Svatba v Ostravě-Porubě. Byly jste spokojené?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Zdravím všechny nevěsty, které budou mít svatbu v Porubě .... a kdyby se našly nějaké už vdané paní, ráda, bych věděla jak jste byly spokojené ... ;-)
Odpovědět
jako není pravda že od zavedení porodíš do 5h je to podle toho jak se otvíráš, traduje se co 1h to 1cm, ale je to pak obecně fičák jak prase....a krusty až budeš mít opravdu por. kontrakce a budeš se otvírat tak to bude vážně maec takže to poznáš
Odpovědět
Profilova fotka
určitě si ho nechám píchnout pokud to stihneme, holky ho měly a byly spokojené :o)
Odpovědět
Tyn,ver tomu ze poznas,ze jsi uz hotova a umiras. NO a segre rikali,ze epi se dava od 3cm. A otvirani,ja se behem 4hod.otevrela na 7cm a z toho uz i malou vytlacila,takze u me epi nperichazel v uvahu u druehho,protoze rodim moc rychle a ted mi ho nedali,bo byl rizikovky porod. Ale u Verunky jsem uz pred koncem rvala ze ho chci,ale to uz jsem sla do tlaceni......to byla jedina veta behemporodu-epidural!! :-D A obe segry se treba neotevreli,nejstarsi nechali rodit skoro tri dny a byla jen na 0.5cm. Zacla rodit v patek,v nedeli v jednu rano odtekla plod.voda a v pondeli o pul devate vecer ji udelali akutniho cisare-prasata. A to jim tam poblila jak uz byla mimo cely porodni sal,mela kravu doktorku. Ted druhou segru nechali 23hod. a kamosku nechali 47hod. v porubske. HOlky a vcr se nedava nic jineho od bolesti nez epi???Ja si treba ted u Viki nechala pichnout injekci,nebyla od bolesti,ale uvolnilo me to tak mezi kontrakcema,ze jsem ty tri minuty mezi nema spala a d okonce jsem mela sny a prislo mi to pokazde ze to je 20min.bylo to supr,mela jsem je tri,vzdycky jak vyprchali,tak mi dopichly a bylo to uzasne. Jen jsem protrpela kontrakci a usla,manzel spal porad 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
SImi tak to nevím já vím jen o epiduralu :-o
Odpovědět
Profilova fotka
simi: tady u nás je jen epi. Jo a já taky rodila v porubě a měla jsem super doktora i porodní asistenktu a nemohla jsem si na porod stšžovat. Záleží na koho tam kápneš. Ale kámoška taky rodila dlouho. Pořád se neotvírala a tak ji nakonec udělali císaře.
Odpovědět
Tak tady se dava plyn,ten se dycha kdyz jsou kontrakce,pak takova tens masina,to si poustis soky do tela a uvolnuje to ten hormon stesti,pry to je supr na zacatku porodu,pak epidural,pak pethidin-ten jsem mela tusim ja,pak jeste nejake injekce..............asi dve ovlivnuji plod,ze potom mimco je spave po porodu a vsechno je zdarma.
Odpovědět
Profilova fotka
berryl: no myslím, že to poznáš ;-) tak my tu tuším máme epidural zadarmo.. teda myslím si to. simi: no četla jsem, že existují nějaké tens.. to jsou ty elektrody co si dáš na záda.. ale prý to v moc nemocnicích nemají, prý když si ho někde půjčíš a vezmeš sebou, tak ti to dají, ale už nevím kde se to půjčuje apod. a možná ještě něco krom epi existuje, ale ted si nevzpomenu.. no možná je ještě i plynná anestezie, ale může vést k obluzení, spavosti a někdy vyvolává žalud.nevolnost.A lze kombinovat s jakoukoli jinou metodou. Já bych do toho ale asi nešla. Taky je nějaký Petidin nebo jiné opiáty, tlumí bolest ale taky může vést k obluzení a k nevolnosti a pokud se prý během porodu podá pozdě, může u dítěte vyvolat spavost a ovlivnit jeho dýchání. takže tak..
