: tak to jsi fakt dobrá, já se pokusím vše zařídi během následujících 14 dní než mi příjde oznamko. Jak to rozdáme, tak chceme pláchnout na víkend do Prahy ať to tady zatím vstřebají. tak to chci mít zařízené, sned to stihnu
Odpovědět
Tak my už máme za sebou ponaučení, bylo jich celkem 4 a to máme ještě cca 14 dní před svatbou přípravu na obřad. Musím říct, že mě to trochu zklamalo, protože jsem čekala víc povídání o manželství, jak máme zvládat neduhy, jak se připravovat na rodičovství apod. Bylo to víc o víře, bibli, modlitbách apod. Prstýnky máme koupené už skoro 2 měsíce (naštěstí, páč budoucí tchýně nám nutila jejich staré, že je stejně nenosí). Šaty mám, oblek budem jen upravovat, ale radějibych byla, kdyby si koupil nový. Výzdobu stolů nechávám na později, až kolik nás přesně bude. Pozvánky už mám od včerejška doma, tak je pomalu začnu rozdávat (babičkám, kamarádkám a zbytku rodině). Ještě budu vymýšlet jaké kytky a pak, kdy vlastně půjde za družičku případně družbu.
Odpovědět
No, to já jsem dostala od maminek za úkol, sehnat nějakou nedojemnou řeč oddávajícího. Oni jsou obě citlivky a když se jim začne děkovat za výchovu atd, tak bude bulicí duet. A já až je pak uslyším, tak s přidám. Holky, vy už máte řec pro oddávajicího vyřešenou nebo to necháte na nich, co mají připravené???
Odpovědět
Profilova fotka
Já to nechávám na nich, páč kamoška se nato stejnem místě brala před rokem a byla maximálně spokojená! Já jí věřím ona má ůžasný vkus a bude mi půjčovat jejich DVD tak u vidím. Ale jinak se můžu podívat na nějakou řeč, ale musíte poradit kde :-D
Odpovědět
já jsem je už zkoušela hledat, ale neuspěla jsem. Když se to vezme do detailu, tak stačí říct jen ANO a o zbytek nejde :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak si milé dmy představte, že jsme úplně původně plánovali hostinu udělat formou oběda pro nejbližší rodinu ( rodiče, svědky a prarodiče) a pak pro ten zbytek udělat "chlastačku" někde na chaloupce, otočit prase a vylohnit suda... jenže protože ženichova rodina je zvyklá mít vše v restauraci, museli jsme to udělat všechno v hospodě, takže při počtu cca 50 lidí odhad za hostinu 50 tisíc... budoucí moje tchýně teda řekla, že si jsou vědomi toho, že jejich rodina čítá na svatebích hostech cca víc než polovinu a že nám tu hostinu tedy zaplatí, protože jim to rodiče taky platili... jenže teď přišla paní tchýně s tím, že 50 tisíc je moc a jestli by se to nemělo udělat někde na chajdě otočit prase... teď, když už je vše zařízené a domluvené v restauraci!!! A aby toho nebylo málo, tak mi ještě sdělila, že se teda ještě uvidí podle toho, jak se k tomu postaví finančně mí rodiče! Takže my s přítelem se s nima rok nebavili, teď se naše vztahy začínají pomalu urovnávat a já si tam mám jít říct o 50 tisíc na hostinu, která kvůli ženichově rodině MUSÍ být v restauraci??? Jo, asi by mi ty peníze naši dali, ale přece je teď, sotva jsme spolu zase začli komuikovat nepůjdu obírat o prachy na mojí svatbu, když NĚKDO řekl, že to zaplatí a teď z toho couve, navíc, jak by to ais vypadalo u našich, že jsme se chtěli usmířit kvůli tomu, aby mi zaplatili hostinu??? Z toho jsem teda zůstala dost odvařená...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petu: to me mrzi ze s tim mas ted tolik starosti, od tchyne je hnusny ze neco nejdrv slibi a pak z toho vycouva..
