Svatba v Ostravě-Porubě. Byly jste spokojené?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny nevěsty, které budou mít svatbu v Porubě .... a kdyby se našly nějaké už vdané paní, ráda, bych věděla jak jste byly spokojené ... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha .. hmm :-| tak to by v našem případě bylo hodně zlé... a kdyby event. pak muž získal práci, tak můžu zase zpátky já na RD? Ale to nevím jak by se líbilo u nás v práci..
Odpovědět
Profilova fotka
lucenek: máš něco v IP na MK
Odpovědět
Profilova fotka
Caute Ostravacky-Porubacky znova :-D , hledam informace a zkusenosti se svatbou v arealu Lodenice v Dehylove (smerem na Hlucin), neznate nekoho, kdo tam to mel zorganizovane? Byla tam svatba minuly vikend 22.08., nezna se nekdo s nevestou? diky predem Minule se tu muj dotaz ztratil mezi koprovkou a fazolkama :-D
Odpovědět
Profilova fotka
nevestinka: asi tě nepotěším.. nikoho neznám kdo tam měl svatbu :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Pan alergie to nebude, je pravda, že kůže se napíná, ale mě svědí břicho, nohy, ruce, krk, prostě všechno, uvidíme co výjde z toho odběru krve nevěstinko neznám
Odpovědět
pan jo hele u rd si můžeš přivydělat já mám rd a chodím na 6 šichet v měsíci na záchranku a v poho...ale nesmíš mít plný úvazek, můžeš mít polocičkní a tak
Odpovědět
dobre ranko, tak my vcera prezili londyn,vyjeli jsme v 9rano a pred 10vecer byli doma. NO a zvladli to holky na jednicku. Jen byla v pendolinu na ceste zpet uz trochu krize,protoze byli unavene. A ceska ambasada???Takova ostuda,jsem tam tak sproste nadavala!!!!NOrmalne mistost velka jak trafika na lenince a to je vsechno a okynko jak na poste.Dali nam papiry a rekli at to jdem vypsat na ulici na zem pred ten barak,kde cekali i ostatni lidi,protoze nemaji ani cekarnu,Viki tam brecela,nemohla jsem tam odstrikat,nakrmit,prebalit nic!!! A po pul hodine co jsem vypsalal stupidni papiry mi chlap rekl,ze jsem tam vubec s detma nemusela jezdit,ze kdo mi to rek,tak jsem rekla,ze oni a on ze to byl omyl. Al;e priste zas musime prijet vsichni!!! A taky,ze v cele te obrovske budove maji jen tu mistost 5krat 5,protoze se ambasada 18let rekonstrujuje a pry mozna,jak od viktorky dite se vda,tak uz to bude hotove,rikal pan :-D nevestinko,neznam nikoho,ale mate vybrana romanticke misto ;-)
Odpovědět
Jo ale dobre jsme se tam i pobavili,prisel tam rom a ze pry chce potvrzeni,ze jim nemuze ambasada pomoct :-D TEn chlap na neho,ze to ne chape a ze se nic takoveho nedela a on ze je vyhodili z bydleni,nemaji praci a at jim pry ambasada koupi letenky domu a nebo zaridi bydleni. NO nepochodil,pan mu rekl,ze jse svodboni obcan ve svobodne zemi a at si koupi letenku samik,ze oni jen delaji pasy :-D
Odpovědět
Lucy,tak to jsi uz i manzu ukecala k navratu???To me mrzi,ze je ti tak smutno po domove.Urco ted mas silene depky a brecis do polstare,ze?Ja si to pamatuji,kdyz jsem se nastehovala tady a nebylo navratu domu,jak to bylo hrozne. Ted uz tu jsem ale doma a domu zpatky nechci. Ale kdyz ty sis nezvykla po sedmi letech a porad tesknis,tak si uz asi nezvyknes bobku. A neboj,decka skolu zlvadnou kdyz pujdete zpatky ;-) Max.rok budou mit problemy,ale asi si teda budou hrozne zvykat a bude to pro ne na zacatku tezke. A kdyz muzes zadat o am.obcanstvi??A na co ho chcete,kdyz chcete jet zpatky?Aby jste to meli pak jednodussi kdbyy neco?Manza chce taky anglicke,me to je fuk,ale jak budu mit jednou narok,tak taky urco zazadam,je to plus.
Odpovědět
Profilova fotka
Diky zenky za odpovedi, no skoda, ale neva, snad to tam bude fajn. jj romantika, no doufam, ze nebudou zaplavy :-D mejte se!
