Svatba 18.8.2007

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj děvčata, najde se tu některá z Vás, která se vdává 18.8.2007? Chci se Vás zeptat, jak jste na tom s přípravami na svatbu a jak celé přípravy prožíváte.
Profilova fotka
Tak to je škoda, stvatební cesta by měla být co nejdřív, po tom stresu :-D
Nooo, to asi jooo. :-D Však ještě uvidíme, jak to celé dopadne. :-) Ale možná vyrazíme aspoň na pár dní někam, abysme změnili prostředí. :-)
Profilova fotka
No, svatební cestu po svatbě hned bych taky brala, ale trochu nám to nevyjde. Až v půlce září pojedem do Itálie na poznávačku, a pak ještě někam k moři, takže hned po svatbě pocupitám do práce :-(
Ja bych taky brala svatebni cestu aspon letos;o))))).Porad strasne chceme do Parize,ale nevim nevim jak to vyjde..hlavne financne. meni:nic si z toho nedelej, ja zacinam od zari ucit, takze me po svatbe ceka projdeni ucebnic a sestaveni jakehos takehos planu.Uz ted je mi z toho tak vselijak :-S. ale aspon ze budu mit jeste chvilku prazdnin na vzpamatovani... broucina:tys nastavajicimu saty predvedla?ja ho trapim a ukazuju saty spouste lidi kolem ale jemu ne :-D .I kdyz nastesti je s tim smireny a chce je videt poprve az bude vsechno dokonale:-)
dolphink: Nooo, ukázala. :-) Tuhle tradici neřeším... Spíš výtvářím nové. :-) Že nosí smůlu, kdyby mě viděla tchýne. :-D Byla jsem fakt ráda, že mě přítel viděl, protože měl vcelku konstruktivní připomínky k posledním úpravám. :-)
Profilova fotka
tak já to mám taky docela dobrý, přítel a jen asi další tři lidi okolo viděli mé svatební šaty, jinak všem ostatním jsem ukazála na fotkách všechny šaty s tím, že jedny z toho budu mít a kdo chce vědět jaké, ať se přijde podívat :-D . Ve čtvrtek jedu na poslední zkoušku, jen přemýšlím, že možná malinko pozměním výběr, uvidím, jak zkouška dopadne :-D dolphink, ty jsi paní učitelka? :-)
broucina:to ja bych tchyni nemohla a asi ani nechtela udelat.Je strasne zvedava...Ale s tema konstruktivnima pripominkama verim, muj drahy taky az obdivuhodne odhadne co mi slusi... meni:jsem, cerstve vystudovana, takze me ceka novy zacatek se vsim vsudy ;-). Na jednu stranu se fakt tesim a na druhou jsem nervozni a to i ze svatby i z uceni;-) Ja jsem si saty enchavala sit, takze ukazat varianty jsem nemohla. Navic jsem do posledni chvile nevedela jak presne budou vypadat....tak jsem byla napnuta nejen ja, ale i vsichni ostatni....
Profilova fotka
Opravdu obdivuji všechny nevěsty, které si nechávají šaty šít, já bych na to neměla nervy, nevědět do poslední chvíle, jestli to dopadne opravdu podle mých představ nebo ne :-) Taky jsem se hlásila na pedák, ale řekli mi, že když nejsem z gymplu, tak co tam chci, mám stavebku, a chtěla jsem učit češtinu a dějepis popř. občanku, no nevyšlo, smůla. Ale bavila jsem se teď s kamarádkou, která má mít v příštím roce praxi ve škole a dost se děsí těch dětí, které jsou čím dál drzejší, no, má z toho docela obavy, a tak jsem na jednu stranu docela ráda, že nakonec tou učitelkou nejsem. úplně mi stačí, že doučuju angličtinu a to jenom vždy po jednom. Občas jsem z toho úplně hotová :-D , natož stát před celou třídou a nějakých šest až osm hodin denně :-D
ja jsem si nechavala sit takove trosicku netradicni,jsou jakoby batikovane a malovane.a vedela jsem,ze vetsina veci te navrharky s emi libi.Takze jsem to riskla...navic jsem docela kulata,takze tohle bylo nejjednodussi.A jest emi zustanou jako plesove:o)))). Deticky jsou pekni hajzlici.Ja budu ucit taky anglictinu :o) na zakladce v nasi vesnici-teda ted je to mestys ;o)- asi 1000 obyvatel. Takze s evsichni znaji.Rikam si, ze tady to jeste enbude s kazni tak zle jako ve vetsich mestech.a ucit jsem taky vzdycky chtela. O to vic jsem zvedava jake to bude doopravdy. nastesti uvazek neni tolik, je to 22 hodin tydne-jako uceni.Ze stravis dalsi spoustu casu pripravou, opravovanim a papirovanim to je dalsi vec.
