Menu Forum

Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

5. pro 2014  • 
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
Registrovala se 9. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 61 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
Registrovala se 9. ledna 2011 na beremese.cz. Přidala 61 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele.
 @babsiegirl, no ja mam taky svatebni koordinatorku maminku emoticon. Rozhodla jsem se. Prijde mi, ze by byla i smutna, kdybych to vse planovala s nekym jinym. Vzhledem k tomu, ze bydlime tak daleko, mi prijde, ze nas to zblizuje na dalku emoticon. Je to fajn. A papiry? Zvladly to jine, zvladnem to i my! haha x
15. led 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @bluejay, dekuju za povzbuzeni emoticon. Prijde mi, ze jsem na tom planovani mirne zavisla (haha)...
15. led 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @mishis, dekuji za povzbuzeni! x
15. led 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
Registrovala se 8. května 2009 na beremese.cz. Přidala 2678 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Region Mělník.
  • Svatba byla 7. srpna 2010
    Na zamku Melnik, Region Mělník
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
Registrovala se 8. května 2009 na beremese.cz. Přidala 2678 příspěvků a 2 alba. Má 1 přítele. Region Mělník.
 @ravilma: tak to ja jsem byla na svatebnich pripravach taky totalne zavisla, skoro rok jsem o nicem jinem nemluvila emoticon Moje vymluva byla, ze to planuju ze zahranici, tak tomu musim venovat vic casu a pozornosti emoticon
Moje mamca byla ochotna vyrizovat, ale po pravde nakonec jsem nejvic informaci ziskala prave tady na beremku emoticon
15. led 2011 ve 12:46  •  Svatba byla v srpnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sillybilly
35
Registrovala se 22. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 9 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sillybilly
35
Registrovala se 22. ledna 2008 na beremese.cz. Přidala 401 příspěvků. Má 9 přátel.
 Ahoj nevesty, bereme se v miste, ktere je vzdalene 3 hodiny od domova. Chudak mamka by toho nezaridila o nic vic jak mi tady z Anglie emoticon emoticon
16. led 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
Registrovala se 16. prosince 2009 na beremese.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel.
  • Svatba byla 25. června 2011
    Kuneticka Hora, Pardubice, Region Pardubice
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
Registrovala se 16. prosince 2009 na beremese.cz. Přidala 125 příspěvků a 1 album. Má 36 přátel.
 @ravilma Tak to vim presne o cem mluvis emoticon jj, mamina si to taky uziva a jak rikas ty, kdybych si na to najala nekoho jinyho, tak by se nejspis nafoukla hihi..

Holky, prosim vas, rekapitulace ohledne papirovani:
1. zaridit certificate of no impediment na nasi mistni UK registery office
2. zaridit appostille pro C of NI a snoubencuv rodny list na Legalisation Department of the Foreign and Commonwealth Office in London
3. nechat tyto dokumenty prelozit CESKYM prekladatelem (se soudnim overenim)
4. supity dupity na matriku emoticon

Dejte mi vedet, jestli jsem neco vynechala - DEKUU emoticon
18. led 2011 ve 13:34  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 Ahoj ahoj emoticon

Tak presne to s tim papirovanim a dokumentama chapu i ja.

Pisu ti linku, ale uz jsi na techto strankach asi byla.

http://ukinczechrepublic.fco.gov.uk/en/help-for-british-nationals/living-in-czech-republic/getting-married-in-czech-rep/

Chtela jsem se zeptat, jdete na registry office az pozdeji do tech 6ti mesicu pred svatbou nebo uz driv? Kdyz ten C of NI je platny jen max 6 mesicu...

