Svatba 18.8.2007

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj děvčata, najde se tu některá z Vás, která se vdává 18.8.2007? Chci se Vás zeptat, jak jste na tom s přípravami na svatbu a jak celé přípravy prožíváte.
Profilova fotka
Holky asi jsem divná, ale pár dní před svatbou jsem se rozhodla pro jiné šatky :-D asi ty hormony v tom těhotenství nebo co ;-) . Jinak jsem taky ráda, že dnešní nevěsty jsou barevné a nejenom čistě bílé, ikdyž já zůstala u klasiky :-) ale viděla jsem nevěstu s černo křiklavě růžovýma šatama a ženich v černém s křiklavě růžovou kravatou a košilí a to se mi tedy nelíbilo.
Profilova fotka
accorniko, to je jenom na ukázku, však jsem psala, že to brzy smažu, já vím moc dobře, že to nesouhlasí s pravidly :-D ne, divná nejsi, já taky jedu dnes na poslední zkoušku šatů, a přemýšlím, že přeci jen sukeň zaměním, korzet ale nechám :-D
broucina:barvicky jsou sqele, i kdyz ja jsem puvodne byla presvedcena ze chci bilou klasiku ;o)))).pak bilou s modrou malbou a je z toho tohle ;-).Ale nelituju.taky mi prijde ze jsou vsechny nevesty krasne, i kdyz kamaradka ted byla na svatbe a pry to byla prvni opravdu skareda nevesta, kterou kdy videla.ale spousta lidi neni dokonale krasnych vzhledove,ale o to vetsi s nima je sranda;). acornika:jak to tady kolem pozoruju,tak jsi uplne normalni nevesta;-).hlavne ze ty nove co sis vybrala se ti libi vic:-). holky, taky zacinate byt nervozni?Muj drahy vypada, ze se zacal opravdu uprimne tesit a ja zacinam mit motylky v brise.a to je to jeste vic nez 14 dni....
Myslím, že to není nic divného, když změní někdo šaty. :-) Já měnit nemůžu ani nebudu. :-D Paní švadlenka se mě ptala hodně dlouho, jestli si jsem jistá střihem atd., že s tím už pak nic nepůjde udělat. :-) Jinak přítel pořád nechápe, z čeho začínám být nervózní...ale už to na mě trochu jde...nechci vidět poslední týden... Kamarádka mi ale říkala, že u nich to bylo to stejné...a pak ve svatební den, když ji ženich uviděl, tak mu ruply nervíky, rozbrečel se a musely ho dávat nějakou dobu dokupy, než mohli odjet na obřad. :-) Přítel taky ze sebe dělá tvrďáka, ale myslím, že až mě taťka k němu povede, že moc v klidu nebude. :-N
taky se zmenou nepocitam. Cim vic se na ne divam,tim vic se mi libi :-).Ale koukam, ze jsem byla docela duveriva a nenarocna.nechala jsem to v podstate na navrharce.Je fakt, ze jsme se hodne shodovaly a co mi navrhovala s emi libilo...asi jsem mela stesti. Nejhorsi je, ze jsem nervozni a nevim poradne z ceho ;-).Jsem na to na vsechno zvedava.Pujdem sice se zenichem spolu,ale i tak si myslim,ze budeme oba dobre nameko...a nebo chytnem zachvat smichu..nevim, ktera z tech dvou variant me desi vic ;-)
Tak já jsem hlavně nervózní z toho, že tam bude moc lidí apod. Vcelku nerada se pohybuju mezi moc lidma, nejraději jsem mezi pár blízkými....prostě nejsem příliš ráda středem pozornosti...Takže pro mě to bude docela hodně náročné překousnout tohle... Jinak jsme se dostali na 44 hostů... + ještě se na obřad chtějí přijít podívat kamarádky z gymplu i z vošky a sestřenky, které jsme nezvali (mám jich strašně moc, všechny jsou vdané, takže bysme se nedoplatili)...takže na mě moc moc lidí... A jinak mám taky strach z toho, že chytnu záchvat smíchu. :-D Protože když mě to fakt chytne, tak se směju i půl hodiny v kuse, nemůžu dýchat ani mluvit. :-D :-D Tak aby nás ještě oddávající nevyhodil. :-N
Ja mam lidi sice rada, ale byt stredem pozornosti taky moc nemusim.I kdyz treba tomu o svatbe prijdu na chut. My jsme momentalne 37 lidech na hostinu.Ale kolik se jich objevi na obradu netusim,vsem komu jsme to rikali, jsme nabidli at se prijde mrknout,takze to bude opravdu prekvapko ;-). Zrovna vcera jsem uvazovala ze svatba ve 4 vubec neni spatna;-),ale to bych svym pribuznym nemohl audelat,mam mekke srdce;-) Obcas se mi stava neco podobneho.Vetsinou me do tohoto stavu dostanou dva kamaradi, z toho mi jeden svedci a druhy bude fotit..tak jsem opravdu uprimne zvedava :-D . Mam strach spis z kastelana, pry je haklivy na neuctive chovani ve vznesenych prostorach zamku....;-)
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem taky úplně nervózní, obřad mám v kostele a to v 11.00 a mám strach abych to všechno stihla a to jsem zjistila že budu muset manžílkovy říkat text na zpamět který má asi 5 řádků, nevím jestli to nezapomenu a hlavně mám strach že se budu hodně smát a neřeknu vůbec nic. Už aby to bylo za mnou hrůza.Nerada mluvím před davem, a to na hostinu je pozváno 50 lidí a nepočítám ty kteří se příjdou podívat, jestli se zakoktám tak nevím.
