Červenec 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, tak snad na druhý pokus už to vyjde. Nevím, co se jim to včera zase porouchalo. Ale byla to hrůza. Moc jste mi chyběly.
to se máte, mě to všechno čeká a nějak se mi do toho nechce. Hledám nějaký typy na netu, s prckama se mi to všechno nechce obíhat. Jinak vlastně máš pravdu - taky se to týká svatby protože tam to nakonec stejně směřuje :-) A už někdo z vás čeká mimi?
jsem praštěná, to téma jsem sem zavlekla já. Zajímá mě to. Kamarádka má rodit každou chvílí, tak na ty mimča myslím víc než bych asi měla. Už se taky těším, i když na porod tedy rozhodně ne, podle toho, co jsem viděla....
Profilova fotka
simi mi nevedeli jestli se nam to podarilo nebo ne, vim, ze nejdriv ti jde poznat az za 2-3 týdny, jenze to už pak nejde přerušit, tak jsme se rozhodli to přerušit do 48 hodin, my to provedli v 7 rano, takze jsme jeste meli rezervu, muj to chtel po vysetreni zkusit znovu, ale to bych sla na svatbu s bubnem a to bych nechtela, clovek se nemuze napit, poradne tancit.. vsecko by me bolelo ee.. to radejc pockam, ted se tesime na svatbu pak byt a pak se budem tesit na mimi, vzdy jsem si predstavovala jak to chlapovi reknu romanticky pri vecim nebo koupit boticky, jak jse to rekli vy? ale u me toto konci, bo od trombozy nemuzu brat antosku takze to delame porad na ostro, az na konec s g... takze poku budem mimco planovat, tak muj o tom bude vedet... :-(
simi díky. Vážím si toho, že jsi to popsala jak to je. Máš pravdu,hodně maminek pak řekne, že to nic nebylo a taky jsem tomu nikdy nevěřila. Ale díky.... :-)
mě to téma nevadí, koneckonců už jsem si to 2x prožila. Ale myslím že koukat na to na videu je blbost protože tě to akorát vyplaší. Každej ví že to bolí a každej ví že se to musí přežít - nebo si prostě necháš píchnout epidurál a je to v poho. Já jsem při prvním porodu epidurál neměla a při druhym to bylo tak rychlý že mi ho nestihli dát - porod mi vyvolávali a malej se narodil 1,5 hod. poté co mi píchli vodu.
paji kamoska mela epidural,dve kamosky a meli problemy.Prootze te neumrtvni celou,takze necitis kontrakce,ale citis bolest dole a nevis kdy mas tlacit apak se ti prodluzuje porod.Nam to nedoporucovali a podle kamosek bych do toho ani nesla.Jinak my jak chodili na predporodni kurzy,tak nam taky pousteli video,ale ptali se kdo to chce videt :-D Pak bylo pekne ticho a tatinkove jen utesovlai nas cekacky :-D Stejne,jak to je jednou vevnitr,tak to musi i ven a prezilo to tolik bab,ze to zvladnete i vy holky.A fakt ta hruza stoji za to ;-) Erteple,taka t ti to evu preposle,aj to ho napsala moc
Profilova fotka
vsadim se, ze ja budu rodit dvojcata, bo to co jsem v zivote nechtela tak mam nechtela jsem mit modrookeho blondaka, mam ho doma nechtala jsem zit ve velko meste bo jsem zila v ostrave a vesnice mi vyhovovala vice, jsem v brne a nakonec jsem rikala, ze nikdy nechci dvojcata, ze jedno utipom, a ondruv deda je z dvojcat... takze verim, ze je mit budem, ale uz jsem si na tu predstavu zvykla :-)
paji a co uz mate zarizene?my uz tady snad skoro vsechno.Me zbyvaji saty a prstynky
Profilova fotka
ten epidural se picha k pateri, ze, a muze z toho clovek ochrnout? ja to teda nevim jen jsem to videla na kabelovce, kde bezi serial cekame miminko :-)
Profilova fotka
cekam cekam, ze si poctu a zatim zadná IP :-( :-(
simi - já rodila podruhé u apolináře a tam maj všichni epidurál. Já jediná tam "vyváděla" :-) Je pravda že si pak holky stěžovaly že je trochu bolí místo vpichu ale to je normální a za to že necítíš kontrakce bych řekla že to stojí. Porod to pokud vím neprodlužuje, oni ti řeknou kdy máš tlačit protože tě napojí na monitor a tam vidí kdy máš kontrakce ale většinou ti ten epidurál dají tak aby při tlačení už nefungoval a ty jsi sama tlačila na kontrakce - pak to bolí ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že tlačení už je v pohodě, nejhorší je to co předchází předtím, kor když to trvá jen 1,5 hodiny, to je pak pěknej mazec.
