Oblečení budoucí tchýně a švagrové

Ahoj, řeším teď jednu otázku. Budoucí tchýně si na svatbu koupila šaty viz foto a švagrová pak bílé dlouhé šaty s květy. Řešili byste to? Jako nevěsta nemám bílé šaty, ale spíše barvu do jemně hnědého třtinového cukru, nijak zvlášť zdobené, jednoduché, splývavé. Přiznám se, že mi to trochu vadí, protože si myslím, že vedle nich nebudu příliš nápadná, ale možná již to moc řeším. Děkuji za odpověď.
Odpovědět
1
2
Já v tom nevidím žádný problem, ať si vezmou co jim se líbí! Neměly by jít v bílé, což nejdou tak co?!Pokud se ti to nelíbí tak pak jim kup/puč saty co chceš ty!Jinak já jít na svatbu tak do oblečení si kecat nenechám!
Odpovědět
Šaty švagrové vypadají takto. Svatbu máme již za týden, zjistila jsem to až nyní, tak už s tím moc stejně asi nenadělám, i kdybych chtěla. Děkuji za názor, proto se ptám, zda to již moc neřeším...
Odpovědět
No je to těžká věc ... každopádně je to tvůj den a ty máš být hvězda ... I budoucí tchýně a každá pozvaná žena by to měla sama tak cítit. Ať už to bude jak bude ty si to nenech v žádném případě kazit 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
U vyberu tchyne nevidim problem. Spis mi prijde, ze ho hledas ty. Nejak nechapu, proc by nemohla mit tyto saty. Ciste bile nejsou. A treba mamka mela podobne na brachovu svatbu, vypadalo to dost dobre. Jako nevhodne celkove na svatbu mi prijdou saty svagrove. Ty saty vypadaji, ze jsou siroke.
Odpovědět
Profilova fotka
Svagrova si mohla vybrat asi trochu jine saty, nevim no.... Asi zalezi jak to jake neveste vadi, jsou nevesty co to proste neresi a vubec co neresi tak nejak zadne povery apod. Treba moje mamka je poverciva a takove ty zasady ma vryte v hlave a vadilo by ji to jo..... Pak mam tchyni a te treba prisla jeji sestra svedkyne primo v bilych krajkovych satech- vypadala vlastne skoro jak druha nevesta mne a svagrove z toho padala brada dolu, ale neveste to vubec nevadilo.... Takze netusim jestli ti to nejak vylozene vadi asi bych to svagrove oznamila, my si se svagrovou rikame navzajem kdyz jedne nebo druhe neco vadi..... Kolikrat se kvuli tomu i pohadame a pak usmirime a je zase klid 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Ty co ma tva bud. tchyne by mne osobne nevadily, ale ty co ma mit tva svagrova ty bych ji teda asi vycetla.....
Odpovědět
Šaty tchýně mi přijdou ok, ale švagrové ne 🤔 Viděla jsem i nevěsty v podobných šatech s květy, asi bych jí na Tvém místě domluvila, že jsou trošku nevhodné a že zanikneš...
Odpovědět
Profilova fotka
Řešila jsem něco podobného a rozhodla jsem se, že tchyni nic říkat nebudu, jen bych udělala zlou krev. A ve finále to bude její ostuda, ne moje. Naštěstí jí její výběr asi nakonec někdo rozmluvil (tipuju to na kamrádku nebo kolegyně v práci) a vzala si hezké decentní pouzdrové šaty v tmavší barvě, moc jí to slušelo. Doporučila bych se tedy nad to povznést. Dobré je, že se na to můžeš připravit dopředu a nemáš to jako nepříjemné překvapení během obřadu,
Odpovědět
@beth mockrát děkuji za sdílení osobní zkušenosti, jakmile jsem se byla schopna na věc podívat s odstupem, řekla jsem si také, že mi to za to nestojí mít takto chvíli před svatbou nějaké dohady. 🙂 @zasnoubenazrzka u tchýně jsem si také říkala, že to není zas tolik, byť oproti mě bude více "svítit", ale jednak musím uznat, že jí ty šaty sluší a jednak jsou i krátké. U té švagrové mi to asi vadí více, trochu ji s partnerem podezřívame, že to udělala naschvál, protože i v minulosti jsme s ní měli dohady ohledně jiné záležitosti.