Profilova fotka
Přítel by nejradši jen svatbu se vsědky, ale to jsem já nechtěla, neříkám, že musím být středem pozornosti, raději jsem někde schovaná, a spíš poslouchám než mluvím, ale jeden den to vydržím, naštěstí sliby říkat nebudem, to bych asi vše zapomněla... :-D Jinak já jsem právě chtěla, aby se na obřad přišli podívat všechny moje kamarádky a známí, na oběd pak zvem jen nejužší rodinu, cca 22lidí, na večer pak kamarády, ale taky jich moc nebude
Profilova fotka
Ahoj holky, tak mě se kupodivu nervozita tak nějak vyhýbá. Ale jsem na tom podobně jako Broucina. Moc lidí - špatně. Ale svatbu o 4 lidech jsem si nedokázala představit. Nemít v takový den kolem sebe ty úžasné lidičky, které mám tak ráda :-( My se na obřad a hostinu dostali na 43 svatebčanů a večer přijde hrát 7 muzikantů :-) Takže bude veselo a to se mi líbí :-) Kolik lidí se přijde podívat jen na obřad raději nepočítám, jelikož to pořád narůstá, takže se budu snažit jen ten "dav" asi moc nevnímat a užívat ty (snad) jediné chvíle tohoto dne. Jsem ráda, že je nás s takovým počtem hosů víc. Už jsem někdy začínala mít pocit, že se svatby v takovém počtu snad nedělají :-( Ale mě to přijde hezké ... oslavit ten den se všemi, které mám(e) ráda(i).
Profilova fotka
přesně tak, mít kolem sebe všechny, které máme rádi :-D , říkám si, že asi ucpeme radnici a další svatba se tam po nás nedostane :-D
Profilova fotka
Já už taky dostala jeden dotaz, jestli se vejdeme do kaple, když když ten človíček přivede ještě pár (mně známých) lidí :-D To mě trochu pobavilo ;-) Ale mám pocit, že tak kaple je opravdu velká, až "nafukovací", takže se toho opravdu nebojím. Aspoň tam nebude prázdno :-) Starosti s místem jsem spíš měla na hostinu, ale to jsme snad už taky zdárně vyřešili. Pořád o tom dnu musím přemýšlet, jestli ještě není co vylepšit a jak si tak představuju ten průběh, ... atd. Já se tak strašně těším. Ještě něco málo přes dva týdny a pak .... štamprdličku na uvolnění, nasadit úsměv a Holky, huráááá na to :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
No tak my máme obřad taky na 11 a vstávat budu jak tak počítám už o 6hod, mankote, to budu do večera zcela zdrchaná. Jinak máme na obřad i hostinu 50lidí, moc se na to těším, máme většinou mladý a tak bude aspoň psina, teda doufám. Teď jsem začala vážně přemýšlet o tom, že se po krájení dortu a hlavní tancovačce převlíknu, přeci jenom šaty jsou supr, ale vzhledem mému trošku vystouplému bříšku se těším na pohodlný oblečení a botičky bez podpatku. Akorát vím jak ten krásný den rychle uteče, byla jsem svědkyně mojí maminky před pěti lety když se podruhé vdávala a bylo to vážně kouzelné, naši měli sice jen 20lidí, ale svatbička byla moc pěkná a já byla na maminu moc pyšná, ikdyž byla starší nevěsta byla moc krásná. Vlastně celé ty přípravy jsem prožívala s nimi a byla jsem taky nervozní aby to měly hezký, no a teď se blíží ta moje a jsem nervozní ještě víc. :-)
Tak já chtěla vždycky malou svatbičku, jen nejbližší rodina....jenže tcháňata se chtěla revanžovat, takže se zvalo 50 lidí....ale někteří nemůžou přijít, tak jsme momentálně na 44 lidech...což jsem ale vcelku ráda, protože snad nebude pak takový problém je všechny usadit v restauraci...což mi připomíná, že bysme si měli dát s panem majitelem schůzku, abysme dojednali podrobnosti.... Ehm, a možná se nám pár hostů vytratí během dne, protože se tady v Brně jede Velká cena a někteří jsou fanoušci motorek, tak se půjdou kouknout tam... Kvůli tomu tcháňata chtěla, ať změníme termín svatby, že je to padlé na hlavu dělat v tuhle dobu svatbu, když bude Brno přecpané....tak jsem jim to zatrhla..řekla jsem, že to bude 18. a hotovo... :-)