simi nemáme ještě nic a docela mě to děsí když koukám že vy už máte všechno. ertepla- dneska už to maj vymakaný, neboj neochrneš. a u apolináře jsou na to machři :-)
Článek se načítá
Ja si myslim,ze ochrnout nemuzes,akorat jak ti to pichaji,tak si musis sednout,coz zrovn neni v bolesti dobre a nesmis se hybat,taky vydrzi jen tri hodiny(ten co se picha u porodu) an ekdy nez zabere,tak muzes porodit.No a je blble,ze necicit kontrakce a nevis kdy mas tlacit,takze muze byt porod komlikovany,ze mimco poleze ppomalu ven a treba se pak tahaji temi klestemi.Kdyz totiz ty kontrakce citis,tak asi vic tlacis.Kamosky s tim meli problemy.Ja chtela epidural ke konci-rvala jsem,ja chci epidurala a radek na me,tak uz nic nedostanes. :-D uz jsem totiz talcila a to uz se pak nepicha.Taky po epiduralu muzes byt napichnuta na cevkovani,ale kamoska treba nebyla,protze curala normalne.Tady v uk je vic variant,jeste si mues nechat pichnout nejakou drogu,co te pry desne zhuli,ale to ovlivnuje plod,takze pak jsou mimca spavejsi a zas nechcou pit a muzes mit velek problemy skojenim.Jedna hoka,jak ji to pichli,tak pry klecela a stekala na manzu jak pes =-) Pka se dycha plyn-ten jsem mela ja,tam jsem rozhrycla tu trubku,ten neni od bolesti,ael pomaha uvonit mezi kontrakcemi,porpfve jak to vdechnes,tak je to jak po flasce vodky,desne se mi motala hlav,strasne se mi chtelo chlamat,po druhe mi bylo desne spatne a pak to uz prestane zabirat :-|
Profilova fotka
pribrali jste hodne holky, nebo kdyz se clovek hlidat tak se to da zvladnout, a co leto zvladli jste vedra, me dr rekl, ze bych nemela byt pres leto tehotna, ze by mi to nemuselo delat dobrotu na nohu po te tromboze a taky ze mam 10x vetsi sanci, ze az budu těhu tak ji můži chytnout znovu, říkal vám váš dr taky něco takového, upozornil vás na riziko trombozy v tehotenství? já mam z toho docela strach, bo jsem si prozila mesic a pul v nemocnici na luzku na kapackach a injekci proti bolesti a tehotenstvi bych tam stravit nechtela.. :-|
Paji verim,ja rodila malou 7hod ahlavu tlacila 57minut,takze jsem si uzila ;-) kazdy rika,ze hlava je v poho,u me to byl zahul,sice jsem se neroztrhla,ale nemohla jsem pak uz ani dychat,protoze jsem tu hlavu mela napul ven a napul dovnitr a fakt o bolelo a mysella jsem,ze uz mala neproleze ]-( ja rodila v uK a na pred.kurzech nam rikali tady to o epiduralalu.TAdy taky zenske skoro vsechny rodi na necem,na me sestra cumela jak na pako,ze chci prirozene. A co mas,holky,kluky anebo parecek? neboj se svatbou,to jde rychle,jen termin,pak restaurac e hudba pak je na vse cas ;-)
no je to každopádně mazec. Čekám netrpělivě na svojí kamarádku. Má rodit každou chvílí, termín měla chuděra už ve čtvrtek. Prožívám to s ní.....Už aby byl malý Honzíček na světě a já mohla vozit.... :-)
epidurál se píchá vleže - musíš se jakoby stulit do kočičího hřbetu (ten anesteziolog si mě tam takhle štimoval a pak někam zdrhnul) a hlavně nesmíš cuknout ani při kontrakci proto je lepší se pro něj rozhodnout dřív, dokud ještě kontrakce nejsou velké. Jinak cévkovat tě můžou i bez epidurálu - mě po prvním porodu museli cévkovat protože jsem vůbec necítila že se mi chce a přitom měla plný močák, a to jsem rodila normálně bez chemie. Jinak ty oblbováky jsou prej blbý to jsem taky slyšela - prej tě to úplně zfetuje.
Profilova fotka
museli jste podstoupit klystýr bo už se to ted delá jinak :-S
erteplae,ja pribrala za cele tehu 11kg,mela jsem jen brisko a tri dny po porodu,bych mohla jit v opalovackach a nerekla by jsi ze jsem byla tehu ;-) Ja jedla zdrave v tehu,radek si me hlidal a taky jsem nemela chute,tak to slo.O tromboze mi rikalai a jeste o vice preblemech co muze tehu vyvolat.Ja byla v lete v 7mesici a byly horka,bydelli jsem na pude kde neslo vypnout topeni a lezela jsem cely den nahata v pruvanu a sprchovala se v ledove vode i hlavu a radek rikal,ze jsem magor,ze chtynu zapal plic.Pak jsem chytla virus nejaky a pos...la jsem se v parku u rybnika,doted se mi smejou 8-)
Ja bez klystyru,pri tech kontrakcich se vyprazdnis jeste pred porodem,talci to na streva. Paji,tak tady se picha v sede a jen na tri hodky.Ale kamoska taky rodila u apolinare arikala,ze jen na tri hodky.Asi jak kde.JInak me necevkovali nastesti.Ale kamoska ma po porodu povolene svaly dole,tak jak ted skakala na trampoline,tak se normal pocurala.TAk se musi hlidat chudera.
Profilova fotka
:-D :-D :-D chudaku, promin, ale me posledni veta fakt rozesmala, ale nezavidim, tak to ti fakt zavidim, ze mas tak dobrou postavu a spalovani, ja jsem pivar, takze kdyz me vidi ten kdo me nezna se me pta jestli jsem tehotna bo fakt vypadam trosku tak na 3-4 mesic, nedokazu to odhadnout, ikdyz se snazim zatahovat, tak v tomto pripade se tesim az budu tehu, to uz budu moct rict ano jsem tehotna ne tak tlusta :-p
:-D
simi - já měla oba porody nestandartní a předčasný - obě 35. týden. Poprvé mi praskla voda takže mi porod nebrzdili. Celé to trvalo 13 hod. Po 12 hod. bolestí jsem byla jen na 3 cm, sestra mě teda vzala na přípravu a píchla mi malinko oxitocinu do hráze aby to uspíšila a já pak do 10 min. málem porodila na záchodě. Vlekla mě na sál, druhou rukou telefonovala a sháněla doktora, malá byla do 10 min. na světě, měla 2,20 kg. Podruhé jsem měla komplikace - těh.cukrovka a špatný jaterní testy kvůli kterým mi porod vyvolávali. Dost jsem si poležela v nemocnici. V obou těhotenství jsem měla předčasný kontrakce, ke konci dost bolestivý, při druhým mi museli porod zastavovat kapačkama. Pak když byly ty jaterní testy blbý tak se rozhodli že mi vyvolají porod. Přišla jsem na sál, nic mi nebylo, píchli mi vodu a za hodinu a půl se mi narodil chlapeček. Byl to strašnej horor, myslela jsem že zhebnu. Ale když to drobátko vidíš tak na to všechno zapomeneš :-) Nakonec měl 3 kg - pěknej macek na 35. týden :-) a pokračuje v tom trendu - ve 4 měs. 7,2 kg :-) Holky nemáte někdo tip na nějakou pěknou hospůdku se zahrádkou v Praze kde si můžou pohrát malý děti?