Odpovědět
zofi kecáš není to pravda není jen epidurál jako farmakolog léčba bolesti i do žíly ti sem tam dát něco můžou spasmoveralgin, novagin, buscopan, dolsin dipidolor.....je toho dost co nedaj do žíly, můžou píchnout do dupy...takže farmakologicky lze tohle rozdělit na tři skupiny, do dupy, do žíly a epidurál.... pak jsou ty altrenativy jako aromaterapie, masáž, balon sprcha plynná už se nedává je to klasicky rajčák a rozvody na sálech tě+ch porodních již dávno jsou zaslepeny, to tens EMS je opravdu raritka, ale nevím kde všude dostupná opriáty )dolsin, dipidolor, morfin, sufentanyl, hypmnomidate) se dávaj ale v takové koncentraci že přejde do oběhu dítěte ve stopovém množství, nikdo vás nenadopuje na 100% to pak by rodička ani nespolupracovala. a upřímně rodit bez bolesti úplně je proti přírodě, holt tak to je všude a holt lidi maj takovou vychytávku jako je medicína
Odpovědět
Pan tak jak pise Lucenek,oni ti toho daji malo a a i epi muze mit nejake nasledky kdyz se blbe pichne ;-) Ja mela ten plyn u obou a je to ted adobra vec,sice to funguje jen asi tak tri kontrakce :-D ale pak mi to osobne pomohlo prodychat cely porod,protoze jsem se s nim naucila dychat. ALe je pravda,ze po prvnim vdechu si zhulena a chlames se jak pako,ale pak to prejde bohuzel. A pethidin jsem mela tri i njekde do stehna a mala dychala a to byla tri mesice driv narozena. ALe vim,ze tady par maminek melo neco a ta jedna po te injekci chodila po ctyrech a stekala,ale taky jen chvili :-D Tens maschin tady pujcuji v porodnici,ale za tu stejnou cenu si to muzes koupit.Kmaoska ji ma doma,ja ji mela mit od ni a pry to je supr. Das na zada a urcujes sama kdy a kolik. A za epi asi platit budes,protoze to neproplaci pojistovny,ne?? A vubec,to prezijete hokly i bez vseho,vubec se tim porodem tak neplaste ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lucenek: a dýchání ;-) to se zařazuje prý taky do technik odbourávající bolest. tens myslím, že zatím až tak dostupná právě není :-| týý jo ty máš ale informacíííí... no jo, se pozná kdo dělá v oboru :-N
Odpovědět
Profilova fotka
no mě napíchli ruku, kdybych to nevydržela, tak že mi dají něco jiného než tu epi, ale nejsem si tím jistá, ale po 12 h. mi dali nějaká antibiotika či co, ale dá se to vydržet. Mě teda hodně pomohla sprcha a balón. :-D a na začátku jsem jen chodila a chodila, já nemohla ležet. :-D
Odpovědět
Tak ja to mela jinak,ze zacatku to byla sranda a ja byla na telefonu porad a na porodnim sale se cpala bramburky a pila nejakou sodovku a pak jak se to rozjelo,tak jsem nemohla ani chodit ani mluvit ani se otocit,tak me polohovala sestra s manzelem. Takze u mem porod,pul sranda a pul hruza a stalo to zato ;-) Zofi antibiotika???nebyli to analgetika??? Nam zitra odlita tchan a uz tu zustavame sami a konecne se budu moct po trech mesicich zabehnout se vsim vsudy a manza od utery uz taky nastupuje do prace,se docela tesim,jak tu budu sama a budu si moct delat veci po svem.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
zofi: oni ty atb dávají vždy po 12h dokud neporodíš a máš prasknutou vodu. Mělas prasklou vodu? To dávají prý kvůli infekci. simi: tak ty už tak budeš najednou sama samotinka? Tak pak napiš, jak zvládáš ;-) a co sedajda, už jste si na ni zvykli?
