Nevěsty 2020

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Jsou tu už taky nevěsty, které budou mít svatbu v roce 2020?😊
Odpovědět
Ahoj holky, hledám tak nějak všechny, kterých se to týká. Svatbu mám 25.4. - rušili byste? Lidí mám víc než 30 a nechce se mi hosty osekávat.:(
Odpovědět
Z uvedeného pouze vyplývá, že to stát nahradí poškozenému organizátorovi nebo podnikateli, o soukromých akcích tam není ani slovo (tím nechci říci, že je to vyloučené, nic o tom nevím, ale ve zmíněném textu opravdu nic takového není). Za sebe musím říct, že mi přijde nemravné, aby stát z peněz nás všech hradil někomu škodu, která by nevznikla, kdyby se protistrana chovala slušně. Je výjimečný stav a jedna každá hospoda, svatební místo, fotograf, půjčovna šatů atd. by měli zálohy vrátit, pokud má majitel trochu cti v těle. To přece není jako když si někdo svatbu rozmyslí . Normální by bylo buď nabídnout využití v náhradním termínu nebo vrátit úplně. Maximálně za suroviny, které se kazí, by si třeba restaurace mohla něco nechat . Příp.třeba - u všech subjektů - si nechat 10% za organizační komplikace. Ovšem nepochybuju, že u nás to většinou normální nebude a dodavatelé snoubencům povětšinou nakašlou. Ovšem taky by mě mohli mile překvapit, zálohy vrátit a sami pak - jako podnikatelské subjekty - škodu uplatnit.
Odpovědět
@princessbeatrice My se rozhodli teď ještě do příští neděle počkat jak se bude situace vyvíjet. Termín máme 24.4. Počítáme, že o peníze přijdeme tak jako tak (nebo alespoň o většinu). Bojíme se toho, že když se vezmeme teď na úřadě jen s rodiči a svědky, tak se nám už potom nebude znovu chtít tak velká akce připravovat, všechno znovu zařizovat a že už to ani nebude to ono. A nacpat pak spoustu peněz do toho, abychom udělali jenom velkou ožíračku po půl roce se nám taky nelíbí... Na druhou stranu naše možnosti by nám nedovolili udělat svatbu dřív jak v říjnu a nebo znovu příští duben, a to moc nechceme...
Odpovědět
@princessbeatrice Termín máme 9.5. a vyčkáváme, jak se to vyvine. Myslím si, že např.restaurace má vrátit zálohu, protože zavřela a znemožnila tak klientovi uskutečnit akci. Je to zrušení ze strany restaurace a ne klienta. Tím pádem, nárokovat náhradu škody by si u státu měla ta restaurace. Pokud se nedohodnou na jiném termínu. Stejně tak logicky ostatní dodavatelé.
Odpovědět
Tak ženy, my svatbu zrušili také z důvodu epidemie a zhoršení mého zdravotního stavu. I když se v tom utopily peníze, trochu se mi ulevilo, že vím, na čem jsem.
Odpovědět
Profilova fotka
U nás zase město zrušilo všechny svatby do odvolání, tak už taky přemýšlím, že to odpískáme :-(
Odpovědět
Dneska jsem byla na měření na šaty....S krejčovou jsme byly obě v roušce, páč obě máme v blízkém okruhu staré a nemocné.... Jsme vypadaly 🤣 a v roušce se skoro nedá smát 😂
Odpovědět
Profilova fotka
Milé nevěsty, hromadí se mi dotazy ohledně svateb v současné situaci. Bohužel svatby jsou zakázané po dobu karantény. Takže nelze uzavřít ani sňatek jen se svědky. Pokud by karanténu zrušili, opět by byl počet omezení osob tj. 30. Doporučuji přesunout svatbu na podzim, případně zimní měsíce. Nebojte se zímních svateb, jsou krásné! Přeji všem pevné zdraví a opatrujte se! ❤️
Odpovědět
@kajadomca My mysleli, že bychom to dali na léto..myslíš, že to už nebude situace ok? nechce se mi čekat tak dlouho..
Odpovědět
@kajadomca Karanténa je ale jen v několika obcích. Je vyhlášen nouzový stav se zákazem volného pohybu osob. Nikde není psáno, že jsou svatby zakázané. Takže to bude na samotných matrikách, zda sňatek umožní nebo ne. Nepleťte si pojmy.
Odpovědět
Profilova fotka
@kajadomca Věřím že zimní svatby jsou krásné. Ale u někoho dost nereálné. Třeba u nás, když část svatby je venku a na terase. A tak je na tom spousta nevěst, že zimní svatba na daném místě není možná.
Odpovědět
Profilova fotka
Je to jen zkopírováne, ja to nenapsala je to na strankach svatba 2020..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@snahnah To určitě ano.. Bylo to na strankach na fb svatba 2020
Odpovědět
Ja si dnes psala s pani majitelkou, kde mame my svatbu (20.6.2020) a psala mi, ze mame byt naprosto v klidu, samozrejme kdyz bude trvat v nas termin naka karantena ci nakd omezeni, penize nam za zalohu mista vrati, ale ze situaci sleduje a nemam se obavat
Odpovědět
Svatby jsou ted opravdu zakázané kvůli nařízení o omezení pohybu osob v rámci nouzového stavu. https://www.ceska-justice.cz/2020/03/... Zatím to platí do 24.3, ale s největší pravděpodobností se to bude prodlužovat cca do půlky dubna. Poté znovu začne platit omezení počtu osob do 30. My jsme měli mít svatbu 6.6, myslím si , že zrovna v té době už to bude zase povolené , ale nějaká omezení počtu osob budou a nějaká větší svatba bude tak jako tak poznamenána. Já už bych se svatbou nad 30 lidí do konce června raději nepočítala. Je i otázka jestli hosté budou chtít přijet, když už to sice legislativně povolené bude, ale nakažených tu bude stále spousta a riziko přenosu na svatbě bude také veliké. Já osobně tomu naše hosty vystavit nechci a se svatbou v tom termínu a původním počtu osob už tedy nepočítám. Pravděpodobně se vezmeme někdy ve 4. maximálně s nejbližší rodinou.