Profilova fotka
to mě vždycky pobaví, když ostatní chtějí, abyste změnili datum svatby, protože se to někomu nehodí... Naštěstí u nás nikdo neříkal, jé, tou dobou ale budem na dovolené, přesuňte to na jindy 8-) A už máte domluvené menu, co se bude podávat? My jdem zamlouvat teprve v neděli, dohodnout co k jídlu a k pití, a které panáky si budou hosté hradit sami :-D Jinak kamarádka bude mít v sobotu nealko přípitek, chutná to prý jako klasický alko přípitek, jen bez toho alkoholu. Pokud to bude dobré, nechám si to naší restaurací také objednat, přeci jen na obědě budou převážně starší lidé a nebo řidiči :-D
Profilova fotka
broucina : no bodejť, ještě aby ses podřizovala jim ne, když je to Vaše svatba ;-)
Ahojte holky.Tak já se k Vám přidávám,protože to co tady čtu mi hodně přimomíná sama sebe :-) Stejná nervozita ani nevím z čeho,všechno je připravené,domluvené i koupené. Těším se stejně jako vy. Ikdyž to budu stejně trošičku rozlišné než vy.Já totiž pořád doufám,že mám všechno zajištěné do puntíku,protože na pozdější opravy už nebude čas :-N a taky budu mít o týden kratší čekání na svatební obřad,jelikož 12tého odjíždíme na dovču a vracíme se 17tého =-) .Ani nevím jestli budu schopna si tu dovolenou užít ?????Takže Vám všem přeji hodně šťastných chvil bez nervozity.Hlavně si to pořádně užijte je to přece náš den D. ;-)
Profilova fotka
Broucina: Fascinuje mě, jak někteří lidé neuvažují vůbec nad tím, čí to je svatba a co chtějí Ti dotyční. Jaká mají přání a představy ]-( Kdybychom se měli takhle ohlížet na všechny, tak se žádná svatba nakonec ani konat snad nebude :-S Proč prostě nemůžou jen přijmout ten fakt bez připomínek, že je to tak, jak jsme si to vybrali. U nás mě teda překvapila jen jedna reakce z přítelovi strany ... že koncem srpna jezdívají na dovolenou :-S Přitom jich během roku absolvují vícero. A pokud je pro ně takový problém tu dovolenou posunout nebo odložit, pak mi asi na svatbě tolik chybět nebudou. Naštěstí nám do svatby nikdo nemluví. Jen ze začátku bylo pár připomínek na velikost (aby nebyla svatba velká a peníze si raději užili třeba na dovolené). Ale pro mě je důležitější mít v ten den ty lidičky u sebe, než jet na nějakou drahou dovolenou do nevím jak daleké země. Zážitek to může být určitě taky krásný, ale takový den si s nimi užiju jen jednou (doufám :-D ) a navíc ... u nás je přeci taky moc hezky :-) Po takovém argumentu už jsem podobné poznámky neslyšela :-N
Jo, menu už jsme domlouvali....na přípitek bude portské, a pak se bude podávat polívka s knedličkama, hlavní chod bude vepřová panenka a kuřecí maso se šunkou, mozzarellou, v bylinkové omáčcce a americké brambory (nechtěla jsem svíčkovou, kvůli teplům atd.)....a na večer máme objednané grilované maso-hovězí, vepřové, ryby, prostě na co si kdo vzpomene....po celý den bude přístup k ovoci a zelenině....jo a co máme asi trochu jinak, ráno se bude podávat v restauraci taková snídaně....protože byl neřešitelný problém, odkud kdo pojede, tak jsem rozhodla, že se prostě všichni sejdou v restauraci a pojedeme odtud...
