Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
To míchání olejů zní zajímavě, ale je tady někdo, kdo má mastnou pleť a mastné vlasy? Nějak si neumím představit, že bych po oleji nebyla ještě mastnější. a jakou máte zkušenost s aromaoleji od Saloosu. Zatím jsem kupovala jenom tyhle, protože je mají v hodně obchodech a velký výběr, jsou nějak horší?
Odpovědět
diky za doplnujici info :-) tak doufam, ze na psenici nebudu mit alergii..dneska ho chci po sprse pouzit misto teloveho mleka.. petuli, tech lahvicek maji hrooozne moc..to bych musela nafotit..nejlevnejsi je placatka za 10kc se sroubovacim vickem z umele hmoty..pak maji ruzne banky a ruzne tvary se zaviranim na korkovy spunt..maji i typicke olejove lahvicky s kovovym sroubovanim..ja jsem si koupila krasne krychle s tlustym dnem 100ml se sroubovacim kovovym vickem a hubenym krkem(prumer je akorat na prst...rikala jsem si, ze to je ideal, aby se oleje moc vevylilo..66kc za kus.. )abych pravdu rekla, taky jsem premyslela, jestli maji mensi nadoby, ale nejak me to napadlo az mnohem pozdeji, kdyz jsem si uvedomila, ze na oblicej toho pupalkoveho staci hrozne malo..no, ale vzhledem k tomu, ze prelevaji i do prinesenych lahvi, tak se mozna da koupit i min nez 100ml...na www.vomfass.cz je tel cislo, tak tam kdyztak brnknete..vim, ze maji takove darkove sety s minilahvickama,ale tech jsem si prazdnych nikde nevsimla, je ale fakt, ze jsem po nich zas tak nekoukala..ja sla rovnou do 100ml
Odpovědět
hani, olej z hroznovych seminek je idealni na mastnou plet..myslim, ze stoji 25kc/100ml..kdyztak se mrkni o stranku zpet..ta pani v obchode se me prave ptala, na co chci ty oleje, a rikala mi, ze ona sama tenhle na mastnou plet pouziva..ja mam smisenou plet a treba ten mandlovy mi prisel uz docela "suchy"..ihned se vpil, takze si ho musim smichat s necim mastnejsim..
Odpovědět
Profilova fotka
stazko, my tu kyselinu take potrebujeme, takze kdyz to budes kombinovat, tak je to idealni )jednou namocene, podruhe nenamocene) catf, ty jsi tedy alchimista :-) - ja si olej mazu na oblicej tak, ze si namocim oblicej a dam si par kapek oleje do dlane a mazu. nebo vezmu mokry tampon, ocistim si s nim oblicej a pak na ten tampon dam olej a znova to rozpatlam po obliceji, jako kdybych si ho tim cistila - pak uz neni potreba davt vic oleje. Na vlasy mi zatim nejvic vyhovoval ricinovy olej a jojobovy. Essencialni oleje mam nejake neznackove, nejake od Justu a pak nejake, ktere si nepamatuju, koupila jsem je v irsku, vecer se juknu na znacku. Pomerancovy mi taky moc nevoni - v patek jsem si ho davala do horcikove koupele a nic moc.
Odpovědět
Profilova fotka
Catf, díky za info ;-) Tak nějak jsem si tu lahvičku představovala, viděla jsem je popsané někde... Možná jsi sem dávala už nějaký odkaz, nebo v Apetitu na něco jiného, to je jedno. Tak si píšu seznam co do čeho chci a posílám dál :-) Jo a zjistila jsem, že ty urtekram oleje jsou v plastových lahvích, tak to hned po nákupu přelít...
Odpovědět
Profilova fotka
Číslo na vomfass tam není, nemáš ho catf prosím prosím náhodou?
