Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
kacenka, ja jsem si normalne umyla oblicej gelem a morskou houbou(jeste dodelavam clinique), pak docistila pletovou vodou(taky clinique)..pak tamponem navlhcila oblicej a na stejny tampon nanesla olej a rozetrela krome oci...na oci si davam weledu ruzovy krem...tam, kde potrebuju, jsem si dala make up(opet clinique)..make up v pohode drzi a plet neni mastna ani vysusena..taky jsem zvedava, jestli to treba nepomuze procistit pory, ze se nebudou tolik ucpavat..jak jsem psala, celo se mi nezamastilo jako obvykle..bude je muj oblicej v soku a nebo to opravdu pomohlo :-)
Odpovědět
akorat me napadla jedna vec ..co v lete, az bude svitit slunicko..jak vyresim ochranu pred UV =-)
Odpovědět
Catf, ty lahvičky vypadají nádherně, to chci :-D :-D (asi na ně nedojde, vezmu spíš nějaké menší a levnější, ale líbí se mi opravdu moc! A manžel se mě tu zrovna ptá, kdy pojedem do Prahy :-)). Jojobový olej má přirozený SPF 3-4 - sice málo, ale lepší než nic.
Odpovědět
herminko, ja jsem vzala v potaz, ze takovy olej pupalkovy primavera stoji 5x vic nez vom fass..tak jsem si tim omluvila ty naklady na lahvicky 8-) ..taky jsou jediny, co maj takove uzke hrdlo a sroubovaci uzaver..ale asi je nejlepsi koupit si je nekde jinde..ted me sice nenapada kde, ale takove ty darkove obchody, mozna i ikea..nebo treba pouzit lahvicku od nejakych kapek..
Odpovědět
Profilova fotka
kacenka ja som si tiez nevedela predstavit ist von bez makeupu a mala som medzifazu, kedy som pouzivala prirodnu kozmetiku a makepu a ako sa mi zlepsila plet, tak pouzivam len korektor na nejake miesta. Samozrejme s makeupom a pudrom to stale vyzera lepsie ale mam teraz taku maniu, ze cim najmenej sminiek na tvar. Inak sem tam si dam makeup a puder a potom sa mi plet zamasti. Takze logicky mi vychadza ze to len zatazuje plet a masti sa mi z neho a mam podozrenie ze najma z pudra =-) vyskusaj ako by ti fungovalo ;-)
Odpovědět
díky za všechny ohlasy ještě bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenost s červeným šamponem od Lavery (tuším růže to je nebo něco podobného)?
Odpovědět
catf, to jsou krasny lahvicky x-) skoda jen, ze nemas suchou plet, bys mi mohla simulovat pokusnyho kralika, jak ja mam ted vedet, kterej olej si koupit? :-D skafi, mam zkusenost jen s mandlovym samponem..
Odpovědět
od lavery jsem zapomnela dopsat ;-)
Odpovědět
stazi, tady je par specifikaci z primavery.. kdyztak bych do noodle mohla vzit oleje s sebou a nekam ti odlejt na zkousku, co rikas?..vicemene ten mandlovy pouzivam jako podklad a pak si davam pupalku mam hodne suchou plet na tvarich a kolem nosu a rtu, ale mastny celo a mastnejsi bradu, takze tam si puplkovy uz nedavam.. Avokádový olej Výživný olej pro intenzivní péči o pokožku, dodává vlhkost a udržuje pleť pružnou. Vhodný také k péči o suché vlasy. Obsahuje přírodní vitamíny A, D, a E. Mandlový olej Mandlový olej Bio plus chrání a hydratuje citlivou pokožku dětí i dospělých. Pro své zjemňující účinky se tradičně používá k péči o obličej i k masážím. Lze ho dobře kombinovat s dalšími rostlinnými oleji. Olej z hroznových semínek Lehký nemastný olej je vhodný pro péči o mastnější i citlivou pleť. Pokožku zanechává pružnou a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí. Olej z pšeničných klíčků Tradiční pěstící olej, bohatý na přírodní vitamín E, pro suchou a zralou pleť. Vhodný k masážím a v těhotenství,kdy zabraňuje vzniku strijí. Pupalkový olej Cenný pěstící olej, bohatý na vitamín E a F. Regeneruje a vyživuje suchou, unavenou a zralou pleť pak maji ve fom fass jeste divokou ruzi, ktera je typicky pro suchou a zralou plet..ta je tam ze vseho nejdrazsi..na tu se chystam nasledne, urcite pekne voni.. x-)