Profilova fotka
To mi povídej, hodinu sice odučím, ale to, že minimálně hodinu na každé doučko dělám přípravu... Ve městě je to opravdu dost hrozné, pokud si tu nezjednáš respekt hned na začátku, nemáš už šanci ]-(
jjj, z tech priprav mam docela hruzu.budu mit sedm ruznych trid po trech hodinach tydne.Takze mam pocit, ze s emuj drahy chot za ten prvni rok nauci i zehlit a umyvat podlahu...to jsou jedinne veci, na ktere jsem si zati m nenechala sahnout...;o))))).Doufam,ze se to bude rychle zlepsovat, ze si proste zvyknu...
Tak já měla ze šití taky docela hrůzu, jak to dopadne, ale jedna holčina z beremese mi poradila jeden salon....a jsou tam fakt šikovní a opravdu se těším, až budou šatičky hotové...jsem si holt nikde nevybrala, tak jsem si je nakonec nechala ušít. :-) dolphink: Opravdu tě obdivuju, že jdeš učit....někdy učitele fakt lituju...ale na menším městě by to nemuselo být tak hrozné. Budu držet pěsti, ať to v září zvládneš! ;-) Teď se začne učit podle nějakých těch nových plánů, že?
Článek se načítá
ja jsem zas videla v televizi v Sama doma tu navrharku a moc s emi jeji veci libily. Zaujalo me, ze je ochotna ti uz hotove saty obarvit, takze muzes mit svatebni svetle a pak plesove tmavsi. i kdyz mam nakonec modre uz svatebni,tak nevim, mozna je tak necham i napotom ;-) broucina:jsem takova ta osoba co si odmalicka hrala na pani ucitelku ;-). mam taky docela strach jak je zvaladnu,ale jezdila jsem leta na tabory tak snad aspon trochu vim co bude....JJJ,zacina si kazda skola trochu podle sveho,ale nemyslim,ze by to byla takova zmena..nekdy bohuzel :-(
Profilova fotka
Já teda nemám moc dobré zkušenosti zatím s učitelkami, které učí na školách, co nemají zrovna jazykové třídy. Proto taky děti potřebují doučka. Buď na děti učitelé nestačí, nebo potřebují jazyk na střední školu - i na výběrové střední školy se přece hlásí děti z obyč základek ]-( , ale učitelky tohle neřeší. Spíš jsem se zatím setkala s učitelkama,které dál s učivem nejdou, dokud i poslední žák nepochopí probíranou látku :-o No, to je jedno, tohle mě vždycky rozčílí. Holky, tak to už se moc těším na vaše alba, až tam šatky ukážete, jsem na ně opravdu moc zvědavá :-) já si jdu v sobotu udělat takovou předpremiéru naší svatby, jdu za svědka kámošce, tak aspoň uvidíme, co přesně máme dělat i my :-D a konečně v pátek jdu na zkoušku účesu, koukala jsem, že už je máte asi všechny za sebou, tak konečně i já se přidám. Jen zkoušku líčení uděláme až týden před svatbou, protože na poslední chvíli změnám pravděpodobně barvu vlasů, aby byla proměna dokonalá :-D
Profilova fotka
Ahoj holky, tak já mám taky svatbu 18.srpna a hrůza, opravdu vás obdivuji že si necháte šít šaty, musí to být hodně drahé a můžete mi říct co s těma šatama budete dělat po svatbě ???? Necháte je ležet ve skříni???
