Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Juju, Welederexička :-D Držím palce do zítřeka, snad dopadneš dobře ;-) Pekárničku má myslím Blka, snad se ozve, pak je tu i téma o pekárnách (nevím zda je i na mojasvadba, pokud ne, hledej na BRMS ve volných diskudích). Hani, pokud vím, hliníkové nádobí je jen z čistého kovu hliníku a nedoporučuje právě kvůli jeho uvolňování, a to hlavně působením kyselého prostředí. U Siggovek je psáno "Vnitřní potah lahví SIGG je chuťově i pachově neutrální. Je odolný i vůči působení agresivních ovocných kyselin. Vyhovuje nejpřísnější potravinářské normě FDA (Food and Drug Administration)." a Petuli tu kopírovala nebo psala ještě něco dalšího, ten vnitřní povrch je nějaký spešl a asi pořád vhdnější než plast. Zkus se podívat ve sportovních prodejnách (asi spíš ve větších), myslím, že v některých jsem tyto láhve viděla.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda Herminko, ty máš pamět ;-) . Ano, Juju, já mám pekárnu. Jsem s ní spokojená. Nepeču teda denně nebo tak, abysme pečivo nekupovali. Když jsem ji dostala na Vánoce, tak jsme asi 3 týdny žádné pečivo nekoupili, ale manžovi pak začali chybět ty koupované rohlíky. Takže já peču sem tam - pro radost. Každopádně ti udělá suprové kynuté těsto. Takové v ruce neuděláš. Troufám si říct, že velikonoční mazanec chutnal líp, než z obchodu :-)
Odpovědět
my jsme dostali pekárnu jako svatebni dar-tu samou maji nasi a je bezvadna!Nikdo si uz u nas nedokaze predstaviť víkendove rano bez vune čerstve pecenyho chlebíčku...
Odpovědět
juju, tady je dobra diskuze o pekarnach http://www.beremese.cz/forum/show.php... my mame doma pekarnu kenwood, jsme s ni spokojeny, akorat moc nepeceme, protoze jsme neprisli jeste na recept, ktery by nam vyhovoval.. ale holky v diskuzi vyse maji plno vychytanych receptu, takze uz dlouho planuju se tam poradne podivat :-) dalsi poznatky o olejich.. m si dal do vlasu misto klasickeho vosku olej z psenicnych klicku a byl moc spokojen..proste nanesl do mokrych vlasu hned po myti olej ...vlasy se promasti prirozene a nikde na povrchu vlasu neulpiva zadna ztuhla mastnota jako u vosku..takze pro extremne suche vlasy je to dobra alternativa..on je spokojen a to uz je co rict ;-) ja jsem zatim stopro spokojena s timhle klickovym olejem na telo..zkousim ho ted i na oblicej..zatim jsem zjistila, ze na mastne celo u smisene pleti jako mam ja se nehodi(sice je porad lepsi nez chemicke kremy na smisenou plet, ktere jsem doposud mela, ale spis planuju na tohle koupit hroznovy)...na suche a precitlivele casti meho obliceje je bud malo mastny a nebo ho musim nanest vic(zitra bude dalsi test :-D )..rekla bych, ze je jinak idealni na normalni az stredne suchou plet u pupalky porad vaham, jestli to spis nesnime jako zdravotni olej, protoze mi to opravdu smrdi a citim to cely den..tenhle olej je urcite na hodne suchou plet, ale doporucuju smichat bud s vonici dekorativkou nebo eterakem.. Dneska jsem ho nanesla na ten klickovy olej a uz to bylo moc, takze jeste musim vyzkouset jen samotnou pupalku, to treba bude akorat..prubnu to radsi na noc. je to hotova alchymie :-D ..ma to tu vyhodu, ze clovek presne vi, co si na oblicej dava a hned muze odhalit, co vyhovuje a naopak..cetla jsem recenze na tu knizku, co tu o ni psala petuli, a byly ve velke vetsine pozitivni..ze se hodi prave pro zacatecniky :-) Taky planuju jit ocuchat oleje od primavery a porovnat to s vom fass, jestli v tom neni nejaky zasadni rozdil(a proto treba i ten rozdil v cene..) petuli, dneska jsem udelala to strouhany jabko, zakapla citronovou stavou a primichala lneny seminka predem namoceny v trose vody s medem a dokonce m byl z toho nadsenej, az me to prekvapilo 8-) asi to jeste zkusim s javorovym sirupem na americkej zpusob :-D
Odpovědět
no ja teda nezmagorila, pac me to zajima uz par let, ne par mesicu, ale stejne furt o tom nic nevim, ja nepokrocuju nikam ;-) nehlede na stravovani, asi bych vedela jak, ale stejne jim i prasarny.. :-D :-D catf, diky za olejoseznam :) hani, to je prave to, co me ted vrta v hlave..ta netermo sigg totiz je hlinikova (pominuli hlinikovou energetickou narocnost, tak doufam, ze uvnitr ten hlinik neni kontaktni, ze je lahev natrena necim, co ten hlinik izoluje, ale fakt netusim, jestli to tak je, to je jen prani, jsem to uz nechtela hledat, kdyz uz jsem ji tak bezhlave koupila :), nehlede na to, ze kvuli prakticnosti nemam to hezci vicko, ale to plastove, takze opet plast, sice jiny (tvrdsi, ale stejne)..jinak lehoucka je, pekna taky a kdyz ji nebudes cely den vlacet v kabelce jako ja, tak se i hned tak asi neposkrabe
Odpovědět
ad sigg -koukam, ze jediny, co jsem nedocetla, je tahle posledni strana a herminka uz neco osvetlila :)
Odpovědět
Dievčatá, ktoré ste mali problém s pleťou, ako ste pokročili? Nejaké zmeny k lepšiemu?