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ty si olejickova princezna ;-) baby zajtra/dnes mam pohovor do druheho kola (necakane rychlo sa ozvali asi som sa im pacila :-D ) tak mi drzte prstiky, dakujeeeeeeeeeem x-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju, drzim palecky :-) holky, nezda se vam, ze jsme se za tech par mesicu uplne "zmagorily" :-D :-D - no, ale ja mam hrozne dobrej pocit, ze pro svoje zdravi hodne delam. caft, jsi uzasna - ja mam pocit, ze stejne zacnu delat ty tabulky, protoze takove cenne informace se tady casem ztrati :-(. Jinak lahvicky jsou uzasne, doufam, ze je tam nebudou mit, az tm pujdu - budu delat, ze je nevidim :-D. ja nechci videt tu utratu v Cechach :-S
Odpovědět
Juju, držím palce ;-) Josefko, zmagořily, ale příjemně, ne? ;-) Musím napsat ještě pozitivní recenzi na namočené mandle :-D Jsou opravdu výborné, chutnají úplně jinak než suché a než spařené. Taky jsem si všimla, že mají krásně bílou barvu, zatímco spařené jsou nažloutlé - asi si je budu na cukroví namáčet :-)
Odpovědět
Článek se načítá
juju, hodně štěstí!! jinak máš možná pravdu, když make-up nemám, tak se mi pleť tolik nemastí, ale bez něj to zatím nejde, kéž by mi ta přírodní kosmetika taky tak pomohla!!! Až dodělám Laveru, tak půjdu do tý Alvy a asi zkusím i ten olej, i když mi to pořád přijde zvláštní :-D a už plánuju šampon, jelení lůj, deodorant a zapojit manžela :-D ještě k toomu oleji - catf - ty jsi odbornice :-) myslíš, že na mastnou pleť by byl lepší hroznový nebo mandlový???
Odpovědět
Profilova fotka
včera sme v škole rozoberali rôzne novinky "rexie", že v súčasnosti je okrem anorexie a spol. aj bigorexia (chlapíci v posilovni), a profesorka spomínala, že sa dočítala už aj o nejakej takejto "rexii" na bio veci :-N (extrémne kontrolovanie čo sa týka zloženia jedla), bohužiaľ si nespomenula na názov, tak nič viac k tomu neviem :-N ja momentálne používam na tvár mandľový olej (nobilis tilia) a je super, vôbec sa po ňom nelesknem, čo sa mi po niektorých krémoch stávalo (napriek tomu, že mám suchú pleť) :-) už som si ho aj premiestnila z priateľovho nočného stolíku (používali sme ho na masírovanie) na poličku v kúpelni :-N
Odpovědět
Kessinko, myslíš toto?: Orthorexie je jednání, které se projevuje posedlostí po takovém stravování, které má zajistit dokonalé zdraví a v tomto důsledku i dlouhý život. Vyznačuje se extrémní péčí o své zdraví. Tomu se přizpůsobuje stravování, často dochází k přechodu k makrobiotice a k vegetariánství. Celý život se podřídí správné výživě, hledání informací týkajících se jídla, zdraví, a vše s tím spojené. Tito lidé se zaobírají problematikou zdravého stravování tak vehementně, že se jejich chování dá označit za přehnané až patologické. Takové jednání může vést k přílišné fixaci na tento způsob života a postupně se takový přístup může stát u příslušného jedince dominantní. Vše je podřízeno tomu, aby nemohly být porušeny stravovací zásady. Může to vést až k zanedbávání svého okolí, bližních, práce, koníčků a zájmů.
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, neviem, naozaj, ale znie to tak že by to mohlo byť ono :-)
Odpovědět
kacenka, ja odbornice nejsem :-D , ale hodne me to chytlo :-) chtela bych si poridit tu knizku, co sem davala odkaz petuli, hrozne me laka mixovani oleju a eteraku.. :-) jestli mas hodne mastnou plet, tak bych sla do hroznoveho.. ..mandlovy taky redukuje mastnotu hodne(pouzivam ho na mastne celo)..vcera pusobil skoro cely den, az k veceru jsem mela celo mastnejsi..ovsem mnohem min nez po normalnim kremu.. ale taky bych chtela vyzkouset ten hroznovy pro porovnani.. jestli mas oblicej hodne mastny rovnomerne, tak ten hroznovy..jestli mas nektere partie sussi, tak bych si poridila i ten mandlovy a namixovala s tim hroznovym na tahle mista..