Odpovědět
aha petuli, ja myslela, ze na netu bude :-| neni ani na brozurce ani na uctence... co bys konkretne potrebovala zjistit? mohla bych se tam zastavit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
To né, nepoženu Tě tam kvůli tomu :-) Chtěla jsem se vyptat na ty lahvičky, že jestli jsou skleněné 50 ml, o stovce jsi psala, že ano, no a jestli nemají nějaký seznam třeba v pdf vůbec produktů, co se tam dají koupit, že bych si objednala i nějaké likéry, sirupy apod. Ono by bylo úplně nejlepší se tam zastavit, ale časově mi takový výlet vychází bůhví na kdy :-(
Odpovědět
Catf, přišel mi teď ten ajurvédský práškový šampón, vyzkouším ho buď dnes na bazéně (ptám se na jiném fóru zkušenějších, zda po něm teče z vlasů hnědá voda, nechci tam být za čuňátko) nebo o víkendu. Pak poreferuji :-) Ale musím říct, že vůně mě "na první očuch" nenadchla, z vlasů snad bude vonět líp... A hlavně doufám, že po něm budu mít pěkné vlasy a nebudou padat (a naopak začnou růst další - jsou tam prospěšné bylinky).
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, ja se chci o vikendu do vom fass zastavit, jestli ti to staci, tak mi posli seznam, co chces vedet a ja se tam zeptam. jeste k tem olejum - vcera jsem davala na vlasy olivovy olej a rekla bych, ze je nejhorsi ze vsech tech oleju, co jsem na vlasech doposud mela - ale tim myslim nejhorsi pro muj typ vlasu. Vlasy mam po nem hodne jemne a tak dobre mi nedrzi a jsou trochu sussi. Po ricinovem nebo jojobovem oleji ty vlasy jsou jemne, ale vypadaji pevneji a lepe drzi - nepotrebuju na ne tuzidlo - vypadaji tak nejak bohatsi.
Odpovědět
ahoj, nestíham dočítat apotřebovala bych opět radu, už jsem se tu kdysi ptala, ale ještě jendou, mam šíleně suchý vlasy a za rok se vdávam, chtěla bych je mít samo pěkný, používala jsem prozatím alverde šampon, ale po něm je mam pořád stejný, poraďte něco s výjimkou oleje do vlasů, to někdy dělam
Odpovědět
Profilova fotka
skafandrik a barvis si vlasy? Pokud ano, doporucila bych je nechat je odrust, zregenerovat a pak barvit nejakou prirodni barvou nebo hennou, pokud je musis mit barveny. Me tohle pomohlo naprosto maximalne. Co se tyce samponu, musis asi zkouset vic, mamince se vlasy hodne lepsily po nimbovem samponu znacky Farfalla - a to je ma opravdu hrozne znicene. Asi ale musis zkouset sama, protoze kazdemu vyhovuje neco jineho. jeste si tu holky chvalily Rozmarynovy sampon od Weledy. Co se tyce oleju, ja ted delam ruzne pokusy s ruznymi oleji a z mych prispevku vyse mi treba moc nesedi olivovy olej, ale mam hodne krasne vlasy po jojobovem oleji a ricinovem oleji. Samozrejme mluvim o olejich lisovanych za studena. Olej si davam do vlasu na noc pred umytim a nemuzu si to vynachvalit. Vim, ze jsi nechtela slyset o olejich, ale popravde si myslim, ze je to to jedine, co ti muze pomoct.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj josefko! Děkuju za nabídku, mně by stačilo, kdyby měli nějaký katalog, popř. jestli budou mít v blízké době dodělané ty své internetové stránky. Potřebovala bych vidět ty lahvičky, o to mi jde asi nejvíc, o nabízených olejích mám už díky catf přehled, a likéry a sirupy si navymýšlím a poprosím kamarádku, co mi to tam půjde koupit a doveze, ať se na ně přeptá, ev. ochutná ;-) a pak je rovnou koupí. Koupila jsem si teď Detoxikaci Harperové :-) , podívám se na to a rozhodnu se. No a objevila jsem taky hezkou knížku "ÉTERICKÉ A ESENCIÁLNÍ LÉČIVÉ OLEJE, Návody a pokyny k výrobě vlastních směsí a olejíčků" od Colleen K. Dodt. Jsou tam charakteristiky olejů i různé recepty a návody, co s čím k čemu smíchat, na co si dát pozor apod. Těším se na chvilku klidu, až se budu moct začíst, pak se začnu rozhodovat, co všechno nakoupit. ;-) Josefko, na moje barvený vlasy měl olivový olej stejný vliv jako kokosový, mám je jemný i sama o sobě, a byly jemný a měkký po obou olejích. Ten jojobový ráda zkusím, uvítala bych, kdyby byly pevnější. Jsem s těmi chemickými barvami tak nahlodaná, hlavně znechucená, že se mi nechce si dávat ani tu o něco tmavší barvu, abych je nechávala odrůst sjednoceně, takže zatím je nechám odrůstat, jak jsou :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Colleen K. Dodt: Éterické a esenciální léčivé oleje ;-) http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalo...
