Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Catf, rhassoul by měla být lávovka, ne jíl. Aspoň podle letáčku, který mám doma od Alvy. Na jíl jsem se už taky dívala. Jeden jsem našla na biosfere. Jakou to má konzistenci? Jako lávovka, nebo je to nějaký bahýnko?
Odpovědět
Profilova fotka
hani, pry je to podobne lavovce, jen je urceny na problematictejsi plet
Odpovědět
Hani, když je jíl naředěný malým množstvím vody, má vyloženě jílovitou konzistenci, když je naředěn tak akorát, je takový pěnovitý, když hodně, je to zelená voda :-) Jíl se dá krom umývání a masek použít též na výrobu zubní pasty a na vnitřní očistu.
Odpovědět
josefko, tos urcite nepila jen kokosovou vodu, pac to je cira sladka tekutina, pomerne dobre stravitelna..ale kdyz se prodava treba jako mrkvova stava, tak to je tucny jako prase, asi tam melou i tu duzinu, ta stava pak ma hustsi bilou konzitenci, se ti nedivim, zes behala a ze se ti jen pri tom slovu navaluje, obzvlast kdyz nejsi zvykla (ja ano) ;-) tak mam sigg flasticku, jsem sla dneska akorat okolo potten7panen, ale samozrejme tu, kterou jsem chtela nemaji (ani v jinych pobockach), tak jsem rezignovala (stejne se to za chvili poskarbe, si myslim) a mam tedy vopice :-D jen mam porad pocit, ze uvnitr je hlinik a ne to cos, petuli, psala.. (nemam tu termo, byla tezsi a nevyuziju ji, vetsinou se potrebuju zchladit :-D) ale to uz je fuk, hledat to radsi na netu nebudu :)
Odpovědět
Profilova fotka
mala som na mysli elektricky strojcek, moj ocko tiez je typ "teroristu" :-D a on ho pouziva uz par tucet rokov a nemenil by. Kazdy den rano "vrci" a potom je fesak ;-) detox je vyborny, moj manzelik isiel so mnou do toho tiez, jedine frlfe ze je hladny, lebo ak si nieco nezoberie z domu, nikde sa nic neda kupit co by neobsahovalo psenicu, ci kravske mlieko. :-S zapcha je davno zabudnuta :-N navyse idu aj kila dole. Jedine mi sem tam pochybi kava a rozok s eidamom :-( ale citim sa fajn, dnes som robila fajny desert (ked uz cokoladu nemozeme) vlasske orechy, susene jablka, a banany oprazit na2 minuty na kokosovom oleji s medom. mnaaaaaaaaaam :-p
Odpovědět
smarja, me pobavil pepik na diskuzi, barvite si vlasy henou, doporucuju sheldnout pro pobaveni :-D (zkousim to brat pozitivne, pac nechapu, jak si nekdo muze myslet takovy bludy).. ;-) catf a jake peny na holeni tvoje polovice zkousela, ze nebyl spokojeny? prozkoumam koupelnu, co ma ten muj..predtim mel weledu, laveru a ted netusim..
Odpovědět
holky, takze tady je pruzkum v obchudku vom fass..v cr maji jine veci nez na nemeckem netu..neceho navic neceho min...tady jsou veci, ktere prisly mne zajimave z kosmetickeho hlediska :-) ..oleje, 100ml avokadovy 78kc mandlovy 123kc divoka ruze 312kc arganovy 170kc dynovy 95kc hroznova jadra 25kc..pani mi rikala, ze pouziva tento na mastnou plet lneny 43kc pupalkovy 198kc psenicne klicky 83kc cernucha 198kc trvanlivost oleju je 6 mesicu..u oleju z orechu(hlavne vlasky) jsou 3 mesice pro sebe jsem si koupila mandlovy, pupalkovy a psenicny klicek..investovala jsem do super sklenenych lahvicek se sroubovacim vickem... cepuji i do prinesenych nadob :-) taky tam cepuji bio vino z italie(teda krome toho maji i vyber likeru, sirupu, whisek, konaku a lahove vino..vsechno bio)..do sklenenych lahvi(josefko ;-) ).. cervene sangiovese(lehoucka ovocna chut), pinot grigio(suche ale sladsi ovocne) a chardonnay(suche, trosku korenene)..za 1l cca 110kc x-) ..mam od vsech druhu :-D takze dneska vecer dam mandlovo pupalkovou kuru..mam pupalkovy tautropfen ocni, tak to bude akorat kombinace a zitra se probudim o minimalne 10let mladsi 8-) :-D
Odpovědět
stazi, on problem neni v tom, ze by ty holici veci nebyly k mani, ale podminka je, ze musi byt stejne drahe nebo levnejsi nez gillete..a ted babo rad :-D
Odpovědět
Catf, nad těmi oleji slintááám! Brala bych nejraději vše :-) Kolik stojí Gilette? :-D
Odpovědět
hermi, ty oleje jsou x-) x-) a jsou tam moc mile prodavacky(asi jim to patri) gilette 130kc za 200ml :-D
Odpovědět
catf, aha, tak mu vysvetli (tak jak bylo kdysi napsano v jidelnim listku v albiu), ze bio preci neni drahy, to jen bezne potraviny/kosmetika je levna :-D to nas vzdycky dostalo :-D :-D tak to neporadim..jinak ja se zas chtela pochlubit doma novou flastickou, ale bylo mi receno, ze hlinik je na vyrobu velmi energeticky narocny a nici se tim prostredi :-p tak nevim, co je horsi ropak nebo ekolog :-D a kde ten von fass vlastne je?