Odpovědět
dobre, necham si poradit :-) sussi partie moc nemam, ale zas se mi po hodne "vysusujicich" kremech nebo i po umyti a nenamazani se kremem plet pne, ale to by s tim olejem snad nemelo, ne? Tak asi pujdu do toho hroznovyho :-) mají ho v tom vom Fass?? Nebo kam na něj?? :-)
Odpovědět
Teď jsem koukala, že ho mají i v Greenwave, 30 ml za 399 Kč. To je normální cena, nebo ve vom fass by byl levnější??
Odpovědět
kacenka, ve vom fass jsou mnohem levnejsi, je to mozna i tim, ze jejich trvanlivost je max 6mesicu, u oleju z orechu 3 mesice..takze je lepsi poridit na zacatek treba 30ml(zatim nevim, jake je ve vom fass minimum..) ja jsem taky planovala weledu, primaveru nebo tautropfen, ale pak jsem sla do vom fass a videla ty ceny tam a rikala jsem si, ze pro zacatek vyzkousim toto,kdyby mi to nahodou nevyhovovalo, at to neni takova investice.. ..oleje, 100ml avokadovy 78kc mandlovy 123kc divoka ruze 312kc arganovy 170kc dynovy 95kc hroznova jadra 25kc..pani mi rikala, ze pouziva tento na mastnou plet lneny 43kc pupalkovy 198kc psenicne klicky 83kc cernucha 198kc
Odpovědět
ty jo!! to jsou fakt super ceny! když si vezmu, že nějakej slavnej l'Oréal (ne že bych ho chtěla hanět) stojí 300 a více, tak tohle je fakt skoro sranda :-) tak to se vypravím tam - 25 Kč není ani svačina :-D (primavera v greenwave stojí víc než 10krát tolik)
Odpovědět
tady jsem nasla povidani o oleji z cernuchy(tohle je nobillis)..taky tomu rikaji cerny kmin popis: Olej ze semen černuchy seté (Nigella sativa) se pro své léčebné účinky užíval již ve starém Egyptě, v Asii a Africe. Má regulační a posilující účinek na imunitní systém a obsahuje množství nenasycených mastných kyselin, proto se hodí jako podpůrný prostředek k léčbě mnoha onemocnění. Obsahuje hořčinu nigellin, která zmírňuje průduškové spasmy. Působí výrazně proti alergiím, senné rýmě, astmatu, ekzémům, nadýmání, ulevuje při průduškových onemocněních, trávicích a střevních potížích. Studie prokázaly snížení alergických reakcí při užívání oleje z černého kmínu až o 70%. U kojenců a malých dětí je účinný při bolestech bříška (do 1 roku naředěný s jinými rostlinnými oleji). Je účinný rovněž proti parazitům, virům, bakteriím a plísním a je vhodné jej užívat vnitřně v době chřipkových onemocnění na posílení imunity a ochranu dýchacích cest. Hodí se k masážím suché a citlivé pokožky se sklonem k alergickým reakcím, pokožku přirozeně chrání a regeneruje. jo a mam jeden dobrej dukaz toho, jakej jsem expert, jo :-D jak furt brousim na netu, zacalo mi byt divny, proc ten mandlovej olej tak mandlove voni(josefka nic nerikala, kdyz ho pouzivala..) a v popiscich u ruznych vyrobcu se nic takoveho nepise..a taky ze jo..nejenom, ze je ze sladkych mandli lisovanych za studena, ale taky z mandli prazenych.. :-D ..takze ted je otazka, jestli je prazena mandle pro oblicej problem...no psychicky se s tim asi nevyrovnam, takze skonci u nas v salatu..takze nadseni je fajn, akorat doporucuju se zeptat, co v kazdem oleji konkretne je ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak ja mam asi nabeh na orthorexii :-D - nebyt manzela, tak jsme jasna :-D catf, o oleji s prazenych mandlijsem nevedela =-) - promin. Jinak ten olej z cernuchy sete zni dobre, myslim, ze se bude hodit, az bude miminko :-D Tak ja se mazu dobalit a v utery jsem tu jak na koni a v pondeli sedim v noodle baru :-D
Odpovědět
josefko, to se neomlouvej :-D , me to napadlo az po cteni na netu, ze mam asi jiny nez klasicky..ale to neva, do salatu se bude hodit bezvadne..mam od nich malinovy ocet..takze takovy salat z polnicku s kozim syrem a cerstvymi fiky s touhle zalivkou bude mnamozni a superzdravy x-) na pondeli se tesim :-) ta cernucha me nadchla kvuli manzelovi, kterej ma hroznou alergii na pyl..takze planuju dalsi navstevu vom fass :-) nejakej druh orthorexie jsem urcite chytla :-D ovsem je to hlavne tim, ze se chci co nejrychleji nejak informovat, abych co nejdriv zmenila k lepsimu, co nas nejpodstatneji ovlivnuje ;-)
Odpovědět
Catf, taky jsem neslyšela o oleji z pražených mandlí :-. Připadá mi, že tam pak to lisování zastudena už jaksi ztrácí smysl...