18. led 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
Registrovala se 30. září 2009 na beremese.cz. Přidala 4766 příspěvků a 10 alb. Má 36 přátel.
  • Svatba byla 6. srpna 2011
    Hotel Zlaty orel na Ostravici, Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
Registrovala se 30. září 2009 na beremese.cz. Přidala 4766 příspěvků a 10 alb. Má 36 přátel.
 Rav, my se chystame az tech 6 mesicu pred... emoticon N ale taky nekde ztratil rodny list, tak ho ted jeste musime vyridit emoticon

Jinak jsem mela prvni svatebni nocni muru, kdyz jsem musela delat rezervace pro anglicke hosty v hotelu v CR emoticon emoticon
18. led 2011 ve 22:53  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
Registrovala se 10. října 2010 na beremese.cz. Přidala 118 příspěvků. Má 119 přátel. Vsetín.
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
Registrovala se 10. října 2010 na beremese.cz. Přidala 118 příspěvků. Má 119 přátel. Vsetín.
 Vitam nove clenky emoticon
Kdyz jsme byli v Cesku, tak jsme na matriku zasli a kupodivu musime dodat jeste par jinych veci krome vyse jmenovanych. Napriklad na anglickem rodnem listu nejsou data narozeni rodicu, takze muj mily musi sepsat prohlaseni, ktere musime nechat prelozit a potvrdit spolu s tim rodnym listem. Taky musim vyplnit specialni formular abych se mohla jmenovat anglicko cesky a taky musime rozhodnout jmena deti a vyplnit ten formular i pro ne - v pripade ze bychom meli holcicku musi mit to prijmeni bez ova potvrzene. Takze po navratu z matriky jsme meli oba plnou hlavu vyrizovani. Takze bacha na to holky, je mozne, ze to po vas taky budou chtit.
Jinak musim pochvalit nas vybrany hotel, prislo nas privitat cele vedeni v cele s reditelem rakusakem, ktery si s nama povidal anglicky, vlastne tam vsichni mluvi anglicky takze to byl Simon moc spokojeny. S rezervaci pokoju jsme nemeli zadny problem, rekli jsme jen kolik pokoju a na jak dlouho a pokoje nam zrovna ukazali. Hotelova restaurace bude v den svatby pro ostatni zavrena, takze budeme mit soukromi. No, s hotelem jsme opravdu zatim moc spokojeni. Musim to zaklepat!!! emoticon
19. led 2011 v 00:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @jankax ahoj vitam te emoticon

Ja si beru Anglicana v Brne tento rok v cervenci. Tak ti pak rada vse popisu. Jinak si rikam, ze to zvladly jine, zvladnu to taky ja emoticon !

19. led 2011 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @aluskaasimon jeda my jsme si zrovna Markuv rodny list vcera prohlizeli a mas pravdu! Rodice tam napsani nejsou... tak to dik za tip. Museli jste to taky apostillovat v Londyne pred tim prekladem? Diky moc!
Jinak kde se berete? Ten hotel zni super. My jdeme na prohlidku az v dubnu. Svatba je v cervenci. Vse mam ale zamluvene...tak snad to klapne.
19. led 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @veronila haha - no to chapu! My jsme to nechali na hostech. Drsne, ale urcite si umi poradit. Pomahame jen snoubencovym rodicum. Kdo chce, at prijde! emoticon
19. led 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
adrianarose
Registrovala se 1. října 2010 na beremese.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Praha.
  • Svatba byla 27. prosince 2011
    Region Sokolov
fotoportrét
fotoportrét
adrianarose
Registrovala se 1. října 2010 na beremese.cz. Přidala 3 příspěvky. Region Praha.
  • Svatba byla 27. prosince 2011
    Region Sokolov
 Ahojky, díky za info. Nicméně mám ještě jednu otázku tu apostilu je možné získat jenom v Londýně. Přítel je z Glasgow a do Londýna cesta daleká? Děkuji Lucie
19. led 2011 v 08:55  •  Svatba byla v prosinci 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
 Ja jsem se taky na matrice ptala ohledne toho, ze na rodnem liste nejsou uvedeni rodice a nastesti my jen musime podepsat prohlaseni az tam pujdeme s veskeryma papirama. Takze snad to bude OK emoticon

@adrianarose ja byt tebou, tak bych jim do Londyna zavolala a oni uz ti snad poradi co a jak emoticon Takze hodne zdaru emoticon

Jo a holky, budete nektera mit (nebo jste mely) na svatbe pejsana?
19. led 2011 ve 12:03  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
 @ravilma My to nechavame az trochu driv pred svatbou. Prece jen je to jeste 7 mesicu, tak by to ted nemelo smysl. Ale pokud pro to budeme muset jet az do Londyna tak potes. Doufam ze nam k tomu reknou neco vic na registry office tady v Bristolu. A kdyz budeme muset do Londyna, tak to pravdepodobne spojime s navstevou jeho rodicu, kteri bydli u Colchesteru, ale my pres Londyn musime pac prime spojeni neni.
19. led 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @aluskaasimon do toho Londyna jet nemusite. Da se to poslat postou emoticon. My bydlime kousek od Lincolna, takze je to pro nas taky daleko.

http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/services-we-deliver/legal-services/legalisation/

19. led 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @babsiegirl ohledne rodneho listu - da se objednat i pres internet rodny list, kde jsou vypsani rodice snoubence.