Odpovědět
Profilova fotka
Petunina: holka,máš to ale těžký,opravdu. Teda,ke svým rodičům pro ty peníze určo nechoď,jak píšeš,aby si nepomysleli,že jste se s spolu začali bavit,jen proto,že chcete po nich nějaký obnos. je to blbé..... Normálně nějak bych to s tou tchýňkou vyřešila. Narovinu bych ji řekla,že tu restauračku jste objednali hlavně k vůli nich. Tak ať teď z toho necouvají.....A ještě ke všemu Vám to snad sami nabídli,že Vám na to peníze dají,tak CO. Držím palce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tuli: já nevim jak moc to mám brát vážně, ale to že z toho vycouvá bych pochopila, její firma končí, dostala výpověď a musí táhnout svoji domácnost, ale fascinuje mě to, že do toho tahá moje rodiče, když ví, že od nich nic nechceme... protože jsou takoví, že by nám to pak jednou vyčetli, že jsme se s nima usmířili před svatbou jen proto, abychom z nich vytáhli na to prachy...
Odpovědět
Profilova fotka
já už nic teď měnit nebudu... jednou jsme to takhle domluvili a zařídili a teď už se to měnit nebude... chceme peníze místo darů, no tak hold budem doufat, že se nám to aspoň trochu vrátí, když teda z toho couvaj...
Odpovědět
Profilova fotka
petu:uplne te chapu ja s otcem v kontaktu taky nejsem(teda krome prani k narozeninam) a nikdy bych k nemu pro penize nesla, takze chapu jak ti je. ale fakt doporucuju pro prachy k rodicum nechodit, urcite by ti to casem vycetli. je neprijemny ze prisla o praci takze chapu ze s toho chteji vycouvat ale i tak je to sprosty... byt tebou tak jeste pockam jestli treba vasi sami nenabidnou ze by prispely, kdyz ne tak bych to presunula a udelala to tak jak si to chtela puvodne, bezohledu na co je jejich rodina zvykla...
Odpovědět
Profilova fotka
jo, kdyby naši sami nabídli, že přispějí, tak poděkuju a budu šťastná, ale takhle a za těchhle okolností jim to říkat nepoběžím... a pokud budou chtít naši něco přispět, tak ale jen na naši rodinu, to zas jako ... on teď přítel začal podnikat a docela dost mu to jde, takže bychom si tu svatbu i zaplatili sami, šetříme si na domeček, takže nějaký penízky taky máme... jen mě hodně zklamal a mrzel ten její přístup... no třeba se jí to ještě rozleží, že... občas každý plácne kravinu...my si tu hostinu sami zaplatit můžem, nebo podle současného stavu bychom mohli... jenže je pro ní asi jednodušší to hodit na někoho jiného... sakra, vždyť taky musela počítat s tím, že ten kluk se jednou bude chtít oženit, ne???!!! všechno okolo si platíme a sháníme sami... o tohle jsme se nikoho neprosili, přišla s tím sama, že to tak musí být a že to teda zafinancují, asi mi to leží v žaludku a asi ještě dlouho bude...
Odpovědět
Profilova fotka
jinak už jsme byli pokoukávat po snubáčcích a chtěli bychom hned zkraje července objednat, zatím se nám líbili asi jen dva - tři kousky, všechny tak kolem 7-10 tisíc za pár, což je si myslim ok... na celoživotní investici...:-) jen mě udivuje, že někde prostě dostanete vzorník a tak to je a nic s tím neuděláte a jinde ochotně navrhují změny barev, kamínek nebo bez, rytiny, prostě skoro co si navymýšlíte a někde to nejde nijak a za rytinu ještě připlatíte...:(
Odpovědět
Profilova fotka
petunia: jjj... s těma prstýnkama mám úplně stejnou zkušenost, někde mají jen vzorníky...tak z papíru toho asi poznám, někde mají ukázkový prstýnky a jsou přístupný jakýkoliv změně. Když jsme si vybrali, tak nám pak ještě paní z obchodu volala, aby se ujistila o tom jak to chceme.