Odpovědět
@bjarme myslím si, že záleží, jak to máme kdo jak nastavené. Já pocházím z rodiny, která to má tak nějak tradičně zakotvené s tím, že odjakživa mám zafixované, že na bílou barvu by nikdo na svatbě neměl "sahat". Ano, sice v tomto případě nejde vyloženě o čistě bílé šaty, ale mě osobně spíše asi více mrzí to, že své nové rodině nestojím za to, aby to se mnou prodiskutovali, a to se bereme po více než 13 leté známosti. Ale to je jasné, že za mě tady nikdo nevyřeší vztahy s rodinou. Asi jsem očekávala od ostatních něco, co já bych pro ně udělala automaticky, aniž bych o tom nějak musela sáhodlouze přemýšlet. Být to někdo že vzdálené rodiny či kamarádů, asi bych to ani neřešila. Takto jde o nejbližší rodinu, která stojí a sedí hned vedle nás no. Možná je v tom trochu i ego, ale ruku na srdce, která z nás v ten den nechce vypadat nejlépe? Pokud Vy ne, pak Vám závidím Vaši míru tolerance a pochopení.
Odpovědět
A nechcete to preci jen te svagrove naznacit? "Ty saty ti moc slusi, ale na svatbe bych chtela byt za princeznu, nechces si je nechat na jindy a prijit treba v tech modrych, cos mela tuhle do divadla?" Treba ji to vubec nenapadlo a ani to neudelala schvalne.. a pokud by i presto v satech prisla, tak to moc vhodne neni.. Ale kolikrat se trapime necim,co ty ostatni ani nenapadne,ze by nam mohlo vadit...
Odpovědět
Asi bych to neřešila. Tchyně za mě OK, pokud teda nemá 150 kg 😄 a pokud si jen trošku myslíte, že to švagrová dělá na truc, tak bych ji v tom nechala. Věř, že nevěstu na svatbě každý pozná a jí nakonec bude jen trapně. Přeji vám, ať se svatba vydaří, je to váš den a nenechte si ho zkazit malichernostmi.
Odpovědět
Článek se načítá
Osobne bych to neresila vubec. At si kazdy da na sebe co chce. Hlavni je, ze ja mam ty nej!!! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Šaty tchýně mi nepříjdou špatné, s nevěstou si ji určitě nikdo nesplete. U švagrové to je horší... Ale zase upřímně- být pozvaná na svatbu, tak asi budu počítat s tím, že nevěsta bude mít svatební klasiku. Pokud máš šaty hodně jednoduché, asi jsi je měla všechny dopředu upozornit
Odpovědět
Profilova fotka
A ví švagrová jaké budeš mít šaty? Třeba očekává bílou princeznovskou klasiku a tak si myslela že její výběr bude v pořádku. Pokud to neví, tak bych ji to určitě řekla, ale pokud ví a udělala to schválně, tak dobře ji tak. Ona nakonec bude ta, co se nevyhne špitání a škaredým pohledům ostatních hostů a bude ji to nepřijemné a bude se cítit trapně. A klidně bych ji v tom nechala vymáchat. Ty si to hlavně užij a nenech se tím rozhodit, stejně všichni ví kdo je nevěsta 🙂
Odpovědět
Všichni vědí, že nemám klasické šaty, neví pouze, jak přesně vypadají (=neviděli foto), ale vědí to, co jsem již zde napsala - barvu a strih. 🙂 Děkuji všem za reakce. Pomohlo mi to v tom, že to nechám být. Nebudu si kazit již předsvatební okamžiky, natož svatbu samotnou. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Osobně mi připadají obojí v pohodě a jestli švagrová s tchýní neviděly tvé šaty, tak si třeba ani neumí představit, že jsou jednodušší, než ty jejich. Jinak moje ségra měla podobné květované dlouhé, jako na obrázku a nemyslím si, že by si jí se mnou někdo pletl, i ve chvíli, kdy jsem měla krátké bílé (většinu dne). A rozhodně by mě to nenapadlo řešit. Za faux pas považuji čistě bílé v jakékoliv délce. Už jsem zde viděla fotky, kdy si tchýně, mamka nebo švagrová vzaly také svatebky či bílé šlehačky a podobné excesy, takže tohle by mě rozhodně nevyvedlo z míry 🙂. Hlavu vzhůru, ženich bude mít stejně oči jen pro tebe a věřím, že i všichni ostatní.