Zavolejte na registrar office. Da se to objednat dokonce i on line a stoji kolem £13.

Mrkni na toto: http://www.ukofficialservices.co.uk/birth_certificates/replacement-birth-certificates.asp#
19. led 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
 N ten rodny list objednaval taky pres net, stalo to myslim £9 a sek jsem posilala v pondeli...do 5ti dnu to ma dojit, tak uvidime emoticon

@ravilma No ja prave rezervovala hotel jen pro N sestru a maminku emoticon Hotel je super, ale hoste maji pozadavky emoticon emoticon
@babsiegirl my budeme mit pejsky 3 emoticon emoticon
19. led 2011 ve 20:39  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
fotoportrét
fotoportrét
aluskaasimon
10
 @ravilma Dekuju moc, bude se to hodit! emoticon

20. led 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
 @ravilma diky moc, taky jsem na ten online rodny list uz taky koukala, tak to snad v pohode sfrknem emoticon
Jinak nastavajici jde na registery office v utery, tak drzte pesti emoticon

@veronila juu a rovnou 3 hafany jo? ty blaho! a budete je mit i na hostine nebo jen na obrad? Ta nase cubina bude mit v den svatby dulezitou roli - ponese nam prstynky, tak doufam, ze nekde nevezme roha emoticon
21. led 2011 v 11:49  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @veronila wow tak to je sranda emoticon. Nam ponese prstynky muj 5ti lety synator, tak to bude taky zajimave emoticon emoticon . Ale uz se na to tesi.
21. led 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
fotoportrét
fotoportrét
ravilma
1
 @babsiegirl drzime pesti emoticon. Muj drahy jde az v unoru. Bereme se o mesic pozdeji jak vy. Jsem rada, ze jsme na to s tim uplnym rodnym listem prisly, holky.
21. led 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
fotoportrét
fotoportrét
babsiegirl
9
 @ravilma Ja dam urcite vedet, jak pak v utery muj nastavajici dopadl!

A jak se zenou vasi nastavajici do priprav holky? Vzhledem k tomu, ze se bereme v CR, tak jsou jen urcite veci, ktere muze a nemuze zaridit, ale stavi se k tomu dobre emoticon
21. led 2011 v 17:26  •  Svatba byla v červnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
fotoportrét
fotoportrét
bluejay
20
 @adrianarose : presne jak holky rikaji, pro tu apostilu nemusis do Londyna, muzes poslat papiry do Milton Keynes, my to taky tak udelali. emoticon

@veronila : Manzel taky nekde ztratil jeho rodny list, takze jsme ho tez objednavali pres internet. Chlapi jedni neporadni emoticon

