Kdy zamluvit datum svatby na rok 2013 a co vše je třeba?

Profilova fotka
Ahojky, plánujeme svatbu sice až za rok (2013), ale už se radši ptám :-D Obřad bude v Hradci Králové a tak by mě zajímalo, jestli tu někdo má nějakou zkušenost.. Zajímalo by mě, jak a kdy se zamlouvá termín obřadu. Nejspíše to proběhne v Jiráskových sadech a datum už bychom měli také vybraný na konec června. Tak bych ráda věděla, zda bychom mohli datum zamluvit už teď a nebo je to až po novém roce. Chtěli bychom to mít už zařízené a hlavně mít datum, který jsme si vybrali a nehledat pak jiný :-) A jaké papíry jsou potřeba. Děkuji moc za vaše odpovědi ;-)
Odpovědět
asi 2014 ne :D a nevim jak u vas,ale u nas je dost terminu uz obsazenych,hlavne v obdobi cerven-srpen.... a nejen na obrady ale i na hostiny.... tak mas myslim na case... :D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, taky myslím spíš 2014 :-D ..., ale přesně, jak psala @1adriana1, termíny bývají kolikrát zamluvené i víc než rok dopředu, záleží na tom, kde přesně to je a jak moc je to místo oblíbené... takže klidně už bych si termín zamluvila, ať máte jistotu, že pak vůbec bude volno.... :-) ... Každopádně budete oba muset na matriku, ve Vašem případě tedy matriku v Hradci, kde Vám dají potřebné formuláře k vyplnění.... :-) ... Jinak si je můžete stáhnout i přes net....
Odpovědět
Zavolejte na magistrát města, matriku, sdělí Vám termíny, pokud je mají vypsané. Pokud nikoliv tak si jej můžete koupit a to za 3000,-- /obřad bude mimo obřadní síň a mimo termín a dalších 1000,-- byl poplatek, že nejsme z HK. Asi jsme měli štěstí, ale stačilo zavolat si 8 týdnů předem a volila jsem si hodinu i nadiktovala místo kde to bude. Po dohodě s matrikářkou mi dohodla termín s oddávající a klaplo to.
Odpovědět
Profilova fotka
@alena162 ta 1000 za to, ze jste momo kh je ale vydridusska. jinde uz se to neplati
Odpovědět
nevím možná, že to bylo za termín, sdělili mi, že v sobotu v srpnu jsou termínu pro vdavky jen odpoledne. To mě tedy opravdu dojalo, chtěla jsem na dopoledne, nerada přicházím o oběd. Tak jsme zaplatili a byla jsem ráda, že jsem si termín mohla nadiktovat tak krátce před svatbou.
Odpovědět
@alena162 ta těch 1000 Kč nemají ze zákona nárok, taky jsme měli obřad mimo trvalé bydliště (mé i partnerovo) a paní matrikářka nám řekla, že tento poplatek je zrušený...
Odpovědět
Termín zkuste zamluvit už klidně teď, pokud víte, že ho takhle chcete - čím dřív, tím líp. Na matriku doražte oba - s občankou a rodným listem, další dokumenty k vyplnění už vám dají na místě. Alena162: poplatek 1000 Kč vybírá matrika v případech, kdy: a) je obřad na jiném místě než v určené obřadní síni, b) mimo vypsané termíny a hodiny, kdy se v daném městě (městské části) běžně oddává... tak asi kvůli těm hodinám.. Sestra se vdávala v kostele, v jiném městě /ani jeden z nich tam neměl bydliště/ a neplatila nic...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?