Odpovědět
@olwiin no promiň, ale já nevidím důvod ani po 13 letech, aby s tebou probírali co kdo si vezme a jestli ty to schvális..pokud se tak u Vás děje tak OK, ale přijde mi to uhozene..Ani svagrova nemá saty co se nehodí..jinak saty má většinou nevěsta takové ze je k neprehlednuti..Jinak určitě mě nikdo na svatbe netrumfne, toho se teda nebojim😂
Odpovědět
Možná by jsi mohla hodit fotku šatů ať se dá aspoň porovnat, jestli je důvod být naštvaná..ale pokud mas svatebni tak v tom problém nevidím..jinak u nás jdou v bílé neteře 15 let a nijak mě to nevadi..a druzicky to nebudou..
Odpovědět
@bjarme Svatba je dle mého názoru společenská událost, která s sebou nese určitá pravidla etikety (stejně jako jiné události - plesy, pohřby, apod.) . Jak jsem již psala, naše rodina na nich docela lpí, proto jsem sem vznesla dotaz, zda nejsme v tomto ohledu již "mimo dobu". Existuje pestrá paleta barev a asi je pro mě těžké pochopit lidi, kteří jdou na svatbu a nutně si potřebují koupit oblečení čistě bílé či s dominantní převahou bílé. Považovala jsem se to za automatické, že se bílé lidé na svatbě vyhýbají, protože jsou k nevěstě ohleduplní, a pokud již v bílé chtějí jít, ze slušnosti se nevěsty zeptají, zda jí to nebude vadit. Proto bych se chtěla ohradit proti Vašemu konstatování, že bych snad někoho nutila, aby se mnou probíral oblečení na svatbu, či mu přímo určovala, jak se má obléci, protože nic takového nečiním, když jsem s odkazem na výše uvedené brala to tak, že je to automatické. Pokud Vám je to jedno, co kdo na sobě má a nevadilo by Vám, kdyby Vám tam někdo přišel v dlouhých bílých šatech, pak je to v naprostém pořádku a Váš postoj zcela respektuji. Každá jsme jiná. Šlo mi o to zjistit názory či zkušenosti jiných, čehož jsem docílila a evidentně obecná shoda na této otázce není. Naštvaná rozhodně nejsem, zklamaná z postupu nejbližších (ač hranice mezi naštváním a zklamáním někomu může přijít tenká)? To ano. Své šaty sem z jednoho prostého důvodu nedám. Nepotřebuji, aby je tu někdo ještě před svatbou našel, a dále také nepotřebuji, aby moje fotka visela někde na internetu dalších několik let (foto šatů s modelkou nemám, mám jen své soukromé fotky), byť by byla třeba se zakrytou hlavou. 😏
Odpovědět
Profilova fotka
@olwiin Ale jejich šaty neporušují pravidla etikety. Nejsou čistě bílé. A že ty jsi nezvolila klasické bílé svatebky není "jejich problém", ale spíš tvoje změna vůči zažitým pravidlům. A to nemyslím nijak zle vůči tobě - myslím, že v dnešní volné době má nevěsta právo zvolit si dle svého uvážení, ale u barevných, či krátkých šatů musí počítat, že někdo může mít šaty podobné.