JInak manzel taky nemel datum narozeni rodicu v rodnem listu, tak jsem za nej primo na matrice u okynka sepsala prohlaseni s jejich datem narozeni (a to si ani nepamatoval datum narozeni otce, moc ho neznal..)a on to podepsal a bylo. Jmena deti se budou pry resit az kdyz se narodi...
21. led 2011 v 18:44  •  Svatba byla v srpnu 2010  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luciebx
7
Registrovala se 12. srpna 2009 na beremese.cz. Přidala 510 příspěvků a 6 alb. Má 30 přátel. Banbury, Spojené království.
fotoportrét
fotoportrét
luciebx
7
Registrovala se 12. srpna 2009 na beremese.cz. Přidala 510 příspěvků a 6 alb. Má 30 přátel. Banbury, Spojené království.
 ahoj holky.. chodila sem tu loni na podzim planovali sme s pritelem svatbu na 3.7.2010 ale necekane se nam narodilo miminko 6.7.2010 takze svatbicka se presouva na 2.7.2011... taky si beru anglicana.. no beru.. my sme se tedy uz vzali.. narychlo tu v anglii na urade kvuli malymu loni v unoru takze to uz bude skoro rok co sme svoji.. zadny fotky sme skoro nemeli proste tajna svatba kde nikdo nic nevedel.. vsichni znamy a rodina si mysli ze ta svatbicka kterou planujeme v cr je ta prvni a ta prava.. takze ted mam jen jedno jedine dilema.. jak to vse udelat.. zda pozadat oddavajici - mame obrad venku u hotelu - zda to vse udelat od zacatku jako ze nas pak prohlasi za novomanzele nebo udelat jakoby prstynkovou ceremonii.. my ani poradne prstynky z te prvni svatby nemame.. stale mam jen zasnubni takze by to slo..nemate nekdo zkusenosti nebo zname kteri neco takoveho uz maji za sebou.. podle me tedy ted uz pritel/manzel nebude potrebovat zadne ty nepotrebne papiry co by potreboval na tu oficialni svatbu ktera by potrebovala kupu papirovani a tak.. doufam ze mi rozumite co myslim.. podle me kdyz to oddavajici vysvetlim jak se veci maji tak uvidime.. hold se podepisou nejaky jakoby papiry ohledne svedku a tak podobne.. dekuji za rady a pripominky
21. led 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
 @luciebx Podle me to urcite nejak udelat pujde. Synovec N stryce ma za manzelku Slovenku a taky to tak nejak na Slovensku udelali (kvuli papirovani, je to uz asi 5 let zpatky). Stryc i teta byli na jejich svatbe, tak se jich kdyztak zeptam emoticon

Jinak pejsci prstynky neponesou emoticon Jen tam s nama budou emoticon
Vsechno mame na jednom miste, tak to snad nejak zvladneme... emoticon

A kazda matrika je asi jina. Nam matrikarka rekla, ze na obrad nemusime mit prekladatele, staci, kdyz nam to prelozi kdokoli co umi anglicky emoticon
21. led 2011 ve 23:01  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luciebx
7
fotoportrét
fotoportrét
luciebx
7
 @veronila jj taky si myslim ze to asi pujde.. no na velikonoce letime s malym domu tak se optam nebo vyslu mamku at se jde na matriku zeptat...

no je fakt ze kazda matrika je jina pac u nas bysme museli mit tlumocnika ktery ma jako ten papir. ne jen ze nekdo kdo umi anglicky.. takze fakt diky bohu ze mi svym zpusobem nebudeme nic potrebovat.. pac ja kdyz vse planovala puvodne tak mi sla hlava kolem hlavne z tech papiru a tak podobne. takze tohohle sem usetrena..

jen dalsi dilema.. nasi jsou rozvedeni.. mama se s tatou nemusi.. a ma pritele.. tata od nas odesel kvuli jeho nynejsi manzelce.. takze tu na svatbe nechci.. to je asi logicke a to musi tatova strana pochopit.. proc si tam budu tahat zenskou ktera odvedla myho tatu od rodiny.. no a mama ma novyho pritele par let jsou spolu a je super.. jenze ted je problem.. kdo me povede.. jako muzu rict ze pujdu sama.. ceske rodine reknu ze je to anglicky zvyk a anglicanum reknu ze je to cesky zvyk stejne ani jedni nevi jak to kde chodi.. emoticon a nebo me povede tata.. a u hlavniho stolu bude sedet mama s pritelem.. no tohle me desilo cely rok ze se s tim budu muset zase trapit ach jo.. to bude..
21. led 2011 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
 @luciebx bude to v pohode emoticon Hele muj N je taky N...to je nahoda emoticon
21. led 2011 ve 23:24  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
luciebx
7
fotoportrét
fotoportrét
luciebx
7
 emoticon to je nahodicka. . emoticon emoticon
21. led 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
fotoportrét
fotoportrét
veronila
118
 Ahojte holky!

Tak N dneska prisel ten rodny list. Naprosto bez problemu a je tam jmeno otce i matky emoticon
26. led 2011 ve 20:57  •  Svatba byla v srpnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš