Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Veronila: Tak to s pejskem jedine schvaluju Ja uz ty nasi cubince vymyslim, jak bude naparadena :-) Uz jsem domluvena s kvetinarkou, ze ji udela kvetinovy obojek a pak nejak jeste ty prstynky musim domyslet.. Jinak ja budu mit druzicky 4 – teda vlastne moji nejlepsi kamaradku od detstvi jako svedkyni/maid of honour a pak me dve sestrenky a moji malou segru (15 roku) za druzicky. Saty uz mam pro holky koupene, ale se svedkyni jsem se dohodla, ze si poridi saticky, ktery se ji budou libit (zrovna mela miminko a takze je pani kojna a boji se, ze v satech, co jsem poridila pro sestrenky a segru bude vypadat jak Dolly Buster! :-D ) Ale rikala, ze si urcite poridi takovy, aby ladila se zbytkem – aspon bude poznat, ze je svedkyne! ;-) Alushka: My se Stevem chodili na ballroom & latin American dance lessons zhruba pul roku – hrozne nas to bavilo. Takze je docela mozny, ze si nejaky ten spesl prnvi tanecek natrenujeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mne ty druzicky prijdou hlavne strasne prakticke... jednak mi doufam se vsim pomuzou a ja se nebudu muset o nic starat a pak to taky vypada pekne na fotkach :-) N netanci, ale na svatbe bude muset :-D Holky, co rikate na royal engagement? :-) Tady to dneska vsichni v praci i v metru dost resili. Ted jsem videla ten jejich prvni rozhovor a musim rict, ze jim to spolu moc slusi a vypadaji stastne x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Veronila: Myslim Kate & William jsou par ktery se k sobe hodi, ona je osobita, mnohem lepsi nez tak od prince Harryho :-D Jinak k tomu tanceni si myslim ze se tam nejak pomotame :-D aby to dobre vypadalo,tak hlavne ze tradicnim svatbam pri dechovce uz davno odzvonilo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak ti dva maji uplne jiny styl nez William a Kate. Ja mam Harryho radsi :-) Ja doufam, ze nejaky ten waltz zvladne =-) :-D
Odpovědět
Ahoj Holky , :-) Sem moc rada ,ze sem dneska nasla tuto super diskuzy, Prosim vas o pomoc ,o hledne svadby ,protoze si absolutne nevim rady. svadbu planujem uz na tedka v prosinci nebo ke konci prosince, Hledam lacinej pronajem restauraci pro pouze tak 30 osob.ziju v Liverpoolu ?!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Meryam, a kde bude svatba? Tady nebo v CR? Vitej do skupiny. :-) Ja to Kate & William preju, jen at jim to vydrzi. Snad nam daj bank holiday!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo, ja jim to taky preju. Taky jsme koukali na interview a slusi jim to spolu. A potom byl krasny vyber na co koukat v tv - bud na interview nebo nejaky dokument o tech dvou. :-D Jinak muj milasek na ty tance moc neni, kdyz jsme ted zkouseli tancovat, on stal a ja tancovala kolem neho, a pak se jeste ptal jestli to takhle staci :-D Ja dechovku taky nemusim, ale vzhledem k tomu, ze moje babicka byla skladatelka a par dechovek ji vydali, tak mi jeji "svatebni kolac" urcite na kolecko hrat bude. Aby tam babicka se mnou byla aspon timhle zpusobem. ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky! Tak jsme opet zpet z Cech, byly jsme tam jen na 3 dny, jela jsem si vyzvednout pas s novym jmenem :-N meryam: ahojky vitej! Kdepak bude svatba? :-) Me teda William & Kate vubec neberou 8-( , je mi to sumak, ale bank holiday by se mi libil :-) Jinak ja zadne dospele druzicky nemela, v Cechach to zvyk neni..Meli jsme mladsi druzicky 12 a 9 let a tem jsem koupila saty pres net, objednala z USA, vysli levneji nez cokoliv podobneho tady a byly fakt krasny.. Muj manzel netanci, ale plouzit samozrejme umi, tak jsme plouzili :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juu holky, zas se nam to tu rozjizdi 8-) Meryam: vitam do diskuze ;-) To mas docela co zarizovat, jestli svatba bude uz za mesic!! William & Kate? no, taky me ta kralovska rodina nejak nebere a myho nastavajiciho taky ne :-D Akorat si rikam, kdo jim to slavu bude platit, co? Taxpayers!! :-S Alu: tak to je docela sranda s tim tvym tanecnikem, no ten muj vlastne prisel s navrhem, ze udelame nejakou routine, tak jsem zvedava.. Ma za ukol vybrat hudbu na prvni tanec, tak jsem zvedava jestli si trsnem poprve jako manzelsky parecek na Bodyrockers - I like the way you move!! :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Meryam