Kdyz ono je to tezke.Nemuzes zas probirat dal, kdyz nekteri jsou mimo.To by to pak skakali po hlave protoze by se strasne nudili...je fakt, ze tohle je asi jedna z nejtezsich veci, vybrat co vsechno ta trida zvladne a co uz ne..a pritom nikomu neuskodit ani tim ze je to moc ani tim ze je to malo.... saty v albu uz mam, muj drahy sem nechodi,tk si to muzu dovolit;-) ze zkouskou ucesu bud klidna, ja ji mam domluvenou az na stredu pred svatbou a nekdo tu mluvil dokonce i o patku.Takze posledni urcite nebudes;-)))) Tu cizi svatbu docela zavidim,aspon obhlidnete. My jsme zas nastesti apson videli video ze svatby prasestrenice,tak apson trosku jsem si to pripomnela. Ale ona je ze slovenska a tam se to vsechno bere nejak oficialneji.Aspon vic nez si predstavuju ja...Ale inspirace dobra.Obcihla jsem tam omaslickovany vchod do panelaku,ten jsem se rozhodla z emusim mit ;-) vkrechlerova:saty me staly 5500, coz bych rekla ze je min nez pujcovne v nekterych pripadech. A jak uz jsem psala pocitam, ze je budu nosit na plesy.Bud primo tak jak jsou a nebo si je necham trosku ztmavit.Uvidim jak budu odvazna ;-)
Profilova fotka
Dobrá, ale jestliže dva žáci ve třídě nerozumí probírané látce, nebo rozumět nechtějí, tak pak už buď se pokusit udělt jednu doučovací hodinu jen pro tyto žáky, nebo se domluvit s rodiči na doučování. Ono, probírat v deváté třídě stále čas přítomný prostý a průběhový, když můj stejně starý bratr v té době probíral už předminulý čas, docela rozdíl. Spíš je to i na učitelce, jestli má zájem nebo ne :-( mimochodem, dolphink, šaty jsou opravdu krásné :-) . Já si v polsku koupila šaty na tu kamarádčinu svatbu, taky je budu mít pak na plesy a tak, půjčovat si tyhle šaty mi přišlo dost zbytečný,ale svatební jsem si opravdu raději půjčila :-D
JJ,to mas pravdu.Ono taky zalezi jestli je ta ucitelka preucena rustinarka, ktera dal nez k tomu pritomnemu casu nedosla, nebo nekdo kdo umi apson o trosku vic;-).nemyslim si, ze bych umela anglicky dokonale,ale doufam, ze tu zakladku zvladnu;-).Bohuzel mam trosku zkreslene predstavy protoze jsem chodila na tu jazykovku.Tak jsem zvedava na stret s realitou z opacne strany.... Dekuji za pochvalu,ja jsem z nich taky docela nadsena. jsem spokojena ze mam takhle vlastne dvoje v saty v jednom a jeste original.Ale celkem chapu, ze vetsina lidi si radsi svatebni saty pujci. Je to prece jen mozna jednodussi... Btw:meni, rozhodla ses nakonec pro zmenu satu, nebo zustavas u toho co mas v albu? (mimochodem moc pekna kombinace)
Profilova fotka
No, už mám doma i ty šperky, a ve čtvrtek jedu na zkoušku šatů, korzet to bude určitě, jen nevím, jestli k tomu nakonec nedám tu sukeň, která k tomu opravdu patří. Mě se ta kombinace líbí, ale ještě uvidím. Jak to přesně sedne a tak. Teď najednou nevím, jsem docela napochybách :-| , no, zase všechno nafotíme a uvidíme :-D Ono ty šperky, boty a tak udělají taky svoje :-D No, hodně tady čtu, že týden před svatbou nevěsty změnily šaty, půjčily z úplně jiného salonu a tak, takže je spíš asi vyjímkou, že si nevěsty nechávají šaty šít. Mimochodem ta moje kamarádka, na jejíž svatbu v sobotu jdu, si taky nechala šít šaty, jen jsem je ještě neviděla, ale měla by mít úplně normální šatky, které pak vezme i do města a tak. Tak jen doufám, že si mě někdo v té mé róbě nesplete s nevěstou, když hodně nevěst se vdává taky v červených šatech :-D