Odpovědět
Skafi, je to silně individuální a chce to zkoušet, co pomůže jednomu, nemusí pomoct druhému. Olej používej určitě pravidelně (někdo olejuje i denně - kapku až dvě rozetře v dlaních a vetře do vlasů) a jak už tu bylo řečeno, na vlhké vlasy nebo nanášej vlhkýma rukama, aby se vlasy hydratovaly. Chválu jsem slyšela na šampóny Urtekram (levandule, aloe, růže), rozmarýnovou Weledu, jak píše Josefka, možná by Ti pomohla i lávovka - neobsahuje tenzidy, tak neodmastí tak drasticky. Někomu ale naopak přírodní šampóny vlasy vysušují ještě víc a potřebuje nějakou chemii, někdy dokonce i se silikony - musíš si to sama vysledovat. Dále jsou pak dobré různé "jedlé" masky - med + citron + žloutek + nějaký olej, masky s jogurtem atp. Pokud bys barvila hennou i do té je dobré přidat olej (klidně polévkovou lžíci, pokdu máš vlasy hodně suché). Josefko, ten riciňák vymyješ bez problémů? Slyšela jsem, že když je samotný, není snadné ho vymýt, v masce se vymyje dobře.
Odpovědět
petuli, oni zatim pripravuji stranky i katalog pro cr, ale nevim, jak dlouho jim to bude trvat..u tech lahvicek je nejdulezitejsi si rozmyslet, kde je budes mit a jak s nima chces manipulovat..proto jsem si treba ja poridila tyhle hranaty(pro efekt v koupelne a taky kvuli uzkemu krku akorat na prst), ale je fakt, ze nejaka 50ml uzka lahvicka by na ty mastnejsi oleje stacila..uvidime, jestli se opravdu za pul roku zkazi..ja jsem tak nejak automaticky vzala, ze 100ml je nejmin, ale vlastne nevim, jestli to tak je :-N dneska jsem se po sprse namazala tim z psenicnych klicku ..je tmavsi..zrzave hnedy..pripomnelo mi to opalovaci oleje..a byla jsem prekvapena, jak je lehky...pocitala jsem, ze bude jako ta pupalka, ale to je nebe a dudy..muzu ho opravdu doporucit..ja mam kuzi na tele spis suchou..kdyz se nenamazu, loupou se mi hlavne ruce(predlokti) a lytka..krasne se vsaknul a bylo to moc prijemny :-) i kdyz jsem psala, ze budu olejovat jen na noc, tak jsem neodolala a mokrym tamponem nanesla mandlovy a pak pupalkovy olej na oblicej..mam smisenou plet..takze mandlovy jsem dala na celo a bradu a pupalkovy jemne na tvare, nos a kolem ust...plet vypada neunavena a petuli hlavne! celo je tak stokrat min mastny nez po kremu..nedala jsem si na nej nic krome mandlovyho oleje a za normalnich okolnosti(pri nepouziti toho pore minimizeru) bych si musela uz nekolikrat utrit celo pudrovou vodou..ted cca po 4hodinach provozu mam celo uplne normalni..zadne krupicky mastnoty a lesk 8-) :-)
Odpovědět
herminko, myslis teda, ze kdyby si m vetrel do vlasu po umyti treba ten klickovy olej, ze by to bylo ok? On ma totiz vlasy extremne suche a dava si do nich klasicky kadernicky vosk, kterej je taky urcite plnej sajrajtu..
Odpovědět
josefko, mam dotaz..olej z hroznovych jaderek je bohaty na prirodni antioxidanty..myslis, ze by stacilo par lzicek denne po tom barveni vlasu nebo je to porad malo?
Odpovědět
Catf, však ať to manžel vyzkouší a uvidíte :-) Když používá vosk, olej ho snad nezmastí přehnaně. Ale je pravda, že jsem nikdy neslyšela, že by někdo olejoval krátké vlasy :-) (nebo má dlouhé?).
