Česko-anglická svatba. Co vše je k tomu potřeba?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevěstinky, jsem moooc ráda, že jsem našla takovéhle super místo na pokec a moc doufám, že mi budete moct poradit...příští rok si beru angličana, u nás na Moravě. Zjišťovali jsme si už, co je k tomu všechno potřeba, ale já mám takový pocit, že je tam něco, co nám neřekli a že pak budeme muset lítat na poslední chvíli.. Takže bych moc ocenila, kdybyste mi mohly poradit a říct všechno, co o tomhle tématu víte nebo jste slyšely..Předem moc děkuji :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx Ahojky Luci!! Gratuluju k miminku! Pamatuju si ze jsme tu ze zacatku planovali spolu :-N Ty se mas, ze to mas jeste pred sebou :-) Jiste vam to vse vyjde paradne :-) Podle me to problem nebude, byla tu na debate holcina, taky se vzali v UK a v Cechach delali jen na oko obrad..Uvidis jestli vam matrika nejak poradi, snad mate sikovnou matrikarku. Ono se to totiz matriky tykat vlastne nebude, ze?Zadny pravni ukon u vas provadet nemusi, uz jste svoji.. @veronila: Ano jmeno rodicu na UK rodnem listu je, ale chybi tam datum a misto jejich narozeni. Teda aspon na RL meho manzela..A to je to co pak v Cechach chteji napsat na kus papiru a podepsat..
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay aha, tak to snad zvladneme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@veronila Jasne, pokud mate rozumnou matrikarku, nas to nechala sesmolit u okynka, ja to napsala cesky a manzel to podepsal. ;-) Pohoda.
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay Radsi se na to zeptam, ale zatim nastesti vypada nase matrika v pohode :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay cauko.. jj pamatuju si :-D :-D s matrikarkou je to uz domluveny.. pry neco podobnyho uz letos delala.. no koukam kdyz sme na vesnici hihi.. no tesime tesime.. v nedeli jdeme na svatebni veletr co mame.. tak snad rozhodneme i prstynky konecne.. vcera sem upravila verzi oznamek.. a poslala to na vytisknuti.. juchuu se tesim..
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay ty jo ted koukam na vase fotecky.. jako krasny fakt.. moc vam to slusi.. no my jdeme s barvou stale do bordo.. vcera objednany koberec a potahy na zidle na ten obrad venku... no obrad.. hehe.. okec ...na velikonoce jedem s malym domu a tak skouknu do salonu co maji za nove satky a vyzvednu tam ty oznamka.. no snad ty co sem si vybrala na loni nebudou moc obnosene.. ale kdyztak vezmu jine.. uvidime co mi nabidne v nove kolekci.. ale i tak.. asi i tu v anglii vyrazim na zkousky satu.. hrozne me to bavi.. ale je to narocny.. to nez se do toho clovek nasouka a pak vyslece.. ja v cr vyzkousela 3 salony a asi 9 satu a byla sem KO :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx Ahoj Luciebx, gratuluju k uzasnemu mimcu! My jsme si s mojim taky rikali, ze kdybychom meli chlapecka, jmenoval by se Ben :-) Ale mame vice variant. Koukam, ze uz mas vybrane krasne saty, to ti zavidim. Ja teprve budu vybirat. Chystam se ted v breznu, budou mi v CR prisivat ouska, takze si tam pobudu asi tak mesic. :-D Kde vlastne v UK zijete?
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon ahojky.. dekuji.. malej je uzasnej.. pristi nedeli mame uz 7 mesicu.. cas leti.. no se satkama.. uvidime jak pujdu do salonu zda si nezkusim jine.. my meli mit oficialne svatbu loni ale prislo do toho mimco.. takze to jsou satky co sem si zkousela loni v rijnu.. my bydilme v banbury kousek od oxfordu.. a vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx My bydlime v centru Bristolu, ale jako odstehovala bych se hned. Ne, ze by to nebylo hezke mesto, ale cesko je cesko. Nastesti jsme se se Simcou shodli, ze se prestehujeme pristi rok. JUUUPPPIII!!! :-D Ty jsi v UK spokojena? Jak casto jezdite do CR?
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon jj ja sem spokojena.. .me se tu libi.. sem tu uz prez 6 let.. a domu se asi nevratim.. pac tu mam ted vse.. a ty mas teda taky anglicana ju? 2 kamaradky maji anglicany a ziji v brne.. no muj by to cr nesel.. za prve by tam asi nemel co delat.. a me ty nase urady a vsechno okolo hodne rozciluje.. u nas nez se neco vybavi.. to je doba.. tu vse po tel a tak podobne.. nikam clovek nemusi osobne.. no ale kazdymu to vyhovuje jinak..
Odpovědět
Profilova fotka
@luciebx Ja jsem tu ted 3. rok a uz mi to leze na nervy. Ono se tady nezije spatne, ale me prece jen vic sedi cesky zpusob zivota. Navic mi strasne chybi moje rodina. Mozna kdyby mel Simon s jeho rodinou podobne vztahy jako ja s moji, citila bych tu aspon nejake zazemi, ale takhle tu jsme opravdu celou dobu sami. Ja tu nikoho neznam, pracuju z domu, takze se stykame jen s lidma z jeho prace. V CR mame neustale plny dum lidi, a me to trosku chybi. Ale nastesti se Simon do Ceska zamiloval, a cele to stehovani byl vlastne jeho napad. Takze ted sroti cestinu kazdy den. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon ty jo tak to se mas.. ja Neilovi dneska nadhodila.. sel bys zit do Cr a on neeeee.. haha. .ani min nepopremyslel nad odpovedi.. no on je ze super rodiny.. mala rodinka..ale super.. stykame se kazdou nedeli na veceri.. nekdy i behem tydne.. jeho sestra s rodinou taky zijou tu ve meste.. takze sme tu vsichni okolo.. diky bohu sem dobra kamaradka i s jeho kamaradama a jejich manzelkama.. takze me tu nic moc nechybi.. s mamkou si volame prez skype skoro kazdy den,, vzdy zapnu webku aby videla malyho.. a clovek se ani nenadeje a 2 hodky jsou v haji :-D no litam domu tak 3x do roka.. ted sme tam byli po roce pac v tehu se mi nikam litat nechtelo..
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj holky! Je to zajimave jak kazdy ten zivotni zpusob vnima jinak. Ja jsem zkousela zit v CR 2008/2009 asi 10 mesicu mi to vydrzelo :-D . Chtela jsem mit svoje bydleni a praci - tak jak tady v UK. Ale protoze jsem maminka (mam 5ti leteho synka), tak mi to v CR opravdu nesedelo. Malymu tehdy byly skoro 3 roky, ale do skolky vam dite nevezmou, jen pokud jste svobodna maminka, coz jsem tehdy byla. Tak mi ho vzali milostive do skolky, ale ta konci v 4h odpoledne, takze pracovat jsem na plno nemohla, jen pokud bych nasla neco flexibilniho. Soukrome skolky stoji okolo 10 000kc mesicne. Problem je, ze pokud jste svobodna maminka (zenska a s ditetem) v CR se jen opravdu tezko hleda zamestnani. Ja mam vysokou skolu, pracovni zkusenost, znalost anglictiny a praci jsem proste nenasla... Tak jsem utratila vsechny sve uspory a supyty dupity zpet do UK :-) . No jeste ze jsem se vratila, jinak bych nenasla svou pravou lasku a ted bych se nevdavala, ale misto toho trapila a citila menecenna v CR... Ja CR miluju, ale zit se mi tam proste nepodarilo...
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma Ahoj, no mas pravdu, kazdy to ma jinak. S tou skolkou me to prekvapilo, u nas na vesnici berou od tri - dokonce sousedka uz od dvou posilala kluka do skolky. Ale na vesnici jsou asi radi za kazde dite ;-) Me treba tady vadi zdravotni pece, cokoliv tady doktorce reknu, jenom kyva hlavou. Takze kdyz mam problem ficim do Ceska, tam mam vybornou doktorku. Pojisteni si sice musim platit, ale to mi za to stoji. A taky mi prijde, ze je tu dost nebezpecno, kor ted po te afere s Jo Yates, ktera bydlela jen kousek od nas a v ten jeji posledni den jsme se vlastne minuli na ulici. No des, na pocitu bezpeci mi to neprida. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
:-) jo to mas pravdu, zalezi na tom kde zijes. Na vesnici to se skolkou asi je ok. Ja mam rodinu z Brna. Navic oba moji rodice pracuji, takze tu oporu jsem proste nemela. My tady v UK bydlime v Lincolnshire a zda se mi to tu bezpecne. Pokud mate zazemi a zamestnani, tak CR urcite bude fajn. S tim zdravotnictvim mas pravdu, v UK je to hruza. Zrovna jsem se rozcilovala, ze muj synacek dostal appointment kvuli ocickam az 6 mesicu po tom, zo byl objednany... hruza.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj ,holky mám jiný problém, beru si čecháčka teda :-) ale jelikož sme žili nějakou dobu v Anglii, chceme pozvat pár lidiček i k nám na svatbu. Jen jsem se chěla zeptat, zda ste jim většinu toho co se tam dělo tlumočili nebo ste je prostě nechali užívat si to, ačkoli nerozumněli? budu dělat i sv. noviny a tombolu, tak nevím, jestli si dát čas i s tím, abych to přeložila do angličtiny?? :-| pak už to teda bude jedno, bude se to tam bavit každej s každým (doufám :) a ti co nemluví se domluví rukama nohama :-D však to znáte ;-) ale než se to tam rozjede, aby věděli vo co go :-N , tak co myslíte?
Odpovědět
Profilova fotka
Ja treba budu mit na obradu tlumocnika a muj pritel i jeho rodice se uci cesky a ti ostatni se holt musi bavit po svem a jak umi. Ja si myslim, ze asi nebudu mit cas jim prekladat veskere deni. Ale aspon na chvilku si k nim prisednu, aby se necitili odstrceni. Ale nedelej si s tim starosti, urcite nepojedou na svatbu do ceska s tim, ze budou vsemu rozumet ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolam11 hmmm...mozna si najmout prekladatelku jako prekvapeni pro hosty? Noviny bych urcite prelozila :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolam11 Kolik ti jich prijede?
Odpovědět
Profilova fotka
@ravilma, @aluskaasimon překladatelku nechcem to mi přijde zbytečné :-| , budem jich tam mít asi 8 ? my anglicky mluvíme to není problém, ale spíš jde o to, aby věděli o čem je řeč. Ale zase si říkám, že kdyby sme byli v UK, tak by nám to taky nepřekládali..to prostě k tomu patří ne? typická česká svatba :-) , a až bude volná zábava...tak už to bude oukei...
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon děkuju, přesně to jsem měla na mysli :-) nebudu mít čas na překládání...., nemám strach že by se tam nebavili, jde jen o ten obřad a než se to tak nějak rozjede, pakk už to bude v pohodě asi :) však oni se tam nějak zabaví, budou popíjet dobré české pivečko a třeba pak začnou mluvit i česky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolam11 Tak 8 lidi se urcite zabavi samo. Kor jestli se znaji. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon souhlasim :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to je fakt :) a dyš nad tím tak přemýšlím, na přeložené noviny taky kašlu, nepojedou sem proto, aby si četli ale bavili se ;-) díky
Odpovědět
Profilova fotka
@aluskaasimon Ty blaho to by me taky vydesilo, kdybych nekoho potkala na ulici a on byl pak ten samy den zavrazden.. :-( My bydlime v primorskem letovisku Torquay v Devonu (1.5hodky od Bristolu), je to tu celkem bezpecne i kdyz bych ale nesla sama do pristavu kde jsou bary v patek vecer.. Jinak taky souhlasim s tim, ze zdravotnictvi je tu sileny! Muj tata je doktor a mamka sestricka v CR a kdyz jim vypravim co se tu deje, tak jen krouti hlavou a rikaji ze je to tu jak ve stredoveku :-. Muj manzel si pred 3 roky zlomil ruku pri brusleni a chudak cekal 2 tydny na operaci, bylo potreba kost spojit ocelovym stitkem..fakt otresny.. Ale to je nic oproti tomu co se stalo manzelovu stryckovi, ten byl 2 krat u doktora s bolestma bricha, doktor ho poslal domu s Paralenem, pak sel i do nemocnice s bolestma bricha a hrudniku, tam se na nej taky nepodivali a poslali ho domu s Paracetomolem, chudak stryc se ztracel pred ocima. Po 3 mesicich stezovani ho konecne vysetrili v nemocnici a prisli na to ze ma nador v brise, ktery mu prorustal uz vsude, do pric a strev..zachranit se ho nepovedlo.. Tady tak hrozne setri na zdravotnictvi az je to zivotu nebezpecny..
Odpovědět
Profilova fotka
@bluejay Jejda, tak to je mi moc líto. :-( To se opravdu nevyplací, šetřit na zdravotnictví. Přítelova babička na to málem taky doplatila, naštěstí ona je velká bojovnice. Našli jí rakovinu kůže a představ si, že ti blázni se jí to pokusili seškrábnout - doslova. A pak se divili, že se to babičce horší. A pak čekala asi 3 měsíce na operaci. No prostě děs. Já měla problémy s močákem a když jsem to říkala mojí doktorce, vůbec nereagovala. Tak jsem to řešila jinak - koupila jsem si výtažek z borůvek. Ale když jsem to říkala mojí doktorce v česku hnedka mi dala kázání, že to není sranda, že se to musí vyšetřit a že mě pošle na rozbory. Taky jsem si našla bulku v prsu a paní doktorka doma mi domluvila ultrazvuk hned den na to. Simon se nestačil divit. :-D On chudák má problémy s očima, říkal o té svojí nemoci novému GP a ten prý zmizel na půl hodiny s tím, že si to musí vyhledat na internetu. A pak se vrátil, že tomu nerozumí a že se pokusí spojit s odborníkem. A už se pokouší skoro 6 měsíců. :-( Říkala jsem mu, že bych byla raději, kdyby mu ty oči operovali v Česku. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Ach jo holky to je fakt sila. Muj Mark ma ted problemy s brichem a taky se to vlece... hruza.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, ted si to tady ctu a nemuzu vic souhlasit s vama! Tady je zdravotnictvi fakt na provaz, kdyz si to vezmete treba jen na gynde, smear test az od 25? V CR jsem sla uz v nejakejch 17 pokud si dobre pamatuju!!! A jak na to tady lidi doplaci, dobrym prikladem je Jade Goody, ze!? No jo, nema cenu se rozcilovat.. Muj pritel uz ma od Vanoc strasny kasel, zachvaty v noci az nemuze dychat, no je pravda, ze nesel k doktorovi az do 3. tydne v lednu, no tam mu nasadili antibiotika s tim, ze ma zanet dychacich cest. Po tydnu porad nic moc zlepseni, sice uz dychal v noci ok, ale porad kaslal, tak sel znovu, nastesti jeho doktorka docela v poho (cizinka :D), znovu si ho poslechla a rekla mu, ze si poskodil tim silenym kaslem plice (roztahnul si plicni stenu ci co), tak jeste dostal inhalator a uz docela dobry nastesti. @ravilma Tak at se ti ten tvuj chlapak uzdravi! Snad to bude ok
Odpovědět
Profilova fotka
@babsiegirl diky :-). No snad jo ach jo.x
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, koukam jako blazen kolik tech starosti mame spolecnych;-] Pristi rok si beru anglicana v cechach a chci se zeptat, vite presne co je zapotrebi ohledne papiru a povoleni pro neho? Taky me zajima jak jste napriklad vyresily pozvanky a jestli s tim byl problem v cechach to nechat prelozit do aj,atd. Vim ze ja mam svatbu daleko pred sebou, ale uz se zacinam pomalu nervovat;-] Vam co ji mate za nedlouho, preji moooc stesti;-]]] Ahojte a tesim se na odpovedi. :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?