Toho spleteni se neboj, i kdyz je fakt, ze by klidne svatebni byt mohly. ale vetsina zenskeho osazenstva si na nasi svatbu poridila smetanove saty nebo kostymek ;-). Takze jsem stastna, ze jsem sla do te modre,protoze v bile jak jsem chtela puvodne bych asi uplne zapadla;-) Je fakt, ze jsem taky cetla o zmene tesne pred svatbou,ale ja bych na to stejne uz nemela cas. Budeme mit ten posleni tyden docela narvany.Kadernice, kosmetika a jeste musime s autem na pravidelnou kontrolu... Na fotecky se tesim:-),uvidis jak to bude vypadat vsechno dohromady.A treba te zaujme neco uplne jineho ;-)
Profilova fotka
nee, s mojí velikostí... Dostala jsem se tam akorát do třech šatů, dvoje jsem z toho zkombinovala... Ale byly asi úplně nejlepší ze všech, co jsem si zkoušela. Jinam do salonů už nepůjdu :-D To máš pravdu, je toho hodně, minulou neděli jsme napekli koláčky, a ještě to nemáme všechno rozvežené... polovina přítelovy rodiny o svatbě asi netuší, oznámení rozvážíme s koláčky, tak to bude taky zajímavé. Tchýně té kamarádky má úplně stejnou barvu kostýmku jako nevěsta, a to schválně :-D
dolphink: Super šatky! Modrou schvaluju, taky budu v modré, takže ti moc fandím. :-D Fotečky sem dodám až svatební....tenhle týden už je snad bud mít doma, strašně se na ně těším.... Jinak šperky mám nakonec půjčené od skorošvagrové (berou se s mým bráškou 29.9., takže z nás mají rodiče fakt radost, že to máme tak po sobě), protože mi krásně ladí s čelenkou.
Jinak mě šatky budou stát 6tis včetně taštičky...takže jsem velmi spokojená, protože v salonech za půjčení chtěli i mnohem víc... A budu si je nechávat, protože si myslím, že na ples se budou hodit....i když možná to bude chtít menší úpravu, ještě popřemýšlím...už jsem se do těch šatečků ale fakt zakoukala a jen tak se s nima nerozloučím. :-) A kdo ví, jestli by vůbec někdo takové chtěl. :-D
Ahojky.Mám zamluvené kytí komplet,myrty,na auto,pro maminky,pro mě a ženicha..Ještě jsem tam dneska volala do květinářství na menší změnu,aby mi přidali růžičky..Ještě zamluvit chlebíčky,medovník,mini zákusky a MANŽE VYPŮJČIT V PŮJČOVNĚ ŠATY,PROTOŽE zhubl.. :-)
Profilova fotka
Tak kytky už naštěstí máme zamluvené také, můj skoromanža je zamlouval sám, tak jen doufám, že na nikoho nezapomněl, jen ještě musíme objednat myrty pro svatebčany :-) holky, schvaluji vám, že si ty šatky potom necháte doma, přeci jen to nejsou tradiční svatební šaty, budou se hodit nejen na plesy, ale pak i třeba pro děti, pamatuju si, jak jsem si s mamčinými šaty vyhrála já :-D
meni: Tak já vždycky říkala, že se vdám v těch mamčiných....no, bohužel jsem tak nějak dost vyrostla....že by mi byly krátké. :-D Ale jinak bych se v nich klidně vdávala, protože jsou fakt hezké, jednoduché....
Profilova fotka
no to já bych se do mamčiných nevešla, v nich jsem si užívala jako nějaká 11,12letá holčička, ale pak jsem začala narůstat do šířky, a bylo to :-D
ehm, no....tak šířka by už možná byla problém.... :-D ale předtančení na plese v prváku na gymplu jsem v nich ještě zvládla... :-N Ale po gymplu přišlo seznámení se skoromanželem a taky veselé nabírání kilíček.... :-|
Profilova fotka
joo, nějak jsem si ani neuvědomila, že jsem se trochu znásobila, do toho přišla operace, po níž jsem přibrala dvakrát tolik, než jsem shodila, a do svatby to ne a ne shodit, chjóóó ]-( no, a k něčemu veselejšímu, co bude z dolphink už vím, ale copak děláš ty? :-) jestli teda nejsem moc zvědavá =-)
Tak já pracuju jako sociální pracovnice ve výchovném ústavu....zatím na částečný úvazek....u toho studuju sociální pedagogiku a obecnou jazykovědu...je to docela záhul....takže přemýšlím, čeho se vzdám, protože ještě s domácností atd. to zvládám horko těžko.... A co ty meni?

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?