NO me se hlavne libili ty kozy pak.Jak byly natekle mlikem,tak byly uplne pevne akdyz jsem si lehla,tak furt byly semrem na horu a byla jsem jak Pamela :-D Paji a kde to mate,kde je obrad a hostina a odkud jsi?
Profilova fotka
paji a to ti to nemohli pichnout hned, to museli cekat a nechat te trpet 12 hodin :-(
ertepla: máš to v poště :-)
já jsem v prvním těhu přibrala 17 kg, to byla docela síla. V druhém mě proháněla dcera takže jsem měla pohyb, navíc jsem byla na dietě kvůli cukrovce a těm játrům takže jsem nabrala jen 7 kg. Porodila jsem a byla zpátky na své váze, teď mám dokonce 4 kg podváhu. Klistýr jsem měla při obou. První v krči - tam to bylo v pohodě, jen trochu vody a za vteřinku hotovo. U apolináře říkám sestře že to není třeba že jsem byla několikrát a ta potvora mě prohnala nejmín litrem studený vody, takže doporučuji si nechat v poradně předepsat Yal gel a máte to v pohodě,nemusíte se bát.
Profilova fotka
teda holky, člověk si na hodinku odskočí. Jára je namol, asi 15 piv, takže mě po celou dobu jízdy osahával, nemohla jsem se pořádně soustředit na řízení. teď je ve sprše a pak určo padne do postele a bude tuhý. to už se mě v autě ptal, jestli bude sex. to teda nebude. nesnáším, když z něho to pivo táhne. a má kecavou, furt mi vypráví, jak mě moc miluje a že je se mnou šťastnej. to je tak srandovní. no jo moje zlatíčko :-D to máte teda pěkné téma. kamarádce se narodila holčička ve středu, ale rodila císařem, protože byla malá otočená hlavičkou nahoru a první mimi se jí uškrtilo, tak nechtěli asi riskovat. ale je nádherná, dneska posílali fotky.
Paji,tak jak rikam,hlavne ze jsou mimca pak zdrave,ta bolest se da prezit,i kdzy jsem myselal,ze umru a mimi uz neuvidim ;-) Tak ja rodila presne na termin.Ale segra po dvou dnech nebyla ani na pul cm otevrena,pichali ji ruzne latky,dokonce ji sadistka dok.rozevirala rukou za ziva,segra rikala,ze bolest jak krava,pka sla cisarem a ma brutus jizvu.Ostatni dok.pak zdupali tu doktorku,protoze od zacatku bylo jasne ,ze se nerozevre.V nedeli v jednu rano ji praskla plodovka a mala se narodila az v pondeli vecer,takze i tu malou ohrozovala na zivote.NO holt krava doktorka. Tak to mas supr,ze mate parecek.Mala mela 3.23kg a pak uz byla jen tlustoch.je porad nad carou :-D ,ale na tvojeho teda nema :-D Tejrar je z prahy a kajsa,tak ti mozna poradi.Tejrar ma krasnou restauracku,tak se ji mrkni do alba,fakt krasna a ma tam i nejaku zimni zahradu ci co.Kolik budet mit lidi?
simi - jsem z prahy, máme to v kapli lib.zámku. Hostinu zatím nevím, sháním nějaký tip. Hrozně jsem chtěla Březiněvský golem, ale tam už měli obsazeno :-( ertepla - ono to ze začátku tolik nebolí, ty bolesti se stupňují. A já jsem ani žádnou chemii nechtěla, čekala jsem jak to bude vypadat, co vydržím, pak bych si asi o něco řekla když by to už nešlo. Když mě brala na tu přípravu tak už to dost bolelo tak mi řekla že si ve sprše rozmyslím jestli něco chci. Jenže já už do té sprchy nedošla, na záchodě mě chytlo pár hnusnejch kontrakcí hned po sobě a já začala tlačit aniž bych to mohla ovlivnit. Musel to bejt komickej pohled jak jsem tam stála hlavou opřená o dlaždičky a řvala sestroooo já tlačim :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?