Odpovědět
Profilova fotka
jita_ jak jsem slibyla tak pišu. Kalkulace tj. přípitek, polívka svíčková a místo večeře raut pro 50 osob, to je bez pití mi dělá předběžně 18,000kč. těd dělám dva dny v kuse, tak zitra se zase ozvu
Odpovědět
blani: hm, tak ta cena je asi dobrá, ne? Nás půjde na oběd tak 20 (tam je přípitek, předkrm, knedlíčková polévka, táborská bašta) a pak budeme mít také raut cca pro 45 lidí a říkal nám i s pitím tak 25000. Tak si myslím, že to taky jde. Ne, cena je to šílená, takový prachy vyhodit za jeden večer :-) Ale opravdu si myslím, že to jde. A vy tedy budete mít 50 lidí i na oběd, jestli jsem to dobře pochopila. prstýnky: holky, to my jsme nezažili, aby nám dali vybrat ze vzorníku. Ať jsme přišli kamkoliv, tak nám vždycky dávali vzorky. Jsem ráda, že už to máme za sebou. Byla jsem strašně nervozní, když jsme pro ně jeli, bála jsem se, že nám třeba nebudou :-) , ale byly ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, Vy jste to tu pěkně rozjely, dlouho jsem tu nebyla, vždy jen nakouknu nějak nemám poslední dobou čas proč nemáte albumy..jitaurbanova, blani81...
Odpovědět
Profilova fotka
petunia: ty bláho 7-10 tis za pár? kde ste to byli, taky by se mi líbila taková cena ale je pravda, že většinou mají jen pár vystavovaných a pak katalog, někde to jde měnit jak potřebujete, a nikde vůbec a když tak se za to připlácí¨ no nakonec jsem taky konečně objednala prstýnky, víceméně jsem si je navrhla sama tak ted čekám na zlatníka až mi pošle na kolik nás vyjdou :-(
Odpovědět
lowe: my jsme dali taky za prstýnky 9500, měli jsme tam tedy slevu 2000, takže jinak by stály 11500, ale stejně je to cena krásná. Já bych si album ráda udělala, ale nějak nemám časík :-) V práci to nestihnám a co mám nějaké fotky, tak ty jsou doma v pc. A doma se k pc stejně moc nedostanu, protože pořád někde lítám. My ho totiž doma máme jen na okrasu :-) Když jsem povídala, že je to zbytečné si ho kupovat, tak jsem samozřejmě neměla pravdu. Možná že to do svatby stihnu. Já bych tam ale neměla skoro co dát. Věci na dekoraci ještě nemáme, když jsem si zkoušela šaty, tak nám došly baterky :-) , tak akorát prstýnky bych tam mohla dát.
Odpovědět
Profilova fotka
Lowe: prstýnky musíš oběhnout a poptat se ve víc zlatnictvích, protože jedny nám nabízí úplně obyč zlaté kroužky za 12 tisíc a v dalším ty samé za 6 ... tak si vyber, že jo :D
Odpovědět
petunia: jj, to máš úplnou pravdu, nám nabízeli jedny hodně podobné těm, co jsme si nakonec vybrali a měly stát do 20000 :-S
Odpovědět
Profilova fotka
jita..: tak to je dobrá cena, já jsem zvědavá kolik napíše zlatník nám, protože se mi líbíl u něho jeden typ, který jsem pak celý předělala, tak se pomalu začínám bát ceny petunia: já jsem oběhla co se dalo, tady, plzen, k.vary a ceny ve směs stejné, nikde jsem prstýnka (oba) za 6 tis. neviděla, tedy jestli nebyli z oceli, nebo kombinace ocel stříbro
Odpovědět
lowe: já jsem taky viděla za 6000, ale to byly asi jen obyčejné kroužky. A máte z bílého nebo žlutého zlata??
Odpovědět
Profilova fotka
jita: já viděla nejlacinější za 7,5 tis, ale to byla 3 kombinace zlata jen 3mm široké já chtěla vždy kombinaci bílé a červené, ale nakonec budeme mít jen bílé jestli chceš tak jukni na zlatník kouřil a jsou dost podobné č. 26, jen budou rovné ne zaoblené, já budu mít kamínky jen do půlky a přítel místo matné rýhy uprostřed bude mít lesklé a matné kostky, snad to bude pěkné, tak uvidíme, pořád čekám až se ozve a nic, ach jo :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?