Odpovědět
Profilova fotka
AHojte nevestinka- misto vim ktere myslis, bydlim hned kousek ale bohuzel neznam nic ohledne svateb tam Simi- ne ne manzu jsem nepremluvila jsem sem se ptala kdyby nahodou. Ale s tou skolou to neni tak jednoduche a neni to tak jak si myslis. Vem si ze Jamie by chodil uz do 4 neob 5 tirdy, nemohl by jit do ceske skoly, protoze neumi psat, cist cesky, mluvi to je jedine,ale kdo ho to vsechno nauci??? Nezvladl by to a preci nemuze jit od prvni tridy aby se to naucil. Musel by jit primo do americke skoly, coz zadne v oV asi neni, je jen v Brne a Praze a na to penize by nebyly a taky by to bylo tezke. Je tady jedna ceska co ma holcicku uz je ted tusim ve 4 s cernochem. Je to krasna chytra holcicka, mulatka zili asi 2 roky v cesku. ten jeji tata amik je dost prachatej,takze ji platil ty nejlepsi skoly, koupil byt atd. vsechno ale ta holka porad byla nejhorsi ve skole a jeste k tomu tam byl rasismus, takze jsou zpet tady v usa . U nas je hodne rasistu jeste porad. A ikdyz chodila do te americke skoly, nejlepsi nebo co a je to chytra holka, ktera tady nema problemy,tak tam je proste mela. Neni to jednoduche se vratit do ceska a jen tak z niceho nic zacit treba v 5 tirde. Tady je skola uplne jina, oni se dokonce ani neuci psat psacim. Pisou jen tiskacim takze psaci Jamie ikydz cte knizky a umi psat, cist, tak kdyz je neco psacim,tak to proste neprecte. Oni je to tu neuci a ja nechapu proc. Jsou to tupci. Nevim proste jsem z toho dost nestastna a zrovna s kamoskou jsme to vcera rozebiraly a ona ma ten samej problem. Jeste k tomu to ma horsi, ze dite ma s amikem a ten by ji nepustil,kdyby chtela zit v cesku s malym. Jinak obcanstvi si muzeme delat za 2 roky a neco (par mesicu) ale ja jsem rekla Tomasovi at si ho udela on, ja ho zatim nechci, kdybych nekdy jetse byla tehotna atd. prsote nechci prijit o ceske pojisteni, davky atd. A je to dobre k tomu, ze do USA se muzu jako obcan kdykoliv vratit i treba po xl etech. za to ted kdyz mame jen zelenou kartu , nemuze byt mimo usa dele jak 6 mesicu. Takze kdybych chtela zit v cesku ted, tak tam muzu zit jen 6 mesicu v roce a zbytek musim byt v USA . Coz by asi tezko slo.
Odpovědět
Profilova fotka
lucenek: a kde si to můžu najít? Kdekoliv? Jenže kdo by nám pohlídal? :-| simi: no tak to je teda síííla !!!! lucy: je to složité co? jinak jsem byla dnes v Motole, jsou tam hodné sestřičky.. už se tak moc nebojím.. a dle dr. jsem ukázková dle tabulek a mám ukázkové mimi.. tak jen aby mu to zůstalo jsem podotkla, aby byl ukázkový i porod tak uvidíme.. ale prý mám ještě čas, takže ten termín 10.9. zatím OK. Dřív to asi nebude. Leda že bych vypila kýbl toho maliníku :-D :-D :-D tu je dnes zamračeno, semo tamo prosvítá sluníčko ale spíš nic než moc.. ale je hrozné dusno.. což někdy už blbě snáším, ale dnes je to zatím v pohodě. Když se mě dr. zeptal, jak je? Tak jsem mu odpověděla, že horko :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
lucyka dik :-) a jak to jen tak ctu..., ze deti v americe neumi cist a psat psacim pismem, tak to je mi teda dost smutno, kam to speje? to mi tedy jen potvrzuje jak jsou tupy, sorry, urcite ne vsichni, ale ja delam v mezinarodnim callcentru a jakmile vola american, tak je to bud strasne uzasny clovek a mily az moc- to ale vyjmecne, nebo totalni zabednenec, ktery neumi pomalu poslat ani mail - kdyz delam smenu pro US zakazniky tak jsem vzdycky tak vycerpana :-D a na.rana :-D no nic hodne stesti!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte holky... nevestinka..taky o nikom nevím :-| Ale můžeme plynule přejít zase ke koprovce a fazolkám :-D :-D luc..tak to gratuluju, hlavně teda ke změně, náročné to bdue určitě, ale je vždycky něco,že.. pan..no vidíš, ukázkové mimčo, takže ukázkový porod, žádné stresíky ;-) A s tím pžřechodem to tak jde, nejde akorát měnit výši rodičáku, kdyby třeba manžel vydělával více, nebo teda spon myslím, moc do toho nevidím..
Odpovědět
Profilova fotka
kuki: s tím rodičákem je to tak, že když si třeba chcete zažádat o tu 2 letou formu a ty nemáš takové výdělky a manžel ano, tak si může zažádat on a pak další měsíc to můžete změnit na tebe a zůstane vám ta částka kterou pobíral manžel. A tak je to i u té 3 leté ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kuki: no to nee.. to já nejím teda ]-( tak to jooo tak to je super.. ty si budeš nějako přivydělávat? zofi: no tak to je supéér... ale já beru asi tu 3letou.. na ty dva roky.. nikdo by nam asi nehlidal..
Odpovědět
Profilova fotka
já mám taky 3 letou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,já jdu taky na tu 3letou neměl by nám kdo hlídat! Lucy to je mazec s tím spaním to by mě ani ve snu nenapadlo,že se to neuci přijde mi to automatické. Pan to je super,že je vše jak má :o)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jaký máte názor na epidural? Včera v kurzu nám říkala,že nám to nedoporučuje,že si nedalime porod,že pak nevíme kdy tlačit atd.