Odpovědět
hermi, doputoval ke mne darkovy balicek alva- deodorant a sprchac-to preci tvoje polovice pouziva,ne? ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
stazi, to mi manzel rekl taky :-( - ale zase budes mit tu jednu lahvicku spousty let a vynahradis to tim, ze nebudes kupovat (a vyhazovat) plasty :-). Dneska je mi cely den blivno a bolime bricho, kokosove mleko si uz NIKDY nekoupim, ani kdyby bylo superbio a zadarmo :-p caft - tak abych ted jeste zasla do von fass - jeziiiis, jak ja jen stihnu obehat vsechny ty obchody - Greenwave a pak chci raw cokoladu a von fass - uz sem prosim do konce tydne nepiste o zadne nove veci, kterou bych musela bezpodminecne mit 8-)
Odpovědět
no jo, my ale plast.lahve nekupujeme, obcas si vezmu na xmesicu nejakou v praci..a kdyz se sigg poskrabe (vic a to jakoze pry jo), tak asi zatouzim po novy =-) kokosak je koncentrovanej tuk x-) mi ho polovice kupuje jen jednou za cas, pac i mne nedela uplne nejlip a to jsem schopna snist pulku masla bez nasledku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
je fakt, ze obsah tuku byl 22% :-D - ale jsem si rikala, ze kdyz je to tak dobre stravitelnej tuk, ze mi to nemuze nic udelat ]-( ja mam sigg uz docela dlouho a poskrabany neni - myslim, ze je to drzak :-D
Odpovědět
a nosis ho kazdej jen v kabelce (cely den v ni)? jinak to nebylo jen na herminku ta alvi nabidka ;-) :-D
Odpovědět
stazi, ja pro m beru vsechno :-D , ale nejdriv necham dalsi zajemce se prihlasit, abych nebyla jak nejvetsi hamoun ;-) vom fass je na belehradsky vedle fruit de france.. s tim vysvetlenim bio je to ale fakt dobry, dyt je to vlastne uplna pravda :-D
Odpovědět
hani, u toho rhassoulu je napsano, ze to ja marocky jil, takze ja ziju v domeni, ze to je ten jil, o kterem tu byla rec..v obchode mi prave rikali, ze lavovka a jil jsou zalozene na podobnem principu..co jsem tak doposud cetla, lavovka se hodi spis pro cisteni mastnejsi pleti, vlasu...a vypada to, ze jil je taky spis pro mastnou a v tomhle smeru problematickou plet..
Odpovědět
kacenka, tady maji spoustu druhu jilu a je tam i kontakt na prodejce v praze http://www.kosmetika-zdravi.mineralst...
Odpovědět
Profilova fotka
stazi, no, to ne - ja mam sedavy zamestnani, takze kdyz dorazim do prace nebo do skoly, tak ji vytahnu a postavim na stul - takze ji v kabelce jenom prenasim
Odpovědět
josefko, nevadi, aspon budu mit opravdovy duvod, koupit konecne tu srdickovou (i kdyz je pry podle polovice babkovska :-D ) catf, ale bezevseho :-D jsi prga..josefka mlci, tak asi je balicek tvuj :-)
Odpovědět
josefko, dotaz z jine diskuze na tebe ohledne mandli/orisku/seminek: Jenom me ted napadlo, jak by to bylo s tou kyselinou, kdyz nekdo nenamaci a nahaze do mixeru suche mandle a dolije vodou a hned mixuje?
Odpovědět
jezis stazi, kde beres tydle recepty :-D josefko, ja mam taky dotaz..jak sis aplikovala ten olej na oblicej..normalne sis ho navhlcila vodou tamponem a pak rozetrela prstem? ja uz docela chapu, proc se oleje michaj s eterakama :-D ted si fakt vonim jak kus nakyho jidla..dala jsem si ten mandlovy..voni jako prazene mandle..ten se hodne rychle vstrebava..na nej jsem dala ten pupalkovy a ten je teda o dost mastnejsi a rekla bych, ze dokonce az olejove smrdi, toho si zitra musim dat jenom pidi malo.. no jsem zvedava, co na to rekne m..a jeste mam jeden dotaz, jaky typ eteraku do toho michas, teda mam na mysli, jakeho vyrobce..mam totiz strach si tam pridat jen tak neco, abych nemela nejakou alergii..tys rikala, ze tvuj je nejaky citronovy? ja bych to asi taky videla na limetku nebo jiny citrus.. a vubec, jak jsi byla s oleji na oblicej celkove spokojena?