Odpovědět
Dneska jsem přesunuli termín na říjen. Naštěstí v penzionu našli letos volnou sobotu, na matrice v pohodě, fotografka má taky volno. Zbytek budem řešit, držte palce :-) a hlavně, ať to pak nemusíme rušit podruhé :D Snad se taky do té doby nepozabíjíme. Já doma na rodičáku, nastávající na nemocenské, mladší lezou zuby, na staršího puberta a ještě jsem nafasovali na domácí výuku synovce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
My nakonec svatbu take zrusili. Meli jsme mit 20.6, ale nebudeme riskovat. Resit nahradni termin budeme az se to vse uklidni. Holky ktere svatbu budete mit preji at Vam to dobre dopadne a vy si to uzijete 😊
Odpovědět
My jsme měli mít svatbu 23.5. Původně jsme chtěli jenom posunout na podzim, ale nepodařilo se nám sladit termín na matrice a na vybraném místě (až do listopadu obsazeno), nemluvě o ostatních dodavatelích. A organizovat všechno znovu a jinak, když může přijít druhá vlna, to by mě kleplo. Takže aktuálně rušíme svatbu úplně a budeme čekat, jak se situace vyvine dál.
Odpovědět
My měli mít 13. 6., svatbu chceme přesunout na konec srpna, zrovna můžou i všichni dodavatelé, které jsme měli i na původní datum domluvené.. Ale kdo ví, jak to bude v srpnu. :-( Takže asi teď nebudeme nic moc řešit, ale dál čekat a čekat.....
Odpovědět
Tak co holky, které čekají na vývoj situace, a které již svatbu zrušily či přesunuly? :) My 20.6, zatím čekáme, jinak mám náhradní termín v srpnu, ale zatím pouze rezerve hospody, jinak ještě nikoho... x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lopata888888 ahoj my teda nemáme v červnu ale 30.5.to je o něco dřív čekáme ještě na příští týden a pak už to rosekneme.. Sice svatby povoleny ale nechceme aby vsichni hosté byly v rouškách to ať se jdou vycpat.. Navíc to tady bude asi dlouho dobu. Docela jsem z celé svatby unavená a nebaví mě ani přípravy
Odpovědět
Profilova fotka
Mame termin11.cervence a nic nerusime. Jen mame nahradni termin 13.8.202, coz je ctvrtek. Ale penzion je plny vikendy uplne a uz se jim i plni pres tyden. Rozhodovat se budeme na konci kvetna nebo zacatek cervna. Jinak zadny dodavatel se zmenou nema problem. Mame 81 lidi. Jsme schopni to stahnout na 70, ale vic uz ne. Vsichni nam rikaji, at to hlavne nerusime, ze se prizpusobi. Jedine rousky fakt nedam...😞 Ja je nedavam jako alergik uz od zacatku a je to pro me utrpeni. Nastesti jsme ted presidlili k nasimna vesnici na domecek. Takze rousky nosime minimalne
Odpovědět
Ahoj my už přesunuli, z 15.5 na 1.8, všichni dodavatele měli čas naštěstí 🙂 mezi tím nám přišlo už oznámení a prstýnky 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kimh moc pěkné oznámení
Odpovědět
Profilova fotka
@lopata888888 My čekáme, rozhodneme se podle toho, jak to bude s těmi rouškami. :-S Definitivně se rozhodneme nejpozději měsíc před svatbou. Pořád doufám, že to klapne v našem naplánovaném termínu. :-) Sehnat náhradní termín tak, aby mohli všichni dodavatelé, u kterých už máme poplacené zálohy mi totiž přijde takřka nemožné. :-D
Odpovědět
Ahoj,my máme mít v červnu a doufáme..jinak s těmi rouškami..přijde mi dost nefér to,že svatebcani by je museli mít,přitom kdykoliv jdu okolo nějaké hospody,tak okolo posedavaji skupiny lidí,kteří popíjí samozřejmě bez roušek a problém to není..dokonce jsem okolo viděla jet policajty a vůbec to neřešili.. Takže nevidím důvod,proč by je naši hosté měli mít na obličeji, když porušování tohoto narizeni v rámci "chlastani" nikomu nevadí..😬
Odpovědět
Profilova fotka
@lopata888888 Ahoj my jsme meli mit 20.6 a zrusili jsme.
Odpovědět
Ahoj holky, my mame také datum 20.6.2020..zatím nic nerusime, necháváme to otevřené do 25.5..přijde mi ze se to mění ze dne na den, takže uvidime..ale svatbu v rouskach nechceme..držím pesti všem!!
Odpovědět
@kimh Dobrý den, moc krásné prstýnky, odkud máte?
Odpovědět
@lukyn2016 dobrý den, dělala nám je naše známá zlatnice, řekla jsem ji představu a ona je udělala, 🙂
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?