Odpovědět
no jo, dik za optani, uz je to lepsi :-D :-D vojsko na cele zmizelo, uz je tam jen par individui, pak jeste si oblibily bradu, kde pravidelne vyskakujou, hajzlici, vi, ze pod ofinou nejsou videt :-D ale je to lepsi..uz je to takova spis krupicka.. jestli ale u tebe ne, tak rozhodne netvrdim, ze to je jako driv, to ani naaahodou..tak nesmutni :-D
Odpovědět
stazi, ja sa už len trpezlivosťou musím vyzbrojiť :-D a začala som brať voľajaké vitamíny, ak by náhodou... len by ma zaujímalo, čo u teba napr. spôsobilo zázraky k lepšiemu
Odpovědět
Stazi, hoj no ale stejne porad nevim, z ceho ten povrch dnu lahve je =-) , jen ze je odolny vuci kyselemu nekdo dalsi /( snad petuli) psal, ze snad neco na vodni bazi , no ale co ?
Odpovědět
ja myslim, ze zazraky asi neudelalo nic..chce to hlavne cas, aby se to telo srovnalo s tim, ze uz nebere zadny svinstvo, aby se ta hormonalni hladina ustalila.. jinak mi pomohl olejicek od dr.hauschky (davam ho vecer i rano na krem/masku) a taky se mi zdalo, ze dobre pusobi revital nebo ruzova maska od dr.hauschky..tam jedine jsem videla vysledky..mozna jeste cistici krem (neni mi prijemny, ale na plet se mi zda, ze taky trochu zabiral).. u vitaminu to vubec neumim posoudit.. hele, ale jeste porad to ani nahodou neni ta moje plet ;-) :-p
Odpovědět
evi, ja taky ne :-D si rikam, ze to je prave ta naka vrstva na tom hliniku,ne? a co vubec studujes ty lahve, vzdyt ji nechces, ze ty me mystifikujes :-p :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Lentilko, u mě tak střídavě oblačno. Nasadila jsem chlorellu, do které vkládám velké naděje :-) Ale furt si musím nadávat za tu HA (a to jsem ji brala jen rok a půl), před ní jsem měla pleť lepší (aspoň myslím - nebyla to ani tak žádná výhra, ale nedělaly se mi takové ty velké "neléčitelné" pupence ;-( ).
Odpovědět
staz nemystifikuju , čégro pijaněéro, jen jsem se do toho prostě od posledka nějak dostala a nemůžu to opustit, dokud to nerozlousknu no =-)
Odpovědět
Ja mám ešte k tomu ďalším problém, že keď urobím s pupákom "poriadok", tak sa mi to ťažko, dlho hojí... :-( Momentálne som už v takom stave, že občas na to hodím chemickú kryciu tyčinku :-S . Ja, čo som chémiu hneď dávala preč z baráku :-D
Odpovědět
Inak tie hliníkové fľaše na mňa osobne nepôsobia veľmi dobre. Ja som rozmýšľala, či nebude lepšia malá nerezová kvalitná termoska.
Odpovědět
Princez, ty ses do těch Siggovek zakousla jako buldok :-D Mně to taky furt leží v hlavě - plast ne, siggovky kdoví jestli... Nejlíp mi z toho vychází asi sklo a nerez - ale sklo by na kole dopadlo špatně :-D a z nerezu jsou jen termosky. Achjo, proč to nemůže být jednoduché? 8-(
Odpovědět
Lenti, když dělám "poriadok" s pupínky, máznu to pak levandulovým nebo tea tree éterákem a hojí se to celkem rychle a hlavně se to vydesinfikuje, proto to nehnisá dál. Děláš něco takového?
