Učitelky, vychovatelky, asistentky, pojďme si popovídat

Zobraz úvodní příspěvek
Už brzo nám to zase začne...Co si tady popovídat, vyměnit dobré i špatné zkušenosti a nápady, týkajácí se tého profese, nebo si jen ulevit dušičce? Co si budem povídat, ono to učitelování a vychovávání není vždycky medík...
Odpovědět
markitka: taky všechno nejlepší. Termín mám 21.7 fili: ze začátku mi to ani nepříšlo, ale jak roste pupík, tak je to čím dál tím horší.
Odpovědět
Ahoj holky, můžu se zeptat, jak dlouho jste se učily na státnice? Čekají mě aprobace ČJ-ZSV a zbývají dva měsíce - myslíte, že se dá naučit na oboje, nebo radši rozložit? Díky.
Odpovědět
jani ahoj. To se tezko posuzuje - na kazdy VS jsou jinak narocny ucitele, ze jo. Ja to budu delat rozlozeny na dvakrat. Spolecny zaklad uz mam za sebou (ucila jsem se mesic - vysledek za tri, ale to je o stesti). A ted me cekaji AJ statnice, taky za dva mesice :-( . Nejlepsi by bylo se zeptat nekoho od vas z vyssich rocniku, kteri by to nejlip posoudili. Ale vis co -- muzes to zkusit. Bud to vyjde a budes mit o pul roku mensi stres, nebo to nevyjde a budes se i tak ucit dalsi semestr 8-) . tak hodne stesti!
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky :-) Marki vše nej k narozeninám ;-) Evu: Kamarádka má TP 7.7., tak to jste těhu skoro stejně ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jani: Já jsem měla státnice ze 4 předmětů, na první dva jsme se učila měsíc a na druhé dva 14 dní, víc času nebylo a mám červený diplom ;-) takže já hlasuju za nerozkládání ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak my máme vymalováno x-) zítra vyfotím a hodím na MS ;-) Teď nás čeká přetřít futra u všech dveří :-|
Odpovědět
my taky porad premyslime o tom bydleni. Ted to vypada, ze zustaneme v nasem starem dome a pokusime se ho predelat. Je ale staveny z opuky, a tim dost vlhky :-| . Navic je tu samy stin, zadne slunicko. Ale ostatni domy, na ktere bysme meli penize nejsou nakonec o nic lepsi. No a dohodli jsme se, ze nebudeme riskovat a delat novostavbu, ze budeme zit relativne v klidu a jak to pujde, tak prestavovat. Ale ty plany se meni snad kazdy den. jeste pred 2 dny jsem byla rozhodnuta chtela kupovat jiny dum. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
fili: My jsme minulý rok řešili tak nějak to samé jako vy, jen s tím rozdílem, že základní rozhodování bylo, zda být v domě nebo v bytě (panelák, bytovka) a pak jestli předělat ten dům, kde bydlíme a nebo koupit jiný jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
Nunacek: Narozky mám až v dubnu, ale se sestrou to slavíme dohromady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Marki aha :-)
Odpovědět
Filipovi, Nunacek: moc díky za reakce ;-) Společný základ už mám taky za sebou, asi se zkusím učit a uvidím, jak to půjde ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Přeji hezkou neděli! Máme nového člena rodiny :-) Dnes jsme si koupili Papouška Fishera :-D Je moooc krásnej a máme velkou radost :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, také přeji krásnou neděli :-) marki a co přesně je to za papouška? Gratuluji k novému členu rodiny :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dám fotku do alba příprav, tak mrkni :-) Děkuji, teď ho manža chatal v obýváku, otevřel si klec a uletěl..Naštěstí se povedlo. Ale máme malou klec, zítra musíme koupit větší..
Odpovědět
Profilova fotka
Marki: Mrknu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Přidala jsem fotky na MS: http://www.modrastrecha.cz/album/albu... http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
makritka: uz je tam ten papousek? anebo ho smazali dŕive, nez jsme s ekoukla? j to andulka, nebo fakt nejaky papouch? nasi pribuzni maji bezvadnyho papouska - prilitnena zavolani, sedne si na rameno a oklovava te laskyplne, to je supr :-) tak trochu jako ti nasi potkani.
Odpovědět
Profilova fotka
fili: Papouška jsem u Marki v albu taky nezastihla :-N
Odpovědět
nunacek: copak to mate za tu podlahu v loznici? Vymalovano je pekne, Jsem zvedava, jak to nakominujete s nabytkem. Ja mam taky rada vesely barvy, ale jelikoz to tady mame, a i v budoucnu bdem mit prtavy a desne tmavy, tak do takle tmavych bych nesla. Muzu se jeste zeptat, jestli to stavite v domecku u rodicu?
Odpovědět
Profilova fotka
Jee, asi ho smazali dřív než jste koukli, hrůza..tak ho dám na MS, tam to třeba projde..Andulka to není, měl by se dát dobře ochočit a už včera s námi komunikoval :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak náš Fiš je na Modré střeše :-) http://www.modrastrecha.cz/album/albu...