Odpovědět
Tyn,k amoska ho mela a nadavala,ze nevedela kdy tlacit a ze to bylo hrozne,pri druhem si ho uz nedavala a segra ho ted mela a stejne ji v pulce porodu vyprchal a jela pak naostro,tak taky asi na prd. Ja ho nemela ani jednou a prezila ;-) Ja mam mat.na tri roky a do ma urco budu s Viki dva roky tak jak s veru a pak mozna na pul uzvazku.
Odpovědět
Profilova fotka
tyn: na každého to působí jinak a je jenom na tobě zda si ho necháš píchnout a nebo ne. Já jsem ho nejdříve chtěla a pak jsem si ho nakonec nenechala napíchnout, jelikož jsem měla strach jak mi to budpu píchat do páteře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak mě už do páteře píchali vícekrát,tak z toho strach nemám, cena mi taky nevadí,jen uvažuji,jestli do toho vůbec jít! Některé holky si ho hodně chválí některé ne,tak uvidíme asi podle situace,jak se to bude vyvíjet,ale i tak děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
no já jsem ze začátku ty kontrakce celkem rozchodila a tak jsem si ho nenechala píchnout a pak už to nešlo a vydržela jsem to. Je to sice bolest, ale dá se to vydržet. :-) Vždyť i naše maminy tak rodily a zládli to :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:O)
Odpovědět
Profilova fotka
zofi...aha, tak to já vůbec nevěděla, že to tak jde. Ale výše toho rodičáku je přece stejná - myslím jako v těch třech variantách a když bych mohla mít všechyn tři, tak se mě to teda asi netýká, jenom těch, kteří by na to nedosáhli, chápu to správně?Nám by to pomohlo u mateřské, kdyby šel manžel a já to mohla po měsíci změnit :-D berryl..nam o tom na kurzu taky říkali, ale spíše v tom smyslu, že když se dá epidural včas, tak je to v pohodě, když později, tak nevíš, kdy tlačit. A předem teda rozhodnutá nejsem, jak se znám, tak když budu nejprve proti, tak pak budu viset doktorovi na ruce a žebrat o něj, takže to nechám na budoucí rodičce Lucce ,jak to vyřeší :-D :-D :-D
Odpovědět
kuki juj tys to zamotalal výše rodičáku stejná není 2roky 11400Kč 3 roky 7600Kč 4 roky 3800Kč pokud hceš 2 letou a nemáš výdělek na to tak si zažádat může manžel, který výdělkemdosáhne pak to lze převést na manželku Pojem mateřská je něco jiného mateřinu vyplácí zaměstanvatel je to 28týdnů u vdaných u samoživitelek je doba delší myslím 35-36týdnů, takže pokud jdu standartně na MD 6-8t před porodem, platit mateřskou mi zaměstnavatel bude cca do věku půl roku dítěte...pak nastupuje rodičovská, placená státem a ta je právě volitelná......
Odpovědět
o epi no PA co řekne že epi porod zastaví je kráva epi se dává pokud je žena otevřená na 4-5cm....v této fázi se aplikuje i lék od bolesti a fází dootvírání se do 10cm kdy se tlačí tak účinkuje, nikdo vám nedá další dávku do epi pokud budeš otevřená na 8-9cm...to nemá smysl, pak by došlo k tomu, že se netlačí jak má...a pokud přecejen bude delší doba působení daného léku, tak PA vidí kontrakci a řekne zatlačit takže to taky jde... Epidurál nikdy nezastaví pordo spíš ho urychlí, neb jste relativně bez nejkrutějších bolestí a jde rajtovat na balonu ve sprše a pomáhat tak miminku aby rychleji sešlo do porodních cest Já epi chtěla hned v ambulanci, ale jsemalergická na mesocain to je látka, kterou se záda opichnou aby zavádění epi nebolelo, takže jsem nedostala lautr nic a rodila bez ničeho, al šlo to
Odpovědět
Profilova fotka
Luci tak to teda nechápu proč nám tam valí do hlavy takové kydy
Odpovědět
Profilova fotka
berryl: no záleží jak kde... nám říkali.. že ti ho dají max když jsi otevřená na 3-4hod a máš takové bolesti, že bys už nevydržela s něma další třeba 5hod. Ale když už jsi otevřená na 6-7cm tak už ti ho stejně nedají. A ten epidural někde dávají silný někde slabý, tak že kontrakce cítíš ;-) ale jsou mírnější,.. tak neboj. Já bych do něj i šla. cena? to je zadarmo ne? ;-) simi: no aspon nějakou dobu zabíral ;-) myslím si, že to hodně pomůže.. žena je pak uvolněnější i ty cesty jsou průchodnější víc jak máš bolesti a jsi stáhlá.. ale já nemůžu soudit, no. lucenek: jj přesně jak píšeš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
epidural stojí od 1500-2000,- jen by mě zajímalo jak poznám, že mám takové bolesti, že už dalších 5h nevydržím :o)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?