Odpovědět
@niky555 jde o to, že jsem hodně světlý typ pleťově i vlasy, a proto mi nebyly čistě bílé šaty doporučeny, protože v nich jednoduše vypadám bílá jako stěna a nesluší mi. A pokud se nepletu, v pravidlech etikety je pamatováno i na tuto situaci, kdy by pak neměl mít nikdo světlejší šaty obecně než nevěsta. Tak jsem to i brala 🙂 Ale vnímám právě i jiný pohled na věc, proto jsem chtěla slyšet i názory jiných... 🙂
Odpovědět
Pro lepší představu ohledně barvy šatů, mám něco v podobném duchu (i střihem a zdobením). 🙂
Odpovědět
Saty tchyne jsou ok, saty svagrove bych resila jen v pripade, ze bych mela i ja jako nevesta bile saty. V tvem pripade bych asi resila, kdyz by nekdo mel jemne hnede saty 😁 je pravda, ze je mozne, ze si budou plest svagrovou s nevestou, ptze nevesta je vetsinou v bilem/ivory. Tak preju hodne stesti 🖐
Odpovědět
Profilova fotka
@olwiin Tak to nevím, co by si hosté brali na svatbách gotiček 😄. Já vůbec nerozporuji tvůj výběr šatů, ani si nemyslím, že je to špatně, když není nevěsta v bílé. Viděla jsem nádherné nevěsty v holubičí šedi, v pudrové i sytě červené. Někde se tu nedávno objevilo krásné album s netradičními svatebními šaty. Pak se ty tmavší šaty vybírají dost blbě, když ani černé by neměly být. Jen podotýkám, že podle etikety jejich šaty nejsou přešlap a že pokud máš netradiční barvu šatů, musíš počítat, že nebudeš svítit mezi ostatními tak jako v bílé a nemůže za to výběr šatů tvých příbuzných, ale ten tvůj. Věřím, že s kyticí, namalovaná a načesaná budeš stejně jasná od prvního pohledu, tak bych se přes to přenesla a nenechala si tím kazit radost ze svatby 🙂.
Odpovědět
Profilova fotka
@olwiin S tímhle zdobením bych se vůbec nebála, švagrová má proti tobě plážovky 🙂 Jsou moc hezké a opravdu je poznat, že jsou svatební.
Odpovědět
@olwiin já myslím ze to moc řešit, saty mas hezké a určitě té neprehlednou..bila je výsadou pro nevěstu, ale neznámena to ze v bílé ať motivech nebo podkladu nikdo nesmí mít..svagrove se musím zastat-čisté bílé nemá, a přijdou mě letní saty a ne svatebni..to když dojde babička v bílé halence ti bude vadit??🙈Ber to jen jako příklad!Cerna taky patří k svatbe-ženich a černý frak byl klasika..
Odpovědět
@olwiin a vykat mi nemusíš..vsichni si tu automaticky tykame..
Odpovědět
z tvého původního popisu jsem měla dojem, že budeš mít spíš něco jako by lněného apod., pokud máš šaty podobné obrázku, tak bych švagrovou vůbec neřešila...
Odpovědět
Profilova fotka
Budes mit urcite ty nejkrasnejsi saty ze vsech a celkove budes krasna jasna nevesta, takze svagrova si s tema svyma bilyma satama muze treba zalezt pod stul, tebe netrumfne 😄 jestli ti to vylozene vadi, nekdo to tak citi, zw mu to vadi - tak ji proste rekni jak to citis a uvidis co ona na to a nebo se nad tim fakt povznes a kasli na to kdo si co veme...... Kazdy tam na te svatbe dela vizitku sam sobe...... Nenech si to nicim ani nikym pokazit, satama ani treba pomluvama nebo nespokojenyma hostama.... Takovych se vetainou vsude par najde..... Tak at si to uzijou 😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?