Odpovědět
herminko, ja se radsi ptam, kdyby to byla nahodou blbost..to vis, kdyz jde o nej, tak radsi neriskuju :-D on ma kratke vlasy, hodne huste a hlavne extremne suche.. ma totiz neco mezi vlnitymi a rovnymi vlasy, proste kazdy vlas je na par mistech vlnity a taky rovny..kdyby mu to pomohlo je nejak ozivit a rovnomerne zvlnit, to by bylo idealni..no zitra vyzkousime :-)
Odpovědět
Catf, rozumím ;-) Ale když to nevyjde, umyje si hlavu znovu a už to nebudete opakovat ;-)
Odpovědět
josefko, tady by meli mit lifefood cokoladu BIOTOP (Skolska 34) BIOSOMA (vestibul metra Mustek, zeleny) COUNTRY LIFE (Jungmannova 1 nebo Melantrichova 15) a samozrejme v lifefood na flore
Odpovědět
catf a ty ten olej pouzivas na oblicej místo kremu?Nejak si neumim představit,ze by olej mastil min nez krem.Ja mam plet hodne mastnou,během dne odsávám kapesníckama,nevite o nejakym lepším triku během dne?
Odpovědět
Profilova fotka
catf DIKY!!!!! - Mustek mi vyhovuje bezvadne, Flora byla trochu z ruky :-) Olejickem na vlasy nic nezkazis. Co se tyce uzivani - asi to stacit nebude :-), ale lepsi neco nez nic - taky pak muzes zvysit prijem cerveny repy a mrkve :-)
Odpovědět
Kacenko, oleje opravdu spíš paradoxně vysušují či spíše normalizují maštění pleti. Nemám pleť mastnou, spíš smíšenou, ale krémy jsem nepoužívala, připadala jsem si po nich umaštěná, ale po oleji ne.
Odpovědět
josefko, to my napsali primo z lifefoodu :-) kacenko, opravdu me to taky docela prekvapilo..tak nejak ma clovek olej spojeny s mastnotou, ale kazdy druh ma jine vlastnosti..dneska mam cely den na sobe mandlovy a pupalkovy..mandlovy bych rekla, ze je dobry na normalni az smisenou plet, pupalkovy na suchou a citlivou..ten psenicny klicek jsem na oblicej zatim nezkusila, ale na telo je skvely..nepripadam si nikde sucha ani premastena..je to akorat a staci malicko.. jeste k tem olejum, co mam doma, bych dodala, ze v lahvicce intenzivne voni, ale po natreni za nekolik minut uplne vycichnou..ten klickovy opravdu voni jako nejaka psenice nebo ovesna kase, je to moc prijemny, protoze to je hrozne prirodni vune, ten mandlovy uz je vic "exoticky" a pupalka smrdi jako stara hospoda :-D petuli, nafotila jsem ty olejicky, tak se mrkni, jak to vypada..v podobnem duchu jsou i ty ostatni "nadoby" ..tyhle krychle se daji i stosovat na sebe
Odpovědět
Profilova fotka
kacenka, mne sa celo prestalo "lesknut" ako som zacala pouzivat prirodnu kozmetiku (ruzovy hydratacny krem Weleda) a prestala si na tvar davat makeup, puder a podobne veci. teraz pouzivam len korektor a spiralu a je to super a ked si ale naolejujes tvar namokro, tak by nemala ostat mastna ;-) catf, alebo petuli, uz neviem ktora ste mali ist do Tigi si fasrbit vlasy. Ako to dopadlo? bola ta farba ok, alebo ste z tade utiekli? =-)
Odpovědět
juju, ja jdu az 5.11...takze pak dam vedet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
aha, ok, tak som zvedava. Ja pojdem vyskusat Redken, tak potom poreferujem, ale stale vaham ci radsej nedam na seba nejaku prirodnu a bude zmena x-)
Odpovědět
kdyz ja si na oblicej make-up davam,ja bych proste s mým obličejem jinak nevylezla.Da se dat olej i pod make-up?A to ho smícham s vodou a namazu na vyčištěný oblicej,nebo místo pleťove vody?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?