Odpovědět
herminko, ona to je smes oleju ze sladkych a prazenych mandli..asi urcite jeho vyzivna hodnota neni takova, jako kdyby byl jen z tech sladkych, urcite jsou tam ty prazene hlavne pro chut..v popisu neni uvedeno, kolik procent ceho tam je..dneska jsem zkusila na plet misto mandloveho ten klickovy, tak uvidim, jak to bude fungovat..zatim jsem zjistila, ze mne vyhovuje, kdyz mam plet uplne mokrou..proste hned po myti aplikovat olej..cim min si na oblicej saham rukou nebo tampony, tim je to lepsi..
Odpovědět
Profilova fotka
holky vy toho pisete tolik a já mám teď tak málo času, že už dnes jsem ve skluzu tak 4 stránky :-) Snad to doženu o víkendu, i když do té doby to bude určitě aspoň dvakrát tolik ;-) Tak já dnes vznesu jen nekolik rychlých dotazů, omlouvám se, nemám čas to teď hledat: - někdo tu chválil nějaký přir. lak na vlasy, byla to Lavera?? a opravdu ty vlasy neslepuje? - nepamatujete si, na kt. straně aspoň přiblližně je to povídání o bělení chlorem, psala to myslim Petuli (?) v souvislosti s temi tampony... potřebovala bych to poslat kamarádce a nemůžu to teď honem najít. Ona má malinký mimčo, nedonošeňátko, ale utírá mu např. pusinku normálníma bělenýma pap. ubrouskama... ach jo, nechci ji nějak lámat a kecat jí do toho, ale ráda bych ji aspoň trošku přesvědčila, že přírodní kosmetika by pro tu malou byla daleko lepší... Moc dík:-)
Odpovědět
Catf, aha, až teď mi došlo, že ve Vom Fass mají oleje primárně na jídlo :-D, nějak mi furt nedocházelo, proč prodávají na mazání olej z pražených mandlí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vratila som sa z pohovoru, ufff :-p bolo to narocne (same tazke psycho otazky 8-( ), vysledky mi daju vediet zajtra. dakujem za podporu x-) ninouche, tej kamoske urcite doporuc prirodnu kozmetiku, ved take babetko je citlive a nedonesene, to ani nehovorim (nahovor ju na detsku Weledu :-D :-D - ta je uzasnaaaa; ja som nielen orthorexicka, ale aj Welederexicka 8-) :-D ) Inak ja som chvalila Laveru lak. On samozrejme zlepi, ale ostatne laky tiez - nevidim tam rozdiel, navyse pekne kvetinkovo vonia a drzi, co je pre mna zasadna vlasnost aby mi predne vlasy nepadali do oci. ozaj mate niektora doma malu pekaren? My s muzikom uvazujeme ze by sme si to kupili, lebo na detoxe mozeme jest len spaldlovy chlieb a ten stoji 3,5 euro =-) a domaci chlebik iste inak chuti. Chcela by som vediet, ci ste spokojne, ci to nie je len dalsia neprakticka haraburda do domu a aku mate a najma kolko take cosi stoji.
Odpovědět
Ještě se vrátím k lahvím Sigg. Dívala jsem se na ně a píšou u nich, že jsou vyrobeny z hliníku? Ale vždyť hliníkové nádobí už se přestalo používat z důvodu, že se z něj uvolňují nějaké špatné látky? Nebo to závisí na druhu zpracování, jestli škodlivý je, nebo ne? Jak jsou ty láhve těžké? Pro mě je to docela důležitý, když se s tím mám tahat celý den v kabelce. Kde se dají ty láhve sehnat, teda kromě netu. Ráda bych si je prohlídla, hlavně ty uzávěry, nějak mi to z obrázků není jasný. Ale zkuste nějaké obyčejné obchody, takový PottenPannen tady nemáme.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?