Odpovědět
Dobré ráno holky, tak zas na skok z práce, nesupluji, takže mám dvě hodiny volna, tak ase budu učit, jen jsem byla ráno na té poradě..no a musím říct, že si asi vedení vybralo samo. Jsem v klidu, neřeším to, stejně tak jako oni neřešili problémy s jednou třídou, resp. s dvouma jedinci (mimochodem se tu objevují názory u kolegů stejné jako u mě, ten jeden sem prostě nepatří, řešilo ho středisko výchovné péče v Kolíně, byli tu jednou"!!!!! on an terapie nechodí...takže jasný případ, že není zájem. A bohužel se to všechno zametlo zase pod stůl...a nic, takže docela síla. No holt tam zítra přežiju ještě jednu hodinu , v pondělí jdu na UTZ a pokud vše bude dobré, miminku bude bít srdíčko apod., tak jí to hned řeknu ä jsem si stoprocentně jistá, že mi tu neschopenku napíše.. Je mi to líto, ale musím myslet trochu na sebe a na mimíse. :-) nemám ráda, když se k problémlům otáčí zády...je mi to líto, za sebe, i kvůli řediteli, ale řekla jsem mu o co jde, šlo o jednu třídu....
Odpovědět
renat: clovek nekdy musi myslet hlavne na sebe. Ty navic myslis zejmena na prtouse, to se da pochopit. Tak jsme zvedavi, co ukaze ultrazvuk :-) snad tam bude vic, nez jen rozmazana smouha. Jak je ted vubec asi veliky mimco? Ja uz jsem tyhle veci zapomnela /nebo ze bych je nikdy nevedela?/. Dite jsem si prozila jako chuva, kdyz mi bylo 11 - mam mladsiho bratra.
Odpovědět
markitka: teda! ten vogel je krasnej :-) Budete ho poustet po byte? Na nase krysy jsme vzdycky pri krmeni, podavani pamlsku, mlaskali a ony se pak naucily na zamlaskani pribehnout. To by se dalo aplikovat i na papousky ne? (hvizdani treba). Mne by akorat mrzelo, ze se s nim nemuzu poadne pomazlit a podrbat mu kozisek :-p A navic jsem ted poprve videla vase album na strese.
Odpovědět
Radu: bohužel máš pravdu, já jsem opravdu chtěla zůstat, ale nejde to, vedení si to rozhodlo samo, je tam šikana a neřeší se to a už to není fyz a psych jen mezi žáky, ale už i psychické útoky na učitele, jindy bych si potradila, ale teď nemám zapotřebí se s někým rozčilovat. mrzí mě to, ale bohužel. na KO jdu 30. 3. budu v 8+5tt, takže ještě malé, i když už to snad nebude jen zrnko čočky:-) hlavně ať je srdíčko, a vše v pořádku, pak ji hned řeknu o problémech v práci.
Odpovědět
Profilova fotka
Fili, je to samec a měl by se naučit poslouchat. Zrovna včera si otevřel původní klec a lítal po obýváku, manžel ho chytal s utěrkou.. :-D Určitě bychom ho chtěli naučit a na mluveni reaguje..Taky mi vadí, že ho nemůžu pomazlit, ale je to lepší než nic.. Renat: Nemá cenu se stresovat, vím to od nás..dnes jeden kolegyni řekl, že je pí..zas..(ani se to nedá vyslovit) a když mu řekla, ať jí dá ŽK, na to jí pověděl, ať si vylíže pr..Nechápu, kam ten náš národ a hlavně mládež spěje..Ber ohledy jen sama na sebe, to je teď nejdůležitější!!!! :-) A jinak něco nového?
Odpovědět
Profilova fotka
No, tak mi papouška smazali i na MS. Tak to už nechápu, ale to je jedno.. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky! Jak jste se dnes měly?
Odpovědět
tak ja jsem dnes mela uplne posledni seminar. Uz by to chtelo se zase zacit ucit :-( . Mela jsem si do zasoby nakoupit vic pizz, pac vareni a uceni mi dohromady nejde. Jinak jsme se rozhodli, ze novy (resp. stary :-p ) dum kupovat nebudeme a zustaneme kde jsme, ale predelame to. Obyvak si udelame pod strechou a ubourame kousek domu, aby slo slunicko i na zahradu a do oken. No, snad se nam to povede nejak odmokrit a osvetlit. Takze ted koukam na interiery. Libi se mi takovy ten "vintage" styl, ale uplne babickovsky to zas mit nechci :-p
Odpovědět
AHOJKY Konečně už budeme mít doma internet. Právě jsem se pokusila přečíst pár stránek nazpět a tady se teda dějou věci ;-) Fili: asistentku dělám ve 4. třídě, protože tam je půlka třídy romská a teď nově i v přípravné třídě, kde je pár dětí "speckařů". Plcený je to bídně, k tomu jsem ještě odpoledne do půl 4 v družině, takže nic moc, ale musím to ještě vydržet. Příští rok půjdu do 1. třídy. Až budu mít doma ten net, tak se vám ozvu, už se mi po vás moc stýská. Tak se všechny držte a opatrute se. Pa Ala
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?