zajap: Jinak tě obdivuju, že odjíždíš...asi bych to nezvládla. :-D A hlavně mi ten poslední týden pečeme koláče a rozvážíme výslužky, tak budu potřebovat být po ruce mamince.... :-D
My u taky mame domluvene papu: na pripitek Metropol (moje slabost ;-)),pak klasicka knedlickova polevka a klasicka svickova-vsichni ji maji radi, tak jsme u ni zustali.Na veceri grilovana veprova kyta, kurata a nejake olozene misy vcetne aspikoveho dortu....S tou jakoby snidani pocitam u nasich.vsichni se sejdou totiz tam,tak aby meli behem toho co ja s ebudu slechtit neco do pusy ;-) Zajap:taky pripojuju obdiv.Ale kdyz se nad tim poradne zamyslim, je to genialni napad,vypadnout z toho vseho ;-).ale je fakt, ze jsem si do toho poslediho tydne naplanovala vsechny kraslici procedury,to by nadalku neslo. broucino vy budete davat vysluzky predem?my jsme to resili a dosli jsme k tomu ze jenom tem co budou na hostine..
dolphink: No, my to budeme dávat předem, protože většina bydlí kousek od místa, kde bydlí moji rodičové.....a bylo by zbytečné to vozit nějakých 35km do Brna, odkud by si to zase hosté odvezli zpět. :-) Takže většině to rozvezeme už v ten pátek, protože bysme to neměli stejně doma kde mít....pro svoje kamarádky, co budou spát u nás, si to dovezu domů a dám jim to, jak budou odjíždět.... U nás je to prostě komplikované.... :-D
Broucina: koukam:-).Ona asi zadna svatba neni nic jednoducheho.My nastesti vsechno cukrovi a kolace navezem do te restauracky kde bude hostina a jsme domluveni, ze nam i vysluzky nachystaji, kdyz jim reknem jak to chceme.Stejne jsem zvedava jak se to jeste zamota ;-)
dolphink: Jooo, jednoduché to opravdu není nikde... :-) Akorát si s přítelem říkáme, že svatba je asi ten nejhorší rituál, jaký byl kdy vymyšlen... 8-( Protože vždycky na mě někdo vyhrkne nějakou zaručenou tradici, která se musí dodržet a bez ní prostě nelze ani žít...a pořád mě nutí, že ji musím dodržet....a já na ty tradice fakt nejsem....abych řekla pravdu, není moc tradic, které dodržíme.. :-) Skoro žádné.. :-)
Profilova fotka
ahoj holky, tak už mám kamarádčinu svatbu za sebou, byla to super zkouška, a díky ní se na naší svatbu s přítelem už opravdu těšíme :-D Jako svědkyně jsem byla na začátku celkem nervózní, ale to není nic proti tomu, jak na tom byla nevěsta, byla strašně vynervovaná, díky tomu se skoro na žádné fotce nesměje, docela jí to vzalo chudinku. Ale přineslo nám to alespoň jedno pozitivum, přítel si vyzkoušel jaké to je mít na radnici jen pár lidí, celkem nás tam bylo asi 15. Moc se mu to nelíbilo - a to to tak původně chtěl :-D , takže opět nakonec s mým "rozhodnutím" mít na obřadu všechny naše kamarády a známé mi dal za pravdu. V neděli jsme zamluvili menu v restauraci, jak jsem si myslela, že tam jen jednou přijdem a vše bude jasné, tak jsem se taky trochu spletla, minimálně jednou tam ještě budeme muset a doupřesnit věci ohledně výzdoby, rautu na večer, ách jóóó :-| Jo, a výslužky nedělám :-D K těm tradicím, na této svatbě se nic nedodrželo, snad kromě krájení dortu novomanželi, nezametali střepy, nejedli polévku z jednoho talíře, prostě nic. Třeba tyto dvě tradice bych osobně dodržela, ale jinak taky nic dělat nebudeme, snad si na nás nikdo nic nepřipraví. A přenášení nevěsty u nás taky nehrozí :-D