vitej, hledas restauraci v Liverpoolu? Pokud chcete jenom obed a stul (stoly) pro 30 lidi tak bych doporucila si to zacat obvolavat a ptat se 'asap', prosinec je jeden z nevic busy mesicu v roce, lidi uz bookujou stoly pro vanocni firemni vecirky :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tady to nejako vazne! Copak, jste zaplaveny christmas shoppingem :-D Po pravde receno, ja jsem vubec na nejake svatebni pripravy nemela cas, ponevadz mi o Vanocich prifanfaruje mamina s brachou a momentalne pecu, varim, uklizim, nakupuju, no vzdyt to znate. Tak pisnete jak jste na tom zensky :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky, ja jsem ponorena do vanocnich priprav a planovani dovolene. Ta dovca mi kapanek nahrazuje svatbu, hledam dobre nabidky atd :-) Venku je zima az prasti, hruza! Je fakt divny videt snih na plazi, to jsem jeste nezazila! :-.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj vsem, ja nic moc neplanuju. Nejak mi to nemysli holky. Cely den topime a stejne mame max 15 stupnu, v kuchyni pod 10. Umyvani nadobi je ted opravdu za trest! :-) Takze nas hlavni ukol je ted udrzet se v teple. A taky na Vanoce planujeme jet do Ceska, kdyz pocasi dovoli. Takze pac muj mily nema moc volna na zbyt, letime az 26. prosince. Takze planuju vsechno baleni dokoncit dopoledne 24. a pak si toho 25. uzijeme po anglicku a pak hura domu, na Ceske Vanoce!!! :-) No, a svatba je ted na mrtvem bode. Ale budeme vsechno vyrizovat prave o te dovolene, tak se to snad zase hne kupredu!
Odpovědět
Ahoj holky... všechny zdravím a gratuluju :-) Mám problém a chtěla jsem vás touto cestou požádat o pomoc. Zatím jsem se nikde nedočetka jak na to. Můj přítel je z USA kde pracuje a žije. Chěli by jsme se vzít tady v Česku a potom odjet do USA.... Chápu že ..Snoubenec, který je cizincem předloží doklad, kterým je možno prokázat totožnost, rodný list doklad o státním občanství, doklad o právní způsobilosti k uzavření manželství, který nesmí být k datu uzavření manželství starší 6 měsíců (tento doklad nepředkládá občan Slovenské republiky, pokud má na území České republiky povolen trvalý pobyt alespoň dva roky), potvrzení o osobním stavu a pobytu, je-li cizím státem vydáváno; jsou-li tyto údaje součástí předloženého dokladu o právní způsobilosti k uzavření manželství - potvrzení se nepředkládá, úmrtní list zemřelého manžela, jde-li o ovdovělého cizince, tento doklad není třeba předkládat, je-li tato skutečnost uvedena v dokladu o právní způsobilosti k uzavření manželství, pravomocný rozsudek o rozvodu manželství, je-li cizinec, který chce uzavřít manželství, rozvedený. Ale nevim kde začít... on tu nežije a ani tu žít nebudeme....... jestli tím že ty papíry co potřebuje tak si vyřídí v usa, pak s něma dojede do ČR, nebo je musí poslat někam...a půjdem na matriku, tam vyplníme zbytek ...? co s těma papírama potom... a nemužu nikde najít jestli potřebuje vízum na to, nebo ne... mám z toho děsnej guláš. :-( Prosím moc o radu jestli máte některá za sebou stejnou situaci :-) Moc děkuju Gabi
Odpovědět
Profilova fotka
gabi: vitej nevesto! My jsme teda meli cesko - anglickou svatbu v Cechach, manzel muset predlozit toto: 1)Birth Certificate 2)Certificate of no Impediment 3)Rozsudek o rozvodu- pokud byl jiz zenaty Tyto vsechny tri anglicke dokumenty museli mit appostilu(Legalizace-je to razitko) of UK uradu. Pak jsme je museli mit prelozene do cestiny soudne uznanym prekladatelem s kulatym razitkem(musi se prelozit jak dokument i apostila ktera je prilepena na druhe strane dokumentu) Tohle pak ukazete na matrice, kde si to okopiruji a zkontroluji a zapisou atd, pri tom taky musi predlozit svuj pas jako doklad totoznosti.. Jinak je tu na beremku i tema na USA: http://www.beremese.cz/forum/show.php...
Odpovědět
Děkuji, takže on si tyto dokumenty nechá přeložit, opatřit apostillou a může jet do česka s těmato papírama rovnou na matriku?
Odpovědět
Profilova fotka
gabi: takhle to bylo pro meho manzela, ale on je anglican, tak to muze byt trochu odlisne.. Nejdriv musi byt apostila,legalizace, pak se dokumenty daji prelozit. My meli ceskeho prekladatele, poslali jsme mu naskenovane dokumenty, on to prelozil a pak kdyz jsme si je od nej vyzvedavali tak jsme donesli originaly ktere on musi svazat s prekladama..