Odpovědět
Hermi no jo, někdy mi prostě rupne v bedně :-N jak jsem se v pondeli nebo kdy linkovala neco k tem petkam, tak jsem se tam tak zacetla ... a docetla se veci, treba o kave :-D ze to , ze kdyz se da opilemu vypit,tak ze vystrizlivy, tak ze to je hovadina neb kava pri tomu alkoholu pomuze se snaz do krve dostat :-N :-N cili cloveka opije jeste vic :-D
Odpovědět
no ted mi v tom delejte bordel, kdyz u jednu doma mam a polovice mi ji rozcupoval (hlinik, plast, neeko) :-D pisu samozrejme o siggu..asi porad lepsi (zdravejsi?? a hezci)nez ta plastova lahev, kterou jsem nosila.. lentilko, je to tak, jsou zakernejsi a hur se hoji nez co kdysi ojedinele pamatuju (bedose) jest se chystam na spirulinu, protoze uz me dosla pupalka..
Odpovědět
Staz ale jo, urcite jedna sigga lepši na dva roky, než 24 PETek
Odpovědět
hermínka, nedezinfikujem, ani som to nikdy nerobila a predsa sa hojili...ok, takže aspoň alpu na to hodím... ja len mám obavy, že mi asi voľáky "hojivý" vitamín chýba... céčko??? stazi, možno to bude tou jeseňou :-D
Odpovědět
Stázi, i dřív se psalo o tom, že hliník se uvolňuje jen v kyselém prostředí, tak pokud nosíš ve "zdravé" Siggovce jen vodu, neměla bys mít důvod se znepokojovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zjistila jsem, jak je to s plasy, ze kterých je vyrobena brita. Mohla bys na to prosím josefko mrknout a vyjádřit se? Popř. kdo tomu rozumí víc, já nijak zvlášť :-| Víčko je z ABS/PP (více na http://en.wikipedia.org/wiki/Acryloni...) nálevka a tělo konvice: SAN (více na http://www.ptsllc.com/san_msds.html) Catf, díky za lahvičky, i s těmi nápisy vypadají super. To, že se dají postavit na sebe, by skvěle vyřešilo, kam s nimi, nemám moc místa téměř nikde. Asi bych je uchovávala ve spíži, kde je tma. Dneska jsem na kurzu liftingu obličeje, nejdřív se dělá jedna půlka obličeje, pak druhá, a je mazec to v půlce srovnat, jedna část je prostě nazdvednutá, vyžehlená, jasnější. Ve druhé části masáže se oleje používají, měli jsme na výběr mezi mandlovým, jojobovým a z hroznů, tak se mi nááramně hodilo, že o olejích už ty základy vím ;-)
Odpovědět
Lentilko, tou alpou jsi mi připomněla, že když není na cestách nic lepšího, desinfikuji slivovicí :-D (ne odřeniny a zranění, ale právě pupence). Nechci Ti do toho mluvit, ale ta levandule či tea tree by byly vhodnější než alpa, obojí přispívá k hojení.
Odpovědět
Jo, a Lenti, k "hojivým" vitamínům se doufám vyjádří Josefka, osobně bych to viděla na to céčko, zinek...?
Odpovědět
hermi, levanduľovým olejom? to kúpim v nejakom zdravom obchode? lebo ešte som si takéto olejíčky nevšimla tea tree veľmi nemusím :-D
Odpovědět
zatiaľ užívam pangamin (samé béčka to má a aj iné), zinok, A plus D, Mg... ale neviem, kedy to má začať účinkovať... ešte asi C mi chýba... ale nemám radosť z toho, že sú to chemikálie... ale keď je človek zúfalý...
Odpovědět
Lentilko, jo, ve zdravém obchodě, ale je třeba, aby na tom oleji byl napsán latinský název rostliny (Lavandula angustifolia či jiná lavandula) a ideálně také, že je možné ho použít na kůži neředěný. Třeba od firmy Salus, Nobilis, Sonnentor, Grešík (celké roky jsem používala Salus, teď Nobilis, je prý kvalitnější).
Odpovědět
Lentilko, snad Ti ohledně těch vitamínů poradí Josefka, ta to má v malíku :-) Já jsem teď brala speciální vitamíny pro pleť (Haut Vital z DM - obsahovalo to mimo jiné vitgamín A, hroznový a brutnákový olej, dál už nevím) a zpočátku mi to pomáhalo dost (nepozorovala jsem obbvyklé zhhrošení pleti okolo MS), ke konci už tolik ne (možná jsem měla v půlce přerušit a nasadit zas po čase, nevím, ale chtěla jsem udělat intenzivní kúru). Josefko, jak se vůbec tváříš na braní vitamínu A? Vkládala jsem do něj velké naděje na zlepšení pleti (které se úplně nekonalo), ale měla jsem malinko obavy, že by mohlo být zle, kdybych náhodou otěhotněla (neplánuji to, ale člověk nikdy neví, že).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?