Odpovědět
Mate nekdo tuseni co se stane kdyz se to te sigg lahve nalije alkohol?
Odpovědět
Holky, čím dál víc mi vrtají hlavou ty plasty :-| Pití ve flašce do práce nenosím (mám to čtvrt hodiny pěšky a v práci si vařím čaje), ale mám v plánu aspoň přelít kokosový olej do skla (Josefko, pak je asi lepší tu sklenici něčím obalit, aby nebyl na světle, že? Mám ho sice ve špajzce, kde je šero, ale jistota je jistota) a přemýšlím nad alternativou cyklolahví - vidím, že Siggovky jsou i litrové (ale musí mít tu krytou násosku), zkusím to předložit doma :-) Stázi, argumentuj na manžela, že Tvoje zdraví za tu energeticky náročnou výrobu láhve stojí ;-) Catf, pupalka "voní" dost intenzivně a ani chuťově není nic moc, ale prý je na problémy s pokožkou účinná (zevně i vnitřně). Éteráky bych na pleť použila kvalitnější - Nobilis či Primaveru. To Gilette mě překvapilo, myslela jsem, že je dražší :-D
Odpovědět
herminko, pupalka na prvni dojem voni jako starej olej, ale pak zacnes citit takovy podtony a je to lepsi..ta vune zmizi po cca 10minutach..ale stejne to ma clovek v nose a prijemny to moc neni..zkusila jsem si vcera namazat na ruku pomerancovej eterak s pupalkou..desiva kombinace :-D ..pomeranc si necham maximalne na vanoce do aromalampy.. pripada mi, ze pupalka se musi spojit s necim vyraznym..s matou nebo eukalyptem nebo tou limetou..takze dneska podnikam vylet do primavery :-) kdyz se mi pupalka neosvedci na oblicej, tak ji budu pouzivat treba na odlicovani..ovsem dokud se nenaucim s tim pracovat, urcite to nevidim na denni noseni :-N herminko, a kdyby se pupalka pouzivala vnitrne, kolik je denni davka, nevis? josefko, kolik toho eteraku si davas do jedne varky na oblicej? a co se tyce vlasu...myslis, ze treba ten z psenicnych klicku se taky hodi na vlasy? ja vcera ani nemohla usnout, jak jsem premyslela, co s cim zkombinuju, no je to uplna alchymie :-D
Odpovědět
Catf, četla jsem doporučení, že pupalka se má brát 2x denně čajová lžička, ale člověk pak tu lahvičku vyplácá celkem rychle. Mám doma ještě zbytek pupalky od Saloosu, zkusím si ji máznout na obličej, abych posoudila Tvé čichové hodnocení :-D Na rukou mi nikdy moc nevadila :-) Jo, a v tom Vom Fass je nějaká minimální dávka oleje, kterou Ti prodají - třeba 100 ml nebo je to jedno?
Odpovědět
Musím se pochlubit, jak jsem včera "alchymistila" :-) Naložila jsem si do slivovice černé jeřabiny a namočila mandle - u obou jsem zvědavá na výsledky - mandle ochutnám dnes, likér až za 6 týdnů :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, díky za výpis cen! Ty lahvičky, které se tam můžou koupit, mohla bys prosím ještě dát info k velikostem a k cenám? Díky! Už mám jednoho adepta, kterej by mi to mohl koupit a dovézt, tak snad se necukne, až mu pošlu nákupní seznam :-D Co jsem včera studovala, hodí se na vlasy - na suché avokádový a ten lopuchový. Z pšeničných klíčků se používá v těhotenství, kdy zabraňuje vzniku strií, ale je i na suchou a zralou pleť, tak možná na suché vlasy taky...
Odpovědět
Proti striím je prý dobrý šípkový olej :-) O oleji z pšeničných klíčků toho moc nevím, asi bych na něj byla alergická, tak jsem se o něj nikdy moc nezajímala, ale Salus na svých stránkách píše toto: Významný regenerační a vitalizační prostředek pro zralou, suchou a zdrsnělou pokožku. Přikládáním obkladů zvláčňuje a změkčuje ztvrdlou kůži na loktech nebo na chodidlech. Je ideální pro vnější i vnitřní užití proti předčasnému stárnutí kůže. Jeho aroma připomíná vůni obilí. Ojediněle se může objevit alergie při používání, tehdy je možné nahradit jej avokádovým olejem. Myslím si, že na vlasy se dá použít jakýkoli olej, nejčastěji jsem slyšela o kokosovém, jojobovém, makadamiovém a růžovém, někdo používá i bambucké máslo.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?