Odpovědět
Profilova fotka
gabi: tohle jsem nasla na strankach US ambasady v Praze: http://prague.usembassy.gov/getting_m...
Odpovědět
sorry ze vam sem lezu, jen chci upozornit ze ten preklad musi byt od prekladatele registrovaneho u ceskeho soudu!!!! my meli vsechno prelozene z Belgie a na matrice nam to nevzali, tak jsme museli nechat prelozit (a zaplatit :-p ) znovu a pro obcana USA budes urcite potrebovat i povoleni pobytu v CR od cizinecke policie jinak pokud se budete brat v kostele tak doporucuju se vzit na urade v USA (pokud by papirovani pro tebe bylo jednodussi) a pak pouze udelat obrad v kostele v CR - kdybych byvala vedela, kolik zbytecnych papiru ceska matrika vyzaduje, tak bych to tak udelala .... hodne stesi!!!
Odpovědět
nebo taky info na MZ CR: http://www.mvcr.cz/clanek/uzavreni-ma...
Odpovědět
Profilova fotka
No pekne se nam to tady zase rozjizdi.. jj holky mate pravdu, vanocni pripravy absolutne pohlti veskery cas a na svatbu neni ani pomysleni.. Ale za to budu mit aspon co delat po vanocich.. Tak nejak jsem si uz zvykla byt neustale s necim busy a kdyz bych mela jen sedet a nic nedelat tak by me to asi pekne drivingovalo up the wall :-D Jinak Gabi vitej do diskuse.. jj Bluejay je tady urcite ta nejvetsi vedma, co se tyce cesko/cizich snatku :) Ta vzdycky pomuze ;-) Diky Bluejay :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky nevesty! Vitejte do Noveho roku!! :-) Doufam, ze jste si uzili a prezili svatky :-N Vanoce jsou za nami a jiste se uz vrhate na svatebni pripravy x-) Tak at se vam vsem dari!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Jsem tu nova! My planujeme svatbu koncem cervence v Brne. Pritel je Anglican. Bydlime v Lincolnshire. Zajimalo by me, jestli nektera z vas si najmula svatebni agenturu na pomoc s pripravama? Ja myslim, ze to zvladnu pripravit vse sama na dalku - s malou pomoci me maminky :-) Teda krome navstevy matriky v dubnu na podepsani vsech potrebnych papiru, kde musime byt osobne. Uz se nemuzu dockat! Jen me trochu desi to papirovani =-) ... No snad to vsechno vyjde tak jak ma :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Vitej ravilma! :-) Ja jsem si to vse zarizovala pres internet sama a bylo to v pohode. Do CR jsme jeli 2x. Jednou na vyber mista hostiny a podruhe na papirovani s matrikou. Papirovani neni tak strasne, ja jsem se toho taky desila. Preju mnoho zdaru s planovanim!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ravilma: Ahojky nevesto! Vitame Te :-N Ja jsem taky nepouzivala zadnou agenturu, zarizovani svatby me desne bavilo :-N Jak rika mishis, my jsme byly v Cechach kvuli svatbe taky 2krat, jednou vybrat misto a pak dojit na matriku s papiry cca 3 mes pred svatbou. Papirovani neni tak silene, i kdyz se to ze zacatku zda, ale my ti tu poradime, neboj :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak nam uz taky potvrdili termin :-) Je to pondeli 11.7.11 a sranda muze zacit :-) ravilma, ja budu mit koordinatorku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
silly: parada, gratuluji k terminu!!!!!!!! Ted se muzes vrhnout na pripravy!! ;-) Muzu se zeptat jak velkou svatbu planujes, ze budes mit koordinatorku?
Odpovědět
Profilova fotka
Nevesty a Manzelky! Taky vam do Noveho Roku preju vse nejlepsi ;-) Ravilma, ja taky desim, ale cim vic si ctu emaily z matriky a cim vic si ctu prispevky na beremku, tim snadnejsi mi to prijde. No nam uz to snad brzy taky zacne, nemuzu se dockat :) Ja koordinatorku mam - moji mamku :) Hodne mi v CR pomaha a dost toho pro nas zarizuje. Ale vetsina veci se opravdu da zaridit pres email a po telefonu. Takze nejak nehystercim :) Sillybilly: Gratuluju k terminu! 11.7. ma bracha narozky tak by mi to asi neproslo, kdybych mu chtela ukrast thunder :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, hostu budeme mit okolo 30. Strasne moc ja vim :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sb: juu zavidim, no ja premyslim, jestli my budeme moci vubec nejako tu nasi pocetnou rodinu a pratelstvo zredukovat hihi, zatim mame kolem 60 a to jsme zacinali na 30-40! :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?