meni: No jo, úplně jsem zaopmněla, že jsi byla svědkovat. :-) Tak to máš dobrou průpravu. :-D Jo, z toho mám taky strach,že budu vynervovaná a že na všech fotkách budu vypadat děsně.... Jinak k tradicím....krájení dortu asi dodržíme...a to, že mě k ženichovi dovede taťka...ale rozbíjení talíře jsem zamítla kvůli hafanovi a celkově se mi ta tradice nelíbí....říkala jsem si, že by se mi líbilo, kdyby nás v restauraci uvítali spíš chlebem a solí....a že bysme poprvé společně zakrojili chleba. :-D Prostě nějaká první společná činnost... Ale z domu nevěsty se nevyjíždí, ženich ví, jaké budu mít šaty...na obřad pojedeme společně...jo a vlastně se bude konat novomanželský tanec. :-D Svatební noc taky nebude, spíš posvatební. :-N Budeme mít byt plný lidí...tak si to necháme na dobu, až je všechny vypakujeme. :-D
Profilova fotka
naprostý souhlas. šaty se mnou ženich vybíral, budeme vyjíždět společně z našeho bytu a ne od rodičů... No, krom toho tance a doprovodu taťky k oltáři také nic jiného nedodržíme :-D Já už vím, že budu asi pěkně vysmátá, alespoň teď jsem byla, a od kamarádek, co jsem posílala ukazovat fotky, tak mi přišly reakce, že spíš já jsem jak nevěsta, jestli už nejsem vdaná já :-D Nevěsta je tam všude taková smutná :-|
Profilova fotka
čau kočky, co se týče tradic, tak u nás taky nulo bodow :-D Přesně jak říkala broučina na mne když někdo vybafne s nějakou tradicí tak hned vidím rudě. Co je mi sakra do toho, že se něco dělává tak nebo onak, já to chci mít podle svého protože svatba je náš den a jak to dělají ostatní mě fakt nezajímá ;-) Jednu jistotu u svatby máme totiž zřejmě všechny jasnou, stejně nás někdo pomluví, takže proč si s tím dělat vrásky, když je to nevyhnutelné. To budu mít radši dobrej pocit z toho, že bylo všechno podle mých představ a nemusela jsem nikde ustupovat. meni taky neděláme výslužky..... i když mi to trošku sabotují obě maminky, kterým jsem dala k dispozici část cukroví ať si s ním naloží podle svého a ony asi sem tam někomu něco podstrčí, což mi zase připadá trapný vůči těm co nic nedostanou, ale to řešit nebudu 8-) Snídani neděláme, máme hodinový welcome drink v místě obřadu, aby se lidi trošku uvolnili a seznámili. A menu máme taky klasický svíčkouvou + knedlíčkovou polívku mňam 8-) A večer bude grilovaný prasátko.. No a takový ty šaškárny s koulí na noze apod. taky neřeším - to mi nějak nevadí, na svatbě budou většinou kamarádi, takže se určitě něco chystá a já už se těším až dostanu do ruky pořádnej bejkovec :-D :-D
No, u nás se strašně probírá i to, že svatebčani nebudou mít myrty. :-D :-D Vyrobila jsem si jen modro-bílé mašličky....přijde mi, že to úplně stačí...a tak nějak se mi to líbí víc.... A to ještě neví, jaké obludky budeme mít na autě.... :-D Důležité bude, abych se uklidnila a hodila všechny starosti za hlavu...pak budu asi taky vysmátá jak lečo...včera jsme viděli Vratné lahve....kde oddávající šíleně ráčkoval...tak jsme si s přítelem říkali, že snad budeme mít oddávajícího bez řečové vady či jiných chybiček, jinak neřekneme "ano" ani jeden, protože se budeme dusit smíchy...vím, že to není k smíchu...ale za určitých okolností se člověk neudrží, že... :-N
Profilova fotka
jo my taky neorganizujeme společný přejezdy - to mě na svatbách děsí skoro nejvíc ]-( nejsem moc davovej typ :-D takže my se všichni sejdem až na hradě a protože tam bude i oslava a ubytování, tak už se nikam nepojede - tzn. odpadne zdobení aut a kolon 8-) 8-) A svatebčanům nedám ani tu myrtu, jen ženich bude mít korsáž, já těžce nesu i když dostanu na nějaký konferenci jmenovku, takže jsem všechny podobný stádní akce zamítla ;-) hele holky máte na svatbě nějakýho vegetariána? nevím co tomu našemu objednat místo polívky / místo svíčkové bude mít smažák

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?