Odpovědět
Profilova fotka
holky to je informací! Už mám hlavu jako balón! Počasí o ničem,měli jsme jít grilovat,maso naložené :o(
Odpovědět
Profilova fotka
berryl: tak doražte sem ;-) tu je tak nááádherně... ale myslím jako to počasí.. jinak víte jak :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak holky, penízky mám zpět na účtě jak jsem vám psala o tom nepodařeném nákupu... uff :-)
Odpovědět
Profilova fotka
pan: jo já už skoro rodila ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
zofi: no tak vidíš... ono oni to dávají preventivně dokud žena neporodí do 12h od prasknutí vody
Odpovědět
Ahoj holky,tak tchan uz miri na letiste a sup sup domu. Ale byl tady supr,jen teda pusu nezavrel,tak me uz boli hlava :-D :-D hej pojdte udelat typy na pan!!!!! Kdy zhruba porodi a co porodi ;-) Ja typuji,ze bude prenaset max. 5dnu a bude to kluk. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
simi: aspon ses nenudila :-D jejda já a přenášet? to mě neděs :-D :-D :-D jinak jako hra super :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte při neděli :-) luce...jojo, já to pochopila správně, psala jsem že jsou peníze stejné v těch třech variantách, jako že to není jako mateřská, kde to máš podle % z platu. Ale i tak díky za rekapitulaci :-) berr...pobavilo mě, kdyžs napsala, jak ještě poznáš dalších 5 hodin :-D :-D :-D Napadlo mě to samé... Já jsem zvědavá, jak dopadnu já :-D Ale třeba o tom dolsinu jsme se bavili na kurzu a zazněla tam taková zajímavá věc, že ženská celé těhotenství řeší, aby si nevzala žádné silné léky a tak a potom, když se jde na věc, tak si nechá dítě nadopovat lékama- prostě jenom takové zajímavé zamyšlení...
Odpovědět
Profilova fotka
kuki: nééé jak poznáš dalších 5 hodin... ale že v těch bolestech bys už to dlouho nevydržela.. a představit si takto ještě cca 5hodin.. tak si raději ten epi vzít ;-) jj to je zajímavé zamyšlení :-) jinak taky jsem zvědavá jak dopadnu já :-D vlastně já jsem ted první na řadě co? :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky,tak nakonec jsme grilovat nebyli na chatě bylo jen 12stupnu a tady bylo nádherně,tak proč jet do zimy. Byli jsme dokoupit nějaké věci v ikei a pak jeste v hornbachu. Teď už ležím v pelíšku a těším se az usnu bo jsem fakt hotová. Kuki zajímavý postřeh asi na tom něco bude. Pan neboj držím palec at nepřenaši a netroufám hodit typ co nosiš pod srdíčkem já to prostě neumím. Holky dobrou noc
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ranko holky :-) berryl: koupili jste ty boxy na přebalovák?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj tak nakonec jsme koupili tato pudla s vrškem http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... více se nám to hodí, koupili jsme tam i světýlko nad přebalovací pult a ještě nějaké maličkosti
Odpovědět
Profilova fotka
ale tyhle se nedají zavěsit ne? no já jsem pořídila tamty... jeden - ten větší mam na pliny a ten zbytek na krémíky.. ale stejně mám ještě takový ten 4p koš. ještě musím vybrat nějakou přebalovací podložku a už mám hodně na čase
Odpovědět
Profilova fotka
to teda máš:o) podložku mám taky z ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... na ní pak potah: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro... no a nakonec nepromokavou podložku jak půjdeme k mudr: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/pro...
Odpovědět
Profilova fotka
teda tady se šílí s nákupy :-D To už mám za sebou :-D :-D
Odpovědět
zofi my uz naupujem darky na vanoce,tak veru uz ma jednu tasku darku :-D a ani ne mrknem a bude mit v listopadu naroky a bude party ;-) Vy uz taky pomalu chystate pro eli,ze? Kdy ma prni rocek,v rijnu nebo zari?
Odpovědět
Profilova fotka
simi: Eli má roček 11. října, takže už za chvíli taky. My už ji dárek koupili a máme pro ni i na Vánoce :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?